نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: ركورد سرعت انتقال اطلاعات شكست

1. Totti forever آواتار ها
    Totti forever
    مدیر سابق
    May 2009
    9,345
    3,083

پیش فرض ركورد سرعت انتقال اطلاعات شكست

دانشمندان آلماني موفق شدند ركورد سرعت انتقال داده را بشكنند و با يك پرتوليزر 26 ترابايت اطلاعات كه معادل 700 دي وي دي است را منتقل كند.

به گزارش ايسنا دانشمندان موسسه فن‌آوري كارلسروهه آلمان اعلام كردند كه ركود سرعت انتقال داده را در جهان شكسته‌اند و به سرعت 26 ترابايت در ثانيه رسيده‌اند.

اين حجم از اطلاعات با يك پرتوليزر به فاصله 50 كيلومتري منتقل شد؛ در اين روش انتقال پرتوي ليزر به جريان‌هاي رنگي مختلفي تقسيم مي‌شود.

پروفسور جرج لوت‌هولد از موسسه‌ي فن‌آوري كارلسروهه (kit) اظهار گفت: با سرعت 26 ترابايت در ثانيه شما مي‌توانيد به‌طور همزمان 400 ميليون مكالمه تلفني را در ثانيه انتقال دهيد. با اين سرعت مي‌توان در مدت تنها 10 ثانيه حجم اطلاعات كتابخانه كنگره‌ي آمريكا را به‌طور كامل منتقل كرد.

شب بود خسته بودم چشامو بسته بودم .............. خورشید سر زد و من پیشت نشسته بودم
    چشمام و باز کردم دیدم ازت خبر نیست ................. دیدم برام تو دنیا از تو عزیزتر نیست

#1 ارسال شده در تاريخ 25th May 2011 در ساعت 08:50

2. یک کاربر از این پست تشکر کرده است :

3. Parasteshjoon آواتار ها
    Parasteshjoon
    عضو افتخاری
    May 2011
    13,718
    13,630

مفید بود اطلاعاتت ... منم از کامپیوتر میدونم اما حوصله م نمیگیره دنبال اطلاعا ت جدید برم ...
    من دیـــــــــــوونه نیستم

من فقط یک جــــــور خـــــــــــــــاص

که بقیه نمیتوونند

تـــــــو را
    دوســـــت دارم
    #2 ارسال شده در تاريخ 25th May 2011 در ساعت 08:55

4. mohamad39 آواتار ها
    mohamad39
    کاربر اخراجی
    Sep 2010
    1,525
    609

اصلا فک نکنم وجود داشته باشه اون از اینترنت 444 گیگشون و اینم از سرعتشون ادما چقد میتونن دیوونه باشن
    #3 ارسال شده در تاريخ 25th May 2011 در ساعت 21:55

علاقه مندی ها (Bookmarks)