اموزش ویروس نویسی برای پاکت پی سی
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: اموزش ویروس نویسی برای پاکت پی سی

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
  1. ★ سحربلا ★ آواتار ها
    ★ سحربلا ★
    کاربر سایت
    Feb 2010
    5,629
    1,855

پیش فرض اموزش ویروس نویسی برای پاکت پی سی

در ابتدا باید عرض کنم که : اين تاپك فقط جنبه آموزشي دارد!!!

1-مقدمه
    2- جلسه دوم اموزش ویروس نویسی
    3- جلسه سوم اموزش ویروس نویسی
    4- جلسه چهارم اموزش ویروس نویسی

خوب اول سلام
    در همین ابتدا چند نکته رو متذکر می شم
    1- تمام طول اموزش از ویژوال استدیو 2008 استفاده می شه
    2- کار اصلی من وبی ولی دوستان میتونن اون رو برای زبان های دیگه توی ویژوال استدیو ترجمه کنن
    3-مطالب رو سعی میکنم ساده توضیح بدم
    4-این مطالب صرفا برای اموزش و بکارگیری خلاقیت شماست

>ویروس چیست؟
    شاید خیی ها بدونن ولی باز می گم ویروس در اصل یک برنامه ساده یا پیشرفته می تونه باشه که بجای اونکه به کاربر کمک کنه اون رو اذیت می کنه پس فکر نکین ویروس نویسی کار سختی و از شما بر نمیاد
    >تقسیم بندی ویروس ها
    خوب من ویروس ها را به چند دسته تقسیم کردم:
    1- ویروس هایی که صرفا برای ترساندن هستند و اسیبی نمی رسونند
    2- ویروس هایی که باعث اختلال در کار سیستم می شند وسعی می کنن بدون اسیب سخت افزار را از کار بیندازند
    3-ویروس هایی که مخرب نرم افزارند و به سخت افزار اسیب نمی رسانند
    4-ویروس هایی که مخرب سخت افزارند
    >چگونه شروع کنیم؟
    با هر زبانی می توان ویروس نویسی کرد اما من به وی بی می پردازم
    همیشه به یاد داشته باشید که در طول ویروس نویسی استارت اپ شما در خطر نیست>
    انتی ویروس ها چه خطراتی برای ویروس ما دارند؟
    شاید جالب با شه که بگم انتی ویروس ها به طور معمول ویروسی را از بین نمی برند مگر ویروس های شناخته شده و ویروس های تابلو .که خوش بختانه با وی بی و سطح برنامه نویسی ما انتی ویروس هاکاری با ما ندارند
    خوب واسه امروز کافیه همین حالا ویژال استدیو را نصب کنید و سعی کنید یاد بگیرید که چه جوری باید با قسمت ویژوال اون کار کرد چون جلسه بعد یکم به ویژوال می پردازیم تا جلسه بعد از اون بریم برای شروع اساسی ضمنا سعی کنید روی چند برنامه ویروس و سبک کارشون فکر کنید و به یاد داشته باشید ویروس نویسی سادترین بخش برنامه نویسی است.
    نظراتتون رو بزارید حتما می خونم
    #1 ارسال شده در تاريخ 23rd March 2012 در ساعت 19:04

2. یک کاربر از این پست تشکر کرده است :

3. ★ سحربلا ★ آواتار ها
    ★ سحربلا ★
    کاربر سایت
    Feb 2010
    5,629
    1,855

جلسه دوم اموزش ویروس نویسی
    اول در مورد صحبت یکی از دوستان باید بگم که درسته که ما داریم از دات نت استفاده می کنیم اما دات نت 3.5 الان روی ویندوز موبایل 6.5 هست ولی شما می تونید از دات نت 2.0 استفاده کنید که همه داشته باشند
    >شروع کار با ویژال استدیو
    باید ببخشید که دیروز یادم رفت که بگم بعد ازنصب اولین بار که ویژوال استدیو می خواد اجرا بشه از شما می خواد که اون رو بر حسب زبان کاریتون تنظیم کنید که شما باید اون رو با وی بی تنظیم کنید.
    اگه به قولی که داده بودیم عمل کرده باشید و با ویژال استدیو کار کرده باشید می دونید که برای تولید یک پروژه باید مراحل زیر را در نظر گرفت:
    File>New project
    ok را بزنید تا پنجره جدید باز شود
    بعد از انتخاب Device Application دکمه ok را بزنید . خوب اولین گام برداشته شد
    ابتدا با یه عکس دیگه توجه شما رو به چند قسمت جلب می کنم و بعد در باره اون ها توضیح می دهم

>Solution Explorer
    در این قسمت شما می تونید تمامی فایل های اساسی که مال برنامتونه رو ببینید که برای مثال همین فایل form1.vb را که با new project تولید کردید بقیه هم باشه برای بعد که توضیح می دم
    >All Device Control
    در این قسمت شما می تونید تمام ابزار لازم برای برنامه را به اون اضافه کنید مثل دکمه text box و ...
    >properties
    شما می تونید با کلیک کردن روی هر قسمت از برنامتون خصوصیات اون رو در این پنجره ببینید
    > pages
    منظورم همون قسمتی است که tab داشت و یکی از اون ها هم start page بود هر قسمتی که در solution explorer باشه و شما روی اون دو بار کلیک کنید به صورت یک page در این قسمت باز میشه تا رفت و امد ها را بین قسمت های برنامه نویسی اسون کنه
    > add new item
    یک قسمت دیگه که تو شکل براتون علامت نزدم این add new item هست که سومین گزینه از سمت چپ روی toolbar هست که بعدا به اون می پردازیم
    خوب خسته نباشید واسه امروز کافیه همین حالا با این قسمت ها کار کنید و سعی کنید از اون ها سر در بیارید
    نظراتتون و مشکلاتتون رو بگید حتما جواب می دم و حتما تمرینات را کار کنید
    #2 ارسال شده در تاريخ 23rd March 2012 در ساعت 19:04

4. یک کاربر از این پست تشکر کرده است :

5. ★ سحربلا ★ آواتار ها
    ★ سحربلا ★
    کاربر سایت
    Feb 2010
    5,629
    1,855

این جلسه بالاخره می ریم سراغ برنامه نویسی این قسمت برای شروع کار ویروس نویسی خیلی اهمیت داره چون من مجبورم از این اصطلاحات استفاده کنم و اگه شما بلد نباشید درس رو متوجه نمی شید سعی می کنم بیشتر قسمت های مهم برنامه نویسی رو بگم و بقیه رو بزارم واسه بعد که حوصلتون سر نره
    >متغییر
    متغییز محل ذخیره موقتی برای داده ها در برنامه است اون ها می تونن حاوی کلمات ، اعداد ، تاریخ ها و سایر مقادیر باشند
    >اختصاص فضا به متغییر
    متغییر ها می تونن به صورتی تعیین بشن که فقط یک نوع داده را بگیرند مثلا من می خوام متغییر a فقط شامل اعداد با شه (که توی همه زبان ها مشترکه و به این نوع می گن integer) را این جوری نمایش می دم Dim a As intrger
    عبارت Dim برای اختصاص دادن فضا به متغییر است که البته Dim کاربرد دیگری هم دارد که خیلی به درد ما می خوره ولی صبر کنید
    >کار با انواع داده
    حالا من میام بعد از اختصاص فصا به متغییر یک عدد را به اون اختصاص می دم(اگه چیزی جز عدد بدیم Visual Studio موقع اجرا کردن برنامه error می ده)
    !!!:برا اجرا کردن برنامه باید به مسیر Debug>Start Debug یا دکمه هم علامت اون رو روی toolbar فشار بدید و برای باز کردن بخش کد نویسی با کلیک روی هر قسمت ار Form می توان روی داد مخصوص به ان را باز کرد
    برای اختصاص یک داده به متغییر به این شیوه عمل می کنیم a=25
    لیست عملگر ها
    + : جمع
    - : تفریق
    * :ضرب
    / : تقسیم
    \ : تقسیم صحیح (عدد کامل)
    Mod : باقی مانده تقسیم
    ^ : به توان رساندن
    & : الحاق رشته ای ( ترکیب دو داده)
    >: بزرگتر
    < : کوچکتر
    = : مساوی
    لیست انواع داده
    integer : اعداد
    single : اعداد اعشاری
    String : اعداد و نوشته ها و ...
    Boolean : صحیح یا غلط بودن یک داده ( False Or True)
    مثال:
    Dim a As integer
    Dim b As integer
    b= a+1
    >استفاده از ساختار تصمیم
    خیلی ساده با یک مثال بگم:
    مثال: برنامه ای بنویسید که دو متغییر a و b را بگیرد و به a عدد 2 را نسبت دهد اگر a بزرگتر از 0 بود b را برابر a قرار دهد در غیر این صورت b را برابر a+1 قرار دهد
    Dim a As integer
    Dim b As integer
    If a>0 Then
    b=a
    Else b=a+1
    End if
    خیلی ساده سعی کنیم نوشته بالا را به فارسی ترجمه کنیم --> اگر a>0 درنتیجه b=a در غیر اینصورت b=a+1 اتمام عملگر شرتی
    if = اگر
    then =در نتیجه
    Else = در غیر اینصورت
    end if = اتمام عملگر شرتی
    خوب خسته نباشید همین حالا برید وسعی کنید (Class , Module, Try ...Catch) رو از کتاب یا اینترنت بخونید اگر متوجه نشدید یا لازم دیدید بگید تا توضیح بدم
    جلسه بعد وراثت و حلقه رو خودم توضیح می دم چون خیلی مهمند
    اشکالات و نظراتتون رو بگید حتما جواب میدم
    #3 ارسال شده در تاريخ 23rd March 2012 در ساعت 19:05

6. یک کاربر از این پست تشکر کرده است :

7. ★ سحربلا ★ آواتار ها
    ★ سحربلا ★
    کاربر سایت
    Feb 2010
    5,629
    1,855

جلسه چهارم اموزش ویروس نویسی
    >اضافه کردن کنترول به برنامه در حال اجرا
    اگه یادتون باشه قبلا گفته بودم که Dim کاربرد دیگری هم داره اینجا ما با استفاده از Dim سعی می کنیم کنترول جدید رو تعریف کنیم به مثال زیر توجه کنید
    مثال : یک Form , Button , TextBox را تولید کنید؟
    Dim nt As New TextBox
    Dim nb As new Button
    Dim nf As New Form
    برای اینکه این کنترول ها نمایش داده بشه باید چند کد دیگه نوشت Form قاعدش یکم از بقیه مجزاست پس اول اون دوتای دیگه رو توضیح می دم
    1-تعلق کنترول به Form
    2-کد نمایش کنترول
    بین دو مرحله 1و2 می شه چند خصوصیت دیگه رو هم اضافه کرد
    !!!: برای انتخاب یک خصوصیت اول نام (Name) کنترول بعد نقطه و بعد اسم خصوصیت وبعد هم معمولا با نقطه یا مساوی انتخاب نوع خصوصیت که هر بار نقطه قرار داده میشه لیست یاداوری باز میشه و به شما کمک میکنه بعضی از این خصوصیات رو در زیر توضیح می دم
    (a.location= New point (0,0
    size : اندازه کنترول
    (a.size= New Size (12,23
    برای نمایش Form کافیست از کد روبرو استفاده کرد show.(نام Form)
    برای راحتی کار میتونید این مثال ها رو هم برای کامپیوتر اجرا کنید
    >حلقه ها
    ببینید توی یه برنامه گاهی که نه ولی خیلی پیش می اد که لازم میشه یه دستور اونقدر تکرار بشه تا به شرط لازم برسه و دیگه تکرار نشه اینجور و قتها ما دستور را بین یه دستور دیگه به نام حلقه قرار میدیم و اینجاست که ذهن ما باید به عنوان یه ویروس نویس کار کنه و از یه حلقه بی رحم(حلقه بدون شرط یا بی انتها) استفاده کنیم که بدا به اون هم میرسیم لیست حلقه ها را در زیر در نظر بگیرید
    حلقه Do
    حلقه For ... Next
    حلقه های تایمر
    >حلقه Do
    این حلقه با کد Do شروع و با کد Loop پایان میابد Loop و Do شامل دو شرط Until و While می تونه باشه تفاوت این دو در اینه که While خود شرط رو در نظر می گیره ولی until مخالف شرط(هر چیزی بجز شرط) رو در نظر می گیره اگه بعد از Do این دو شرط استفاده بشه اول شروط چک میشه بعد میره سراغ دستور داخل حلقه اگه بعد از Loop این دو شرط استفاده بشه اول یه بار دستور داخل حلقه اجرا می شه بعد برای دفعات بعد دستور چک میشه شکل نوشتن حلقه رو توی مثال زیر ببینید
    مثال:ویروسی بنویسید که با استفاده از حلقه کامپیوتر را از کار بیاندازد
    جواب: برای از کار انداختن کامپیوتر بهترین راه حمله به پروسسور یا همون CPU خودمونه که من از تولید new form سعی میکنم این کار رو انجام بدم اول روی form برنامتون دو بار کلیک کنید تا رویداد Load Form تولید بشه داخل ای رویداد ای کد رو می نویسیم
    Do
    Dim a as new Form
    a.show
    Loop
    چرا من از هیچ شرطی برای حلقه استفاده نکردم؟ خوب دلیل خیلی سادست چون می خواستم یه حلقه بی رحم داشته باشم که هیچ وقت تموم نشه
    اگه بجای show از ShowDialog استفاده بشه برنامه تا بسته شدن یک فرم فرم دیگه ای باز نمی کنه و نمی تونه CPU رو اذیت کنه همین مثال رو می تونیم برایه کامپیوتر هم نوشت !امتحان کنید!
    بقیه حلقه ها رو میزاریم واسه جلسه بعد . خسته نباشید!
    سوالات و نظراتتون رو بگید حتما جواب می دم
    #4 ارسال شده در تاريخ 23rd March 2012 در ساعت 19:05

8. یک کاربر از این پست تشکر کرده است :

علاقه مندی ها (Bookmarks)