اطلاعات سودمند در خصوص قارچ |
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: اطلاعات سودمند در خصوص قارچ |

1. Admin آواتار ها
    Admin
    مدیر کل سایت
    Jun 2008
    26,717
    3,386

پیش فرض اطلاعات سودمند در خصوص قارچ |

قارچ گیاهیست بسیار لطیف که به عنوان یک منبع پروتئین گیاهی قابل رقابت با گوشت (پروتئین حیوانی) بوده و همواره از اهمیت روزافزونی برخوردار است ضن آنکه بصورت تازه و کنسرو شده در تمام فصول سال موجود می باشد.

ارزش غذایی یک کیلوگرم قارچ خوراکی معادل 370 کیلوکالری شامل ویتامینهای بسیارمهم و ضروری بدن و کاملاً غنی است.
    ویتامین c 85 میلی گرم
    ویتامین 2 میلی گرم
    ویتامین b کمپلکس 2/58 میلی گرم
    ویتامین h 17/0 میلی گرم
    همچنین قارچ شامل ویتامین k,d می باشد.

ترکیبات شیمیایی یک کیلوگرم قارچ:
    آب 900-920 گرم
    کربوهیدرات 45-60 گرم
    سلولز (خاکستر) 8-12 گرم
    پروتئین 5/27 گرم
    چربی و لیپید 3-1 گرم
    املاح مختلف (کلسیم، پتاسیم، فسفر، منگنز، مس، کُرُم و آهن) 10-6 گرم

بیش از دوازده نوع ترکیبات آمینو اسید سازنده مواد پروتئینی در قارچ موجود است لیتین موجود در قارچ کلسترول خون را پایین آورده و از بروز فشارخون و سنگ کلیه تا حد زیادی جلوگیری می کند. به علت داشتن لواستاتین باعث کاهش غدد سرطانی شده و درساختن سلولهای استخوانی موثر است.

همچنین دارای آنزیم تریپسین است که ارزش زیادی برای هضم غذا دارد. از محاسن قابل توجه قارچ، جلوگیری از چاق شدن به علت محدود بودن ترکیبات هیدرو کربونید و سدیم است.

تمامی قسمت های مختلف قارچ قابل مصرف است لذا از نظر اقتصادی برای خانواده کاملاً مقرون به صرفه است.
    فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]"فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]"فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]

شب های دراز بی عبادت چه کنم
    طبعم به گناه کرده عادت چه کنم
    گویند کریم است و گنه می بخشد
    گیرم که ببخشد ز خجالت چه کنم...

فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]
    #1 ارسال شده در تاريخ 31st August 2008 در ساعت 02:26

2. یک کاربر از این پست تشکر کرده است :

علاقه مندی ها (Bookmarks)