معرفی انواع اسلحه های تک تیر انداز - صفحه 3
صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 35
 1. Sniper _ Elite آواتار ها
  Sniper _ Elite
  کاربر اخراجی
  Aug 2008
  تبریز
  4,786
  2,362
  تشکر شده : 3,505

  پیش فرض

  VSS Vintorez ساكت ترین دوربین دار جهان
  كاليبر : 9 در 39 م م مهمات زیر سرعت صوت SP-5 & SP-6
  عمل : اتوماتیك با قابلیت انتخاب حالت آتش . عمل با فشار گاز
  طول : 894 م م
  طول لوله : 200 م م
  وزن : خالی 2600 گرم ... پر با دوربین PSO-1 ش 3410 گرم
  خشاب : 10 یا 20 تیره

  VSS كه مخفف Vintovka snaiperskaja spetsialnaya می باشد و به معنی تفنگ دوربین دار مخصوص است برای عملیات های ویژه طراحی شد. این اسلحه كه در TSNIITockMash یا انستیتو مركزی طراحی ماشین آلات دقیق توسط تیمی به رهبری پتر سردیوكوف طراحی شد قرار است جایگزین بعضی از كلاشنیكف ها و آكا-ام هایی شود كه به ساكت كننده مجهز می شدند تا در عملیات های ویژه شركت كنند از جمله عملیات های SpetNaz و كی جی بی و ام وی دی.
  برای بدست آوردن قدرت نفوذ به جلیقه های ضد گلوله سازنده سلاح می بایست از گلوله هایی با سرعت زیر صوت و همانند گلوله ی 7 ممیز 62 صدم در 39 م م منتها با كالیبر 9 م م استفاده كند. گلوله های جدید مورد استفاده در این سلاح بلند و سنگین هستند ( حدود 16 گرم ) و در دو مدل معمولی SP-5 و ضد زره SP-6 استفاده می شوند.
  جدیدترین مرمی های ساخته شده برای این سلاح دارای یك هسته از جنس فولاد فشرده هستند كه از فاصله های حتی بیش از 300 یا 400 متر می توانند از تمامی انواع جلیقه های ضد گلوله عبور كنند. این سلاح از سال 1980 به خدمت گرفته شده و به طور بسیار گسترده در چچن بر علیه جدایی طلب ها استفاده شد.
  معروفیت VSS بیشتر به خاطر قابلیت های پنهان كاری اش در عین قدرت نفوذ عالی با مرمی های سنگین است. اما برد مفیدش به 400 متر محدود شده است.

  اسلحه VSS با فشار گاز مسلح می شود و قابلیت انتخاب حالات شلیك را دارد. پیستون گاز بلند این سلاح بر روی لوله قرار گرفته و گلنگدن چرخشی دارای گیره ها و قفل هایی در دریافت كننده است ( بالای محل اتصال خشاب ) كه برای مقاومت بیشتر به روش ماشین كاری ساخته می شوند. سیستم ماشه سلاح مستقیما از اسلحه AK-47 برداشته شده است. كلید ضامن و دسته مسلح كننده سلاح شبیه به اسلحه های سری AK هستند ولی برگه ناظم آتش یك دكمه اهرم صلیبی است كه در محافظ ماشه در پشت ماشه قرار دارد.

  لوله در قسمت جلو دارای مجموعه ای از سوراخ های ریز است كه در داخل شیارها مته كاری شده اند و مستقیما به ساكت كننده سلاح میرسند. ساكت كننده یك قسمت اصلی سلاح شناخته می شود و برای نگهداری و یا حمل می توان آن را از سلاح جدا كرد. شلیك با سلاح بدون ساكت كننده به قطعات سلاح آسیب شدیدی می رساند... به همین دلیل حتی وقتی كه نیاز نیست باید با ساكت كننده آتش كرد.سیستم استاندارد هدف گیری آن شامل ریل های جانبی در كنار دریافت كننده است كه معمولا دوربین چهار ایكس مدل PSO-1 را بر روی آن سوار می كنند كه مخصوص شلیك با مهمات 9 در 39 م م است. هر نوع دوربین یا تجهیزات دید در شب دیگر هم بر روی این ریل ها سوار می شوند. مگسك های آن هم كه برای مواقع اضطراری مانند نبودن یا شكستن دوربین و غیره بر روی سلاح نصب شده اند شامل مگسك شكاف دار در عقب و تیغه ای در جلو است. مگسك عقبی برای فواصل تا 400 متر درجه بندی شده است.

  قنداق چوبی اسكلت مانند آن ( تو خالی ) دارای تكه های لاستیك در ته آن است و می توان برای حمل یا نگهداری به صورت فشرده در فضای كم آن را از سلاح جدا كرد. تغذیه سلاح هم از خشاب های 10 یا 20 تیری است كه از جنس پلیمر ساخته می شوند.
  #21 ارسال شده در تاريخ 21st October 2008 در ساعت 01:05

 2. 3 کاربر از این پست تشکر کرده اند :


 3. Sniper _ Elite آواتار ها
  Sniper _ Elite
  کاربر اخراجی
  Aug 2008
  تبریز
  4,786
  2,362
  تشکر شده : 3,505

  پیش فرض  توضیحات در مورد سلاح
  --------------------------


  نام اسلحه: ان تی دبلیو 20

  Name: NTW-20

  نوع اسلحه: تک تیر انداز ( اسنایپر)

  Type: sniper

  کالیبر: 114 × 14.5 میلی متر روس

  Caliber: 14.5 x 114 mm Russian

  کشور سازنده: آفریقای جنوبی

  Country: South Africa

  وزن: 29 کیلوگرم (بدون دوربین)

  Weight: 29 kg (without telescope sight)

  طول: 2015 میلی متر

  Length: 2015 mm

  طول لوله: 1220 میلی متر

  Barrel length: 1220 mm

  سرعت اولیه گلوله ( سرعت در سرلوله): 1080 متر بر ثانیه

  Muzzle velocity: 1080 m/s

  انرژی اولیه: 30675 ژول

  Muzzle energy: 30675 (J)

  حداکثر برد مؤثر: 2300 متر

  Maximum effective range: 2300 m

  ظرفیت خشاب: 3 فشنگ در خشاب جعبه ای جداشونده (خشاب بصورت افقی و در سمت چپ اسلحه قرار می گیرد)

  Magazine capacity: 3 round detachable box

  این اسلحه تک تیر انداز از نوع اسلحه های ضد زره می باشد و اندکی از نوع استاندارد ناتو قوی تر است. این تفاوت قدرت را می توان از کالیبر اسلحه تشخیص داد که در نوع استاندارد ناتو 99 × 12.7 میلی متر می باشد. این نوع اسلحه ها با محدودیت در اندازه فشنگ مواجه هستند زیرا در شلیک گلوله توسط نفر با لگد بیش از حد اسلحه موجه می شویم. در این اسلحه نیز برای کاهش لگد اسلحه اقداماتی انجام شده و از یک سیستم ترکیبی هیدرولیک و گازی برای کاهش لگد استفاده می شود. این سیستم در حالتی که اسلحه برای شلیک فشنگهای 83.5 × 20 میلی متر آماده شده، بسیار مهم و کارآمد است. معدود اسلحه هایی (قابل حمل توسط نفر) در دنیا هستند که با این کالیبر ساخته می شوند ولی این اسلحه طوری طراحی گردیده که با اندکی تغییر می توان از هر دو کالیبر در شرایط جنگی استفاده نمود. برای این کار لازم است که لوله، گلنگدن، خشاب و دوربین تعویض شوند که در شرایط جنگی برای یک سرباز ماهر یک دقیقه طول می کشد. لازم به ذکر است که مشخصات و مختصات اسلحه در این کالیبر متفاوت است.
  از آنجا که قرار نیست این اسلحه ها مانند تیربارهای سنگین در محلی مستقر و ثابت شوند و باید توسط سرباز حمل گردند از نظر وزن کلی اسلحه نیز محدودیتی برای سازندگان وجود دارد. با این حال وزن سنگین این اسلحه بر خلاف سایر اسلحه های ضد زره سبب گردیده که در اکثر موارد تجزیه شده و توسط دو نفر حمل گردد. سیستم ضد لگد این اسلحه وزن قابل توجهی از اسلحه را به خود اختصاص داده است.

  قدرت این اسلحه موجب شده که از آن بر علیه وسایل نقلیه سبک دشمن استفاده شود. با اینکه اسلحه تک تیرانداز استاندار ضد نفر، دارای کالیبر 51 × 7.62 (یا اندکی کوچک یا بزرگتر) است ولی در جنگها از این تسلیحات نیز بر علیه نیروهای دشمن استفاده می شود. در آغاز و در طول دو جنگ جهانی این اسلحه ها بر علیه تانکها نیز استفاده می شدند ولی امروزه به علت حفاظت زرهی مطلوب از تانکها، چنین تسلیحاتی تأثیری بر آنها ندارند.
  #22 ارسال شده در تاريخ 21st October 2008 در ساعت 01:06

 4. یک کاربر از این پست تشکر کرده است :


 5. Sniper _ Elite آواتار ها
  Sniper _ Elite
  کاربر اخراجی
  Aug 2008
  تبریز
  4,786
  2,362
  تشکر شده : 3,505

  پیش فرض

  Svd اسلحه تک تیراندازان ایرانی
  SVD اسلحه تک تیراندازان ایرانی  ایووژنی فدروویچ دراگانوف متولد ۱۹۲۰ در ایوسک روسیه بود. او از دوران نوجوانی در کارگاه های
  فلزکاری کار می کرد و در ابتدای جنگ دوم جهانی نیز به عنوان سرباز وارد ارتش سرخ شد و در گارگاه فلزکاری اسلحه هنگ مشغول خدمت شد.


  آقای داراگانوف طراح سلاح
  او در این مدت تجریبات زیادی را به دست آورد و از همان زمان به سلاح های دور زن علاقه داشت. پس از
  جنگ و ادامه تحصیل به اداره طراحی سلاح شوروی پیوست. در سال ۱۹۵۸ وظیفه طراحی یک تفنگ تک
  تیرانداز نیمه اتوماتیک به او واگذار شد.

  نمونه اصلی در سال ۱۹۵۹ تولید شد. اسلحه دقت خوب و قابل اطمینان از خود به نمایش گذاشت. SVD
  بارها مورد آزمایش قرار گرفت و همه کیفیت های لازم را دارا بود. و سرانجام از سال ۱۹۶۳ اسلحه
  تیراندازان زبده ارتش شوروی گردید. آزمایشات نشان داد که در یک دایره ۱۰۰ میلیمتری دقت برخورد ۱۰۰
  درصد است.

  وزن SVD به همراه خشاب پر و دوربین ۴.۸ کیلوگرم است. خشاب SVD گنجایش ۱۰ فشنگ را دارد. قنداق این سلاح طوری طراحی شده که گونه تیرانداز به راحتی روی آن قرار گیرد. شعله پوش آن از نوع بلند بوده و کاهنده لگد سلاح است. کیف وسایل SVD معمولا ۴ خشاب اضافه، کیت نظافت سلاح، باتری و لامپ یدکی دوربین را در خود جای داده است. دوربین معمول این سلاح PSO است که حداکثر برد مفید
  سلاح را به ۱۳۰۰ متر می رساند. نواخت تیر اسلحه حدود ۳۰ تیر در دقیقه است.
  این تصویر تغییر اندازه داده شده است. برای مشاهده تصویر کامل روی این جایگاه کلیک کنید. تصویر اصلی دارای اندازه 656x360 می باشد.

  SVD دراگانوف
  با کمک این سلاح می توان انواع گلوله های ثاقب، رسام، ضد زره و مغزی فولادی را شلیک کرد. همچنین
  می توان انوع دوربین های مادون قرمز را بر روی آن نصب کرد.

  مدل های مختلف SVD در بسیاری از کشورهای دنیا مشغول خدمت می باشند. یکی از این کشورها
  عراق بود که در جنگ علیه ایران هم از این سلاح استفاده کرد. هنگامیکه عراق توسط نیروهای ائتلاف
  اشغال شد تعداد زیادی از این سلاح در انبارهای عراق کشف شد. نیروهای امریکایی از ترس اینکه مبادا
  این سلاح ها در بین شورشی ها و مبارزان پخش شود اکثر آن ها را معدوم کرد.  SVD در خدمت ایالات متحده
  جالب اینکه ارتش امریکا تعدادی از SVD های عراقی را در ارتش خود به خدمت گرفت و در اختیار
  سربازانش قرار داد. و این امر فقط به دلیل قابلیت های بالای SVD بود.
  هم اکنون هم این سلاح با بهسازی هایی در ایران تولید می شود و در اختیار یگان های مربوطه قرار میگیرد.  نمایشگاه وزارت دفاع و دراگانوف های ساخت داخل
  مشخصات فنی

  کالیبر: ۷.۶۲

  طول: ۱۲۲۵ میلیمتر

  برد مفید با سایت مکانیکی: ۸۰۰ متر

  برد مفید با دوربین: ۱۳۰۰ متر

  مکانیزم: فشار غیر مستقیم گاز باروت و گلنگدن چرخشی نیمه خودکار

  آثار گلوله هایی که از فاصله ۱۰۰ متری شلیک شده اند. کارایی بالای سلاح کاملا مشهود است
  #23 ارسال شده در تاريخ 21st October 2008 در ساعت 01:07

 6. یک کاربر از این پست تشکر کرده است :


 7. Sniper _ Elite آواتار ها
  Sniper _ Elite
  کاربر اخراجی
  Aug 2008
  تبریز
  4,786
  2,362
  تشکر شده : 3,505

  پیش فرض

  سلاح تك تيرزن دورزن KSVK-12.7 ساخت روسيه  این سلاح در اواخر دهه 90 توسط كارخانه ZID PLAND واقع در شهر گورف روسيه طراحي و ساخته شد. اين سلاح ، درواقع نوع بهينه سازي شده SVN-98 مي باشد. درباره توانايي نفوذ اين گلوله در زره ، اطلاعات دقيقي در دست نمي باشد.

  ولي از آنجايي كه نيروهاي روسيه در جنگ چچن ، در طيف گسترده اي از اين سلاح استفاده كردند ، مي توان قدرت آن را قابل توجه دانست. اين سلاح از نوع بولپاپ مي باشد و خشاب آن ، ظرفيت 5 گلوله را دارد. نكته جالب اين سلاح ، شعله پوش آن است كه نقش يك صداخفه كن ساده را نيز ايفا مي كند.
  این سلاح به صورت استاندارد ، از يك دوربين ريلي بهره مي گيرد. ولي مي توان انواع دوربين مادون قرمز و ديد در شب را در آن تركيب كرد. دو مگسك كمكي نيز در ابتدا و انتهاي لوله سلاح و براي مواقع ضروري تعبيه شده است.

  جالب است بدانيد يكي از مشكلات سلاح هاي تك تيرزن كاليبر 12/7 در روسيه ، كمبود مهمات مخصوص تك تيراندازي مي باشد. براي حل اين مشكل ، سربازان معمولآ از مهمات 12/7 مسلسل هاي سنگين استفاده مي كنند كه اين خود ، باعث كاهش دقت سلاح مي شود.  مشخصات فني:

  كاليبر: 108* 12/7
  مكانيزم مسلح شدن: دستي
  طول سلاح : 1400 ميليمتر
  طول لوله سلاح : 1000 ميليمتر
  وزن سلاح بدون مهمات: 12 كيلوگرم
  ظرفيت خشاب: 5 تير
  #24 ارسال شده در تاريخ 21st October 2008 در ساعت 01:07

 8. Sniper _ Elite آواتار ها
  Sniper _ Elite
  کاربر اخراجی
  Aug 2008
  تبریز
  4,786
  2,362
  تشکر شده : 3,505

  پیش فرض

  تک تیر انداز دراگانوف  این تصویر تغییر اندازه داده شده است. برای مشاهده تصویر کامل روی این جایگاه کلیک کنید. تصویر اصلی دارای اندازه 662x403 می باشد.  نام ديگر اين اسلحه SVD نيز مي باشد مخفف Snaiperskaya Vintovka Dragunov به معني اسلحه دوربين دار دراگانوف .


  نوع :
  تفنگ دوربين دار اتوماتيك و نيمه اتوماتيك انفرادي

  كشور سازنده :
  اتحاديه جماهيرسوسیالیستی شوروي

  كاليبر :
  ۶۲/۷ميليمتر

  طول اسلحه: 1125 ميليمتر
  طول لوله :
  620 ميليمتر

  وزن بدون دوربين:
  ۳۱/۴ كيلوگرم

  نواخت تير علمي :
  30 تير در دقيقه

  دقت آتش :
  2000 متر

  تعداد تير در خشاب :
  10 تير

  نوع دوربين : PSO-1 همراه با روشن كننده هدف


  ب) مشخصات :

  SVD به عنوان يك اسلحه دوربين دار استاندارد ساخته نشد . در حقيقت وظيفه اصلي آن محقق كردن هدف ارتش روسيه براي افزايش برد مفيد آتش هر پياده نظام بالاتر از 600 متر و همچنين پشتيباني آتش , از نفرات خودي .

  SVD داراي وزن كم , نسبتا دقيق و داراي برگه نظام آتش دو وضعيتي است : تك تير و اتوماتيك .
  اولين آزمايش موفقيت آميز در کارخانه ایژماش روي SVD در سال 1958 انجام شد كه منجر به آن شد در سال 1963 اسلحه سازماني روسيه شود.

  SVD در هر شرايط قابل اطمينان است و براي جنگهاي سنگين طراحي شده است .
  آخرين تغييراتي كه روي SVD لحاظ شد الف) دسته چوبي جلويي آن به شكل پليمر در آمد ب) براي حمله هاي هوايي قنداق تاشو ساخته شد ج) لوله آن كوتاه تر و به 550 ميليمتر رسيد .

  تمام اصلاحات ياد شده در جنگهاي زيادي آزمايش شد نظير آخرين جنگ چچن و جنگ افغانستان  ج) سازمان
  در هر دسته(جوخه) يك نفر داراي اين اسلحه است


  د) مهمات :
  SVD مي تواند از هر تير استاندارد 7/62 ميليمتري استفاده كند . ولي گلوله اصلي آن SVD Sniper-garad است كه مرمي به جنس فولاد دارد .
  این تصویر تغییر اندازه داده شده است. برای مشاهده تصویر کامل روی این جایگاه کلیک کنید. تصویر اصلی دارای اندازه 792x473 می باشد.

  __________________
  #25 ارسال شده در تاريخ 21st October 2008 در ساعت 01:08

 9. Sniper _ Elite آواتار ها
  Sniper _ Elite
  کاربر اخراجی
  Aug 2008
  تبریز
  4,786
  2,362
  تشکر شده : 3,505

  پیش فرض

  سلاح دورزن Truvelo ، ساخت آفريقای جنوبی »

  [سلاح تک تيراندازی]  اين سلاح دوربين دار كاليبر 50/0 ، در سال 1990 و توسط كارخانه Truvelo طراحي و ساخته شد. هدف از ساخت اين سلاح ، ارائه يك تفنگ دقيق و قدرتمند براي مقابله با خودروهاي سبك زرهي بود. ضريب خطاي اين سلاح ، معادل MOA1 مي باشد كه حاكي از مهندسي ساخت فوق العاده آن است. برد اين سلاح در حدود 1500 متر اعلام شده كه گلوله هاي آن ، خاصيت كشندگي خود را تا برد بيشتري هم حفظ مي كنند.

  بدنه سلاح از جنس فولاد ساخته شده است. گلنگدن آن ، در جلو داراي 2 زبانه و در عقب داراي يك زبانه است كه درون بدنه سلاح چفت مي شوند. زبانه عقبي سلاح درواقع زائده اي است كه سوزن آن را عقب مي كشد. لوله سلاح از نوع شياردار خنك شونده و شعله پوش آن از نوع كاهنده لگد است. اين سلاح ، در دو نوع خشابدار 5 تيري و بدون خشاب تكتيرزن ساخته مي شود.

  يك دوپايه مخصوص در جلو و يك دستگيره عمودي در زير قنداق كشويي و آلومينيومي آن ، باعث حفظ هرچه بيشتر تعادل سلاح در هنگام شليك مي شود. اين سلاح ، فاقد شكاف درجه و مگسك نشانه روي است. ولي به ريل يونيورسال مجهز شده تا قابليت نصب انواع دوربين را داشته باشد.


  این تصویر تغییر اندازه داده شده است. برای مشاهده تصویر کامل روی این جایگاه کلیک کنید. تصویر اصلی دارای اندازه 695x196 می باشد.  مشخصات فني:
  كاليبر: 99 × 7/12
  طول سلاح: 1510 ميليمتر
  طول لوله: 950 ميليمتر
  وزن سلاح: 16 كيلوگرم
  مكانيزم: گلنگدن دستي
  ظرفيت خشاب: 5 تير
  #26 ارسال شده در تاريخ 21st October 2008 در ساعت 01:08

 10. Sniper _ Elite آواتار ها
  Sniper _ Elite
  کاربر اخراجی
  Aug 2008
  تبریز
  4,786
  2,362
  تشکر شده : 3,505

  پیش فرض

  سلاح دورزن Hecate ساخت فرانسه » [سلاح های تک تيراندازی]  اين سلاح ، از سري تفنگ هاي Ultima Ratio ساخت كمپاني PMH فرانسه است. اين مدل ، طويل ترين سلاح از خانواده UR مي باشد. بدنه سلاح به روش ماشين كاري سخت ، ساخته شده است. لوله سلاح اصطلاحآ از نوع شناور و با يك شعله پوش مخصوص كه حكم كاهنده لگد سلاح را دارد ، چفت ده است.

  گلنگدن با كمك سه زبانه قرار گرفته در قسمت جلوي خود ، به بدنه داخلي سلاح چفت مي شود. سلاح داراي مكانيزم جالبي است كه در هنگام شليك ، مانع از تنفس گاز و دود باروت توسط تيرانداز مي شود. اين سلاح به قنداق گشويي ، دوپايه تاشو در زير لوله و دوپايه كشويي در زير قنداق مجهز شده تا در هنگام شليك ، تعادل سلاح حفظ شود.

  مشخصات سلاح:
  كاليبر: 99 * 7/12
  مكانيزم گلنگدن: دستي
  طول سلاح: 1380 ميليمتر
  طول لوله: 700 ميليمتر
  وزن سلاح: 8/13 كيلوگرم
  ظرفين خشاب: 7 تير
  #27 ارسال شده در تاريخ 21st October 2008 در ساعت 01:10

 11. یک کاربر از این پست تشکر کرده است :


 12. mohammad ali آواتار ها
  mohammad ali
  کاربر سایت
  Dec 2008
  kashan
  1
  0
  تشکر شده : 1

  پیش فرض

  ?jaryane in emza e khashen chiye
  #28 ارسال شده در تاريخ 22nd December 2008 در ساعت 03:51

 13. یک کاربر از این پست تشکر کرده است :


 14. Sniper _ Elite آواتار ها
  Sniper _ Elite
  کاربر اخراجی
  Aug 2008
  تبریز
  4,786
  2,362
  تشکر شده : 3,505

  پیش فرض

  هیچی داداش مهم نیست
  من یه زمانی عاشق خلبانی بودم
  ولی دلایلی باعث شد که این بشه سرنوشت امضای
  بنده............
  #29 ارسال شده در تاريخ 23rd December 2008 در ساعت 14:02

 15. یک کاربر از این پست تشکر کرده است :


 16. بیدار آواتار ها
  بیدار
  کاربر سایت
  Jan 2009
  سایگون
  1
  0
  تشکر شده : 1

  پیش فرض

  سپاس از زحمات شما
  اما کاش مطالب و عکس های بیشتری موجود بود
  لذت بردیم
  #30 ارسال شده در تاريخ 23rd January 2009 در ساعت 15:00

 17. یک کاربر از این پست تشکر کرده است :


صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

موضوعات مشابه

 1. نقد وبررسی بازی crysis (کرايسيس)
  توسط Admin در انجمن پیشنمایش و نقد و بررسی بازیها
  پاسخ ها: 7
  آخرين نوشته: 17th February 2011, 16:18
 2. انرژی زمین گرمایی و كاربردهای آن
  توسط Admin در انجمن گرایش های زمین شناسی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 6th August 2008, 04:32
 3. فرایند غده زدایی سیب زمینی
  توسط Admin در انجمن گرایش های کشاورزی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 27th July 2008, 06:36
 4. نكات آمار و احتمال
  توسط sAeed در انجمن گرايش رياضيات
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 24th July 2008, 17:24
 5. جاذبه های تاریخی و معماری استان تهران
  توسط Admin در انجمن استان تهران
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 17th July 2008, 14:22

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran&تزیین سفره هفت سین 96