Lisa؛ دوازدهمین نسخه سیستم عامل Linux Mint
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2
  1. ´•.Saeid.•` آواتار ها
    ´•.Saeid.•`
    سرپرست سایت
    Oct 2010
    تهران
    108,674
    13,262

Icon00 Lisa؛ دوازدهمین نسخه سیستم عامل Linux Mint

نسخه ۱۲ توزیع محبوب لینوکس مینت با نام “Lisa” منتشر شد. Linux Mint 12 که هم اکنون در صدر فهرست توزیع های برتر گنو/لینوکس از دیدگاه فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ] قرار دارد ، مبتنی بر اوبونتو ۱۱.۱۰ بوده و از هسته لینوکس ۳.۰ و میزکار GNOME 3.2 بهره می برد.
    به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]، مینت ۱۲ شاهد پیشرفت ها و ویژگی های جدیدی می باشد که در ادامه مروری کوتاه بر آنها خواهیم داشت:

فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]

تیم توسعه Linux Mint برای تامین نیازها و با هدف تحت پوشش قرار دادن اکثریت کاربرانی که از دسکتاپ گنوم استفاده می کنند ، اقدام به ایجاد ابزار جدیدی با نام Mint Gnome Shell Extensions یا به اختصار “فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]” نموده است.

MGSE به صورت یک لایه بروی GNOME 3 عمل نموده و کاربران را قادر می سازد تا از طریق فعال سازی تمام اجزای آن بتوانند به شیوه سنتی و با شکل و شمایل گنوم ۲ از میزکار GNOME 3 استفاده نمایند یا اینکه با غیر فعال نمودن تمام اجزای این ابزار جدید ، به رابط اصلی گنوم ۳ دست یافته و با مفهوم جدیدی که GNOME 3 ارائه نموده به استفاده از این میزکار بپردازند.
    همچنین کاربران می توانند با انتخاب و فعال نمودن برخی از اجزا ، به یک رابط ابداعی و دلخواه برای میزکار خود دست یابند. MGSE همچنین شامل ابزارهای اضافه و بهینه سازی هایی در جهت افزایش قابلیت های GNOME 3 می باشد.

از دیگر ویژگی های جدیدGNOME 3 امکان استفاده از فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ] می باشد. Mate پروژه ای منشعب شده از دسکتاپ گنوم ۲ و سازگار با گنوم ۳ بوده و مناسب آن دسته از کاربرانی می باشد که میزکار سنتی گنوم را به GNOME 3 یا Unity ترجیح می دهند.

همچنین با وجود Mate کاربران می توانند از هر دو نسخه دسکتاپ گنوم در کنار هم و در یک توزیع بهره ببرند. دسکتاپ MATE در نسخه dvd مینت ۱۲ موجود بوده و کاربران نسخه cd نیز می توانند این دسکتاپ را از طریق مخازن مینت و بسته‌ mint-meta-mate نصب نمایند.

از دیگر ویژگی های Linux Mint 12 می توان به پیشرفت های ظاهری آن و استفاده از دو تم جدید با نام های Mint-Z و Mint-Z-Dark اشاره نمود.

مینت ۱۲ به طور پیش فرض از موتور جستجوی اینترنتی متن باز و جدیدی با نام فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ] بهره می برد که دارای ویژگی هایی همچون عدم جمع آوری و به اشتراک گذاری اطلاعات شخصی کاربران ، نمایش نتایج جستجوی یکسان برای تمامی کاربران و بدون در نظر گرفتن اطلاعات شخصی و تاریخچه مرور وب کاربران ، نمایش نتایج بهینه شده و … می باشد. همچنین امکان نصب راحت دیگر موتورهای جستجو نیز در مینت ۱۲ برای کاربران فراهم می باشد.
    مرورگر اینترنتی فایرفاکس ۷ ، نرم افزار مدیریت ایمیل تاندربرد ۷ ، مجموعه نرم افزارهای اداری LibreOffice 3.4 و … برخی از برنامه هایی هستند که به طور پیش فرض در مینت ۱۲ موجود می باشد.
    امکان نصب کدک های مولتی مدیا و همچنین ارتقا به نسخه dvd (نصب نرم افزارهای اضافه) تنها با یک کلیک در نسخه cd ، از دیگر ویژگی های مینت ۱۲ می باشد.
    Linux Mint 12 را می توانید در دو نسخه cd (فاقد کدک های صوتی و تصویری و نرم افزارهای اضافه) و dvd (شامل کدک های صوتی و تصویری و نرم افزارهای اضافه) و در معماری های ۳۲ و ۶۴ بیت از طریق فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]دانلود نمایید.

خداوندا به من بیاموز:
    دوست بدارم کسانی را ، که دوستم ندارند
    عشق بورزم به کسانی ، که عاشقم نیستند
    محبت کنم به کسانی ، که محبتی در حقم نکردند
    بگریم با کسانی ، که هرگز غمم را نخوردند
    و بخندم با کسانی ، که هرگز شادیهایشان را با من قسمت نکردند.
    فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]

#1 ارسال شده در تاريخ 29th November 2011 در ساعت 17:42

2. kingwars13 آواتار ها
    kingwars13
    کاربر سایت
    May 2018
    مازندران
    1
    0

سلام من چند مدتی هست لینوکس مینت 18.۳ نصب کردم تا اینجا کار تونستم مشکلاتمو حل کنم. ولی یک موضوعی هست نمیتونم حل کنم.
    من از کامپیوتر استفاده میکنم و مادربرد ۳ خروجی صدا داره. در ویندوز از برنامه Realtek high defintion audio برای تظیم کردن خروجی به کار میره
    لطفا کمک کنید چطوری باید خرجی ها رو تنظیم کنم(من از ۳تا خروجی استفاده میکنم) اگه برنامه ای مثل ریلتک در لینوکس موجوده بگید که دان کنم...
    ممنون از توجه
    #2 ارسال شده در تاريخ 21st May 2018 در ساعت 02:34