آموزش افزایش حافظه در اندروید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: آموزش افزایش حافظه در اندروید

1. babiz آواتار ها
    babiz
    مدیر سابق
    Nov 2011
    84,119
    31,889

پیش فرض آموزش افزایش حافظه در اندروید

با این که تبلت ها و گوشی های هوشمند اندرویدی اکثرا دارای حافظه های داخلی زیادی هستند، اما برخی از کاربران با این مقدار حافظه ها به مشکل بر می خوردند. در این مطلب قصد داریم به شما چندین روش را برای افزایش دوباره حافظه خالی دستگاه آموزش دهیم. مطالبی که در آینده ذکر می کنیم هم حافظه داخلی و هم حافظه جانبی دستگاه را پوشش می دهد. حافظه داخلی بیشتر برای اطلاعات برنامه ها و حافظه جانی برای دیگر اطلاعات به کار می رود.

حافظه رم چیست؟

حافظه رم که نام کامل آن Random Access Memory یا دسترسی تصادفی حافظه است. روی تمام اسمارت فون ها و تبلت ها وجود دارد و اطلاعاتی که دستگاه پردازنده نیاز به استفاده دوباره از آن ها را دارد در حافظه رم ذخیره می شود. به طور مثال زمانی که می خواهیم یک اپلیکیشن را در گوشی خود اجرا کنیم، اطلاعات اپلیکیشن مذکور در حافظه رم ذخیره می شوند و یک دلیل لگ و تاخیرهایی که در گوشی رخ می دهد همین حافظه رم و توان کم آن است (البته در گوشی هایی که حافظه رم پایینی دارند).

وبگاه تاریخ ما : tarikhema.org

کانال تلگرام تاریخ ما : t.me/tarikhema
    #1 ارسال شده در تاريخ 30th September 2015 در ساعت 10:21

2. 3 کاربر از این پست تشکر کرده اند :

3. babiz آواتار ها
    babiz
    مدیر سابق
    Nov 2011
    84,119
    31,889

اپلیکیشن ها را غیرفعال کنید.

برخی از اپلیکیشن ها بعد از خروج به طور کامل بسته نمی شوند و در پشت صحنه در حال اجرا باقی می مانند و باعث کاهش کارایی رم می شوند. اگرچه انتخاب اینکه کدام اپلیکیشن ها غیرضروری هستند و نباید در پشت صحنه اجرا شوند، کمی زمان بر است اما می تواند بر کارایی دستگاه شما تاثیر بسیاری بگذارد. برای غیرفعال سازی اپلکیشن ها وارد صفحه تنظیمات شوید و به بخش اپلیکیشن یا مدیر اپلیکیشن ها بروید.

اکنون از سربرگ ها گزینه All یا همه را انتخاب کنید تا تمام اپلیکیشن های موجود بر روی گوشی شما به نمایش گذاشته شوند. حال وارد اپلیکیشنی شوید که غیرضروری است و گزینه disable یا غیرفعلا سازی را انتخاب نمایید. البته اگر واقعا به یک اپلیکیشن نیاز ندارید و از آن استفاده نخواهید کرد، بهتر است به طور کامل آن را حذف کنید.

#2 ارسال شده در تاريخ 30th September 2015 در ساعت 10:22

4. 2 کاربر از این پست تشکر کرده اند :

5. babiz آواتار ها
    babiz
    مدیر سابق
    Nov 2011
    84,119
    31,889

پاک کردن اطلاعات

شما همچنین این اختیار را دارید که برخی از اطلاعات یا اطلاعات پنهان برنامه ها را از طریق قسمت جزییات حذف کنید. گزینه Clear Cache فایل های موقت برنامه را پاک می کند، در حالی که Clear Data اثر بیشتری را نسبت به گزینه قبل دارد. این گزینه برنامه مورد نظر شما را به حالت اولیه خود بر می گرداند و تمامی اطلاعات و تنظیمات اضافی را پاک می کند. برای پاک کردن اطلاعات پنهان برنامه ها به صورت دسته جمعی می توانید از برنامه رایگان App Cache Cleaner کمک بگیرید.

#3 ارسال شده در تاريخ 30th September 2015 در ساعت 10:22

6. 2 کاربر از این پست تشکر کرده اند :

7. babiz آواتار ها
    babiz
    مدیر سابق
    Nov 2011
    84,119
    31,889

محتوای گوشی خود را مدیریت کنید

گوش کردن موزیک لذت بخش است، اما به هر حال حافظه هر دستگاهی محدود است و دنیای موسیقی هم به غایت بزرگ. برای در اختیار داشتن فضای بیشتر، می توانید برخی از موسیقی های خود را پاک کنید و در عوض به کمک اپلیکیشن هایی همچون TuneInRadio به صورت آنلاین آنچه را که دوست دارید، پخش کنید. اگر شما از کسانی هستید که زیاد با دستگاه خود عکس می گیرید و عادت به پاک کردن آنها نیز ندارید، حافظه بسیار زیادی را در اختیار تصاویر خود قرار می دهید. برای آپلود کردن تصاویر خود قرار می دهید.

برای آپلود کردن تصاویر خود به قسمت گالری و سپس فولدر مخصوص به تصاویر دوربین بروید. کلید منو را بزنید و سپس تصاویر موردنظر خود را برای آپلود انتخاب کنید. در انتها کافی است گزینه Share را انتخاب کنید تا تصاویر مورد نظر روی سرویس های مختلف آپلود شوند. سپس در هر زمانی که به آنها نیاز داشته باشید، می توانید دانلودشان کنید.

#4 ارسال شده در تاريخ 30th September 2015 در ساعت 10:22

8. 2 کاربر از این پست تشکر کرده اند :

9. babiz آواتار ها
    babiz
    مدیر سابق
    Nov 2011
    84,119
    31,889

فایل های دانلودی

اقیانوس پهناور اینترنت قابلیت این را دارد تا هر کاربری را در دنیای جذاب خود غرق نماید. هنگامی که وب گردی می کنید احتمال دارد تا فایل های بسیاری را برای یک بار تماشا کردن دانلود کنید و سپس آن ها را به فراموشی بسپارید. این فایل ها به مرور حجم زیادی از حافظه را اشغال می کنند. حتما هرچند یکبار به پوشه دانلودها سر بزنید و موارد اضافه را پاک کنید.

#5 ارسال شده در تاريخ 30th September 2015 در ساعت 10:22

10. 2 کاربر از این پست تشکر کرده اند :

11. babiz آواتار ها
    babiz
    مدیر سابق
    Nov 2011
    84,119
    31,889

نصب رام های شخصی

این گزینه به کاربران اندرویدی اختصاص دارد که مهارت بیشتری دارند. استفاده از رام های کاستوم همانند نصب توزیع های مختلف لینوکس است. برخی از این رام ها سریع تر هستند و مصرف باتری کمتری برخوردارند که برای دستگاه های ضعیف تر، امری ایده آل به شمار می آید.

RAM Manager Pro نرم افزاری قدرتمند و کاربردی برای مدیریت و بهینه سازی رم در گوشی هایی با سیتم عامل اندروید است که با آن می توانید عملکرد دیوایس خود را از همه جهات بهبود ببخشید و از طرفی سرعت پردازش اسمارت فون خود را برای اجرای بهتر بازی ها و برنامه های سنگین و پرحجم بهینه سازی کنید. اپلیکیشن RAM Manager با ایجاد تعادل در مصرف رم اسمارت فون شما باعث افزایش سرعت می شود و با امکانات خود نظیر دارابودن ویجت برای هوم اسکرین، به روزرسانی های مکرر و عاری از هرگونه تبلیغات به عنوان یک برنامه محبوب بهینه ساز شناخته می شود.

به دنبال پوشه ها و فایل های بزرگ بگردید

بعضی مواقع اپلیکیشن های مختلف از خود فایل هایی را بر جای می گذارند که حتی پس از پاک کردن برنامه اصلی نیز در حافظه دستگاه بر جای می مانند، برای همین با استفاده از برنامه های مدیریت فایل و فولدر آنها را پاک کنید.

منبع :
    http://www.bartarinha.ir/fa/news/242218/%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%AD%D8%A7%D9%81%D8%B8%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%AF

#6 ارسال شده در تاريخ 30th September 2015 در ساعت 10:22

12. 2 کاربر از این پست تشکر کرده اند :

13. thamir آواتار ها
    thamir
    کاربر سایت
    Jul 2012
    25
    0

درود
    من ی تبلت دارم با حافظه ی داخلی ۸ گیگ واندروید ۵ ,ومموری اس دی ۱۶ ک تعدادی اپ رو ب اس دس انتقال دادم ولی بعضی اپ ها ظاهرن مقیم حافظه ی اینترنال شدن ک دانلود کردمشون و گزینه ی انتقال ب اس دی غیرفعاله برای اونا
    لطفا بگید چکار کنمچون اینترنالم ۶۰۰مگ بیشتر جا نداره
    تشکر از دوستان خوبم
    #7 ارسال شده در تاريخ 29th October 2015 در ساعت 19:05

14. 2 کاربر از این پست تشکر کرده اند :

15. Mojtaba014 آواتار ها
    Mojtaba014
    مدیران انجمن
    Mar 2012
    3,048
    10,432

نقل قول نوشته اصلی توسط thamir فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]
    درود
    من ی تبلت دارم با حافظه ی داخلی ۸ گیگ واندروید ۵ ,ومموری اس دی ۱۶ ک تعدادی اپ رو ب اس دس انتقال دادم ولی بعضی اپ ها ظاهرن مقیم حافظه ی اینترنال شدن ک دانلود کردمشون و گزینه ی انتقال ب اس دی غیرفعاله برای اونا
    لطفا بگید چکار کنمچون اینترنالم ۶۰۰مگ بیشتر جا نداره
    تشکر از دوستان خوبم
    درود

برای انتقال برنامه های نصب شده، حتی اونایی که گزینه ی " انتقال به کارت حافظه " ندارند، اپلیکیشن هایی برای انجام اینکار هست ولی همگی نیاز به دسترسی روت دارند.
    پس اول شما برای اینکار باید تبلتتون رو روت کنید ولی من روش های دیگه ای بهتون میگم اول اونها رو امتحان کنید، امیدوارم که جواب بده.

1. فروشگاه هایی مثل بازار اگه گزینه های " 1. نگه داشتن پشتیبان از برنامه ها 2. دانلود سریع تر بروزرسانی ها " که توی تنظیماتشون هست فعال باشه یه سری فایل APK (بازی و برنامه های دانلودیتون) رو ذخیره میکنن البته در دو مسیر که یکیش رو شما آگاهید و میتونید اون فایلهارو انتقال بدید به کارت حافظه و یکیش رو که اکثریت حواسمون بهش نیست!
    مسیر اول که برنامه و بازی های دانلودیتون توش ذخیره میشه :
    حافظه ی داخلی »»» پوشه ی icm »»» پوشه ی bazaar

مسیر دوم که فایل های درحال دانلود و گاهی به اشتباه یه کپی از فایل دانلود شده نگه داری میشه: * توجه داشته باشید محتویات داخل پوشه ی نهایی این مسیر رو حذف کنید ، البته حواستون باشه که فایل های درحال دانلود رو به اشتباه حذف نکنید:

حافظه ی داخلی »»» پوشه ی Android »»» پوشه ی data »»» پوشه ی com.farsitel.bazaar »»» پوشه ی files

2. برنامه های اشتراک فایل مثل شیر ایت ( shareit ) و زاپیا ( zapya ) حافظه ی ذخیره ی فایل های دریافتی شون به طور پیش فرض حافظه ی داخلی هست، شما اول باید حافظه ی پیش فرض این برنامه ها ( البته اگه نصب دارید و ازشون استفاده میکنید) از طریق تنیمات داخل برنامه ها به کارت حافظه تغییر بدید و بعد به پوشه ی ذخیره ی فایل شون در حافه داخلی رفته و فایل های دریافتی تون رو به کارت حافظه انتقال بدین.

3. برنامه هایی مثل دوربین ، ضبط صوت ، دانلود منیجر ( مدیریت دانلود ) اینها محل ذخیره ی پیش فرضشون حافظه ی داخلی هست که اکثرا دو گزینه ی اول قابل تغییر به کارت حافظه هستن... ( مثل شماره ی دو عمل کنید یعنی بعد از تغییر حافظه ی پیش فرض برید به پوشه هاشون در حافظه ی داخلی و فایلهاتون رو به کارت حافظه انتقال بدید.)
    برای مثال پوشه ی عکس ها و فیلم های گرفته شده با برنامه ی دوربین " پوشه ی DCIM " هست
    توجه داشته باشید اسکرین شات هایی هم که میگیرید اگه تعدادشون زیاد باشه، حجم گیر هستن ، اینها رو هم باید انتقال بدید.
    پوشه ی pictures »»» پوشه ی screenshots

4. نرم افزار های چت مثل تلگرام ، لاین و غیره هم وقتی عکس یا فیلم یا فایل صوتی ای که دوستانتون به اشتراک گذاشتند و شما باز میکنید در واقع به طور ناخواسته این فایلها درون حافظه ی داخلیتون ذخیره میشن تا وقتی دوباره خواستید ببینید مجبور به اتصال به اینترنت و دانلود دوبارشون نداشته باشید...
    شما باید به پوشه های این نرم افزار ها رفته و فایل هایی که میخوایید نگه داذرید رو انتقال و اونهایی که نمیخواید نگه دارید رو حذف کنید...
    برای مثال پوشه ی تلگرام: حافظه ی داخلی »»» پوشه ی Telegram » حالا چهار پوشه هسته که اولی برای صداها، دومی برای اسناد ، سومی برای تصاویر و چهارمی برای فیلم ها هست...

5. دو نرم افزار رو بهتون معرفی میکنم که حتما دانلود کنید که یکی برای مدیریت پرونده ها ( File manager ) و دیگری هم برای مدیریت حاظه داخلی

برنامه ی ES باهاش میتونید فایل هاتون رو مدیریت کنید و اینکه در رابطه با پوشه ی برنامه ها هم نسخه ی جدید این برنامه آیکون هر برنامه رو روی پوشه اش گذاشته که کار براتون راحت میشه

برنامه ی toolbox هم بعد از اجرا گزینه ی CLEAN رو بزید، حالا گزینه های Cache و Temp Files و Thumb Images و Empty Folders رو تیک بزنید و حالا روی CLEAN پایین صفحه کلیک کنید.

فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]

ES File Explorer

All-In-One-Toolbox

شاد و سربلند باشید
    نگرد…

جیبامو نگرد

اون چیزی که تو دنبالشی

تو مخ منه، جای دیگه نیست

استاد بهرام - #اشتباهخوب

#8 ارسال شده در تاريخ 31st October 2015 در ساعت 15:07

16. یک کاربر از این پست تشکر کرده است :

17. thamir آواتار ها
    thamir
    کاربر سایت
    Jul 2012
    25
    0

درود
    به مجتبی دریایی خودم و نگین جان مهربونم ,اخرش مجبور شدم علاوه بر ویندوز و مک او اس وکمی هم ios شرایط جوری پیش رفت تا اندرویدم امتحان کنم
    الان دیگه اندرویدی شدم ,ولی ویندوز خوب بود ios زیاد کار نکردم دردسر داشت وهزینه بر ,مک او اس شاهکار ونوکرم بود همه کارا رو بدون گوشزد من انجام میداد ولی پک نرم افزاری گرون وبرنامه های عمومی کم نسبت ب ویندوز داشت ولی ب هیچ او اسی ترجیحش نمیدم, اما اندروید..... نرم افزارهای مجانی یا ارزون بیشتر از iosمخصوصا فارسی هاش ولی خنگ(البته ببخشید)با ارزش کمش ولی حجمش زیاده وخدمت رسانی ب کاربرش نمیکنه همیشه باید چوب تر بالا سرش باشه در کل ب جبار راضییم چون نمیتونم ایفون ۶ بخرم از پس مخارجش برنمیام
    اما تاکید میکنم مجتبی ونگین عزیزم شما موقعیکه با ویندوز (بلواستک)اندروید کار میکردم خیلی کمکم کردین هردوتونو میبوسم امیدوارم بتونم یروز برسه جبران کنم
    فدای شما

ببخشید من داستان نوشتم چون لایک مجتبی ونگین عزیز رو دیدم میدونم جای اینا اینجا نبود بنویسم

گفتم حتما نگین ومجتبی ب اینجا سر میزنن برای همین نوشتم ولی مشکلم با حافظه کم دستگاهه ک اپ ها همشون ب کارت مموری نمیرن هر جوری امتحان میکنم نمیشه شاید مثل ویندوز اونجایی که سیستم عامل نصب شده ی مقداری از اپ مقیم میشه
    اگر راه دیگه ای بنظرتون میرسه بفرمایید
    با تشکر از babiz

(سه پستتون رو با هم ترکیب کردم تا اسپم به حساب نیان وگرنه دوتاشون رو مجبور بودم حذف کنم، با عرض پوزش. ویرایش مدیر بخش )
    #9 ارسال شده در تاريخ 31st October 2015 در ساعت 19:26

18. 2 کاربر از این پست تشکر کرده اند :

علاقه مندی ها (Bookmarks)