نمايش عكسي به دنبال كرسر ماوس
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: نمايش عكسي به دنبال كرسر ماوس

1. Borna66_TAHA آواتار ها
    Borna66_TAHA
    مدیر سابق
    Feb 2009
    9,903
    390

Thumbs up نمايش عكسي به دنبال كرسر ماوس

سلام دوباره خدمت تمام دوستان
    در اين جلسه شما ياد خواهيد گرفت كه چگونه عكسي را به جاي موس خود قرار دهيد در واقع به دنبال ماوس خود را بياندازيد .
    در جلسه 5 هم آموزشي شبيه به همين را آموزش دادم . اما شما با ياد گرفتن اين آموزش كارهاي ديگري را نيز مي آموزيد.
    اين هم دو نمونه از اين كار :

'); '); خوب فلش را اجرا كنيد و كار را ادامه دهيد اما در اول بگويم اين اسم هايي كه من در اينجا براي عنصر ها به كار ميبرم حساس هستند مي گيد چطور ؟
    منظورم اين است كه در اينجا اين دستوراتي كه مي نوسيم به بعضي اسم ها حساس هستند و ممكن است دچار مشكل شوند.پس در اول اسم عنصر ها را رو همون اسم هايي بگزاريد كه من مي زارم.
    خوب يك دايره بسازيد و رنگ دلخواه خود را به آن بزنيد.حالا حاشيه دور دايره را پاك كنيدبراي اين كار بايد روي حاشيه دايره كليك كنيد و دكمه Delete را فشار دهيد. بعد با موس رو اون كليك كنيد و كليد F8 را زده تا پنجره زير بازشود.
    حالا در قسمت Name ; mouse1 را بنويسيد و نوع عنصر رو هم از نوع Movie Clipe انتخواب كنيد همان گونه كه در آن جا انتخواب شده است.و حالا دكمه OK را بزنيد.خوب حالا اگه خوب توجه كنيد يه مربع به دور دايره شما كشيده شده است.
    اين به اين معني است كه عنصر شما در كتابخانه ثبت شده است .اگر شما دكمه F11 اين پنجره باز خواهد شد.
    اين پنجره كه مي بينيد كتابخانه نام دارد. شامل تمام عنصر هايي است كه در برنامه شما ثبت شده اند و همان طور كه ميبينيد آن عنصري كه با نام mouse1 ساختيم در اينجا وجود دارد.
    حالا برويد و اون عنصري كه ساختيم را از روي صفحه پاك كنيد .توجه : اونودر كتابخانه پاك نكنيد بلكه فقط در روي صفحه پاك كنيد.يعني فقط با موس رو اون دايره كه كشيديم كليك كنيد تا انتخاب شود بعد آن را پاك كنيد.
    خوب حالا كليد F11 را بزنيد تا كتابخانه باز شود بر روي دكمه بزنيد تا پنجره زير باز شود.
    خوب حالا با اين پنجره چه كنيم در قسمت Name ; mouse2 را وارد كنيد و نوع آن را از نوع Movie Clip قرار دهيد.
    وقتي كه روي OK كليك كنيد خواهيد ديد صفحه اي همانند صفحه اول مي ياد .حالا كليد F11 رو بزنيد و با موس روي عنصر mouse1 برويد و بعد روي شكل اون كه در بالاي كتابخانه ظاهر مي شود برويد. آن را به طرف صفحه خود بكشيد.به اين صورت:
    دقت كنيد كه اين عنصري را كه پايين مي آوريد بايد درست در وسط صفحه قرار بديد وگرنه در آخر كار دچار مشكل مي شيد.
    يعني مثلا" اين طوري نباشه :
    و بايد درست روي + قرار بگيره.
    نكته : هر چه اين دايره را به + نزديكتر كنيد به كرسر موس نزديكتر مي شود.
    خوب حالا به scene 1 برگرديد, براي اين كار بايد رو اين قسمت كليك كنيد :

خوب حالا بايد صفحه اصلي شما خالي باشد اگر خالي نبود عنصر كه در اونجا است رو پاك كنيد.
    F11 را بزنيد و عنصر mouse2 را صفحه به اصلي اضافه كنيد.( منظورم اينكه اونو از كتابخانه به سمت صفحه بكشيد).
    حالا كليد F9 را بزنيد تا Action Script باز شود.
    كد زير را وارد كنيد:
    onClipEvent (load) {
    startDrag(mouse1, true);
    }

خوب تا اينجا شبيه قسمت قبل بود.
    و حالا شروع كار جديد :
    حالا 2 بار بر روي اون دايره كليك كنيد تا قسمت مشخصات Scene به اين صورت در بياد:
    خوب حالا شما در اين قسمت مي تونيد اون دايره را پاك كنيد و به جاي اون هر چيز كه دلتون مي خواهد رو به جاي اون دايره قرار بديد.
    مثلا با Import كردن يك عكس و جاي گزيني آن به جاي دايره.
    بعد از جاي گزينه در قسمت تنظيمات Scene بر روي mouse2 كليك كنيد :
    خوب شما حالا مي تونيد طبق قوانين انيميشن سازي به اون جسم حركت بديد.
    مثلا" :
    بعد از انجام اين كار مثال سمت چپي كه در بالاي سايت زدم رو درست كرديد.
    نكته: در فيلم مي بينيد كه بعد از كليك من يك فريم جديد درست مي شود. اما اين طور نيست شما بايد بعد از كليك كردنتون بر روي قسمت فريم ها ; كليد F6 را فشار دهيد تا يك فريم جديد درست شود.
    به جز اين كاري كه من كردم ; اگه شما با شيوه هاي انيمشن سازي در فلاش آشنا باشيد ; مي تونيد هر نوع حركتي يا كاري را با اين جسم انجام بديد.
    فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]
    هميشه خود باشيم نه كسي ديگر!
    #1 ارسال شده در تاريخ 17th July 2009 در ساعت 19:06

2. یک کاربر از این پست تشکر کرده است :

3. alimgharazi آواتار ها
    alimgharazi
    کاربر سایت
    Apr 2010
    1
    0

من این کارو کردم ولی چیزی دنبال موس نمی امد.
    #2 ارسال شده در تاريخ 12th April 2010 در ساعت 23:27

4. elahe khanoom آواتار ها
    elahe khanoom
    کاربر سایت
    Dec 2009
    277
    217

حتما امتحان میکنم و نتیجش و میگم!
    ممنون
    #3 ارسال شده در تاريخ 19th September 2010 در ساعت 17:32