گزارشی از سفر به کره جنوبی - صفحه 2
صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 26

موضوع: گزارشی از سفر به کره جنوبی

1. ´•.Saeid.•` آواتار ها
    ´•.Saeid.•`
    سرپرست سایت
    Oct 2010
    108,673
    13,262

پایبندی به زمان

مردم کره جنوبی جهت رفتارهای برنامه ریزی شده به مواردی خاص پایبند می باشند. این موارد به شرح زیر است :

_ اگر به مهمانی شام دعوت شدید، با سایر مهمانان همراه باشید و در محل مهمانی حاضر شوید.

_ اگر به مهمانی یا اجتماعی بزرگ دعوت شدید، می توانید بدون اخطار قبلی با تاخیر زمانی نیم ساعت به محل ملاقات وارد شوید.

_ روز بعد از ملاقات ، حتما پیام تشکر و قدر دانی را برای میزبان ارسال نمایید.

_ با توجه به وجود سنت ها و باورهای مردم کره جنوبی، پایبندی به برنامه های تعیین شده و اجرای آنها بسیار مهم است. بر اساس این دیدگاه تخطی از تعهدات موجب بدنامی فرد یا موسسه خواهد شد.

_ اماکن عمومی متعددی در کره جنوبی فضاهای مناسب جهت برگزاری ملاقات های تجاری را در اختیار تجار قرار می دهند.

_ بر اساس بررسی های انجام شده، اکثریت دولتمردان کره جنوبی علاقه دارند تا طی سال بیش از یک سفر تفریحی داشته باشند. این امر در شرایطی بیان می شود که ساکنان کره جنوبی از اوقات فراغت جهت حضور در مهمانی های خانوادگی، مطالعه، خرید و ... استفاده می نمایند. آنها تلاش دارند تا از اوقات فراغت خود به بهترین شکل ممکن بهره برداری نمایند.

فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]

خداوندا به من بیاموز:
    دوست بدارم کسانی را ، که دوستم ندارند
    عشق بورزم به کسانی ، که عاشقم نیستند
    محبت کنم به کسانی ، که محبتی در حقم نکردند
    بگریم با کسانی ، که هرگز غمم را نخوردند
    و بخندم با کسانی ، که هرگز شادیهایشان را با من قسمت نکردند.
    فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]

#11 ارسال شده در تاريخ 10th November 2014 در ساعت 13:45

2. ´•.Saeid.•` آواتار ها
    ´•.Saeid.•`
    سرپرست سایت
    Oct 2010
    108,673
    13,262

نکاتی که در هنگام سفر به کره جنوبی مفید می باشد :

ایمنی و امنیت

1- جرائم علیه خارجیان به طور کلی پائین گزارش می شود هرچند لازم است از تردد به تنهایی بعد از تاریکی احتراز نمائید.

2- توصیه می شود بعد از تاریک شدن هوا بجای تاکسی از مترو و اتوبوس استفاده نمائید و درصورت لزوم فقط سوار تاکسی های آرم دار بشوید.

قوانین، آداب و رسوم

1- آمار خارجیانی که دراین کشور به علت استفاده یا حمل داروها ممنوع و مواد مخدر دستگیر شده اند رو به افزایش است، لازم به ذکر است قوانین این کشور در رابطه با مواد مذکور بسیار سختگیرانه بوده و مصرف مواد مخدر حتی به تنهایی و در منزل شخصی، حبس های طولانی، جریمه های سنگین و نهایتا اخراج از این کشور را در پی خواهد داشت.

2- برای رانندگی در کره جنوبی می باید گواهینامه ملی این کشور یا یک گواهینامه بین المللی (i d p) در اختیار داشته باشید. (i d p) یک مجوز بین المللی برای رانندگی است که دارندگان آن قادر خواهند بود بدون نیاز به گذراندن دوره های آموزش رانندگی یا شرکت در امتحانات راهنمایی و رانندگی در بیش از 160 کشور جهان رانندگی نمایند، مضاف بر اینکه این مجوز به عنوان یک سند معتبر بین المللی، می تواند تعیین و تأیید کننده هویت دارنده آن به شمار آید. اضافه می نماید متقاضیان این نوع گواهینامه می توانند در داخل کشور با مراجعه به نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران معاونت راهنمایی و رانندگی و با ارائه گواهینامه ایرانی معتبر خود، نسبت به دریافت آن اقدام نمایند.

3- به علت عدم وجود قرارداد انتقال محکومین از حبس میان دو کشور، در صورتی که فرد به هر عنوان توسط مقامات قضایی این کشور به زندان محکوم شود، می باید دوران محکومیت خود را در زندان های محلی سپری نماید.

4- چنانچه به هر دلیل توسط پلیس محل بازداشت شدید بلافاصله از مامورین بخواهید به استناد ماده 36 کنوانسیون وین ناظر بر امور کنسولی، مراتب را سریعا به سفارت یا نزدیکترین سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران اطلاع دهند و چنانچه زبان محل را نمی دانید از امضاء هرگونه اوراق و اسناد خودداری فرمائید. البته می باید مطلع باشید شما در این کشور تحت حاکمیت قوانین و. مقررات محل بوده و وظایف نمایندگی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر ارائه خدمات کنسولی به معنای نقض مقررات کشور متوقف فیه نمی باشد.

خداوندا به من بیاموز:
    فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]

#12 ارسال شده در تاريخ 10th November 2014 در ساعت 13:45

3. ´•.Saeid.•` آواتار ها
    ´•.Saeid.•`
    سرپرست سایت
    Oct 2010
    108,673
    13,262

الزامات ورود و اقامت

1- روادید کار فقط در صورت اقدام فرد در خارج کره جنوبی صادر می گردد.

_ تحصیلی پذیرش دانشجو

_ بیزنس(تجارت)

_ توریستی

بهداشت

1- طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی امکان ابتلا به بیماریهای زیر دراین کشور وجود دارد:

_ هپاتیت A

_ انسفالیت ژاپنی نوع B

_ تب تیفوئید

_ سل

خداوندا به من بیاموز:

#13 ارسال شده در تاريخ 10th November 2014 در ساعت 13:45

4. ´•.Saeid.•` آواتار ها
    ´•.Saeid.•`
    سرپرست سایت
    Oct 2010
    108,673
    13,262

2- توصیه می گردد در صورت سفر به این کشور از تسهیلات مربوط به بیمه مسافر استفاده نمائید. البته باید گفت بیمه های موجود تنها برای موارد پیش بینی نشده بوده و نمی توان از تسهیلات آن برای درمان بیماری های خاص بهره برد.

3- لازم است قبل از سفر به این کشور کنترل نمائید واکسن های چهارگانه (کزاز، دیفتری، فلج اطفال و سرخک) خصوصا اطفال را در تاریخ مقرر زده باشید. همچنین بهتر است قبل از مسافرت خود را در برابر بیماری های تب زرد، تب تیفوئید و هپاتیت نوع A و B واکسینه نمائید.

4- با توجه به وجود بیماری های مسری نظیر هپاتیت B و ایدز، لازم است ضمن رعایت نکات بهداشتی، از هرگونه ارتباطات غیر مطمئن پرهیز نمائید.

5- جهت کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از جدول مربوط به بیماری های موجود در این کشور می توانید به سایت بهداشت جهانی: فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ] مراجعه نمائید.

خداوندا به من بیاموز:

#14 ارسال شده در تاريخ 10th November 2014 در ساعت 13:46

5. ´•.Saeid.•` آواتار ها
    ´•.Saeid.•`
    سرپرست سایت
    Oct 2010
    108,673
    13,262

شرایط سفر و اطلاعات سودمند

1- واحد پول این کشور ون است که به راحتی می توان ارزهای خارجی را در بانکها صرافی ها و هتل های بزرگ به پول محل تبدیل نمود.

2- کره جنوبی از نظر آمار مربوط به مرگ و میر ناشی از تصادفات مقام دوم را درجهان دارا می باشد بنابراین در رانندگی احتیاط نمائید. مضاف بر اینکه چنانچه فرد در تصادفات منجر به خسارت جانی مقصر شناخته شود، با مسئولیت کیفری و مجازات های مربوط به آن مواجه خواهد گردید.

3- بهتر است در زمان استفاده در تاکسی مقصد خودرا به صورت نوشته و به زبان کره ای در اختیار داشته باشید زیرا آشنایی رانندگان تاکسی دراین کشور به زبان های متداول خصوصا انگلیسی بسیار کم است.

4- برای تماس با پلیس با شماره 112، برای آمبولانس 119را بگیرید. شماره 112 پلیس از ساعت 7 صبح تا 10 شب مترجم انگلیسی دارد.

5- در بدو ورود به این کشور چنانچه در سئول اقامت نمودید، سعی کنید در اولین زمان ممکن آدرس نمایندگی جمهوری اسلامی ایران را که به همین منظور در اختیار شما قرار گرفته است، پیدا نمائید تا در صورت وقوع حادثه و یا نیاز به مراجعه، دچار مشکل نشوید.

6- چنانچه در این کشور دچار حوادثی مثل سرقت پول یا مدارک مسافرتی شدید، ضروری است قبل از هر کار موضوع را به اطلاع پلیس محل برسانید و گزارش پلیس را در این رابطه دریافت نمائید. بدیهی است گزارش رسمی پلیس، به شما امکان خواهد داد موضوع را در نهاد های مربوطه به نحو موثرتری پیگیری نمائید.

خداوندا به من بیاموز:

#15 ارسال شده در تاريخ 10th November 2014 در ساعت 13:46

6. ´•.Saeid.•` آواتار ها
    ´•.Saeid.•`
    سرپرست سایت
    Oct 2010
    108,673
    13,262

سياست فرهنگي كره

3 سال پس از آزادي كشور از استعمار ژاپن كه به مدت 36 سال به طول انجاميد كشور كره به آنچه كه امروزه تحت عنوان كرة شمالي و كرة جنوبي منسوب است تقسيم گرديد. تجزية كره به دو بخش شمالي و جنوبي در سال 1948 به وقوع پيوست. جنگ مورخه 53-1950 كه از آن تحت عنوان جنگ داخلي كره نام برده مي شود، به طور جدّي باعث جدايي كامل اين دو بخش از يكديگر گرديد.

كرة جنوبي كه از اين به پس تحت عنوان كره از آن ياد خواهد شد، شروع به طرح ريزيهاي اقتصادي جهت توسعة كشور و از بين بردن خرابيهاي ناشي از جنگ دو كره نمود. توسعه اقتصادي كشور از اوايل دهة 1960 آغاز گرديده و نتايج نسبي آن تا حدودي در سال 1965 نمايان گرديد. نتيجة واقعي اين توسعه اخيراً با رشد ميانگين ساليانة 5/8% كاملاً به تحقق پيوسته است.

هم اكنون صنايع كشور كره با كشورهاي توسعه يافته در بازارهاي بين المللي در زمينة صنايع سنگين نظير فولاد و كشتي سازي و همچنين فنآوري سطح بالا در توليدات اتومبيل و صنايع نيمه هادي در رقابت است. به طوري كه اين كشور در سال 1997 به عنوان عضو ثابتي از سازمان توسعه و همكاريهاي اقتصادي (oexd) معرفي گرديد.

سياست فرهنگي كشور كره به طور كلي از سوي دولت مركزي طراحي و توسعه يافته است. اما بايد توجه داشت كه مسؤوليت اصلي اجراي اين سياستها طي سالهاي مختلف بر عهدة وزارت خانه هاي مختلف بوده است. به طوري كه مسؤوليت اجراي سياست فرهنگي در سال 1948 بر عهدة وزارت فرهنگ و اطلاع رساني، در سال 1990 بر عهده وزارت فرهنگ، در سال 1993 بر عهدة وزارت تربيت بدني و هم اكنون بر عهدة وزارت جهانگردي ميباشد.

وزارت فرهنگ و جهانگردي مهمترين مسؤوليتها را جهت اجراي سياست فرهنگي در سطح ملي، گسترش و ارتقاء ورزش، رسيدگي به امور جوانان، جهانگردي و ارتباطات بر عهده داشتهاند. از وزارتخانه هاي ديگر نيز وزارت امور خارجه، وزارت بازرگاني، وزارت صنايع، وزارت دارايي، وزارت اطلاعات و ارتباطات، وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت و درمان و رفاه اجتماعي، نقشهاي مكملي در زمينة توسعة فرهنگي كشور ايفاد نموده اند. بنياد فرهنگي و هنري كره، مؤسسهاي با بودجة ملي است كه جهت توسعه و رشد در زمينة فرهنگ، هنر و علوم انساني تأسيس يافته است.

خداوندا به من بیاموز:

#16 ارسال شده در تاريخ 10th November 2014 در ساعت 13:46

7. ´•.Saeid.•` آواتار ها
    ´•.Saeid.•`
    سرپرست سایت
    Oct 2010
    108,673
    13,262

از زماني كه سيستم دولت محلي در سال 1995 در كشور كره معرفي گرديد دولتهاي محّلي در راستاي طرح ريزي و توسعة سياستهاي فرهنگي و ايجاد سازمانهاي اداري جهت پرورش و ارتقاء فرهنگ بومي شروع به فعاليت نمودند. وزارت فرهنگ و جهانگردي كره اخيراً طرحي با عنوان رفاه فرهنگي در جهت بررسي نيازهاي فرهنگي مردم و پرورش چنين نيازهايي تا سطوح عالي را مطرح نموده است.

وزارت فرهنگ و جهانگردي كشور كره با تشخيص اهميت فرهنگ در توسعة كشور و با شعار "قرن جديد براي فرهنگ از راه ميرسد"، اقدام به ابداع برنامه هاي فرهنگي، ارائه سياست فرهنگي جديد و الگوهاي فرهنگي نو در هزارة سوم نموده است. هدف نهايي اين برنامه تشويق تمامي افراد جامعه در جهت مشاركت در حيات فرهنگي كشور در سطح گستردة آن ميباشد.

خداوندا به من بیاموز:

#17 ارسال شده در تاريخ 10th November 2014 در ساعت 13:46

8. ´•.Saeid.•` آواتار ها
    ´•.Saeid.•`
    سرپرست سایت
    Oct 2010
    108,673
    13,262

دستورالعمل هاي كلي سياست فرهنگي

مردم كره به ميراث فرهنگي كشورشان افتخار كرده و قادر به تشخيص عمق غناي ميراث فرهنگي خود ميباشند. اين بدان معني است كه ملت كره به خوبي از عهده عوارض ناشي از تقسيم سياسي اخير كشور برآمده و به منظور رشد و توسعة آتي كشور به آباداني هر چه بيشتر كشور پرداختهاند. كشور كره از اوايل دهة 1960 به سرعت به سوي صنعتي شدن پيش رفت. در سال 1996 اقتصاد اين كشور به طور قابل ملاحظه اي رشد كرده و توليد ناخالص ملي آن در رتبه يازدهم جهان قرار گرفت.

با اين حال، رشد سريع اقتصادي اين كشور، اثرات منفي نظير از ميان رفتن ارزشهاي سنتي و بومي و عدم يكپارچكي بين ساختارهاي اجتماعي و اقتصادي را به همراه داشته است. اقدامات اخير در جهت تدوين سياست فرهنگي مشخص اين نقيصه را منعكس نموده است. لازم به ذكر است كه آگاهي از سطح كيفي زندگي موضوعي حياتي در شكل گيري سياست فرهنگي ملت كره محسوب ميگردد. دولت جديد كره اقدام به طرح ريزي برنامةهاي 1 ساله براي بخش فرهنگ كشور با هدف ايجاد رفاه فرهنگي براي تمامي سطوح جامعه نموده است.

به طوري كه تمامي افراد جامعه از مزاياي يكسان فرهنگي برخوردار گردند. در طرح فوق تعدادي از مفاهيم در طرح ريزي برنامه ها تغيير يافته اند. از جمله اين تغييرات مي توان به تغيير مفهوم نظارت به جاي خود گرداني و مركزي به جاي محلي اشاره نمود. از جمله ديگر اقدامات دولت در سال 1996 مي توان به مطرح نمودن طرح نگرش كيفي به زندگي و مسأله جهانيسازي اشاره نمود.

در سال 1997 وزارت فرهنگ و تربيت بدني كشور مبادرت به انتشار دستورالعمل هايي توسط كميته فرهنگي 2000 و مقالاتي با عنوان ديدگاه فرهنگي 2000 اقدام نمود. اين گزارشات بر اين نكته تأكيد داشتند كه فرهنگ به عنوان يك ارزش مركزي و محوري در قرن بيست و يكم نقش مهمي را ايفاء نموده و نياز ارائه الگوهاي فرهنگي جديد را پديد ميآورد. وزارت فرهنگ و تربيت بدني كشور كره تعدادي از دستورالعمل هاي ويژة خود تحت عناوين ارتقاء سطح آموزش فرهنگي جهت ظهور افراد خلاق در جامعه، افزايش همايشهاي دولتي جهت شناسايي آثار برجسته فرهنگي كه پيشرفت اقتصادي را بدنبال خواهد داشت، مدرنيزه كردن فرهنگ سنتي، تشويق و ترغيب صنايع فرهنگي و ابداع هويت ملّي فرهنگي در جهت تقويت چهارچوبهاي سياست فرهنگي كشور را مطرح نموده است.

خداوندا به من بیاموز:

#18 ارسال شده در تاريخ 10th November 2014 در ساعت 13:46

9. ´•.Saeid.•` آواتار ها
    ´•.Saeid.•`
    سرپرست سایت
    Oct 2010
    108,673
    13,262

جاذبه های گردشگری کره جنوبی

بولگوکسا

اصلی ترین معبد قوانین جوگی در بودای کره‌ای در استان جئون سانگبوک در کره جنوبی است. این مکان جایگاه هفت گنجینه کره جنوبی است که شامل دابوتاپ و پاگودای سنگی سئوک گاتاپ، چئونگان گیو (پل ابر آبی) و دو مجسمه برنزی از بودا می‌باشد. این معبد توسط دولت کره جنوبی به عنوان مکان تاریخی و نمایشی شماره ۱ طبقه بندی شده‌است . در سال ۱۹۹۵، بولگوکسا همراه با سئوک گورام که در چهار کیلومتری شرق واقع شده‌است، به فهرست میراث جهانی اضافه شدند.

خداوندا به من بیاموز:

#19 ارسال شده در تاريخ 10th November 2014 در ساعت 13:47

10. یک کاربر از این پست تشکر کرده است :

11. ´•.Saeid.•` آواتار ها
    ´•.Saeid.•`
    سرپرست سایت
    Oct 2010
    108,673
    13,262

تریپیتاکا کوریانا

(گوریو تریپیتاکا) یا پالمان داییجانگ یونگ مجموعه‌ای کره‌ای از کتاب مقدس ترپیتاکا است که در قرن سیزدهم بر روی ۸۱۲۵۸ قطعه چوبی حکاکی شده‌است. این مجموعه، جامع ترین و قدیمی ترین نسخه قوانین بودایی در جهان است که در هانجا (هانجا در زبان کره‌ای به معنای حروف چینی است. به صورت دقیق تر، هانجا مربوط به حروف کره‌ای است که از زبان چینی قرض گرفته شده و در کره‌ای ادغام شده اند.) و متن آن خطای مشهودی وجود ندارد. این متن‌ها شامل ۵۲۳۸۲۹۶۰ کاراکتر است که ۱۴۹۶ عنوان و ۶۵۶۸ جلد را تشکیل داده‌اند. این مجموعه نوشتارهای مقدس بودایی به همراه معبد هائینسا در سال ۱۹۹۵ در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.

جانگمیو

معبدی از مکتب کنفسیوس است که به خدمات یادبود پادشاهان و ملکه‌های درگذشته سلسله چوسون اهدا شده‌است. این معبد، قدیمی ترین معبد سلطنتی مکتب کنفسیوس است که تا کنون باقی مانده‌است و از قرن چهاردهم تا کنون به اجرای تشریفات مذهبی و آیینی می‌پردازد. چنین معابدی در دوره سومین پادشاهی کره وجود داشتند، ولی فقط معابدی که برای اجرای قوانین چوسون اختصاص یافته بودند، باقی مانده‌اند. جانگمیو در سال ۱۹۹۵ در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.

سئوک گورام

عزلتکده‌ای در مجموعه معابد بولگوکسا می‌باشد و در چهار کیلومتری شرق معبدی در ام تی.توهامسان، در گیونجوی کره جنوبی واقع شده‌است. این بنا به عنوان گنجینه ملی شماره ۲۴، به وسیله دولت کره جنوبی طبقه بندی شده و در ۹۹۴، جین هیون، جیونگجو سی، جیونگ سان بوک دو قرار دارد. گروتو مشرف به دریای ژاپن (دریای شرقی) و ۷۵۰ متر بالاتر از سطح دریاست. در سال ۱۹۶۲، به عنوان بیست و چهارمین گنجینه ملی کره تعیین شد. در سال ۱۹۹۵، سئوک گرام به طور مشترک همراه با معبد بولگوکسا به فهرست میراث جهانی یونسکو اضافه شدند. این بنا برخی از بهترین نمونه مجسمه‌های بودایی در جهان را به نمایش می‌گذارد.

خداوندا به من بیاموز:

#20 ارسال شده در تاريخ 10th November 2014 در ساعت 13:47

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)