چگونه برنامه های HomeBrew در نسخه مانگو ویندوز فون ایجاد کنیم
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: چگونه برنامه های HomeBrew در نسخه مانگو ویندوز فون ایجاد کنیم

1. ★ سحربلا ★ آواتار ها
    ★ سحربلا ★
    کاربر سایت
    Feb 2010
    5,629
    1,855

پیش فرض چگونه برنامه های HomeBrew در نسخه مانگو ویندوز فون ایجاد کنیم

دوستان سلام و خسته نباشید

بعد از اینکه ویندوز فون 7 داره کم کم جاشو باز میکنه و ثبات خودش رو پیدا میکنه ، ما هم باید کمی توی کارهامون پیشرفت کنیم تا بتونیم از این سیستم عامل قدرتمند و حرفه ای نهایت استفاده رو ببریم. از اونجایی که دوستان زیادی علاقمند به برنامه نویسی هستند ، این فکر زد به سرم که از چند تا منبع مطالبی رو با عقل ناقصم بخونم و بتونم جمع بندی کنم و تقدیم کنم.

باید عرض کنم این تاپیک همانند تاپیکهای آموزشی قبلی که قرار داده بودم به هیچ عنوان در هیچ انجمنی نیست و هر کسی هم که این مطالب رو جای دیگه دید بدونه و مطمئن باشه که کپی شده از اینجاست و تمامی مراحل تهیه و تنظیم و ترجمه مطالب هم در همین انجمن و با کمال احترام تقدیم میشه به همه دوستان انجمن بزرگ . دوستان اگر ضعفی توی ترجمه و طبقه بندی مطالب میبینید به بزرگ منشی خودتون ببخشید دیگه از این بهتر بلد نبودم ....... دی

دوستان بگذارید آموزش تموم شه بعد میتونید پست بدید ممنونم. ضمنا از همه برنامه نویسان و اساتید محترم هم درخواست میکنم اگه ضعفی توی این آموزشها میبینند بعد از اتمام حتما نکات تکمیلی رو قرار بدند.
    #1 ارسال شده در تاريخ 20th February 2012 در ساعت 20:32

2. ★ سحربلا ★ آواتار ها
    ★ سحربلا ★
    کاربر سایت
    Feb 2010
    5,629
    1,855

خوب حالا بریم سراغ مطلب ببینیم اصلا چی میخوام بگم ...

موقعی که ما به ورژن های قبلی ویندوز فون مثل NODO برمیگیردیم ، مشاهده میکنیم که برنامه های Native خیلی کمی بودند که تغییرات سیستمی رو روی گوشی میدادند. خیلی از همین برنامه ها موقعی که سیستم عامل به نسخه منگو ارتقا پیدا میکنه از کار میفتند که این رفتار دلایل زیادی میتونه داشته باشه.

من راجع به این مساله تحقیق کردم چون میخواستم برنامه WP7 Root رو با نسخه مانگو سازگار کنم. تو این تاپیک من توضیح خواهم داد که دولوپرها چطور میتونند برنامه های خودشون رو فیکس کنند تا روی نسخه مانگو کار کنه.

توجه داشته باشید که این تاپیک آموزش نحوه بوجود آوردن فایل Exe یا اجرایی برای ویندوز فون 7 نیست. این راهنما هدفش اینه که Dll های کدهای Native رو برای برنامه های SilverLight کاربردی کنه.

همونطور که قبلا به دفعات اشاره کردم ، شما با سیستم برنامه نویسی Native میتونید برنامه های بزرگ و مهمی بسازید. ولی شما باید بدونید که به راحتی به همه منابع دسترسی ندارید و یکیش اینه که مایکروسافت دسترسی ها رو خیلی محدود کرده.

مثالی میزنم : فرض کنید شما میخواین از برنامهفقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]() استفاده کنید . اگر بخواین این برنامه رو روی فولدر Windows گوشی بکار ببرید میبینید که نمیشه و خطای شماره 0x4ec رو خواهید دید که دقیقا به دلیل محدود کردن دسترسی ها از طرف مایکروسافت هست. پس اگر میخواین که دسترسی کامل به ریشه رو داشته باشید صبر کنید تا ورژن جدید برنامه WP7 Root Tools رو توی انجمن آپلود کنم .
    #2 ارسال شده در تاريخ 20th February 2012 در ساعت 20:33

3. ★ سحربلا ★ آواتار ها
    ★ سحربلا ★
    کاربر سایت
    Feb 2010
    5,629
    1,855

ببینید بچه ها همونطور که قبلا بارها هم گفته شده ، برای اینکه بتونید بهترین استفاده رو از این تیپ آموزشها ببرید باید کمی دانش برنامه نویسی به زبان C++ ، Com-Interop و Silverlight برای ویندوز فون داشته باشید. پس اگه مبتدی هستید تو این چیزا بهتره یه مطالعه کلی داشته باشید تا لااقل بتونید هضم کنید که کدها چی میگن ....

در حال حاضر برای Debug کردن کدهای Native هیچ راهی نیست.فقط تنها کاری که میتونید بکنید اینه که یه Test Function درست کنید که اطلاعات Debug رو برگردونه براتون . کم کم دارید متوجه میشید که چقدر داره سخت میشه این کارها . دقت کنید که آموزش رو به دقت انجام بدید وگرنه برنامتون به راحتی و به سرعت برق و باد Crash میکنه ...!!!!

ظاهرا قضیه اینطوریه که Native HomeBrew Dll باید با یه سری کلیدها Sign بشند . اما در واقعیت درست نیست . شما میتونید Native Dll ها رو در منگو بدون هیچ Sign ای استفاده کنید.

بطور کلی 2 دلیل وحود داره که برنامه های Native در ورژن منگو اجرا نمیشند :

1. -- Interop Unlock نبودن سیستم عامل
    2. -- فایلهای Dll بر اساس کتابخانه هایی ساخته شدند که دیگه توی ورژن منگو پشتیبانی نمیشند

در مورد فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]بطور مفصل و کامل قبلا توضیح دادم که لینکش توی امضام هم هست و میتونید ببینید. این قفل گور به گور شده !!!! مکانیسم جدیدی هست که از ویندوز فون 7.5 به بعد تشریف آوردن و محافظت میفرمایند.

ادامه مطلب در حال جمع آوری و تکمیل است ....
    #3 ارسال شده در تاريخ 20th February 2012 در ساعت 20:35

علاقه مندی ها (Bookmarks)