كساني كه در مورد آزمون fce مي‌دانند بيان اينجا - صفحه 2
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 18 , از مجموع 18
  1. mahan125125 آواتار ها
    mahan125125
    کاربر سایت
    Jun 2009
    tehran
    12
    0

Joker مهارت‌هاي لازمه براي اين آزمون!

First Certificate in English
    (FCE)
    اين تست در سطح B2 چهارچوب مرجع مشترك زبان هاي اروپا قرار دارد. در اين سطح از توانايي از داوطلبان انتظار مي رود بتوانند:
    • پيام اصلي متوني را كه در مورد موضوعات عملي و خلاصه بيان شده اند بفهمند و در بحث هاي فني مربوط به رشته تخصصي خود شركت فعال داشته باشند.
    • در بحث هاي مربوط به موضوعات معمولي با اشخاصي كه به زبان مادري خود صحبت مي كنند مقاصد خود را بدون اينكه هيچيك از دو طرف تلاش فوق العاده اي به خرج دهند به راحتي و رواني بيان كنند.
    • مقاصد خود را به روشني و تفصيل در مورد موضوعات مختلف بيان كنند.
    • درمورد موضوعات خبري بحث كند و نكات مثبت و منفي هر وضعيت خاص را بسنجد.
    تست FCE به پنج بخش تقسيم مي شود:
    • خواندن (Reading)
    • نوشتن (Writing)
    • شنيدن (Listening)
    • كاربرد انگليسي (English in Use)
    • مكالمه (Speaking)
    #11 ارسال شده در تاريخ 10th July 2009 در ساعت 17:06

2. یک کاربر از این پست تشکر کرده است :

3. mahan125125 آواتار ها
    mahan125125
    کاربر سایت
    Jun 2009
    tehran
    12
    0

First Certificate in English
    بررسي سازه روايي آزمون FCE بخش خواندن و درک مطلب براي فراگيران زبان انگليسي در ايران
    چكيده

در چند دهه ي اخير، مطالعات روايي در آزمونهاي بسندگي زبان توجه بسياري از محققان را به خود جلب کرده است. اين مطالعات براي بررسي مهارتهايي است که توسط هر سئوال در آزمون سنجيده مي شوند.در همين راستا تحقيق کنوني بر آن است که سازه ي روايي بخش خواندن آزمون FCE را در زمينه ي کشور ايران و با توجه به مهارتهاي آزمون بررسي کند. بنابرا ين سئوالات مورد بررسي اين تحقيق عبا رتند از: (1) آيا بين اکثريت اساتيد دانشگاهي در ايران(بيش از نصف اساتيد شرکت کننده در تحقيق) توافقي مبني بر مهارتهاي مورد سنجش توسط سئوالات موجود در بخش خواندن آزمون FCE وجود دارد؟ (2) آيا بين اکثريت دانشجويان دانشگاهي رشته ي زبان انگليسي در ايران(بيش از نصف دانشجويان شرکت کننده در تحقيق) توافقي مبني بر مهارتهاي مورد سنجش توسط سئوالات موجود در بخش خواندن آزمون FCE وجود دارد ؟ (3) آيا سئوالات موجود در بخش خواندن آزمون FCE همان مهارتهاي خواندن رادر زمينه ي ايران مي سنجند که سازندگان تست در دانشگاه کمبريج (UCLES) ادعا مي کنند؟ براي پاسخگويي به سوالات موجود، از2 روش در جمع آوري اطلاعات استفاده شد: روش کيفي (غير آماري)براي پاسخگويي به سئوالات اول و دوم و روش کمي (آماري) براي پاسخگويي به سئوال سوم. تحليل آماري کيفي با استفاده از پرسشنامه و با نظر خواهي از اساتيد دانشگاهي و دانشجويان صورت گرفت. در حاليکه تحليل آماري با محسبه ي تحليل عامل بر نمرات 150 دانشجوي زبان انگليسي انجام شد.
    نتايج بدست آمده از قضاوت اساتيد بر روي مهارتهاي آزمون FCE نشان داد که توافق چشمگيري يبين آنها بر روي مهارتهاي بخش خواندن آزمون به طور کلي وجود ندارد. تنها 6 سئوال ( 4 و 15و16و17و18و21) از مجموع 35 سئوال بخش خواندن FCE توانست توافقي بين بيشتر از نصف اساتيد را نشان دهد. اين توافق در مورد دانشجويان به هيچ عنوان وجود نداشت. به اين معني که هيچ گونه اتفاق نظر چشمگيري بين اکثريت آنها(بيش از نصف) بر روي مهارتهاي کلي آزمون و يا حتي سئوالات آن وجود نداشت.
    تحليل هاي کمي بدست آمده ازتحليل عامل (سئوال سوم) نتايج مشابه با تحليل هاي کيفي (سئوال اول و دوم) را نشان داد. به عبارت ديگر به شکل کلي مي توان گفت که سازه ي خواندن آزمون FCE در زمينه ي ايران يکپارچه بوده و به نظر مي رسد نمي تواند مهارتهاي متفاوتي را همانطور که سازندگان آزمون ادعا مي کنند در زمينه ي ايران بسنجد.
    واژه هاي کليدي: سازه روايي. سازه. يکپارچگي خواندن
    #12 ارسال شده در تاريخ 10th July 2009 در ساعت 17:09

4. یک کاربر از این پست تشکر کرده است :

5. mahan125125 آواتار ها
    mahan125125
    کاربر سایت
    Jun 2009
    tehran
    12
    0

hi every body i wana ask very important question why this coutnty claim that we are muslim but they dont let us go to university or other plac why?
    #13 ارسال شده در تاريخ 10th July 2009 در ساعت 23:48

6. mahan125125 آواتار ها
    mahan125125
    کاربر سایت
    Jun 2009
    tehran
    12
    0

salam haleton khobe
    #14 ارسال شده در تاريخ 14th July 2009 در ساعت 23:20

7. mehrijooyande آواتار ها
    mehrijooyande
    کاربر سایت
    Jul 2011
    4
    0

Gadid پارتنر/ همکلاسی برای کلاس خصوصی

سلام. من یه دوره پایینتر از FCE را دارم می خونم. یعنی اگر دورم رو کامل کنم به FCE میرسم. به نظر من که دوره خیلی خوبیه. زبان من را خیلی را انداخته. درباره مدرکش از معلمم پرسیدم و گفت برای تحصیل در ایران معادلسازی نمی کنند ولی اگر در ایران کار مربوط به زبان بخواهی انجام بدی طرفدار داره و در خارج هم بعضی از دانشگاهها به جای آیلتس FCE را هم قبول میکنند و همچنین اگر بخواهید در خارج کار کنید امتیاز بزرگی محسوب میشه. به هر حال، من الان دارم کلاس خصوصیش را میرم و چون دوست دارم تو یه کلاس شلوغتر باشم دنبال همکلاسی میگردم. سطحم تقریبا مبتدیه. چون قبلا سه چهار ترم آموزشگاه رفتم. کلاس خیلی خوبیه و معلم خوبی هم داره. گذشته از مدرک، انگلیسیتون خیلی پیشرفت میکنه. کلاسش تو انقلاب نزدیک شریعتیه و هزینشم مثل آموزشگاههاست. اگر علاقمند بودید لطفا بهم PM بزنید.
    #15 ارسال شده در تاريخ 17th July 2011 در ساعت 02:56

8. mehrijooyande آواتار ها
    mehrijooyande
    کاربر سایت
    Jul 2011
    4
    0

اینجا هیچکی به آدم جواب نمیده؟
    #16 ارسال شده در تاريخ 30th July 2011 در ساعت 00:28

9. elmirra آواتار ها
    elmirra
    کاربر سایت
    Feb 2015
    تبریز
    1
    0

سلام.میشه بگین این کتابارو از کجا میشه تهیه کرد؟و کسی از تبریز هست که برا این ازمون کلاس امادگی بره؟تا اونجاکه من میدونم کلاس امادگی برا fce نیست
    #17 ارسال شده در تاريخ 25th February 2015 در ساعت 17:58

10. sogand2000 آواتار ها
    sogand2000
    کاربر سایت
    Oct 2015
    تهران
    2
    0

کاملترین و شگفت انگیزترین آموزش رایگان 504 لغت ضروری که تا حالا درست شده.
    همراه با تلفظ صوتی، فونتیک، فیلم آموزشی، تمرینها و مثال های زیاد، بازی، ترجمه فارسی، فلش کارت، بکگراندهای آموزشی و خیلی چیزای دیگه
    همین الان خودتون ببینید
    فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]
    سرانجام تحولی بزرگ در آموزش زبان انگلیسی

و آموزش های شگفت انگیز دیگر
    در سایت زبان رمزی
    سایت زبان رمزی ، یک سایت فوق العاده برای یادگیری رایگان، سریع، عمیق و آسان زبان انگلیسی
    #18 ارسال شده در تاريخ 8th October 2015 در ساعت 11:41

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

علاقه مندی ها (Bookmarks)