اخبار همراه اول
صفحه 1 از 14 12311 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 133
 1. Admin آواتار ها
  Admin
  مدیر کل سایت
  Jun 2008
  بوكان
  26,716
  3,380
  تشکر شده : 42,713

  Icon19 مشاهده صورتحساب تلفن همراه (همراه اول)

  خبرهای مربوط به سیمکارتهای همراه اول در این تاپیک قرار میگیرد.

  مشاهده آخرين صورتحساب فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ] محتاج وصل شدن به اينترنت و صرف وقت است ، مشتركين تلفن ھمراه شركت ارتباطات سيار از اين پس مي توانند با ارسال يك پيام كوتاه، از قبض دوره وكاركرد ميان دوره تلفن ھمراه خود به تفكيك موارد كاركرد تلفنشھري، بين شھري، پيام كوتاه و ساير ھزينه ھا مطلع شوند.


  فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]
  تمامي قبوض تلفن همراه به صورت دوره اي يعني هر 2 ماه يک بار صادر ميشوند ، به اين معني که در هر سال 6 دوره قبض براي تلفن همراه صادر ميشود.
  سيستم دريافت قبض از طريق sms به دو روش ذيل تقسيم ميشود:
  - دريافت صورتحساب 1 دوره ( 2 ماهه )
  - دريافت صورتحساب ميان دوره ( از 1 روز تا 2 ماه و بيشتر )

  راهنماي دريافت صورتحساب دوره اي
  اين روش فقط به شما صورتحساب 2 ماه کامل يعني 1 دوره را نشان ميدهد.

  :: روش دريافت صورتحساب:
  براي مثال اگر شما بخواهيد صورتحساب تلفن همراه خود از تاريخ 1/11/85 تا 1/1/86 را مشاهده کنيد يعني دوره 6 سال 85 . براي اين کار بايد در قسمت New Text Message گوشي خود عدد 85,6 را وارد کنيد و اگر بخواهيد قبض 1/1/86 تا 1/3/86 را ببينيد بايد ارقام 86,1 را وارد کنيد. اين ارقام نشان دهنده سال و دوره مورد نظر ميباشند و در بين آنها بايد ويرگول گذاشته شود.

  فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]
  در اين روش شما ميتوانيد صورتحساب استفاده از 1روز تا 2 ماه و بيشتر تلفن همراه خود مطلع شويد.

  :: روش دريافت صورتحساب ميان دوره اي:
  در اين روش شما به جاي وارد کردن دوره ، سال بايد تاريخ ابتدا ، تاريخ انتها را وارد کنيد.
  براي مثال اگر شما بخواهيد صورتحساب تلفن همراه خود از تاريخ 5/1/86 تا 5/2/86 يعني فقط 1 ماه و يا هر تاريخ ميان دوره اي ديگري را مشاهده کنيد کافيست تا به اين صورت در قسمت New Text Message گوشي خود تايپ کنيد 860105,860205 و براي شماره مورد نظر بفرستيد تا ميزان استفاده از تلفن همراه خود در اين زمان را ببينيد.

  ارسال SMS
  فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]
  زمان پاسخگويي بين 4 تا 5 دقيقه خواهد بود.

  شما با ارسال SMS به اين شماره موارد زير را نيز مشاهده خواهيد کرد:
  - هزينه SMS
  - هزينه فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]شهري
  - هزينه مکالمه بين شهري
  - هزينه جابجائي
  - جمع مبلغ

  شما ميتوانيد به جاي کاراکتر ويرگول از کاراکتر هاي / يا . يا ـ يا و يا Space در بين اعداد استفاده کنيد.
  فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]"فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]"فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]

  شب های دراز بی عبادت چه کنم
  طبعم به گناه کرده عادت چه کنم
  گویند کریم است و گنه می بخشد
  گیرم که ببخشد ز خجالت چه کنم...  فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]
  #1 ارسال شده در تاريخ 8th July 2008 در ساعت 07:49

 2. 8 کاربر از این پست تشکر کرده اند : 3445, golzade, PAEIZ4123, paigah, tm bax3, منوچهر ورواني, vafadar6, ايماني
 3. shahpoor آواتار ها
  shahpoor
  مدیر سابق
  Jul 2008
  مشهد
  16,027
  1,695
  تشکر شده : 14,725

  New 1 يافته هاي محققان ايراني درباره خطرات تلفن همراه

  معاون پژوهشي سابق دانشگاه تهران از تلفنهاي همراه به عنوان يكي از پرمصرف ترين تجهيزات داراي امواج الكترومغناطيس ياد كرد و  گفت: نقش منفي ميدانهاي الكترومغناطيسي و اثرات سوء آن بر سيستم هاي زيستي به دليل نبود دستورالعمل معين، آموزش صحيح بهره برداري و استفاده بهينه از سيستم هاي ارتباطي و مخابراتي بويژه ناآشنايي كاربران از تداخل و تزاحمهاي استفاده همزمان تلفن همراه با وسايل ديگر مانند رايانه، تلويزيون، استفاده از داروهاي خاص يا داشتن بيماري و ... است.
  دكتر موسوي موحدي گفت: ميدان الكترومغناطيسي تلفن همراه، نقش تخريبي در ارگانيسمها، بافتها، سلولها، پروتيينها و آنزيمها دارد .اين استاد بيوشيمي فيزيك تصريح كرد: اثر سوء ميدانهاي الكترومغناطيسي بويژه ميدان تلفن همراه به صورت فزاينده نقش تخريبي در بدن، ارگانيسمها، بافتها، سلولها و ماكروملكولهاي حياتي مانند DNA، پروتيينها و آنزيمها خواهد داشت.
  دكتر موسوي موحدي با بيان اينكه در حال حاضر سيستم هاي تلفن همراه داراي فركانس 940 مگا هرتز است كه به بيشتر بافتهاي بدن از جمله مغز و حتي گوشت و ماهيچه ها آسيب مي زند، ابراز عقيده كرد: نبايد به تلفن همراه به عنوان وسيله اي بي خطر نگاه كرد و هر كس هر اندازه كه تمايل داشت از آن استفاده كند؛ بلكه كاربرد تلفن همراه بايد همانند مصرف دارو، محدود و كنترل شده و اصطلاحاً داراي دز مشخص باشد؛ به گونه اي كه يك فرد تنها ساعاتي از روز را مي تواند از موبايل استفاده كند و پس از آن حق استفاده دوباره از آن را نخواهد داشت.
  استاد مركز تحقيقات بيوشيمي - بيوفيزيك دانشگاه تهران تصريح كرد: مساله مهم ديگري كه بايد مورد توجه محققان قرار بگيرد، دز مشخص استفاده از موبايل براي مبتلايان به بيماريهاي گوناگون است؛ مثلا، ميزان استفاده از تلفن همراه در افراد ديابتي كه در برابر امواج آسيب پذيرتر از افراد سالم هستند بايد متفاوت باشد.دكتر موسوي موحدي در ادامه با اشاره به تحقيقات پژوهشگران مركز بيوشيمي - بيوفيزيك دانشگاه تهران در زمينه «اثرات ميدان الكترو مغناطيسي تلفن همراه (940 MHz) روي هموگلوبين خون» به ايسنا گفت: در اين تحقيق، امواج تلفن همراه را به مدت 20 تا 60 دقيقه روي هموگلوبين عادي و بيمار تابانديم، سپس ساختار و عملكرد مولكول هموگلوبين را كه وظيفه حياتي حمل اكسيژن از ريه به بافتها را بر عهده دارد مطالعه كرديم. يافته هاي تحقيق نشان داد اندركنش ميدان الكترومغناطيسي تلفن همراه با هموگلوبين موجب تغييرات ساختاري در آن و كاهش پيوند اكسيژن با پروتيين مي شود.
  وي توضيح داد: اختلال در عملكرد هموگلوبين، موجب آزاد سازي اكسيژن بيشتر در بافت و در نهايت بروز ناهماهنگي در واكنشهاي بدن مي شود.
  اين استاد بيوشيمي فيزيك تاكيد كرد: اثرات سوء تغيير ساختاري هموگلوبين خون تحت تاثير امواج تلفن همراه تنها به آزادسازي بيش از حد اكسيژن در بافت محدود نمي شود، بلكه بر ساير وظايف هموگلوبين هم تاثير منفي مي گذارد.
  دكتر موسوي موحدي با اشاره به اينكه همين پديده در بررسي اثرات امواج در بيماران تالاسمي هم مشاهده شد، تصريح كرد: در اين مورد از نظر ساختار هموگلوبين، ساختمان سوم آن كه عامل اصلي عملكردهاي اين مولكول است، دچار تغيير شد.
  وي خاطرنشان كرد: به زودي اين مقاله در يكي از نشريات بين المللي به چاپ خواهد رسيد.
  وي ادامه داد: البته پژوهشهاي ديگري توسط ديگر محققان صورت پذيرفته است و اثر اشعه الكترو مغناطيسي تلفن همراه روي ساختار پروتيين ها، آنزيمها و DNA نشان داده كه اشعه موبايل موجب پارگي رشته هاي DNA مي شود و به طور كلي بحث توارث و ژن را درگير مي كند.
  اين استاد دانشگاه تهران افزود: پاره شدن رشته هاي DNA بسياري از بيماريها را به دنبال دارد كه يكي از مهمترين آنها بيماري سرطان است كه امكان دارد اين بيماري به علت درگيري DNA به نسلهاي بعدي هم منتقل شود. وي درباره محل قرار دادن تلفن همراه نيز گفت: بدترين شكل اين مسأله، قرار دادن تلفن كنار گوش هنگام صحبت كردن است و البته قرار دادن در كمر هم آسيبهاي جدي به دستگاه تناسلي انسان وارد مي كند.
  دكتر موسوي موحدي با بيان اينكه تلفن همراه در مواقع عدم استفاده بايد بيش از يك متر با كاربر فاصله داشته باشد، تصريح كرد: صحبت با تلفن همراه بايد در فضايي باز و حداكثر به مدت يك دقيقه باشد. بهترين حالت در هنگام پياده روي گذاشتن تلفن همراه داخل كيف و البته بهترين حالت ممكن خاموش كردن است!

  قدیمی ترین عضو پاتوق
  #2 ارسال شده در تاريخ 27th July 2008 در ساعت 09:20

 4. 3 کاربر از این پست تشکر کرده اند : k1k11, tm bax3, نگاريتا
 5. shahpoor آواتار ها
  shahpoor
  مدیر سابق
  Jul 2008
  مشهد
  16,027
  1,695
  تشکر شده : 14,725

  New 1 اكثر آنتن‌هاي تلفن همراه در كشور مجوز ايمني وزارت بهداشت را ندارند

  كارشناس مسئول بهداشت پرتوهاي وزارت بهداشت گفت: به جز موارد خاصي كه با شكايت مردم به قوه قضائيه رسيدگي شده است، اكثر آنتن‌هاي تلفن همراه( BTS) كه از سوي 3 اپراتور اصلي تلفن همراه در كشور نصب شده‌اند، مجوز ايمني وزارت بهداشت را ندارند.
  علي گوراني در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعي فارس‌ افزود: آنتن‌هاي تلفن همراه به طور كلي به 2 نوع اصلي تقسيم‌بندي مي‌شوند، آنتن‌هاي مايكرو كه محدود پوشش بيش‌تري دارند و ميزان انرژي ساطع شده از آن‌ها بيش‌تر است و آنتن‌هاي ميكرو كه محدوده كوچك‌تري را پوشش مي‌دهند و ميران انرژي آن‌ها كم‌تر است.
  وي گفت: در گذشته بيش‌تر از آنتن‌هاي تلفن همراه مايكرو استفاده مي‌شود‌ اما درسال‌هاي اخير استفاده از تعداد بيش‌تر آنتن‌هاي كوچك ميكرو به جاي يك آنتن بزرگ مايكرو افزايش يافته است، كه از نظر فني نگهداري و اپراتوري آنتن‌هاي ميكرو مشكل‌تر است.
  وي افزود: در مجموع ميزان انرژي ساطع شده از آنتن‌هاي تلفن همراه خيلي زياد نيست و در محدود 800 تا 2 هزار مگاهرتز است. امواج اين آنتن‌ها از نوع امواج غير يونيزه است، با اين حال قرار گرفتن در معرض اشعه‌هاي اين آنتن‌ها براي مدت طولاني و در فاصله كوتاه خطرناك است. مجوز بي خطر بودن و ميزان انرژي ساطع شده از آنتن‌هاي تلفن همراه را سازمان انرژي اتمي صادر مي‌كند.
  وي گفت: گر چه اكثر آنتن‌هاي تلفن همراه نصب شده در كشور مجوز سنجش ميزان انرژي را از سازمان انرژي اتمي دارند اما ايمني نصب اين آنتن‌ها به عوامل ديگري نيز بستگي دارد و بايد مطابق استاندارد ملي باشد كه در قانون حفاظت از اشعه كشور مصوب سال 67 مجلس نيز ذكر شده و همه اپراتورهاي آنتن‌هاي تلفن همراه را ملزم به اخذ مجوز ايمني از وزارت بهداشت شده‌اند.
  گوراني افزود: ايمني آنتن‌هاي تلفن همراه به 5 عامل اصلي مرتبط است اول سنجش چگالي انرژي ساطع شده كه بايد بين يك تا 10 ميلي وات باشد، ايده آل يك ميلي وات اما اگر ميزان آن بيش از 10 ميلي وات باشد خطرناك است و از نظر وزارت بهداشت هيچ يك از آنتن هاي تلفن همراه نبايد بيش از 10 ميلي وات انرژي توليد كنند و اين مسئله تخلف آشكاري است كه بايد حتماً جلوي آن گرفته شود.
  وي گفت: در زمان حاضر سنجش ميزان انرژي اين آنتن‌ها از سوي سازمان انرژي اتمي انجام مي‌شود و شركت‌هاي نصاب با اخذ مجوز از اين سازمان و بدون هيچ ارتباطي با وزارت بهداشت اقدام به نصب آنتن‌هاي BTS مي‌كنند.
  وي افزود: مسئله ديگر ايمني نصب آنتن موبايل است كه روي دكل يا پشت بام نصب مي‌شود، گشتاور نيروي عمومي اين دكل‌ها بايد محاسبه شود و طوري نصب شوند كه با يك باد يا تكان شديد امكان افتادن آن نباشد و اين مسئله بايد مستند شود تا امكان پيگيري‌هاي حقوقي بعدي در صورت وقوع حادثه باشد.
  وي گفت: مسئله ديگر مقاومت سازه‌اي است كه آنتن روي آن نصب مي‌شود، استحكام اين سازه نيز بايد مورد تأييد كارشناسان فني قرار گيرد و ثبت شود تا ايمني و اطمينان لازم از استحكام سازه در برابر آنتن به دست آيد و از نظر حقوقي نيز تأييديه فني قابل قبول باشد.
  گوراني افزود: اپراتورها و كاركنان شركت‌هاي نصاب آنتن‌هاي موبايل نيز بايد دوره‌هاي فني لازم را گذرانده باشند و مدرك معتبر ارائه كنند، همچنين حفاظ‌ هاي ايمني اطراف دكل بايد نصب شود و علاوه بر نصب موارد ايمني براي جلوگيري از خطر برق گرفتگي هشدارهاي لازم و علايم خطر روي دكل نصب شود.
  كارشناس مسئول بهداشت پرتوهاي وزارت بهداشت اضافه كرد: در زمان حاضر با وجود نص صريح قانون مبني بر اخذ مجوز ايمني نصب دكل‌هاي آنتن‌هاي تلفن همراه از وزارت بهداشت هيچ يك از اپراتورهاي نصاب اين آنتن‌ها خود را ملزم به اخذ اين مجوز نمي‌دانند و ايمني اكثر آنتن‌هاي موجود در كشور از سوي وزارت بهداشت تأييد نشده است مگر موارد خاصي كه شاكي وجود داشته و با درخواست قوه قضائيه كارشناسان وزارت بهداشت بازرسي كرده‌اند.
  وي گفت: وزارت بهداشت نه تنها تاكنون نظارتي بر ايمني آنتن‌هاي موبايل در كشور نداشته است بلكه حتي آماري از تعداد آنتن‌هاي BTS نصب شده در كشور نيز نداريم در حالي كه بر اساس اصل «آلارا» بايد حداقل بودن ميزان خطر پرتوزها در كشور به تائيد يك مرجع معتبر رسمي برسد كه چنين كاري در كشور ما تاكنون انجام نشده است.
  گوراني افزود: هفته گذشته برنامه‌اي از شبكه 3 سيما درباره آنتن‌هاي BTS پخش شد كه در آن همه افراد ذي نفع در نصب آنتن‌هاي موبايل و اپراتورهاي آن اعلام مي‌كردند كه اين آنتن‌ها هيچ خطري براي مردم ندارند در حالي كه چنين كاري بايد از سوي متولي سلامت مردم و وزارت بهداشت انجام شود در حالي كه وزارت بهداشت به علت اين‌كه هيچ نظارتي بر اين آنتن‌ها ندارد نمي‌تواند ايمني اين آنتن‌ها را تأييد كند.
  وي گفت: در تلاش هستيم كه با همكاري مسئولان كشور اپراتورهاي تلفن همراه را ملزم به اخذ مجوز ايمني از وزارت بهداشت كنيم كه اميدواريم در آينده با عملي شدن اين امر ميزان ايمني اين آنتن‌ها در كشور ارتقا يابد.
  وي افزود: امواج آنتن‌هاي BTS غير يوني هستند و فقط در مسير مستقيم سير مي‌كنند، بنابراين پشت، بالا و پائين اين امواج‌ها خطري ندارد و اينكه خانه‌هاي زير آنتن‌هاي موبايل خط دارند به علت اين است كه تحت پوشش آنتن ديگري قرار دارند.

  فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]

  قدیمی ترین عضو پاتوق
  #3 ارسال شده در تاريخ 5th August 2008 در ساعت 11:36

 6. 2 کاربر از این پست تشکر کرده اند : red_line, tm bax3
 7. shahpoor آواتار ها
  shahpoor
  مدیر سابق
  Jul 2008
  مشهد
  16,027
  1,695
  تشکر شده : 14,725

  Thumb تصويب تعرفه ارسال پیامک تصویری

  رئيس سازمان تنظيم مقررات راديویي تصريح كرد: كساني كه خواهان استفاده از اين سرويس هستند بايد شرايطي كه در آئين نامه آمده است را داشته باشند كه اين شرايط توسط اپراتور اعلام خواهد شد.
  رئيس سازمان تنظيم مقررات راديويي از تصويب تعرفه ارسال پيامك هاي تصويري (mms) به مبلغ 1000 ريال خبر داد و اعلام کرد اين مصوبه به اپراتورها ابلاغ شده است.
  محمود خسروي در گفتگو با باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: راه اندازي سرويس ارسال پيامك تصويري، صوتي و ديتا در مراحل پاياني به سر‌ مي‌برد و بر اساس آئين نامه اين سرويس كه توسط سازمان تنظيم مقررات تدوين شده است اپراتورها موظفند با فراهم آوردن تجهيزات مورد نياز این سرويس را به مشتركان ارائه دهند.
  وي ادامه داد: كساني كه تمايل به استفاده از سرويس mms را دارند بايد تقاضانامه هایی ارایه شده از سوی اپراتورها را تكميل نمايند. اين فرم‌ها پس از بررسي توسط سازمان تنظيم مقررات راديويي امكان دسترسي مشترک به این سرويس فراهم مي‌شود.
  رئيس سازمان تنظيم مقررات راديویي تصريح كرد: كساني كه خواهان استفاده از اين سرويس هستند بايد شرايطي كه در آئين نامه آمده است را داشته باشند كه اين شرايط توسط اپراتور اعلام خواهد شد.
  خسروي ادامه داد: تاكنون اپراتور دوم اعلام آمادگي خود را جهت تهيه فرم‌هاي تقاضاي سرويس به ما اعلام كرده است. اگر اين درخواست‌ها به طور رسمي صورت نپذيرد، اميدواريم تا پايان شهريور ماه بتوانيم اين سرويس را به متقاضيان ارایه دهيم.
  رئيس سازمان تنظيم مقررات راديويي يادآور شد: مشتركان براي استفاده از اين سرويس نبايد هزينه‌اي پرداخت كنند، اما براي ارسال هر mms بايد طبق تعرفه تصويب شده مبلغ 100 ريال را پرداخت کنند.

  قدیمی ترین عضو پاتوق
  #4 ارسال شده در تاريخ 11th August 2008 در ساعت 11:26

 8. یک کاربر از این پست تشکر کرده است : red_line
 9. shahpoor آواتار ها
  shahpoor
  مدیر سابق
  Jul 2008
  مشهد
  16,027
  1,695
  تشکر شده : 14,725

  Thumb كاركرد ميان دوره همراه اول

  مشترکان تلفن همراه شركت ارتباطات سيار مي‌توانند با ارسال يك پيامك (sms) به شماره 30009، از قبض دوره و كاركرد ميان دوره تلفن همراه خود به تفكيك موارد كاركرد تلفن شهري، بين شهري، پيام كوتاه و ساير هزينه‌ها مطلع شوند.
  مشتركان تلفن همراه شركت ارتباطات سيار مي‌توانند درخواست خود را طبق فرمت‌هاي زير به سيستم sms billing ارسال كرده و چند لحظه بعد، خدمات مورد نظر را دريافت كنند. براي دريافت قبض پايان دوره يك رقم شماره دوره صورتحسابگيري را وارد و سپس ستاره را درج كنيد. دو رقم شماره سال

  (1*86)
  براي دريافت مبلغ كاركرد ميان دوره نيز بايد تاريخ پايان (6 رقمي) *تاريخ شروع (6 رقمي) مانند (851210*851213) را به شماره 30009 ارسال كرد.
  براي دريافت راهنماي سيستم بايد H يا h يا help را به شماره 30009 ارسال كنيد.دريافت ليست دوره‌هاي صورتحسابگيري و دريافت خلاصه قبض آخرين دوره نيز به ترتيب با وارد كردن s يا d امكان پذير است.
  اين گزارش حاكي است: اطلاعات قبض ميان دوره به كاركرد يك بازه زماني بين دو دوره صورتحسابگيري گفته مي‌شود. به جاي كاراكتر مي‌توان از يا/ يا _ يا/ و يا space استفاده كرد.

  قدیمی ترین عضو پاتوق
  #5 ارسال شده در تاريخ 25th August 2008 در ساعت 13:34

 10. 4 کاربر از این پست تشکر کرده اند : arashlolos, k1k11, red_line, saied9978
 11. Sniper _ Elite آواتار ها
  Sniper _ Elite
  کاربر اخراجی
  Aug 2008
  تبریز
  4,786
  2,362
  تشکر شده : 3,505

  پیش فرض دلايل اختلالات شبكه‌ي تلفن همراه كشور اعلام شد

  ظاهرا گزارشات فني شركت ارتباطات سيار نشان مي‌دهد كه شبكه‌ي تلفن همراه كشور رو به بهبود است اما قطعي مكالمات، آمدن مشتركي ديگر برروي خط هنگام مكالمه، كيفيت ضعيف صدا همچنان وجود داشته و اخيرا نيز خاموش و غيرفعال شدن سيم‌كارت‌ها براي چند ساعت كه كمي عجيب به نظر مي‌رسد به اين مشكلات اضافه شده است كه به گفته‌ي مسوولان ممكن است به دليل قطعي فيبر نوري ايجاد شده و براي چند لحظه يا تا زمان بازسازي اين مسير و راه‌اندازي مسير پشتيبان به طول بينجامد.

  شبکه‌ي تلفن همراه دولتي کشور به‌وسيله شرکت مخابرات ايران در مردادماه سال 1373 و با نصب و راه‌اندازي 176 سلول فرستند و گيرنده در قالب 24 ايستگاه bts براي تنها 9 هزار و 200 شهروند تهراني و مبتني بر فن‌آوري نسل دوم شبکه‌هاي سلولي (gsm) در باند فرکانس 900مگاهرتز راه‌اندازي شد.

  ميزان مشتركان تلفن همراه در كشورمان هم‌اکنون به بيش از 27 ميليون در سطح کشور رسيده است؛ هر چند اين شرکت پيش‌بيني کرده است با واگذاري خطوط تلفني جديد با پيش شماره 0910 شمار مشترکان خود را به 38 ميليون برساند اما مشكل و چالشي كه چندان تازه هم نيست همان بحث آنتن‌دهي نامناسب است كه مشتركان را با مشكل مواجه كرده است.

  مسولان شركت ارتباطات سيار در پاسخ به اين مشكل دلايل هميشگي مثل توسعه شبكه، برگردان‌ها و غيره را عنوان مي‌كنند كه اين دلايل از نظر مشتركان كافي نيست و بايد در اين زمينه چاره‌اي انديشيد.

  محمدحسين فلاح اصغري - معاون شركت ارتباطات سيار ايران - در گفت‌و‌گو با خبرنگار ايسنا در پاسخ به علت قطعي سيم‌كارت برخي مشتركان در روزهاي اخير اظهار كرد: اين مشكل شايد به دليل قطعي فيبر نوري ايجاد شود كه براي چند لحظه يعني تا زمان بازسازي اين مسير و راه‌اندازي مسير پشتيبان اين قطعي به طول بينجامد.

  به گزارش ايسنا او درباره‌ي اين كه چرا تماس مشتركان در مناطقي از تهران كه مشكلي از بابت نصب آنتن در آن‌ها نبوده و پوشش شبكه در آن مكان‌ها مشكل خاصي نداشته، اخيرا دچار اختلال شده است، گفت: در جاهايي كه مشكل اختلالات تلفني وجود ندارد و سايت‌هاي bts نصب است، در برخي مواقع به‌دليل برگردان‌هايي كه انجام مي‌شود ممكن است اختلالاتي در تماس‌ها ايجاد ‌شود و يا در زمان‌هايي با كم يا زياد شدن ظرفيت برخي مراكز كه معمولا انجام مي‌شود، با اختلالاتي مواجه مي‌شويم، همچنين در زمان ايجاد مراكز جديد و انتقال ترافيك به اين مراكز نيز اختلالاتي ايجاد مي‌شود.

  وي يادآور شد: در برگردان‌ها،‌ توسعه و اجراي سايت‌ها تا ترافيك برروي ظرفيت‌ها و يا مراكز جديد اعمال مي‌شود، ايرادات موجود خود را نشان نمي‌دهد اما زماني كه ترافيك واقعي برروي سيستم اعمال شود در آن زمان با اعتراضات يا اطلاعاتي كه از طرف مشتركان در رابطه با تماس‌ها به ما مي‌رسد از ايرادات آگاهي يافته و به رفع آن مي‌پردازيم و اين موضوع در زماني كه اكثر مواقع مشكل تماس ندارند، هم اتفاق مي‌افتد و استثنايي وجود ندارد.

  شايد با استناد به آمار و گزارش‌هاي فني اعلامي از سوي شركت ارتباطات سيار ايران ميزان قطع مكالمات تلفن همراه در كشورمان از 6/2 درصد به 2/1 درصد رسيده و ميزان موفقيت مكالمات نيز از 91 درصد به ‌94 درصد رسيده باشد اما مشكلات و اختلالات شبكه هم‌چنان وجود دارد.
  _______________
  #6 ارسال شده در تاريخ 19th September 2008 در ساعت 04:12

 12. 3 کاربر از این پست تشکر کرده اند : arashlolos, red_line, tm bax3
 13. Sniper _ Elite آواتار ها
  Sniper _ Elite
  کاربر اخراجی
  Aug 2008
  تبریز
  4,786
  2,362
  تشکر شده : 3,505

  پیش فرض تعرفه‌ mms و gprs اعلام شد

  تعرفه‌ gprs تلفن همراه كه در كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات كشور تصويب شده به اين صورت است كه مشتركان همراه اول بايد به ازاي هر كيلوبايت اطلاعات ميزان ‌8/14ريال بپردازند و براي ارسال هر mms نيز ميزان ‌‌1000 ريال بايد پرداخت ‌شود.

  سرويس gprs تلفن همراه اكنون به سرويسي پايه براي ارايه‌ي‌ خدمات مهمي بر بستر تلفن همراه در جهان تبديل شده است؛ ارايه‌ي اين سرويس توسط اپراتور اول تلفن همراه كشور قرار بود طبق وعده‌هاي مسوولان شركت ارتباطات سيار تا آخر اسفندماه ‌‌86 انجام شود؛ ظاهرا اين سرويس به صورت آزمايشي در تهران ارايه شده و در مرحله بعدي قرار است تا شركت ارتباطات سيار ايران با ارايه فراخواني در تهران و كرج يك ميليون مشترك براي تست آن جذب كند.

  هزينه‌ي سرويس gprs بر حسب کيلوبايت محاسبه مي‌شود كه هر کيلوبايت حدود هزاربايت و هر مگابايت حدود هزار کيلوبايت است و مي‌توان مبلغي را که بايد بابت استفاده از اين سرويس پرداخت را با توجه به مقدار کيلوبايتي که اطلاعات ارسال و يا دريافت مي‌شود محاسبه کرد.

  تعرفه‌ gprs تلفن همراه كه در كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات كشور تصويب شده به اين صورت است كه مشتركان همراه اول بايد به ازاي هر كيلوبايت اطلاعات ميزان ‌8/14ريال بپردازند و براي ارسال هر mms نيز ميزان ‌‌1000 ريال بايد پرداخت ‌شود.

  اما تعرفه‌ اين سرويس براي مشترکان سيم‌كارت‌هاي ايرانسل(اپراتور دوم) به ازاي هر كيلو بايت يك ريال تا پنج ريال محاسبه مي‌شود كه اين رقم بر اساس نوع سيم‌كارت ، طرح تعرفه و زمان استفاده از اين سرويس متفاوت خواهد بود.

  در اين سرويس امكان ارسال عكس،‌ اطلاعات، ‌تبليغات و مواردي از اين قبيل وجود دارد، درخواست كنندگان استفاده از اين سرويس مي‌بايست «تعهداتي» را براي استفاده درست از آن بدهند.

  به گفته‌ مدير كل امور مشتركان شركت ارتباطات سيار ايران زماني كه قرار است سرويسي مانند gprs تلفن همراه كه در آن امكان ارسال عكس،‌ اطلاعات، ‌تبليغات و مواردي از اين قبيل وجود دارد ارايه شود، بايد تعهداتي از درخواست‌كنندگان گرفته شود.

  علي‌ حميدي در گفت‌وگو با ايسنا گفته بود: كليه‌ دستورالعمل‌ها و قوانين مرتبط با سرويس gprs آماده و تدوين شده است، كارشناسان فني، مالي و حقوقي فرم‌هاي مربوطه را تهيه كرده‌اند و جلسات آن نيز به طور مرتب برگزار مي‌شود.

  وي با بيان اين كه سرويس gprs تلفن همراه به زودي در سيم‌كارت‌هاي همراه اول راه‌اندازي مي‌شود بر گرفتن تعهداتي در اين زمينه از درخواست‌كنندگان تاكيد كرد.

  وفا غفاريان - رييس هيات مديره‌ي شركت مخابرات ايران - پيش از اين در مورد سرويس gprs در شبكه‌ي همراه اول و با بيان اين كه در مرحله نخست حدود ‌2 ميليون ظرفيت براي سرويس gprs همراه اول پيش‌بيني شده اظهار كرده بود: اين ظرفيت بدون محدوديت قابل افزايش به ميزان تقاضا‌ها است و پس از تهران و كرج ‌4 شهر اصفهان، تبريز، مشهد و شيراز خدمات سرويس gprs را به مشتركان همراه اول ارايه خواهند كرد.

  منبع : عصر ايران

  ______________
  #7 ارسال شده در تاريخ 19th September 2008 در ساعت 04:15

 14. 4 کاربر از این پست تشکر کرده اند : ALI2DAR83, Morteza_Ra, shahqattal@yahoo.com, tm bax3
 15. Admin آواتار ها
  Admin
  مدیر کل سایت
  Jun 2008
  بوكان
  26,716
  3,380
  تشکر شده : 42,713

  پیش فرض روشهاي پرداخت قبوض همراه اول گسترش يافت

  جام جم آنلاين: مشترکان همراه اول مي توانند با استفاده از سيستم هاي پرداخت غير حضوري نظير عابر بانک (ATM) ، تلفنبانک ، اينترنت ، پيامک (SMS) ، پايانه هاي فروشگاهي (POS) و وب کيوسک قبوض تلفن همراه خود را پرداخت کنند.
  به گزارش جام جم آنلاين به نقل از روابط عمومي شرکت ارتباطات سيار ، جهت صرفه جويي در وقت و هزينه و گسترش خدمات الکترونيک ، مشترکان اين شرکت مي‌توانند از طريق بانک هاي ملي ، صادرات ، ملت ، تجارت ، سپه ، مسکن ، رفاه ، کشاورزي ، توسعه صادرات ، پارسيان ، سامان، اقتصاد نوين و پاسارگاد قبوض تلفن همراه خود را پرداخت کنند.
  اين گزارش مي افزايد: مشترکان همراه اول مي توانند اطلاعات لازم در خصوص روش ها و نحوه پرداخت غير حضوري قبوض تلفن همراه را در پرتال شرکت ارتباطات سيار به نشاني فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ] مشاهده کنند.
  فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]"فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]"فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]

  شب های دراز بی عبادت چه کنم
  طبعم به گناه کرده عادت چه کنم
  گویند کریم است و گنه می بخشد
  گیرم که ببخشد ز خجالت چه کنم...  فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]
  #8 ارسال شده در تاريخ 23rd September 2008 در ساعت 15:25

 16. 3 کاربر از این پست تشکر کرده اند : k1k11, red_line, آقا حسین
 17. Admin آواتار ها
  Admin
  مدیر کل سایت
  Jun 2008
  بوكان
  26,716
  3,380
  تشکر شده : 42,713

  پیش فرض سرويس gprs همراه‌ اول راه‌اندازي شد

  روابط‌ عمومي شرکت ارتباطات سيار ايران اعلام كرد: سرويس gprs همراه ‌اول، راه‌اندازي شده و از صبح روز يکشنبه 12 آبان‌ماه 1387، آماده‌ي ارايه به مشترکان سيم‌کارت‌هاي دائمي «0912» در استان تهران است.
  ايسنا: سرويس gprs شرکت ارتباطات سيار ايران مرحله‌ي تست‌هاي فني اوليه را پشت‌ سر گذاشته و از روز يکشنبه در اختيار مشترکان متقاضي اين سرويس قرار مي‌گيرد.

  روابط‌ عمومي شرکت ارتباطات سيار ايران اعلام كرد: سرويس gprs همراه ‌اول، راه‌اندازي شده و از صبح روز يکشنبه 12 آبان‌ماه 1387، آماده‌ي ارايه به مشترکان سيم‌کارت‌هاي دائمي «0912» در استان تهران است.

  بدين ترتيب اين دسته از مشترکان همراه ‌اول در اين مرحله مي‌توانند از ساعت 23 تا 8 صبح روزهاي عادي و تمام ساعات روزهاي تعطيل، از اينترنت استفاده کنند.

  در اين گزارش آمده است: مشترکان سيم‌کارت‌هاي دائمي «0912» که متقاضي استفاده از اين خدمت در استان تهران هستند بايد از ساعت 10صبح روز يکشنبه 12 آبان‌ماه با مراجعه به سايت اينترنتي اين شرکت به نشاني فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ] تقاضاي خود را ثبت کنند.

  پذيرش درخواست، متناسب با شرايط شبکه و در هر مرحله براي 50 هزار نفر صورت مي‌پذيرد که از طريق پيامک به اطلاع مشترک متقاضي مي‌رسد.

  بر اساس گزارش همراه‌ اول، بر اساس اطلاعاتي که متقاضي در سايت اينترنتي ثبت کرده است، پيامک تنظيمات لازم براي استفاده از خدمات gprs را برايش ارسال مي‌کند.

  اطلاعات بيش‌تر درباره‌ي چگونگي ارائه‌ي درخواست، نحوه‌ي ارايه‌ي سرويس، تعرفه‌ي خدمات و تنظيمات انواع گوشي‌ها، در آدرس اينترنتي مذکور ارايه مي‌شود.

  بنا براعلام فعلاً فاز اول ارايه‌ي سرويس gprs آغاز شده و به‌تدريج در فازهاي بعدي، اين سرويس در تمامي ساعات و براي مشترکان تمامي سيم‌کارت‌هاي همراه ‌اول در استان تهران و در ادامه، ساير نقاط کشور ارائه مي‌شود.
  فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]"فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]"فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]

  شب های دراز بی عبادت چه کنم
  طبعم به گناه کرده عادت چه کنم
  گویند کریم است و گنه می بخشد
  گیرم که ببخشد ز خجالت چه کنم...  فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]
  #9 ارسال شده در تاريخ 1st November 2008 در ساعت 08:59

 18. 2 کاربر از این پست تشکر کرده اند : red_line, samoel
 19. shahpoor آواتار ها
  shahpoor
  مدیر سابق
  Jul 2008
  مشهد
  16,027
  1,695
  تشکر شده : 14,725

  Thumb نحوه فعال کردن سرويس gprs همراه اول

  فارس: مشتركان سيم كارتهاي دائمي با كد 0912 همراه اول هم اكنون مي‌توانند با مراجعه به سايت اينترنتي اين شركت "mci.ir " سرويس خدمات اينترنت تلفن همراه (gprs) سيم كارت خود را فعال كنند.

  مشتركان سيم كارت دائمي 0912 از امروز و اكنون مي‌توانند به بخش فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ] مراجعه كرده و گزينه ثبت نام gprs را انتخاب و وارد تنظيمات فعال سازي اين سرويس شوند.
  اين بخش داراي سه مرحله اصلي است.
  بخش عمومي تنظيمات gprs:
  مشترك پس رويت اين بخش و تائيد آن وارد بخش دوم شود.در بخش عمومي آمده است: خدماتي كه در حال حاضر از طريق سرويس GPRSدر اختيار مشتركين قرار مي گيرد "استفاده از پست الكترونيكي و دسترسي به سايتهاي اينترنتي و دريافت فايل" بر روي گوشي موبايل ميباشد وساير خدمات از جمله MMS در آينده نزديك به متقاضيان ارائه خواهد شد.23 لغايت 8 صبح و براي روزهاي تعطيل رسمي كليه ساعات شبانه روز مي باشد.
  سرعت اينترنت كه از طريق سرويس GPRS ارائه ميشود محدود بوده و همراه با توسعه آينده شبكه به نسل بعد سرويس ديتا "EDGE" كه داراي سرعت بالاتر در اينترنت ميباشد به مشتركين ارائه خواهد شد.
  لازم به ذكر است در اين مرحله از واگذاري، اين سرويس تنها براي تعداد محدودي ازمشتركين استان تهران قابل ارائه بوده و ثبت نام فقط از طريق پرتال همراه اول مقدور مي باشد. در مراحل بعدي كليه استانهاي كشور تحت پوشش قرار خواهند گرفت.
  پس از فعال سازي سرويس، پيامكي براي شما ارسال خواهد شد و در صورت ارائه آدرس پست الكترونيكي اين پيام به آن آدرس نيز ارسال مي گردد.
  مشترك پس از اين مرحله فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ] به بخش وارد كردن مشخصات اصلي خود چون نام و نام خانوادگي و شماره تماس و ملي را وارد كرده و پس آن وارد مرحله سوم مي‌شود.
  در مرحله سوم مشترك با كليك بر روي گزينه ارسال تنظيمات gprs وارد بخش نهايي خواهد شد.
  در بخش نهايي مشترك نوع گوشي، مدل گوشي و شماره تماس خود بصورت 98912 را وارد كرده و سپس پيامك فعال سازي را دريافت مي‌كند.
  مشترك سپس مي‌تواند تنظيمات مورد نياز را بر روي گوشي خود انجام دهد.

  قدیمی ترین عضو پاتوق
  #10 ارسال شده در تاريخ 3rd November 2008 در ساعت 09:04

 20. 2 کاربر از این پست تشکر کرده اند : shahqattal@yahoo.com, tm bax3
صفحه 1 از 14 12311 ... آخرینآخرین

موضوعات مشابه

 1. گران قیمت ترین گوشي‌هاي دنيا
  توسط shahpoor در انجمن قیمت ها و راهنمايي خريد گوشي موبايل
  پاسخ ها: 1
  آخرين نوشته: 8th February 2009, 19:41
 2. نگاهي به جي پي آراس همراه اول و سرعت دسترسي به آن
  توسط Admin در انجمن اخبار و امکانات سیم کارتهای (ایرانسل - تالیا - همراه اول)
  پاسخ ها: 1
  آخرين نوشته: 3rd December 2008, 11:57

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran