شرکت AMD در تلاش است تا با افزايش سرمايه‌گذاري‌هاي خود در شرکت‌هاي فعال در حوزه فناوري، چرخه سخت‌افزاري و نرم‌افزاري مربوط به پردازنده جديد Fusion خود را تقويت کند.

اين شرکت تراشه‌ساز بزرگ اميدوار است که با سرمايه‌گذاري‌هاي گسترده خود در شرکت‌هاي نرم‌افزاري، ابزارهاي جديدي را براي کنترل قابليت پردازش‌هاي موازي در پردازنده‌هاي مرکزي رايانه و پردازنده‌هاي گرافيکي ارايه دهد تا از اين طريق بتواند قابليت‌هاي اجرايي رايانه را بالا ببرد.

"جان تيلور"(John Taylor) مدير بازاريابي Fusion در شرکت AMD توضيح داد که شرکت وي قصد دارد در شرکت‌هاي سخت‌افزاري از جمله کارخانه‌هاي طراحي قطعات داخلي رايانه و شرکت‌هاي توليدکننده لوازم جانبي نيز سرمايه‌گذاري‌هاي گسترده‌اي را آغاز کند تا از اين طريق بتواند بازار سخت‌افزاري تراشه Fusion را ارتقاء دهد.

شرکت AMD هم‌اکنون در حال توسعه تراشه‌هاي جديدي مبتني بر ساختار Fusion است که شامل واحد پردازش مرکزي x86 و پردازنده گرافيکي(GPU) روي يک پردازنده واحد مي‌شود. قرار است که نخستين نمونه از اين تراشه‌ها از سال آينده با رايانه‌هاي روميزي و لپ‌تاپ‌هاي جديد وارد بازار شوند.

به طور کلي پردازنده‌هاي گرافيکي يا GPU براي پردازش اطلاعات چندرسانه‌اي سرعت بيشتري نسبت به پردازنده‌هاي مرکزي رايانه(CPU) دارند و به لپ‌تاپ‌هاي پيشرفته، رايانه‌هاي روميزي قوي و سرورها کمک مي‌کنند تا فايل‌هاي چندرسانه‌اي را با سرعت بالاتر اجرا کنند. اما شرکت AMD اميدوار است که با ساختار جديد Fusion امکان استفاده از پردازنده‌هاي گرافيکي پرسرعت را در نت‌بوک‌ها و دستگاه‌هاي الکترونيکي قابل‌حمل کوچک فراهم آورد.