نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: معرفی شناگران

1. ´•.MahSa.•` آواتار ها
    ´•.MahSa.•`
    عضو افتخاری
    Sep 2008
    10,314

Cool معرفی شناگران

● معرفی شناگران استرالیا

▪ دنیل اسمیت Daniel Smith:

علی رغم سن کمی که دارد (۱۴ سال)، توانست ۸ مدال طلا در مسابقات قهرمانی استرالیا کسب کند که آخرین آنها در پارک آب المپیک سیدنی بود.

اکنون اسمیت با مربیگری دنیس کاترل در میامی در کنار دریا که یکی از جذاب ترین مناطق شنای روی زمین است مشغول تمرین می باشد.

اسمیت که موفقیتش را در تابستان در حالی که به پایان رساند که مچ و قوزک پایش شکسته شده و آرنجش ترک برداشته بود.

هشتمین مدال طلایش را با زمانی مؤثر برنده شد که با استانداردهای کلاس جهانی برابری می کند.

آلان تامپسون مربی استرالیائی با شوخی به خبرنگار ما می گوید: هر زمان که در استخرهای میامی قدم می زدم او چیزی در پلستر دارد. فقط امیدوارم در آینده وی دوچرخه سواری و روی

تخته اسکیت ایستادن را یاد بگیرد (با خنده).

جشن پیروزی اسمیت با رکوردهای زیر همراه بود:

ـ روز اول: ۵۰ متر آزاد ۲۴,۸۴ و ۱۰۰ متر پروانه ۵۹,۳۶

ـ روز سوم: ۱۰۰ متر شنای پشت ۵۹,۷۱ و ۲۰۰ متر آزاد ۱,۵۶,۱۱

ـ روز چهارم: ۲۰۰ متر پشت ۲,۱۰,۹۵ و ۱۰۰ متر آزاد ۵۳,۵۸

کار هفتگی بدی نبود. شبیه همین برای شناگر ۱۴ ساله یعنی الیس زلواسکی از ویکتوریا اتفاق افتاد که توانست ۶ مدال طلا برنده شود.

از سال های گذشته تاکنون تیم شنای استرالیا در بسیاری از رویدادها اولین و بهترین بوده و رقابت سالمی با آمریکائی ها داشته است. استرالیا تعدادی ستاره افسانه ای در تیمش دارد که باعث غرور کشورشان در مسابقات المپیک آتن شدند.

▪ جودی هنری Jodie Henry:

با شنا کردن در ۳ مسابقه، قهرمان شنان زنان شد، ۱۰۰ متر آزاد، ۱۰۰٭۴ متر آزاد امدادی و ۱۰۰٭۴ دو و شنای امدادی و با ۳ مدال طلا و ۳ رکورد جهانی از مسابقات بیرون آمد. المپیک آتن، بعد از به دست آوردن ۳ مدال طلا با رکوردهای جهانی، وی را به عنوان ملکهٔ جدید استرالیائی استخرها به یاد خواهد داشت. بعد از بازی های سیدنی، در مسابقات کشورهای مشترک المنافع و قهرمانی جهان نیز، برنده شد.

وی بعد از افزایش اعتماد و مسابقه در برابر بهترین های جهان، صاحب ۳ مدال طلا و ۱ نقره در منچستر در بازی های کشورهای مشترک المنافع شد، او رکورد این دوره از بازی ها را در ۱۰۰٭۴ متر شکاند.

وی با شرکت در مسابقات قهرمانی فینا توانست مدال نقره ۱۰۰ متر آزاد را کسب کند.

ایشان در سال ۲۰۰۳ به عنوان سریع ترین شناگر زن آزاد رو نامیده شد.

پس از گذراندن مسابقات آزمایشی در مسافت های ۱۰۰,۵۰ متر و ۲۰۰ متر آزاد، جسارت شرکت نمودن در بازی های آتن را به دست آورد.

▪ یان تورپ Ian Thorpe:

یان تورپ خودش را با تبدیل شدن به بزرگ ترین شناگر استرالیائی المپیکی با به دست آوردن دو مدال طلا در ۲۰۰ و ۴۰۰ متر شنای آزاد نام خود را تاریخی کرد.

وی تنها مردی بود که بعد از برنده شدن مدال برنز در ۱۰۰ متر شنای آزاد توانست در مسافت های ۲۰۰,۱۰۰ و ۴۰۰ المپیک مدال آوری کند.

شنا برای تناسب اندام یا مسابقه لذت بخش است. یادگیری خوب شنا کردن نقش مهمی را در سلامت فرد ایفا می کند به خصوص در تعدادی از شهرهای استرالیا که در سواحل کناری قرار گرفته اند. این باعث شده شناگران استرالیائی را به عنوان یکی از قوی ترین شناگران دنیا باشند.

● دیوید دیویس David Davies:

برنده مدال برنز المپیک در ۱۵۰۰ متر آزاد و قهرمان مسابقات کشورهای مشترک المنافع در ملبورن ۲۰۰۶ در مارس سال ۲۰۰۶، در مسابقات آتی به خاطر عفونت پا، که به جراحی نیاز دارد بیرون از آب خواهد بود.

پزشکان، معتقدند تمرینات سنگین، وی را در معرض بیماری قرار داد؛ و درمان عفونت شناگر ۲۱ ساله با مربیگری دیو هالر (Dave Haller) چند هفته طول خواهد کشید.

والشمن که در تدارک مسابقات قهرمانی در pudapest از ۱۶ ژولای است، می گوید: جای امیدواری است که در خشکی بودن دیویس تأثیری در روحیه وی نخواهد داشت.

دیویس که از هفته بعد تمرینات خشکی را از سر خواهد گرفت، گفت: اگرچه کنار آب ایستادنم دردناک است اما نبودنم به خاطر دردی که دارم می تواند خیلی بدتر باشد. و هم چنین برنامه مسابقه بزرگ یکی مسابقات جهانی در مارس (سال ۲۰۰۷) و دیگری مسابقات المپیک بعد از آن می تواند خیلی بدتر باشد. دلم برای شنا کردن در آب تنگ خواهد شد و تا زمان مسابقه با پای مصدوم در خشکی آماده خواهم ماند.

نیک دریبریجن (nick driebergen) رکورد جدیدی را در مسابقات شنای جام آمستردام در آپریل ۲۰۰۶ ثبت کرد:

کاش اون لَحظہ اے که یِکے اَزت میپُرسِہ "حاِلت چِطوره؟" وَ تو جَواب میدے "خوبَم!" ، کَس
    ے باشہ کہ
    مُحکَم بَغلِت کُنہ و آروم تو گوشِت بِگہ: "میدونَم خوب نیستے ..."

---

پابِرَهنہ ازسَطحِ ِ سیمانے شَهرمے گذرم اینجاهوا،هواے تونیست دراین ازدحام تنهایے
    "تنها" تورا کم مے آورم من بہ این زندگے ِ بے توبَرنمے گَردم.

فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]

#1 ارسال شده در تاريخ 9th September 2011 در ساعت 15:26

2. ´•.MahSa.•` آواتار ها
    ´•.MahSa.•`
    عضو افتخاری
    Sep 2008
    10,314

پنجمین دوره مسابقات جام شنای آمستردام ۱۴ لغایت ۱۶ آپریل توسط نیک دریبریجن

(nick driebergen) در ۵۰ متر شنای پشت پر رنگ شد

. ۲۵,۹۶ یکی از شش رکورد استخری بود که وی در آمستردام ثبت کرد که یکی از دو تا صلاحیت هلندی ها در مسابقات قهرمانی اروپا را ثابت کرد.

وی هم چنین در ۱۰۰ متر کرال پشت رکورد ۵۶,۳۳ را به دست آورد؛ که عنوان نخستین کرال پشت رو تیم هلند برای اروپائی ها در تابستان امسال (سال ۲۰۰۶) کسب

کرد.
    هم چنین شناگران اسپانیائی

مارکو ریورا (marco rivara) با زمان ۸:۰۴:۶۱ و

ارانکسا رامس (Arantxa Ramos) با زمان ۸:۴۷: ۴۶ در ۸۰۰ متر شنای آزاد رکوردهائی

را ثبت کردند در حالی که شناگر یونانی پاناجیوتیس گلیکس (panagiotis Glykos) رکورد ۱۵۰۰ متر را در زمان ۱۵:۳۷:۱۸ شکست.
    رکوردهای دیگر توسط (

Johan Kenkhuis) در ۵۰ متر شنای آزاد با زمان ۲۲,۶۲ و (Tamminga Bastiaan) در پروانه با زمان ۲۴,۴۰ ثبت شد.

هم چنین (Robin van Aggele) آخر هفتهٔ جذابی با شرکت در دو ماده ۴۰۰ متر IM با زمان ۴,۲۲,۲۲ و ۲۰۰ متر قورباغه با زمان ۲,۱۴,۶۳ داشت.

● مایکل فلپس Michaek Phelps:

▪ نام: میکائیل فلپس

▪ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۸۵

▪ محل تولد: بالتیمور (آمریکا)

▪ ملیت: آمریکائی

▪ ورزش تخصصی: ورزش های آبی

▪ حضور در بازی های المپیک: ۲۰۰۰ سیدنی و ۲۰۰۴ آتن

▪ مدال ها: ۴ طلا و ۶ برنز وی از طرف کمیته المپیک به عنوان روزشکار مرد سال معرفی شد. وی مانند یک نوجوان معمولی است. بلند قد و موسیقی مورد علاقه اش،

رپ است.
    ۶ مدال و ۴ رکورد فقط در یک المپیک: فقط ۱۵ سال داشت که در مسابقات المپیک سیدنی مسابقه داد. بعد از شکستن چند رکورد در ۱۵ سال و ۹ ماهگی

عنوان جوان ترین مردی را که رکورد جهانی را شکسته به خود گرفت. ۴ ماه بعد رکورد شنای ۲۰۰ متر پروانه را شکست.
    در سال ۲۰۰۴ به عنوان اولین شناگری که در

شش مسابقهٔ اختصاصی شرکت می کند، انتخاب گشت.
    در المپیک آتن ۲۰۰۴ در روز اول با برنده شدن در ماده ۴۰۰ متر شنای مختلط یک رکورد جهانی را ثبت کرد در روز بعد وی مدال برنز در ۱۰۰٭۴ متر شنای آزد را به کارنامهٔ خود اضافه کرد. درست در روز بعد توانست مدال برنز را با شکستن رکورد جهانی ۲۰۰ متر آزاد به دست آورد. در ۱۷ آگوست، فلپس برای برنده شدن در ۲۰۰ متر پروانه، تکاشی یاماموتو از ژاپن را شکست داد. مدال طلای بعدی اش در ۲۰۰ متر مختلط (با زمان ۱ دقیقه و ۶۴ ثانیه) به دست آمد. سرانجام وی با شرکت در مسابقات مقدماتی در ۱۰۰٭۴ متر مختلط، مدال طلا را کسب نمود. یکی از مؤلفه های موفقیت فلپس، فیزیک بدن اوست؛ ولی مؤلفهٔ اصلی، برنامهٔ تمرینات وی، زیر نظر مربی اش باب بومن بوده است. مایکل فلپس: نتایج عالی، به دنبال برنامه تمرینات منظم و طاقت فرسا حاصل می شوند. ترکیبی از چند فاکتور خاص و جادوئی، وی را یکتا کرده و سرنوشتش را به عنوان بهترین شناگری که تاریخ شاهد آن بوده را رقم زده است. بدن ، ذهن، روح، ژنتیک و محیط همه تأثیرگذارند. فیزیک مایکل برای شنا عالی است با قد ۱۹۰ سانتی متر با سینه های پهن و دستانی دراز و بسیار انعطاف پذیر خصوصاً در قسمت شانه و بالاتنه و دست و پاهائی بزرگ، که شبیه به پارو عمل می کنند. او رقابت جوئی سرسخت است، که در مسابقات دارای تمرکز و آرامش بالائی است. هرچه سطح مسابقات بالاتر باشد او بهتر می شود. فلپس در ۳۰ ژانویه ۱۹۸۵ متولد شد. پدرش ورزشکار و دو خواهر بزرگ ترش شناگر هستند. بزرگ ترین خواهرش هیلاری شناگر سطح بین المللی بود. خواهر دومش ویتنی از اعضاء تیم آمریکا در سال ۱۹۹۴ در رم بود. فلپس شنا را به طور منظم در سن ۷ سالگی از سال ۱۹۹۲ آغاز کرد. او بسیار کنجکاو بود و حتی از گذاشتن صورتش در آب اجتناب می کرد. مربی اش به وی اجازه داد که به پشت روی آب شناور باشد. اولین حرکت شنای وی، شنای پشت بود. در سن ۱۰ سالگی به باب بومن پیوست که در مدت زمان کوتاهی در باشگاه شمال بالتیمور مربی وی شد. کیفیت و کارآئی بالا، بیشتر با سرعت به دست می آید تا استقامت. بهترین روشی که شناگران می توانند برای بهتر شدن انجام دهند زیاد شنا کردن است. در طول ۳ هفته ۱۶ کیلومتر در روز به علاوه تمرینات بیرون از آب جزء برنامه های وی است. وی برای رقابت در مسابقات المپیک سال ۲۰۱۲ در لندن برنامه ریزی کرده است.

● برنامه تمرینات مایکل: مطابق با گفته های باب بومن، ۵ عنصر کلیدی در برنامه تمرینات مایکل وجود دارد: اولین آنها، تمرینات استقامتی است؛ او به ترتیب در ۳۰۰ متر، ۱۵۰۰ متر آزاد، و ۲۰۰ متر پروانه تمرین دارد. عنصر بعدی تکنیک است یعنی بهتر شدن حرکات شنا. مایکل؛ با کار کردن روی کدام از تکنیک هایش برای رساندن به سطح جهانی، پیشرفت یکنواختی را داشته است. گسترش تمرینات ذهنی نیز فاکتور مهمی است. چراکه ذهن از چیزهائی است که به درستی می توان کنترل کرد. به تمرینات امتیاز خاصی باید داد برای پیدا کردن راه حل برای چالش ها ابتدا به درونمان باید بنگریم شعار ما این است که راه حل همراه ماست. ما مردم را برای توسعه مهارت های حل مسئله تشویق می کنیم. ما از تمرینات بدنسازی بیرون از اب مانند حرکات فشاری، کششی، وزنه برداری یک ضرب، توپ تمرینی و ... استفاده می کنیم. چراکه اعتقاد داریم تمرینات خارج از آب کارائی مان را در آب افزایش می دهد. سه هدف باب و مایکل از تمرینات بیرون از آب بدنسازی برای فرم دادن به بدن، پیشگیری از آسیب و تقویت استقامت می باشد. فلپس به طور میانگین بین ۱۶ تا ۱۸ کیلومتر در روز و با ۱۲ تا ۱۳ جلسه در هفته شنا می کند و در آخر یک جلسه تمرینات هوازی را انجام می دهد. حرکات شنای وی در تمرینات شامل شنای دلفینی، شنای پشت، قورباغه، کرال و زیرآبی است؛ که آخرین آنها برای فلپس بسیار مهم است. از نظر مربی وی، مهم ترین کلید موفقیت فلپس تمرینات شدید آخر است، که وی بیشتر از بقیه شناگران آنها را انجام می دهد؛ و بزرگ ترین دارائی وی، مربی اش است، که شاگردش را در همهٔ سطوح، جلو می برد.

● مصاحبه با مایکل در دانشگاه میشیگان

▪ در دانشگاه میشیگان به چه چیزهای جدیدی علاقه مند هستید؟ ـ برای اولین بار است که، واقعاً به کلاسم علاقه مند هستم؛ و برای یادگیری چیزهای جدید به کلاس بروم.

▪ آیا در محیط دانشگاه شناخته شده هستید؟ مردم چگونه با شما رفتار می کنند؟ ـ من شناخته شده ام. در واقع مردم بیشتر از بالتیمور (محل زندگی) می شناسند چراکه میشیگان، شهر کوچکی است.

▪ می دانم که مادرتان آشپز بزرگی است وضعیت غذائی تان چگونه است؟ ـ من در حال یادگیری چیزهای زیادی، برای اداره کردن خودم هستم. درست کردن غذا مستلزم رفتن به خواربار فروشی است من بیشتر ماکارونی، مرغ و استیک درست می کنم. مردم همه چیز را درباره من می دانند یعنی چیزی که آنها ندانند وجود ندارد. مانند
    آشپزی همیشه هم خوب نیست این برای اولین بار است که خودم برای خودم آشپزی می کنم. پس دارم یاد می گیرم (گاهی اوقات سخت) که چگونه آن را انجام دهم.

▪ مربیتان، باب بومن به نظر می رسد با از دست دادن ۳۰ پوند وزن، برای یک دگرگونی فیزیکی، آماده می شود. این تغییرات را چگونه حس می کنی؟
    ـ این تغییرات را حس کرده ام. باب و مربی دیگر جان آربانچک هنوز هم هر روز صبح می دوند حتی در برف. چون تمریناتش هدف دار است پس بسیار پافشار می کند.

▪ چه چیزی را از همه بیشتر دوست داری؟ ـ هرچیزی را دوست دارم زمانی برای اولین بار این جا رسیدم به اندازه الان دوستش نداشتم، ولی این حس به سرعت در من رشد کرد. یکی از بیشترین چیزهائی که دوست دارم رابطه نزدیک اعضاء تیم به هم دیگر است.

▪ بیشتر از همه دلت برای چه چیزی از بالتیمور (محل زندگی) تنگ شده؟ ـ برای Ravens تیم NLf

▪ قبلاً در مصاحبهٔ مطبوعاتی، در مورد افزایش ماهیچه ها صحبت کردید. شما بلند و لاغر اندام هستید؛ چگونه آن را افزایش می دهید؟ ـ فکر می کنم انجام انواع تمرینات مختلف مرا کمک خواهند کرد.

▪ با توجه به این که متوجه شدم، نمی توانید برنامه هایتان را فاش کنید؛ کم یا زیاد شدن مسابقات و رویدادها چه تأثیری در برنامهٔ تمرینی شما دارد؟ ـ برگشتن به آب اولین هدفم بود، حالا که به آب برگشتم، تمام وقت تمرین خواهم کرد. قطعاً به دنبال رویدادهای جدید هستم.

▪ نظرتان در مورد زمستان های بالتیمور و آن اربر چیست؟
    ـ (با خنده) اربر سرد است، سردتر از بالتیمور، با برف بیشتر، و بهار و پائیز را هم می توان تصور کرد.

▪ با کدام هم تیمی المپیک، هنوز هم ارتباط داری؟ آیا با بعضی از آنها با تلفن و Email ارتباط داری؟ ـ با Peter Vanderkaay تمرین دارم؛ بنابراین بیشتر از همه با، وی، در ارتباطم. و ارتباطم هنوز با Dan Ketchum برقرار است. هم چنین با Erik Vendt که شناگر و ژیمناست و یک انسان بزرگ است.

▪ اگر با دید شغلی به شنا بنگری چه برنامه هائی خواهی داشت؟
    ـ می خواهم در بازاریابی ورزشی یا مدیریت ورزشی فعالیت کنم، بعد از فارغ التحصیلی یکی از دوستانم کاری را برایم در نظر گرفته است.

▪ قبل از مسابقات آتن شما در پاسخ به سئوال چند مدال برنده خواهی شد گفتید من طلا ندارم و فقط یکی می خواهم. حالا همین سئوال را برای بازی های ۲۰۰۸ مطرح می کنیم چه جوابی را بعد از کسب ۶ مدال طلای اخیر می دهید؟ ـ پاسخم این است: امیدوارم سری بعد بهتر از الان عمل کنم.

▪ آیا به سئوال ۲۰۱۲ هم فکر می کنی هرچند می دانم که از اهداف بلند مدت کنونی ات هم خارج است، اما ممکن است؟ ـ هرچیزی ممکن است. دوست دارم بازی های ۲۰۱۲ در نیویورک انجام شود. اگر هنوز هم شنا کنم بیشتر به ادامه شغلم در آمریکا امیدوار هستم.

کاش اون لَحظہ اے که یِکے اَزت میپُرسِہ "حاِلت چِطوره؟" وَ تو جَواب میدے "خوبَم!" ، کَس
    ے باشہ کہ
    مُحکَم بَغلِت کُنہ و آروم تو گوشِت بِگہ: "میدونَم خوب نیستے ..."

---

پابِرَهنہ ازسَطحِ ِ سیمانے شَهرمے گذرم اینجاهوا،هواے تونیست دراین ازدحام تنهایے
    "تنها" تورا کم مے آورم من بہ این زندگے ِ بے توبَرنمے گَردم.

فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]

#2 ارسال شده در تاريخ 9th September 2011 در ساعت 15:26

علاقه مندی ها (Bookmarks)