آیا حجاب برتر یعنی چادر؟ - صفحه 4
صفحه 4 از 4 نخستنخست ... 234
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 36 , از مجموع 36

موضوع: آیا حجاب برتر یعنی چادر؟

1. s.o.s آواتار ها
    s.o.s
    مدیر سابق
    Feb 2009
    761
    2,970

نقل قول نوشته اصلی توسط shei فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]
    آفا ساسان ،حرفات و قبول دارم اما اسلام همه رو به دین برتر خوانده دین عیسی و موسی کامل نیست حتی خود این پیامبرها هم همه رو به اسلام دعوت کردند
    در ضمن برادر و دوست خوب من این و گفتم که اسلام کسیو مجبور نمی کنه خدا به همه عقل و اختیار داده تا خودشون خوب و بد و تشخیص بدن ،اینم درسته که تو جامعه ی ما اسلام و یه جور دیگه نشون می دن
    مثلا" می کن چادر بهبتره یا حجاب کامله !این درسته اما حیف که بد به مردم می گن با لحن بد که می گن همه حتی خود من که به این باور رسیدم از چادر بیزا رمیشم پس شما بیا همینجا با دوستی و محبت خواهرات و راهنمایی کن که حداقل بد حجاب نباشن ،حجاب برتر چادر مطلق نیست ،پوشش مناسبه ،چادر چیزیه که هر زن باید خودش به باورش برسه که برترین بهترینه ،بهتره بزاریم هرکس خودش به این باورها برسه نه با زور به این باورها برسونیمشون یا با زور از این باورها دورشون کنیم !با این حرف موافقی که ؟
    این واقعا درست هست که به بدترین شکل ممکن میخوان مردم را به راه راست هدایت کنن
    خوبه خود قران هم به پیامبر توصیه کرده که به روش مناسب بگو
    مثلا توی همین مورد امر به معروف و نهی از منکر ما 10-20 تا شرط و روش داریم برای انجامش
    ولی هیچ کسی عمل نمیکنه
    مثلا یکی از مهمترین هاش اینه
    آبروی فرد را نبرد
    بداند که قصد انجام دوباره دارد
    و ....
    کدومش رعایت میشه ؟

هر کسی نوع پوشش را خودش باید انتخاب کنه
    قران هم گفته
    زنان مومن این کار ها را انجام بدن تا بهپاک دامنی شناخته بشن

در هر صورت یکی از مهم ترین ابزار انتخاب هست

نقل قول نوشته اصلی توسط Mosy Rele فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]
    خوب مومن یا مسلمان ؟!
    لفظ به کار برده شده توی این آیه مومن هست نه مسلمان

اگر بپرسی:به چه عشق می ورزی؟
    می شنوی :زندگی
    اگر بپرسی:از چه می ترسی؟
    می شنوی:زندگی
    اگر بپرسی:به چه می خندی؟
    می شنوی:زندگی
    زندگی دیوانه وار ترین تجربه یی ست که امکانش به ما داده شده!
    فرصتی برای انسان شدن
    و انسان ماندن!!!

#31 ارسال شده در تاريخ 7th June 2010 در ساعت 12:46

2. shei آواتار ها
    shei
    عضو افتخاری
    Apr 2010
    4,072
    733

با این حساب فکر کنم به توافق رسیدیم همه می دونیم که هر چیز در اسلام اختیاریست نه اجباری
    مردها در گسترهَ عشق، به وسعت غیر قابل توجه نامردند!!

برای اثبات کمال
    نامردی آنان، تنها همین بس که در مقابل قلب
    ساده و فریب خورده ی یک زن،

احساس می کنند
    مَردند
    ...!!!

تا وقتی که
    قلب
    زن عاشق نشده، پست تر از یک سگ ولگرد، عاجزتر از یک فقیر،

و گداتر از همه ی گدایان ساحره، پوزه بر خاک و دست تمنّا به پیشش گدایی می کنند...؛

امّا همین که خیالشان از بابت قلب زن راحت شد، به یکباره یادشان می افتد که خدا مردشان آفرید!!

و آنگاه کمال مردانگی را در نهایت نامردی جستجو می کنند...!!!!
    #32 ارسال شده در تاريخ 7th June 2010 در ساعت 12:57

3. gole bita آواتار ها
    gole bita
    کاربر سایت
    Jan 2009
    1,122
    2,457

[B]منم اصلا با چادر موافق نیستم
    خیلی ها رو دیدم که به قول دوستان از حجاب برتر استفاده می کنن ولی این فقط برای حفظ ظاهره ( البته بلا نسبت اونایی که خوبن) همینو بس
    ادم باید ذاتش درست باشه به چادر و این جور چیزام ربطی نداره[/B]
    #33 ارسال شده در تاريخ 7th June 2010 در ساعت 13:26

4. shei آواتار ها
    shei
    عضو افتخاری
    Apr 2010
    4,072
    733

ذات آدم باید درست باشه اما گوهر وجودی انسان هم نباید خیلی راحت و مفت در مرض دید دیگران قرار بگیره
    مردها در گسترهَ عشق، به وسعت غیر قابل توجه نامردند!!

برای اثبات کمال
    نامردی آنان، تنها همین بس که در مقابل قلب
    ساده و فریب خورده ی یک زن،

احساس می کنند
    مَردند
    ...!!!

تا وقتی که
    قلب
    زن عاشق نشده، پست تر از یک سگ ولگرد، عاجزتر از یک فقیر،

و گداتر از همه ی گدایان ساحره، پوزه بر خاک و دست تمنّا به پیشش گدایی می کنند...؛

امّا همین که خیالشان از بابت قلب زن راحت شد، به یکباره یادشان می افتد که خدا مردشان آفرید!!

و آنگاه کمال مردانگی را در نهایت نامردی جستجو می کنند...!!!!
    #34 ارسال شده در تاريخ 7th June 2010 در ساعت 13:29

5. مريم.ذ آواتار ها
    مريم.ذ
    کاربر سایت
    Mar 2010
    69
    1,008

نقل قول نوشته اصلی توسط s.o.s فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]
    سلام شیدا خانم
    من گفتم با چادر قرمز ؟!
    من گفتم لباس سفید هم زیباست هم پر ابهت هست
    جلب نظر هم نمیکنه

من با تایگر موافقم حجاب باید پوشاننده باشه ولی محدود کننده نباشه
    چه اشکالی داره که زن با لباس سفید یا با مانتو و روسری بیاد بیرون !؟

ما میام و تبلیغاتی میکنیم که درست نیست
    میام و دو دستگی ایجاد میکنیم
    من مشکلی با چادر ندارم هر کسی اعتقادی داره
    ولی ما میایم و کارهایی میکنیم ئ تبلیغاتی انجام میدیم
    میگیم هر کسی چادر داشت خوش حجاب و هر کسی نداشت بدحجاب هست به دین اسلام احترام نمیزاره
    یکی از بحث هایی که فوق العاده ما داریم در مورد پوشش هست
    روایات متعدد داریم
    اما توی هیچ روایتی نمیگن لباس برتر یعنی چادر
    اسلام هر جا رفت با ایین آن ها شکل گرفت لباس هایی زیبا طراحی شدن
    یکی از ویژگی تمدن ها لباس های جدید بود با مطابقت اسلام

اما بعضی این را اشتباه میکنن
    بعضی فقط عقاید خودشون را درست میدونن
    چه اشکالی داره
    شما لباس های عشایر ایران و مردم روستایی را ببینید
    چه زیبا طراحی شده
    حتی رنگش قرمز هم داره
    ولی زیبا
    لباس ها تمدن را نشون میدن این لباس سیاه فقط باعث میشه زن زشت جلوه کنه
    یکی از حکمت های خدا زیبایی زن بوده

اصلا یکی بگه این لباس سیاه چطور شکل گرفته

این عقاید هست که انحراف را در دین درست میکنه شیدا خانم
    چرا در تمام روایات هست وقتی مهدی موعود ظهور میکنه تمام عالمان دین (حتی عالمان دین اسلام) در مقابل او می ایستند
    و اسلام واقعی را میاره حضرت مهدی
    اسلام واقعی
    اگه هر چیزی که الان تبلیغ میشه به اسم اسلام واقعی واقعا درست هست چرا در روایات داریم که دین واقعی خدا را میاره حضرت مهدی
    ما کجروی داریم در بعضی عقاید و اشتباه هست که حاضر نیستیم حتی یه ذره تفکر کنیم
    ابزاری که قران از اون در جای جایش یاد کرده
    بار ها از تفکر یاد شده
    اما ما تفکر نمیکنیم ما چیزهایی که گفته میشه را فقط اجرا میکنیم همین

اولا سلام اقا ساسان خوشحالم بازم فعال شديد.
    ثانيا من با تمام گفتهاي شما موافقم. هيچ جاي قران به صراحت كلمه چادر نيومده به خصوص از نوع مشكي. قران كريم رو خيليها تفسير و ترجمه كردند و هركسي از كلمه حجاب و پوشش كامل تفسير متفاوتي داره اما هيچ كدوم رو ي چادر اتفاق نظر نداشتند بلكه فقط مهم پوشش كامل بدن براي حفظ از نامحرمان بوده پس نميشه گفت چادر حجاب برتره . درضمن بايد تاريخچه چادر در ايران رو هم بدونيم واقعا چادر از كي به اين شكل در جامعه ما وارد شد اين مسلم كه زماني كه اسلام وارد ايران شد چادر وجود نداشته پس چادر فقط عصر ما وجود داره پس چيزي كه محدود به يك دوره است نميتونه برتر باشه. اما پوشش كامل زنان در همه اديان و دوره ها بوده اون فقط به خاطر خوده زنها.
    تا جائيكه من يادمه در هيچ يك از سريالهاي مذهبي هم زنان پيامبر و ائمه چادر سر نميكردند بلكه لباسهاي بلند با شالهاي بلند سرشون بوده قابل توجه دوستي كه گفتن چادر حجاب برتره چون حضرت فاطمه چادر سرش ميكرده !!!!!
    در ضمن اگر چادر مشكي خوبه پس چرا نماز خوندن با چادر مشكي كراهت داره ؟!!!اگر چادر حجاب برتره و زنان رو حفظ ميكنه چرا بدون چادر هم ميشه نماز خوند ؟!!! اگر چادر مشكي خوبه چرا كسانيكه ميرن مكه چادر سفيد و لباسهاي سفيد ميپوشند؟!!!متاسفانه دين اسلام در كشور ما واقعا مورد ظلم واقع ميشه چون ما يه سري از اعتقادات خودمون رو به اسم اسلام به خورم مردم ميديم . اگر ما جوونهاي ايراني مثل كشورهاي ديگه اول در مورد اسلام و ايين اون تحقيق ميكرديم و بعد مسلمان ميشديم خيلي بهتر بود تا اسلام رو از طريق خانوده هامون بپذيريم در واقع ما اسلام تقليدي رو قبول داريم در صورتيكه اسلام تحقيقيه نه تقليدي
    به خاطر همينه كه زماني كه امام زمان ظهور ميكنه هيچ كس قبولش نميكنه چون مردم فكر ميكنند دين جديدي رو با خودش اورده و اسلام همونيكه اونها باورش دارند

نقل قول نوشته اصلی توسط shei فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]
    حرفا تو قبول دارم،اسلام اجبار نکرده عقل داده تا با اختیار تصمیم بگیریم !یکی با چادر ،یکی هم با مانتو ، اما من تا یک ماه پیش تو این جامعه بدون چادر می گشتم اما الان به خاطر کارم با چادر هستم ،اول فکر می کردم چادر مانع میشه آزادی و می گیره اماالان درکش کردم آزادی من و نگرفته باهاش احساس راحتی می کنم سر کارم با هاش انس گرفتم دائم سرمه در ضمن اینم در نظر بگیر که یه نقطه ی سفید تو یک کاغذ سیاه چه قدر جالب و زیباست !!یک چهر ی نورانی و الهی بین یک پوشش سیاه چقدر قشنگه ؟ چقدر جالبه ؟ واسه همین چادر حجاب برتره !!!!!
    سلام عزيزم شما ميگيد چادر حجاب برتره فقط يه سوال اگر چادر بدون مانتو مقنعه پوشيد بشه بازم ميتونه حجاب برتر باشه ؟!!! اگر چادر رو بدون مانتو و روسري بپوشي از مانتوهاي جديد امورزي هم بدن نما تر خواهد بود پس نميشه گفت چادر حجاب برتره .
    در مورد جمله تون كه گفتيد كي دنبال يه خانم چادري مي افته بايد بگم من خيلي جاها ديديم كه دنبال دخترهاي چادري ميفتند پس تنها چادر نميتونه محافظ خانمها باشه بلكه اقايون هم بايد از اخلاقيات برخوردار باشند در ضمن ممكنه چادر در ايران جلب توجه نكن اما در كشورهاي ديگه اگر با چادر بري مطمئن باش خيلي جلب توجه ميكني در اصل تو اگر پوشش نامتعارف داشته باشي جلب توجه خواهي كرد.
    در ضمن اگر ما ايرانيها چادر رو قبول داريم دليل نميشه كه حجاب برتر باشه چيزي ميتونه برتر باشه كه همه مسلمانها قبولش داشته باشند
    #35 ارسال شده در تاريخ 7th June 2010 در ساعت 15:29

6. یک کاربر از این پست تشکر کرده است :

7. p h o e n i x آواتار ها
    p h o e n i x
    مدیر سابق
    Aug 2009
    15,847
    4,893

با سلام

از ایجاد هر گونه بحثهای مذهبی و اعتقادی و سیاسی در سایت خودداری کنید .

ایجاد بحث های این چنینی فقط با اجازه ادمین عزیز میسر میشه .

تا پیک بسته میشه .

با تشکر

موفق و پیروز باشید .

ماييمو نواي بي نوايي

بسم الله اگر حريف مايي

در حدیثی كه امام على بن موسى الرضا از جدش پیامبر نقل كرده چنین آمده است:

«كسى كه مرد یا زن مسلمانى را بهتان زند یا در باره او سخنى بگوید كه در او نیست خداوند او را در قیامت روى تلى از آتش قرار مى دهد تا از عهده آنچه گفته برآید!»

#36 ارسال شده در تاريخ 7th June 2010 در ساعت 15:39

صفحه 4 از 4 نخستنخست ... 234