فیلم سوپرقهرمانانه آیرن من3 به کارگردانی شین بلک عنوان دومین فیلم سوپر قهرمانی پرفروش گیشه بین الملل و شانزدهمین فیلم پرفروش تاریخ را از آن خود کرد.

[لینکها فقط برای اعضا نشان داده می شود. ] فیلم سوپرقهرمانانه آیرن من3 به کارگردانی شین بلک عنوان دومین فیلم سوپر قهرمانی پرفروش گیشه بین الملل و شانزدهمین فیلم پرفروش تاریخ را از آن خود کرد.آیرن من3 محصول مشترک دو استودیو مارول و دیزنی که از 3 می به اکران درآمده، موفق شد با فروش 990 میلیون و 500 هزار عدد بلیط رکورد دومین فیلم پرفروش سوپرقهرمانی در گیشه بین الملل را بدست آورد.چین با (102/4 میلیون)، کره با (55/6 میلیون)، انگلستان (43/7میلیون)، و روسیه با (40/2 میلیون) بیشترین فروش این فیلم را داشته اند. پیش از این فیلم انتقامجویان که باز هم محصول دو استودیو مارول و دیزنی است رکورد اولین فیلم پرفروش سوپرقهرمانی و کومیک را در گیشه بین الملل از آن خود کرده بود.به گفته مقامات استودیو دیزنی آیرن من3 بیش از 691 میلیون دلار در گیشه بین الملل فروش کرده و در گیشه سینماهای آمریکای شمالی به رکوردبیش از 300 میلیونی دست یافته است به این ترتیب آیرن من3 بعد از انتقامجویان با مجموع فروش 991 میلیون و 900 هزار دلار،موفق شده رکورد فیلمهای دزدان کارائیب:در پایان دنیا(963 میلیون)، پارک ژوراسیک(967 میلیون)، هری پاتر و سنگ جادوگر(975 میلیون) جایگاه خود را به عنوان شانزدهمین فیلم پرفروش تاریخ سینما ثبت کند.