نحوه ثبت عکس در دوربین های دیجیتال
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2
  1. مجتمع فنی آواتار ها
    مجتمع فنی
    کاربر سایت
    Jun 2019
    تهران
    8
    0

پیش فرض نحوه ثبت عکس در دوربین های دیجیتال

سلام دوستان. در این پست از پاتوق یو ، قصد دارم توضیح مختصری درباره طرز کار دوربین های دیجیتال خدمت شما عزیزان ارائه کنم.
    پیش از ورود دوربین های دیجیتال به دنیای عکاسی ، عکاسی به وسیله دوربین های آنالوگ صورت می گرفت. در دوربین های آنالوگ ثبت عکس ، بر روی فیلم های عکاسی یا همان نوارهای نگاتیو انجام می شد.
    فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]
    اما در دوبین های دیجیتال ، خبری از نگاتیو و فیلم نیست. فرآیند ذخیره سازی و ثبت تصاویر در دوربین های دیجیتال بدین گونه است که پس از فشردن دکمه "شاتر" نور با لنز برخورد کرده و از آن عبور می کند ، سپس به یک سنسور می رسد (که عملکردی برعکس صفحه نمایش دارد) ، سنسور اطلاعات نور را تحت عنوان یک جریان کالیبره شده به مبدل آنالوگ به دیجیتال می فرستد. مبدل هم آن را به عدد تبدیل کرده و برای مموری می فرستد. این اطلاعات پیکسل ها و در نهایت یک عکس را تشکیل می دهند.

در کل با ورود دوربین های دیجیتال به دنیای عکاسی ، این هنر وارد مرحله جدیدی شد و هم در صنعت و هم در آموزش بیشتر مورد توجه قرار گرفت. امروزه نیز دوره های زیادی در زمینه عکاسی دیجیتال برگزار می گردد که اگر بخواهم مثالی برای شما عنوان کنم ، می توانم دوره های فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ] مجتمع فنی را نام ببرم که اغلب شما با آن آشنایید.
    #1 ارسال شده در تاريخ 5th July 2019 در ساعت 20:04

2. persian-tourism آواتار ها
    persian-tourism
    کاربر سایت
    Jul 2019
    تهران
    1
    0

یادش بگیر نگاتیو های قدیمی . چقدر دردسر داشتن
    #2 ارسال شده در تاريخ 6th July 2019 در ساعت 15:10

علاقه مندی ها (Bookmarks)