همه چیز درباره ی ســـــویـــــــــا
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 16
 1. secret آواتار ها
  secret
  کاربر سایت
  Dec 2008
  39,621
  378
  تشکر شده : 19,762

  پیش فرض همه چیز درباره ی ســـــویـــــــــا

  همه چیز درباره ی ســـــویـــــــــا سلام
  اين چند پست بعدي در مورد سويا هستش. اميدوارم مفيد باشه.
  موفق باشيد همگي
  ============================
  سویا از خانواده Fabaceae و تیره بقولات می باشد که بر حسب قد دسته بندی شده است. گیاهی است یکساله به طول 60-50 سانتی متر با برگهای سه قسمتی دارای گلهای کوچک سفید یا بنفش بصورت گلاذین در زیر برگهاست. این گیاه بخاطر دانه های سرشار از پروتئین آن کشت داده می شود، این دانه ها پس از جدا شدن شسته شده و برای تهیه محصولات بر مبنای سویا مورد استفاده قرار می گیرند.

  با اینکه سویا همیشه در طبیعت وجود داشته است ولی فقط در چند دهه گذشته بدلیل پی بردن به امتیازات و خواص بسیارحیرت انگیز و والای آن توجه محققین را بخود جلب نموده است.

  سویا به عنوان " یک اعجازغذایی " و حتی به عقیده برخی بیش از یک اعجاز تلقی شده است و به همین دلیل امروزه بیش از پیش " سیمای سویا " به صورت کاملا برجسته در کابینتهای غذا و دارو دیده می شود

  اجزای ترکیبی سویا
  اجزاء ترکیبی و تغذیه ای سویا در رفرنسهای غذایی U.S.D.A به ثبت رسیده است.

  محصولات سویا حاوی هر سه ماده غذایی اصلی یعنی پروتئینها، کربوهیدراتها و چربی بوده و همچنین حاوی سایر عناصر غذایی از جمله ویتامینها، کلسیم، آهن، املاح معدنی و اسیدفولیک می باشد.

  این گیاه از نظر پروتئین بسیار غنی بوده و یک منبع خوبی از ایزوفلاونهاست که دارای فواید زیادی در تامین سلامتی می باشد.

  پروتئین سویا جزء اصلی فرمولهای غذای کودک بر مبنای سویاست. آنالیزهای این محصول نشان دهنده میزان مولتی ویتامین و کلسیم موجود در آن و همچنین تعیین سطح ایزوفلاون می باشد.

  اسیدآمینه های موجود در پروتئین سویا که متفاوت از منابع غذایی حیوانی و سایر پروتئینهای گیاهی است قادر است سنتز و متابولیسم کلسترول را تصحیح نماید.

  دانه سویا فاقد گوگرد حیاتی بوده و شامل اسیدآمینه های سیستئین و متیونین است که بدن به هیچ وجه نمی تواند آنها را بسازد و این اسیدآمینه ها معمولا توسط برنج و سایر حبوبات در جاهائیکه دانه سویا به طور سنتی مصرف می شود تامین می گردد. محصولات تخمیری سویا نیز مثل بسیاری از خانواده بقولات محتوی پروتئین و ویتامین و مواد ضد سرطانی است.

  برای پی بردن به اهمیت پروتئینها و سایر اجزای ترکیبی سویا به آمار ارائه شده که از طرف کمپانی Bung limited food Agri Business که سرویس تهیه و توزیع غذاهای صنعتی را در آمریکای شمالی و جنوبی عهده دار است و مرکز اصلی آن در برزیل می باشد توجه فرمائید. این کمپانی ضمن اینکه تهیه و توزیع گندم، ذرت، روغنها،محصولات چربی و اجزای مورد نیاز شیرینی پزیها، نانوایی ها و غذاهای سرپایی و فوری تفننی، پستاها، غذاهای منجمد و ... را به عمده فروشیها و خرده فروشیها عهده دار است، مرکز آن در برزیل بوده و این کمپانی یکی از سه تولید کننده بزرگ دنیاست که مقام مهمی در بازار عرضه مشتقات سویایی و تمام اجزای غذایی آنرا داراست.

  این کمپانی در مورد اجزای ترکیبی مشتق از سویا اعلام نموده که از سال 1999 بدلیل اینکه اداره کل غذا و داروی آمریکا ( FDA ) نقش مفید پروتئینهای سویا را که پائین آورنده بیماریهای شایع کرونرقلبی است شناسایی و مشخص نموده، به آژانس مذکور اجازه داده شد که تهیه و توزیع این اجزاء را بصورت کاملا بهداشتی و با سلامت کامل برعهده بگیرد.

  آماری که از طرف کمپانی Bunge ارائه شده بیانگر این است که پروتئینهای جدا شده از سویا یا (Isp) Isolqteds soy proteins به مصرف جهانی رسیده و این مصرف سالانه از 150 کیلو تن نیز ***** نموده، درحالیکه بعد از سال 1970 این رقم زیر 10 کیلوتن بوده است. همچنین توزیع لستین جدا شده از سویا در 5 سال گذشته رشدی معادل 5 % داشته است. توجه به موارد فوق اهمیت خواص غذایی محصولات سویایی را کاملا محرز نموده و توسعه آنها را در جهان امروز ثابت می نماید. جدول زیر مواد موجود در 100 گرم دانه خشک و رسیده، جوانه سویا، شیر سویا و سبوس سویا را نشان می دهد.

  مواد موجود در سویا
  دانه خشک
  جوانه سویا
  شیرسویا
  سبوس سویا
  آب
  10 گرم
  86 گرم
  92/5 گرم
  62/8 گرم
  پروتئین ( گرم )
  34 گرم
  6 گرم
  3/4 گرم
  5/6گرم
  چربی
  17/7 گرم
  1/4 گرم
  1/5 گرم
  1/3 گرم
  مواد نشاسته ای
  29 گرم
  4/7 گرم
  2/2 گرم
  9/5 گرم
  کلسیم
  226میلی گرم
  48 میلی گرم
  20 میلی گرم
  82 میلی گرم
  فسفر
  550میلی گرم
  67 میلی گرم
  48 میلی گرم
  104 میلی گرم
  آهن
  8/4 میلی گرم
  1 میلی گرم
  0/8میلی گرم
  4/8 میلی گرم
  ویتامین A
  80 واحد
  80 واحد
  40 واحد
  7320 واحد
  ویتامین B1
  1/1میلی گرم
  0/25 میلی گرم
  0/8میلی گرم
  0/2 میلی گرم
  ویتامینB2
  0/3میلی گرم
  0/2 میلی گرم
  0/3میلی گرم
  0/25میلی گرم
  ویتامینB3
  2/2میلی گرم
  0/8 میلی گرم
  0/2میلی گرم
  0/4 میلی گرم

  همانطور که گفته شد سویا از نظر مواد پروتئینی بسیار قوی است و در کشور های فقیر از آن به عنوان جانشین گوشت استفاده می کنند. در جدول زیر سویا با گوشت مقایسه شده است :
  سویا
  گوشت گاو
  آب
  9/87 %
  74%
  پروتئین
  36/67 %
  22/74%
  چربی
  2/3 %
  17%
  پتاسیم
  2/1 %
  54%
  اسید فسفریک
  1/47 %
  66%

  #1 ارسال شده در تاريخ 21st January 2009 در ساعت 15:43

 2. secret آواتار ها
  secret
  کاربر سایت
  Dec 2008
  39,621
  378
  تشکر شده : 19,762

  پیش فرض

  مزه سویا Colleen Doyle که مدیر امور تغذیه سرطان آمریکاست می گوید: سویا مزه ای دارد که شما مجبورید بخاطر حفظ سلامتی خودتان به آن عادت کنید. کسانیکه محصولات سویایی را مصرف کرده اند دریافته اند که بهتر است به مزه آن عادت کنند. البته روشهایی وجود دارد که می توان طعم آنرا دلچسب تر نمود.

  Edith Howard Hagan که در واشنگتن DC بعنوان یک طرفدار رژیمی ثبت نام نموده است غذاهای مختلفی از سویا را تجربه کرده است او می گوید: محصولات سویایی خصوصا تافو یک احساس چشایی متفاوتی دارد که بیشتر مردم به آن عادت ندارند. ولی او عقیده دارد که شما باید سعی کنید تا مصرف آنرا برای خود خوشایند بدانید. او می گوید: من خوشبختانه موفق شده ام که با استفاده از تافو و غذاهایی که مخلوطی از لوبیای قرمز عادی است خود را به آن عادت دهم.

  شش تن از شاگردان آشپزی در مدرسه Tular طعمهای جالبی به تعداد زیادی از محصولات سویایی شامل سوی نات و مافین ساخته شده از آرد سویا و سویا برگر و تافو و شیکهای ساخته شده ازشیر سویا دادند همچنین برای جلوگیری از خشکی به آنها سس نیز اضافه کرده و سوی نات را با میلک شیک مزه دار کردند.

  Vivian Rearich که معلم این شاگردان می باشد، می گوید همه این بچه ها هنوز نتوانسته اند به غذاهای سویایی دسترسی پیدا کنند. چونکه آنها در شهرهای کوچک زندگی می کنند و به همین دلیل دستیابی به بسیاری از این محصولات در مغازه های خواروبارفروشی برای همه آنها مقدور نیست و من مجبورم 50 مایل مسیر را طی کنم تا بتوانم بعضی از این محصولات را برای آنها خریداری کنم.

  این خانم که از طرف بچه ها برای این کار انتخاب شده است به دانش آموزان می گوید بعضی از برگرهای سویایی بیشتر قابل توجه گیاهخواران است، ولی بچه ها سوی ناتها را ترجیح داده بهتر می توانند بخورند

  پروتئین سویای احیاء شده
  عمل تغییر مزه دادن طی یک سری تحقیقات علمی و طبی انجام شده و فوائدش به ثبت رسیده است . محققینی که طی یک پروسه تغلیظ این عمل را انجام داده اند، عقیده دارند که یک قطعه سویا و هم پایه آن 6 فنجان شیر سویا فوائد فراوانی بشما می رساند، بدون اینکه مجبور باشید با خوردن مواد بی خاصیت خود را سردرگم کنید.

  4000 مورد مطالعه و دهها هزار مصرف کننده موید این مطالعات بوده اند که همگی آنها توسط اطباء به ثبت رسیده است و مردم را توصیه به خوردن سویا برای حفظ سلامتی بیشتر می نماید.

  ابتکار عمل دکتر Aeron با استفاده از تکنولوژی مخصوص مزه اصلی سویا را هضم نموده و با تغییر طعم دادن این محصول را بصورتی بسیار خوشایند و گوارا عرضه نموده است که فوائد آن نیز به ثبت رسیده و خوردن آن به شما احساس بهتری می دهد. شما می توانید با شروع مصرف این نوع سویای احیاء شده (Revivel) در بین افراد خانواده خود این احساس خوب را تجربه کنید و با مشورت دکتر خانوادگی و متخصصین تغذیه و سلامت دریابید که چه چیزی برای شما مناسب تر است. بخاطر داشته باشید سویای تقویت شده، یک جایگزین برای نسخه های پزشکی جهت مداوای شما و یا نصیحت دکتر خانوادگی شما نیست.

  تغییر مزه در این نمونه محصولات احیاء شده به نحوی است که کلیه پزشکان و آزمایشگاههای مربوطه آن را تائید نموده اند و برای شما ثابت خواهد شد که مزه این محصولات اصلا شبیه سویا نیست، یعنی سویا بدون مزه سویا، بطوریکه برای شما قابل تشخیص نخواهد بود که واقعا چیزی که می خورید سویاست؟

  قطعات سویای احیاءشده و بسته بندی شده که در بازار عرضه می شوند چون طی یک پروسه تغلیظ طبیعی تهیه شده معادل 6 فنجان شیر سویاست، از نظر فوائد بسیار خوب بوده و محتوای 20-16 گرم پروتئین سویا و 160 میلی گرم ایزوفلاون در هر قطعه است .

  این محصولات در فرم های تقاضای خود، قول 100 درصد رضایت خاطر شما را داده اند. یعنی 10-5 دقیقه پس از مصرف شما می توانید تغییر حالت را در خود حس نمائید و این عمل به شما کمک می کند تا دریابید که چطور انواع احیاءشده سویا را در رژیم غذایی خود جای دهید. سویای احیا ءشده اساس ژنتیکی خود را کاملا حفظ نموده است .

  البته ما قول نمی دهیم که این محصولات احیاءشده در ****مارکت ها صددرصد همان روز به فروش برسند ولی این عمل حتما در طی 5-3 روز صورت خواهد گرفت و با توجه به خواص مفید این محصولات می بیند که قیمتهای آنها نیز بسیار مناسب می باشند

  معجزات درمانی دانه سویا
  تحقیقات برجسته امروزه مشخص نموده است که شما چقدر می توانید سویا بخورید و چقدر می توانید وزن خود را با خوردن این محصولات کنترل کنید و در عین حال خوردن محصولات سویایی برای تامین سلامت شما در موارد زیر چه کمک هایی می تواند بکند :

  * تامین سلامت استخوانها، مفاصل، پوست شادابتر، موی سالم تر و ناخن های زیبا

  * تامین انرژی، بنیه، نیروی حیاتی و افزایش نیروی کار

  * تامین سلامت عروق وابسته به قلب ، لذا با ترفیع سلامتی مستقیم سیستم عروقی ، ریسک بیماریهای قلبی را کاهش می دهد.

  * سلامت پستان

  * افزایش دهنده توده عضلانی و نمایش ورزیدگی عضلات بدن

  * تامین سلامت رحم و پروستات ( بافتهای اعضای مزبور )

  * کاهش علائم و نشانه های دوران یائسگی مثل گرگرفتگی، خشکی شبانه واژن، رفع بی حوصلگی و جلوگیری از افزایش وزن

  * کم کردن کلسترول و تری گلیسیرید

  #2 ارسال شده در تاريخ 21st January 2009 در ساعت 15:45

 3. secret آواتار ها
  secret
  کاربر سایت
  Dec 2008
  39,621
  378
  تشکر شده : 19,762

  پیش فرض

  تاثیر سویا بر سلامت قلب و عروق نتیجه تحقیقات انجام شده در بیست سال اخیر حاکی از آن است که جایگزین کردن نیمی از پروتئین حیوانی روزانه با پروتئین سویا می تواند حدود 5/11 % کلسترول خون را کاهش داده و خطر حمله های قلبی را نیز پائین بیاورد .

  یک آزمایش انجام شده در دانشگاه ایلینویز در سال 1992 نتایج جالبی در این زمینه ارائه کرده است. بیماران تحت نظر به مدت 16 هفته از رژیم پروتئینی "سویا" استفاده کردند. آزمایش خون آنها بعد از این مدت نشان داد که کلسترول مضر LDL و تری گلیسیریدهای دیگر کاهش یافته و در عوض کلسترول مفید خون HDL آنها افزایش یافته است. شواهد موجود بیانگر این موضوع است که تامین نصف پروتئین مورد نیاز از "سویا" و یا خوردن "سویا" شش روز در هفته در پیشگیری از بیماریهای شریانی بسیار موثر است.

  سویا حتی رگهای ناسالم را بهبود می بخشد و از این طریق خطر ابتلا به بیماریهای قلبی و سکته قلبی را کاهش می دهد.

  نتیجه تحقیقات علمی گروهی از دانشمندان نشان می دهد سویا برای اشخاصی که بطور ارثی مبتلا به "کلسترول زیادخون" حتی بیش از 300 میلی گرم در دسی لیتر هستند غذای شفابخش است. در این مطالعات معلوم شده است که این گروه اشخاص اگر بجای گوشت و لبنیات حیوانی برای تامین پروتئین مورد نیاز از فراورده های "سویا" استفاده کنند پس از مدتی جزء مخرب و مضر کلسترول خون آنها یعنی کلسترول خون از نوع سبک یا LDL به میزان 20-15 درصد کاهش می یابد. استفاده از این رژیم حتی در کودکان نیز مفید و کارساز است. سویا حتی با اثرات نامطلوب غذاهای پرچربی حیوانی مبارزه کرده و خطر آنها را رفع می نماید. عده ای از محققین مقدار 500 میلی گرم کلسترول ( این مقدار در دو عدد تخم مرغ وجود دارد) را به رژیم غذایی یک گروه از افراد اضافه نموده و مشاهده کردند که در اثر استفاده از خوراکهای "سویا" تاثیر زیان آور کلسترول اضافه شده به غذا خنثی و مانع از افزایش کلسترول خون این افراد می شود .

  استفاده از رژیم غذایی سویا پس از مدتی نه فقط مقدار کلسترول از نوع سبک “LDL” را در خون کاهش می دهد، بلکه کلسترول از نوع سنگین یا مفید “HDL” را که باعث تمیز کردن رگها می شود، را افزایش می دهد.

  بر اساس نتایج تحقیقات انجمن قلب آمریکا ، خوردن دانه بو داده سویا به زمان کمک می کند تا فشارخون بالای خود را کاهش دهد

  تاثیر سویا بر روی سیستم مغزی
  تمام واکنش های هورمونی کمابیش با "غده هیپوفیز و هیپوتالاموس" شروع می شود. این دو غده در مغز واقع شده اند. بنابراین رسیدگی به مغز برای سلامت هورمونی مفید است.

  تحقیقات اخیر نشان دهنده این است که سویا علاوه بر دارابودن خواص مفیدش که نقش بسیار مهمی در رژیم غذایی دارد کمک زیادی به تقویت هوش و حافظه نیز می نماید.

  داروسازان در King’s college لندن دریافته اند، افرادی که موادغذایی سویایی را در رژیم غذایی خود بمدت 10 هفته وارد می نمایند حافظه آنها خیلی بهتر از کسانی است که همان میزان پروتئین، چربی و کالری را از غذاهای غیرسویایی دریافت نموده اند.

  این مطالعات علاوه بر تاثیر سویا از نظر ایزوفلاونها (phytostrogens) و آنتی اکسیدانهای شیمیایی ( تقلیدی از استروژن ) روی مغز، تاثیر استروژن را روی هوش و حافظه نیز تاکید نموده است.

  محققی بنام Sandra Fife قویا نشان داد که حتی یک تغییر سه ماهه رژیم سویایی می تواند باعث تقویت کامل حافظه گردد. یعنی درست از روزی که شما شروع به خوردن شیرسویا و یا 100 گرم از غذای تافو نمودید تا مدت سه ماه نتایج آن را در روی حافظه خود ملاحظه خواهید نمود.

  سویا قادر است ترشح دوپامین را در مغز تحریک نماید، چاقی و خوردن بیش از اندازه به سطوح دوپامین مرتبط است. دوپامین یکی از مواد مترشحه مغز است که سبب احساس رضایت و لذت در انسان می شود. وقتی شما غذا می خورید دوپامین ترشح می شود. افراد چاق دارای گیرنده های دوپامین کمتری در مغز هستند یعنی مردم چاق باید غذای بیشتری بخورند تا بر اثر ترشح کافی دوپامین، به مغز خود بفهمانند که سیر و راضی شده اند، در حالیکه مصرف زیاد پروتئین سویا باعث کاهش وزن در آنها می شود.

  عقیده دکتر Ethy yen Benson این است که سویا بخورید تا حافظه شما تقویت شود. مصرف بالای سویا باعث کمک به مرکز حافظه می شود

  ارتباط سویا با بیماری آلزایمر
  آلزایمر بیماری پیشرونده ای است که در اواخر میانسالی و قبل از دوران پیری ظاهر می شود. اولین بار " آلویس آلزایمر" در سال 1907 این بیماری را در زن مبتلای 55 ساله ای که فوت کرده بود تشخیص داد. این بیماری با سن ارتباط مستقیم دارد.  * نشانه های بالینی آلزایمر

  شروع بیماری معمولا بی سروصدا و آهسته است و تغییرات اولیه بیشتر به صورت بروز اختلال در حافظه نزدیک و سایر فعالیتهای روانی است. ممکن است اختلالات هیجانی به صورت افسردگی، اضطراب یا رفتارهای غیر منتظره، در مراحل اولیه بیماری بارز باشند. پیشرفت معمولا آهسته و تدریجی است و ممکن است حدود 10 سال به طول انجامد.  * علل بروز آلزایمر

  عفونت دستگاه عصبی مرکزی، اختلالات سوخت وسازی، اختلالات غدد درون ریز، کم خونی وخیم، کمبود سدیم خون، تجمع آلومینیم در بدن، تولید اضافی یک نوع پروتئین ( آمیلوئید)، بی خاصیت شدن یکی از سه پروتئین اصلی، کاهش آنزیم "کولین استیل ترانسفراز( آنزیم لازم جهت سنتز استیل کولین )"، فشار خون ( تا شش برابر)، مجرد بودن ( تا سه برابر موثر است )، عدم فعالیت جنسی یا مغزی ( علت اصلی ) و تماس با سرب ( لمس - استنشاق ) تا سه برابر موثر است.  * عوامل زیان بخش حافظه و علل توسعه آلزایمر

  کلسترول بالا، پرخوری، چاقی، خواب زیاد و عدم فعالیت، استفاده زیاد از تلفن همراه، پخت و پز در ظروف آلومینیومی، کمبود آهن، سیگار، الکل، فسفر، کمبود مس، نان گندم بدون سبوس، قهوه، منگنز بیش از حد، خوراکی های نفاخ، آنتی اسیدهای شیمیایی، انواع کنسرو، قند به مقدار زیاد و پوست سیب زمینی و غیره.  * توصیه های لازم جهت جلوگیری از آلزایمر

  1 هر روز چیزی بنویسید و با دوستان خود مکاتبه کنید.

  2 خود را با بازی های کلمات مشغول کنید.

  3 به تفریحات و سرگرمی هایی روی آورید که مستلزم فعالیت ذهنی است.

  4 به محافلی ملحق شوید که افرادی با علایق مشترک در آنجا گرد آمده اند.

  5 از تلفن برای حفظ ارتباط با دیگران استفاده کنید.

  6 استفاده از منابع غذایی که سبب تقویت حافظه می شوند.

  7 هر روز مطالعه کنید.  * تاثیر سویا بر آلزایمر

  سویا حاوی اسیدهای چرب ضروری است. اندامی که بیش از دیگر اندام های بدن تحت تاثیر اسیدهای چرب ضروری قرار می گیرد مغز است.

  کمبود اسیدهای چرب ضروری باعث اختلال در پیامهای هورمونی می شود که توسط "هیپوتالاموس و هیپوفیز" ارسال شده است و در عین حال با موجها ی عصبی و مواد شیمیایی که پیامها را از مغز به دستگاه عصبی می رسانند تداخل پیدا می کند. موجهای عصبی روی خلق و خوی، انرژی، خواب و حافظه و اعمال حیاتی دیگر تاثیر می گذارد. بنابراین عدم تعادل چربی ها ایجاد خستگی، افسردگی، بی خوابی، میگرن، اضطراب و ناراحتی جسمی و روحی دیگر می کند. مطالعات نشان داده است در مناطقی که از سویا به مقدار زیاد استفاده می شود ظهور بیماری آلزایمر کمتر است، مطالعات اخیر مبنی بر این است که پروتئین سویا عملکرد ذهن و مغز را تقویت می کند. ایزوفلاون سویا ذهن زنان را در ایام بعد از یائسگی نیز تقویت می نماید

  #3 ارسال شده در تاريخ 21st January 2009 در ساعت 15:45

 4. secret آواتار ها
  secret
  کاربر سایت
  Dec 2008
  39,621
  378
  تشکر شده : 19,762

  پیش فرض

  سويا و استخوان خوردن غذاهای حاوی سویا باعث تقویت ساختمانی استخوانها شده و ریسک بیماریهای استخوانی از جمله استئوپروزیس را کم می کند. این بیماری یکی از مشکلات جدی و رایج در سراسر دنیاست.

  ایزوفلاونهای حاصله از سویا توده های استخوانی را افزایش داده و مانع کاهش نسوج استخوانی می شود بنابراین می بینید که سویا یک عامل رژیمی بسیاربسیار مهم به حساب می آید.

  استخوانها دائما در حال تغییر شکل بوده، بطوریکه 15% از استخوانهای ما در طی سال تغییر می کند و پروتئین سویا از طریق تامین مواد معدنی به توسعه کیفیت این استخوانها کمک می کند.

  با اینکه کلسیم دریافتی بسیار با اهمیت است، مقدار کلسیمی که روزانه از طریق ادرار دفع می شود در تشخیص سلامت استخوانها بسیار اهمیت دارد. معمولا هر کسی در ادرار خود مقداری کلسیم دفع می کند ولی پروتئین سویا باعث می شود که شخص کلسیم کمتری را دفع نماید.

  مطالعات نشان داده است کسانیکه از پروتئین حیوانی تغذیه می کنند روزانه 15 میلی گرم کلسیم دفع می نمایند، در حالیکه در رژیم سویایی ( گیاهی ) تنها 13 میلی گرم کلسیم دفع می گردد.

  سویا که منبع فیتواستروژن است سبب کندشدن روند کاهش نسوج استخوانی در زنان چینی در ایام پیش از یائسگی می شود.

  تحقیقات انجام شده بر روی 500 زن ژاپنی حاکی از این است که زنانی که دوران بعد از یائسگی را می گذرانند چنانچه در رژیم غذایی خود مقدار زیادی سویا داشته باشند دارای استخوان بندی محکم و مقاومی هستند، این زنها کمترین مقدار کمردرد و خشکی و دردهای مفاصل را داشته اند، مصرف زیاد محصولات سویایی به تراکم استخوانی بالا در زنان یائسه مرتبط است.

  طبق آخرین مطالعات، 160 میلی گرم ایزوفلاون سویا در روز که از پروتئین سویا حاصل می شود ( نه از قرصهای ایزوفلاون ) بهترین حالت بهداشت استخوانی را نشان می دهد

  تاثیر سویا در بهداشت کولون و سیستم گوارشی
  پروتئین سویا نسوج کولون را محافظت می کند. مصرف سویا خطر بازگشت به سرطان را در افرادی که پیشینه سرطان داشته و یا پولیپ های قبل از سرطانی شدن را جراحی کرده اند، به شدت کاهش می دهد.

  14 پروتئین سویا شرایط التهاب درون لگن را کم می کند. مطالعات برروی حیوانات نشان داده است که رژیم محتوی سویا جدار روده ها را از مواد شیمیایی ملتهب کننده محافظت می کند. سویا در این گونه بیماریها از کاهش وزن و ایجاد اسهال جلوگیری کرده، ضمن اینکه اشتهای شخص را در یک حد متعادل، خوب و مناسب نگه می دارد

  تاثیر سویا در تناسب اندام

  طالعات انجام شده بر روی انسان و حیوان حاکی از این است که پروتئین سویا به کاهش چربی و افزایش نسوج نرم عضلانی کمک می کند و مصرف آن برای حفظ تناسب اندام بسیار مناسب است ضمن اینکه خطرات بیماریهای قلبی عروقی را نیز کاهش می دهد.

  گفته شده است که افزایش سطوح چربی به افزایش خطرات ناشی از بیماریهای مختلف منجر می گردد از جمله بیماریهای قلبی، سکته، شکستگی استخوانها، سرطان پستان و بسیاری از سرطانهای دیگر.

  سویا دارای خواص طبی مخصوص است که به کاهش وزن کمک می نماید. استفاده از ایزوفلاونهای موجود در سویا تجمع چربی را کاهش داده و ماهیچه های نرم را افزایش می دهد.

  انسولین باعث ذخیره قند به صورت چربی در بدن می شود، سویا سطح انسولین را متناسب نگه داشته و از این طریق کاهش می دهد.

  عضلات شما انرژی را به صورت کالری می سوزاند و برای کارهای روزانه و ورزش مورد استفاده قرار می دهد. افزایش توده عضلانی حتی اگر ورزش هم نکنید بر اثر کار روزانه کالری بیشتری را می سوزاند. به عبارت دیگر توده های افزاینده عضلانی نرم باعث کاهش وزن و یا حفظ وزن می شوند حتی در حالی که در حال پرسه زدن هستید سویا سلولهای چربی ذخیره شما را سریعتر می سوزاند، یعنی متابولیسم سلولهای چربی را سرعت می بخشد، سویا به شما احساس سیر بودن می دهد، چون غذایی است با نشاسته کم که باعث حداقل نوسان در انسولین می گردد.

  سویا وچربی سوزی

  پروتئین سویا باعث تخلیه گلوکاگون می شود که خود عامل اکسیداسیون چربی است گلوکاگون کمک می کند تا بدن شما چربی را بسوزاند.

  با مصرف سویا، بنیه، انرژی، فعالیت و نحوه حرکات ورزشی تعدیل می یابد. سویا سطح انرژی شما را شدیدا افزایش می دهد، انرژی بیشتر یعنی قدرت بیشتر برای انجام حرکات صحیح، بنیه را ترقی داده و فعالیت ها را توسعه می بخشد.

  خلاصه اینکه سویای احیا شده یک رژیم انتخابی است تا با پروتئین کم چربی بتوانید متناسب و خوش اندام بمانید

  سویا و کلیه و کبد
  تحقیقات نشان داده است که پروتئین سویا در عملکرد کلیه در دیابت، سندروم های نفروتن، عدم کارایی های مزمن کلیوی و بیماریهای Poly Cystic Kidney، مفید بوده و بار اضافی کلیه ها و التهاب آنها را کاهش می دهد.

  مصرف سویا باعث می شود که کبد شما بهتر کار کند و کلسترول نامطلوب را از خون شما براند، فشار خون را هم کاهش می دهد و در حالت دیابت برای کلیه ها بسیار مفید واقع می شود

  سویا و کاهش وزن
  مطالعات بر روی انسان نشان داده است که سویا بوسیله کاستن ذخیره چربی و افزایش نسوج کم چربی در کاهش وزن بسیار موثر است، همچنین سویا در برقراری ارتباط بین نسوج برای داشتن مو، پوست و ناخن سالمتر دارای نقش بسیار عالی است .

  از آنجایی که چاقی در دنیا شیوع پیدا کرده، اکثر دانشمندان در صدد هستند که ببینند چگونه می توان این مشکل را حل نمود، مخصوصا این موضوع در بین بچه ها، مشتاقان زیادی پیدا کرده است و اینکه چطور بچه های خود را هوشیارانه تغذیه کنیم و خود نیز غذای مناسب بخوریم .

  اخیرا در روزنامه نیویورک تایمز مقاله ای تحت عنوان " چاقی " منتشر شد و درباره اینکه چه چیزی باعث چاقی می شود؟ نظرخواهی شده است .

  امروز در دنیا در موضوع " وزن " دو قطب وجود دارد :

  عده ای معتقدند که چاقی بعلت مصرف افراطی چربی هاست و مردمی که کمتر چربی می خورند می توانند وزن خود را کم کرده و عمر طولانی تری داشته باشند .

  عده ای ذیگر معتقدند که چاقی بعلت چربی نیست بلکه در ارتباط با خوردن قندهاست . این گروه عقیده دارند که اگر ما مواد قندی کمتری بخوریم می توانیم وزن خود را کاهش داده و عمر طولانی داشته باشیم .

  نظریه Robert Atkins که نویسنده کتاب " بهترین فروش " است، انقلابی در رژیم ایجاد کرده البته نظریه رژیمی او توسط مؤسسین مراکز طبی مورد استهزاء قرار گرفته . Atkins عقیده دارد که ما می توانیم وزن خود را با خوردن استیک، تخم مرغ و کره کم کنیم، برای اینکه قندها، ماکارونی، برنج و شکر باعث چاقی و بیماریهای قلبی می شوند. او می گوید چربی بی ضرر است که البته پذیرش این نظریه بسیار مشکل است

  #4 ارسال شده در تاريخ 21st January 2009 در ساعت 15:46

 5. secret آواتار ها
  secret
  کاربر سایت
  Dec 2008
  39,621
  378
  تشکر شده : 19,762

  پیش فرض

  کشف آنتی ژن ویروس هپاتیت B در سویا سویا بعنوان یک جایگزین واکسن هپاتیت B نیز مورد بررسی قرار گرفته است. و نشان داده شده که لوبیای سویا می تواند بعنوان یک خوراکی آلترناتیو به جای واکسن تلقیحی هپاتیت پیشنهاد بشود.

  از آنجاییکه دانشمندان در تلاشند تا بتوانند واکسنهایی را با خوردن سبزیجات و گیاهان ترویج دهند . یکی از آخرین مطالعات نشان داده که لوبیای سویا خواهد توانست روزی معبر واکسن ویروس هپاتیت B ( HBV ) باشد.

  گروهی دیگر از دانشمندان در دانشگاه Ithaca cosmell توانسته اند سطح آنتی ژن هپاتیت B (HBSAG) تولید شده از لوبیای سویا و گیاه تنباکو را نشان بدهند .

  از طرفی تیم ایمونولوژی آقای Mark L.Smith کشف کرده اند که بیشترین آنتی ژن HBV تولید شده توسط سلول های گیاهی در غشاء سلولی و داخل سلول تمرکز یافته است و حضور این محصول در سلول های سویا با مقادیر بیشتری نسبت به سلولهای تنباکو مشاهده شده است .

  Smith و همکارانش توضیح داده اند که سرانجام ممکن است یک راهی برای افزایش محصول آنتی ژن و مراحل post-Translation وجود داشته باشد .

  این مطالعه توسط Michaell schules در دانشگاه Cosmell انجام گرفته است .

  سلولهای لوبیا سویا و تنباکو هر دو سطوحی از آنتی ژن ویروس هپاتیت B را تولید می کنند، اما سلولهای لوبیای سویا تولید بیشتری دارند .

  به عبارت دیگر HBSAG تولید شده در سلولهای لوبیای سویا به صورت توده های کدورتی در داخل سلول وجود داشته و تمایل به اندازه های غیر عادی دارد . در آینده ممکن است راههایی برای پیشرفت این عمل و استخراج HBSAG از سلولهای لوبیای سویا وجود داشته باشد و تحقیق درباره این موضوع همچنان ادامه دارد

  لوبیا سویا به عنوان منبع آهن
  لوبیا سویا می تواند برای زنانی که دچار کمبود آهن هستند منبع خوبی از آهن باشد.

  این تحقیقات توسط Agriculture Research Service انجام شده است. نتایج این بررسی برای 30 درصد از افراد دنیا که مبتلا به کمبود آهن هستند بسیار مورد توجه است. در این مطالعه 18 نفر که اغلب آنها دچار کمبود آهن بودند با خوراندن مافینزها و آبگوشتهای تهیه شده از سویا مورد بررسی قرار گرفته و درجات بالایی از جذب آهن را نشان دادند.

  در این مطالعه وقتی خانم ها مافینزها را خوردند میزان آهن خونشان 14 روز بعد اندازه گیری شد و این عمل با خوراندن آبگوشتهای تهیه شده از سویا مجددا تکرار گردید. میانگین جذب آهن در این بررسی 27درصد بود. بنابراین بر مبنای مطالعات انجام شده اعتقاد براین است که مصرف واریته های لوبیای سویا موجب بالا رفتن سطوح جذب آهن می شود.

  یافته های جدید در مرکز تحقیقات کلینیکی General Clinical در penn state university و مرکز تحقیقات Ross welch توسط یک فیزیولوژیست گیاهی با همکاری Ithaca , NY انجام گرفت که در این مطالعه با رشد دادن گیاه سویا با یک ایزوتوپ رادیواکتیو آهن به جهت منسوب نمودن آهن به دانه سویا، انجام شد (مثل قابل کشف ساختن آن در سلولهای قرمز خون ). البته نتایج قطعی کنجکاوی Welch هنوز روشن نشده است، چون تمام آهن موجود در لوبیای سویا ممکن است قابل جذب نباشد

  از فوائد دیگر سویا
  سویا ترشح هورمون آنابولیک که شکل دادن به عضله را شتاب می بخشد تحریک می کند.

  - سویا کمک می کند تا بهتر از اکسیژن استفاده کرده و در نتیجه مدت بیشتری به فعالیت بپردازید.

  - سویا زنجیره چند شاخه ای اسیدهای آمینه را برای طولانی تر کردن مقاومت تامین می کند .

  - پروتئین سویا خستگی بعد از ورزش را می کاهد .

  - سویا رژیم پروتئین شما را توسعه می دهد. سویا سریعا هضم می شود و خیلی زود جذب می گردد و تعادل مثبت نیتروژنی ایجاد می کند .

  - سویا فشار متابولیکی روی کلیه ها را کاهش می دهد.

  توسعه محصولات سویایی

  Nanci Hellmich , USA Today می نویسد که اولین بار ریچارد لوئیز که پدرش پرورش دهنده گاو در داکوتای جنوبی بود سویای برگر را که مزه آن کاملا شبیه لوبیای واقعی بود، تجربه کرد .

  Nathan Harford طعم آنرا دوست نداشت ولی او فکر کرد که سوی نات و کیک های ساخته شده از شیر سویا خیلی خوشمزه تر هستند.

  دانش آموزان دبیرستان تولار در دهکده ای در کلاس آشپزی خود نیز مواد غذایی سویایی تهیه کردند و هدفشان این بود که درباره آن با دوستان خود درکافه تریای دبیرستان صحبت و اظهار نظر کنند. سپس آنها با رستورانهای محلی خود بنام کافه بوفالو صحبت کرده و پخت این غذاها را پیشنهاد نمودند و بدین ترتیب جاذبه های مصرف غذاهای سویایی در دهکده بوجود آمد.

  سپس توجه گیاهخواران را به خود جلب نمود. امروزه انتظار می رود که این محصولات در برنامه غذایی کلیه خانواده ها چه بصورت سنتی و چه بصورت امروزی جای خود را بیابد

  #5 ارسال شده در تاريخ 21st January 2009 در ساعت 15:46

 6. secret آواتار ها
  secret
  کاربر سایت
  Dec 2008
  39,621
  378
  تشکر شده : 19,762

  پیش فرض

  شیکهای شکلاتی سویا ( Shake Canisters Month’s Pac ) ین محصول مخلوطی شکلاتی با پروتئین و فیبر بالا با فرمول جدید وطعم عالی می باشد .
  اجزاء ترکیبی :

  پروتئین 30گرم (وقتی با یک فنجان شیر بدون چربی مخلوط می شود.)

  فیبر بالا 7 گرم

  چربی کم ( 99% بدون چربی )

  22 ویتامین و املاح معدنی

  بدون کلسترول، بدون گلوتن وبدون شیر.

  این محصول فاقد شیرین کننده مصنوعی ، طعم دهنده و نگهدارنده می باشد.

  تذکر: فیبر بالا در این محصول برای پائین آوردن وزن بسیار مناسب است .

  سویا دریم غنی شده ( Soy Dream Enriched )

  یک نوشیدنی تقویت شده که از لوبیای سویای ارگانیک درست شده و شامل کلسیمی معادل شیر ( به میزان بالا ) می باشد، علاوه بر اینکه سایر خواص مفید لوبیای سویا رانیز داراست.

  ضمنا با ویتامینهای E,D,A , B12 تقویت شده و منبع خوبی از آهن، فسفر، پتاسیم و کمی وانیل و شکلات در بسته های 8 اونسی بسته بندی شده و به یخچال نیازی ندارد.  Power Dream Soy Energy Drink

  از لوبیای سویای ارگانیک درست شده و با 23 ویتامین و املاح معدنی تقویت شده است.

  در هر سرو دارای 10 گرم پروتئین سویا بوده، طعم آن وانیلی و شکلاتی و در جعبه های استریل 1 اونسی بسته بندی و در دسترس قرار می گیرد.

  گوشت کبابی سویا ( Gourmet Soy Meat )

  این محصول دارای یک بافت و طعم خوشمزه ای است که شما باور نمی کنید که گوشت نباشد.

  وقتی که شما قطعات گوشت پشت مازو و سینه را گاز زده و لذت خوردن گوشت را کاملا درک می کنید، گیاهخواران نیز هنگام خوردن کباب سویا، اینچنین احساس لذت می کنند.

  این خوراک گوشتی سویا، دارای پروتئین بالا و چربیهای اشباع شده کم و عاری از کلسترول می باشد و حاوی بهترین عناصر ترکیبی بوده و 100% گیاهی است.

  به هیچ وجه حاوی گوشت ویا گوشت مرغ وماهی وتخم مرغ نمی باشد.

  برگر سویا ( Soy Burger )

  این برگر کاملا با استیل همبرگری و روی آتش کباب می شود و کسانیکه آنرا می خورند حتی بارها وبارها دقیقا احساس می کنند که گوشت مغز ران می خورند و برایشان قابل تشخیص نیست.

  این بدین معناست که طعم آن عینا شبیه برگر گوشت حقیقی است که کباب آتشی شده، یعنی این محصول کاملا مزه کبابی را می دهد که روی ذغال در هوای آزاد تهیه شده است. بهترین راه برای مطبوع تر شدن مزه آن این است که آنرا روی یک آتش حقیقی تهیه کنید.

  علامتهای کباب که در روی بسته است نیز به همین منظور است.

  شبه شکلات تخته ای ( Geny Soy )

  مصرف این محصول به شما کمک می کند تا آرامش خود را در طی یک روز کاری شلوغ بعنوان یک غذای کامل بدست آورید.

  این محصول با رساندن نیاز یک تغذیه کامل شما را به سرعت به وجد آورده و عصبیت کاری شما را در روزهای سخت کاری برطرف خواهد نمود. خوشمزه، اقتصادی، راحت و مناسب است.

  این محصول دارای 20 نوع ویتامین و املاح معدنی و اسید فولیک و 14 گرم پروتئین می باشد.

  اجزای تشکیل دهنده :

  پروتئین سویا، روغن مغز خرما، شکر، کاکائو، آب پنیر، پودر شیر خشک بدون چربی، لستین، شکلات پوششی قنادیها، طعم وانیل طبیعی، آرد برنج شیرینی غنی شده با آرد گندم، قند، روغن گیاهی، نمک، کاکائو، لوبیای برشته شده، بادام زمینی و طعم دهنده طبیعی.  محصول سویا و برنج

  Baraington Food International Inc محصول جدیدی از مخلوط سویا و برنج را به مصرف کنندگان معرفی نموده است.

  So Soya

  این محصول بدون چربی، بدون کلسترول شامل 52% پروتئین و 18% فیبر رژیمی است. به صورت ورقه ورقه بوده و در **** مارکتها در دسترس همگان قرار خواهد داشت.

  دانه برشته شده شیر خشک سویا + So Soy

  بدون روغن برشته شده و یک غذای تفننی و ساده است که می تواند به سالاد شما نیز اضافه شود.

  So Soy + Instant Meal

  غذای سالمی است که شامل برنج، پروتئین سویا و سبزیجات است که مقدار کمی آب به آن اضافه شده و به مدت 3 دقیقه در میکروویو و یا با آب جوش بمدت 5 دقیقه آماده می شود

  #6 ارسال شده در تاريخ 21st January 2009 در ساعت 15:47

 7. secret آواتار ها
  secret
  کاربر سایت
  Dec 2008
  39,621
  378
  تشکر شده : 19,762

  پیش فرض

  دسرهای خوشمزه سویا ( Soy Delicious) سری محصولات بر مبنای سویای سنتی و پوشیده از ماست، بستنی و ...

  این سری محصولات خوشمزه سویا که در بازار آمریکا پر فروش ترین است، شامل دسرهای منجمد غیرشیری سرد و گرم، لقمه ای و ... است .

  شما با خوردن این محصولات با تمام کره های چرب خداحافظی می کنید.

  بعضی از این سری محصولات شامل پیمانه های محتوی آب میوه جات شیرین شده سویایی خوشمزه است. همچنین دسر منجمد غیر شیری شناخته شده و مشهور که با یک عده ای از کنسانتره های میوه ای و شربت برنج قهوه ای درست شده است و 5 نوع طعم به خواص مفید آنها اضافه شده است.

  سویا بار ( Soy Bar )

  فاقد روغنهای هیدروژنه بوده و فروکتوز آن بالا نیست. سدیم در این محصول به میزان کم یافت می شود، این غذا بدون گندم بوده و دارای خاصیت غذایی فوق العاده برجسته است. ما این محصول را به کسانیکه می خواهند از یک روش راحت و آسان سویا، را در رژیم غذایی خود وارد کنند توصیه می کنیم.

  یک قاشق غذا خوری از فرم گرانوله این محصول در روز کافی است.

  این محصول دارای پروتئین بالا و آهن می باشد.

  انواع قهوه سویا ( Soy Coffee )

  قهوه سویا بدون گلوتن و بدون کافئین بوده، عالیترین جایگزین قهوه در رژیم غذایی است. بسیار خوشمزه، صاف و غنی شده از ویتامینهاست.

  این قهوه برای کسانیکه دارای بصیرت و تشخیص چشایی بوده و فریفته طعم قهوه هستند بسیار حیرت انگیز است. همچنین به کسانیکه طالب یک نوشیدنی داغ کاملا حقیقی می باشند، پیشنهاد گردیده است.

  قهوه سویا، تامین کننده ایزوفلاونهای مهم Genistein , Daidzeinبه همان خوبی آهن و کلسیم است. این قهوه بدون کافئین بوده و مهمتر از همه این که مثل قهوه تولید اسید معدی نمی نماید.

  قهوه سویا اولین جایگزین مخصوص قهوه در دنیا است که صد در صد از لوبیای سویایی که بطور ژنتیکی خالص و تائید شده تهیه شده است.

  قهوه سویا انتخابی ایده آل و راه حلی بسیار عاقلانه و خوشمزه برای کسانی است که در طلب سلامتی بوده و در صدد ترک قهوه می باشند .

  شما با کمی تامل می بینید که به سادگی می توانید آنرا جایگزین فنجان قهوه در رژیم روزانه خود بنمائید علاوه بر ترک عادت شما از افزایش کافئین موجود در قهوه ، مصرف این محصول کاهش دهنده ریسک سرطان ها از جمله سرطان پستان و بیماریهای قلبی و عروقی و کم کننده کلسترول خون و سبک کننده عوارض دوران یائسگی است .

  با مصرف قهوه سویا شما کاملا احساس کسب انرژی واقعی می کنید .

  همچنین مصرف این قهوه باعث تقلیل استرس ها و اضطراب و نگرانی است . از همه مهمتر اینکه قهوه سویا واقعا خوشمزه است .

  Marina که بنیانگذار این روش بوده و وسواس زیادی نسبت به طعم ، مزه و کیفیت دارد مشخصا لوبیای سویایی را برای این منظور انتخاب نموده اندکشت آن بدون حضور آفت کش ها و علف کش ها و کودهای شیمیایی صورت می گیرد.

  این لوبیا با روشی آرام برشته می شود تا بو و طعم عمیق سویا از کلیه ذرات آن زائل گردد .

  هم چنین بسته بندی آن با روش Vacume باعث اطمینان از تازگی و حفظ کیفیت محصول می گردد .

  قهوه سویا در 7 نوع خوشمزه به بازار عرضه می شود :

  قهوه اوریجینال طعم داده نشده

  قهوه سیاه برشته شده

  قهوه فرانسوی وانیلی

  قهوه با طعم فندقی

  قهوه با طعم گل نرگس

  قهوه با طعم مکا

  مخلوط خانگی (اوریجینال و برشته سیاه )

  لازم به ذکر است که برای طعم دادن به این قهوه فقط از طعمهای طبیعی استفاده شده ( نه از طعمهای مصنوعی و پروتئین گلیکول )

  اکنون نکاتی درباره سلامتی شما :

  توجه شما را به توصیه یک پزشک جلب می کنیم :

  " قهوه سویا همچنین با تنظیم برنامه کاهش وزن ، نقش مهمی در تامین سلامتی شما عهده دار است و برای اشخاصی که بیمار هستد قهوه سویا می تواند تنها نوشیدنی حقیقی جایگزین یا تناوبی قهوه باشد."

  اکثر جایگزین شونده ها ارگانیک نبوده و بیشتر برمبنای گلوتن جو ساخته شده اند ، در حالیکه قهوه سویا 100% بدون گلوتن و کاملا مناسب برای کسانی است که مادام العمر از دستور یک رژیم بدون گلوتن رنج می برند .

  Chris Nagy می گوید : " من همیشه قهوه سویا می خرم و بسیار به آن علاقه مندم و از این موضوع بسیار خوشحالم و به عده زیادی از فروشگاههای نزدیک خانه خود توصیه می نمایم که درباره قهوه سویا بیشتر بدانند چون من به طور مرتب خریدار آن هستم .

  قهوه سویا خوشمزه بوده و تنها جانشین قهوه است که شما حقیقتا آنرا احساس خواهید نمود . "

  کنسرو لوبیای سیاه سویا ( Black Soy Bean )

  بهترین لوبیای سویاست که به صورت اساسی در خاکهای حیاتی رشد می کند . در طی شب خیس شده و ماهرانه پخته می شود . این محصول به عنوان یک محصول بهشتی تائید شده در کارخانجات کنسروسازی بر طبق اصول پاک شریعت ساخته میشود.

  جمعیت وسیعی از آمریکا از این محصول متنوع ، خوشمزه و سالم که غنی از فیبر و پروتئین و ایزوفلاون غذایی است ، استفاده می کنند . به این محصول نمک اضافه نمی شود .

  لوبیای سیاه سویا یک غذای استثنائی و بسیار خوشمزه است که در موارد متعدد همچنین در سالادها و در کنار خوراکیهای گوشتی مخلوط با آرد و پستاها می توانید از آن استفاده کنید.

  این لوبیا را می توانید در خاکهای غنی از مواد غذایی لازم در مزارع خانوادگی خود کشت دهید. این محصول در یک محیط کاملا تمیز یک شب خیس شده بعد ماهرانه پخته شده و طبق اصول شریعت بسته بندی می شود و ضمنا با قطعاتی از گیاهان دریایی طعم داده می شود ، طعم آن بسیار عالی بوده و نمک به آن اضافه نمی شود .

  چای سویا ( Soy Chaie )

  این چای واقعا خوشمزه با طعم بی نظیر از چای طبیعی و ادویه هایی از سرزمین هندوستان ، نپال و تبت درست شده و به نظر می آید کاملا سنتی است ، در حالیکه همانطور که کشف خواهید نمود ، کاملا غنی بوده و بافت ترکیبی آن از نوشیدنیهای سویای غربی است .

  این نوشیدنی مقام اول را در بین نوشیدنیهای سویا دارد و با حرارت کم جوشیده یا دم می شود .

  این نوشیدنی خوشرنگ ادویه داشته و مثل نوشیدنیهای خوب و معطر از قبیل چای زنجبیل ، چای دارچین و چای میخک می باشد و عطر آن بسیار لذت بخش است .

  تنقلات سویا ( Soy Nuts )

  یک سری محصولات پوشیده از شکلات که بر مبنای سویا هستند بسیار مورد تقاضای بازار بوده و شما را از کالری کم خود دچار حیرت می کند ، فقط 140 دانه در یک اونس سرو شده و چربی اشباع شده در هر سرو فقط 4 گرم می باشد.

  اجزاء تشکیل دهنده :

  لوبیای سویای برشته شده ، قند، کاکائو، کره ،لیکور، شکلات ،پودر شیر خشک کامل ، لستین ،نمک و طعم طبیعی .

  نوشابه سویا ( Soy Fusion )

  این محصول شامل یک سری از نوشیدنیهاست که با مبنای شیر سویا با دو نوع طعم چای سبز و توت درست شده است . این نوشیدنی خوشمزه سنگین و غلیظ نیست ، بلکه بسیار سبک ( Light ) و طراوت بخش است .

  #7 ارسال شده در تاريخ 21st January 2009 در ساعت 15:47

 8. secret آواتار ها
  secret
  کاربر سایت
  Dec 2008
  39,621
  378
  تشکر شده : 19,762

  پیش فرض

  انواع پنیرهای سویا امروزه علاقه زیادی به امر توسعه پنیرهای مختلف و از جمله پنیر حاصل از پروتئین سویا بوجود آمده است. تحقیقات قاطعی در حال حاضر بوسیله کمپانی های بزرگ پنیر سازی برای توسعه پنیر سویا و پنیرهایی بر مبنای کازئین در دست اجرا است .
  از آنجایی که در کشور آمریکا سالانه بیش از 4 میلیون پنیر در سال تولید می شود و این تولید روز به روز در حال افزایش است، این کشور بعنوان کشور تولید کننده پنیر حائز مقام اول می باشد. اولین پنیرهای دنیا توسط Nomads تولید شد که ایشان بعنوان روشی از تغلیظ شیر حیوانات محلی به منظور سهولت حمل و نقل و دوام انباری طولانی تر و طعم بهتر این عمل را انجام داد.
  امروزه کشورهای در حال توسعه بینهایت به امر توسعه پنیرهای غیر لبنی علاقه مند شده اند که این پنیرها از پروتئینهای بومی و طبیعی و منابع چربی تهیه می شود و به این ترتیب باعث کاهش واردات پنیرهای گران قیمت می شوند.
  پنیرها معمولا به 2 تیپ اساسی تقسیم می شوند:
  پنیرهای تازه نرسیده
  پنیرهای رسیده
  ساخت پنیرهای تازه نرسیده از شیر سویا بسیار سریعتر و آسان تر از پنیرهای رسیده است.

  پروسسهای ساخت پنیر از شیر سویا
  1- انعقاد شیر سویا با استارترهای مختلف اسید لاکتیک با آنزیم Rennet و یا بدون آن تولید و آغاز دلمه پنیر
  2- دلمه های شیر سویا نمک زده می شود، یعنی مخلوط کردن دلمه های آبگیرشده با نمک و یا فرو بردن و اشباع کردن قطعات 4 اینچی از دلمه ها و یا کیک های تافو در شورآب
  3- حرارت دادن دلمه ها به آرامی در آب پنیر خودشان، برای سفت شدن آنها .
  4- آبگیری و پرس کردن دلمه ها در کیسه های پوششی مخصوص و روی هم انباشتن و پوشاندن با یخ در مدت زمان طولانی و ماندن تا مرحله پرس شدن کامل
  5- فروش پنیرهای مخلوط شده نرسیده با پوره میوه جات، همچنانکه در مورد پنیرهای Quark آلمانی انجام می شود.
  6- ساخت پنیرهایی از شیر سویا با روغن سویا یا چربی کره هموژنیزه شده و احتمالا به اضافه یک اموسی فایر
  7- خشک کردن یا منجمد کردن پنیرهای شیر سویا ( بدون چربی اضافی ) مثل پنیرهای Parmezan
  8- عمل رسیدگی پنیرهای شیر سویای فرو برده شده در شورآب و تلقیح شده با کشتهای باکتریایی یا قارچهای مورد مصرف برای پنیرهای لبنی
  9- افزایش کازئین با درصدهای مختلف برای ساخت محصول نهایی قابل ذوب.
  10- پوشاندن محکم پنیرهای رسیده سویا با پارافین و پیچیدن آنها در فیلمهای بسته بندی پنیر مثل Polifilm ( که اجازه می دهد دی اکسید کربن خارج شود البته با جلوگیری از ورود هوا )
  11- فروش آنها در سلوفانهای پیچیده شده
  Rennet به وسیله کشتن گوساله های از شیر نگرفته جوان برای بدست آوردن غشای داخلی معده چهارم آنها ( Alomasum ) که از آن Rennie ( آنزیمی است فعال در Rennet که شیر را منعقد می کند ) استخراج می شود ساخته می شود.
  آنزیمهای رنین بخوبی میکروارگانیسمهای دیگر پنیر عمل می کند، همچنین به هضم پروتئینهای پنیر و چربیها کمک می کند. امروزه یک عده از Rennet های غیر حیوانی بجای Rennet گوساله برای فشرده شدن یک بافت نرم و طعم خوب بکار می برند.
  ظاهرا Rennet گوساله به طور مستقیم در انعقاد شیر سویا تاثیر ندارد.
  پنیرهای تازه و نرسیده سویا
  امروزه به منظور ساختن پنیرهای حاصل از سویا بیشترین علاقه و جذب در صنعت غذا تحت عنوان متد مهندسی پنیر، که با فعل و انفعالات تخمیر و رسیدگی بعدی انجام می شود، نشان داده شده است.
  پروتئین ایزوله سویا نیز به عنوان پروتئین پایه و همچنین Carrageenan که از خزه علفهای هرزه دریایی ایرلندی عصاره گیری شده برای استحکام بافت ( چونکه کازئینات سدیم یا کازئین حاصله از شیر گاو نیز گران است )، به پنیرهای بر مبنای سویا اضافه می شود که به آنها یک بافت با استحکام بیشتر داده و باعث می شود این پنیرها سفت تر و مرغوب تر گردند. اگر مقدار زیادی از پروتئین سویا حضور نداشته باشد آن پنیر قابل ذوبتر خواهد بود. با توجه به اینکه اسیدهای آمینه را نیز می توان برای تامین بعضی طعم ها به پنیر اضافه نمود. طعم های پنیر صنعتی بیشترین مصرف را دارند.
  Lundstedt و Lo در سال 1973 و 1974 در امتیازاتی که به کمپانیPeroducts Soya Bean هنگ کنگ، تولید کننده ویتالوی داده شده، آنها دریافتند که بوسیله افزودن چربی شیر، مشخصات اساسی دلمه های شیر سویا تغییر می کند و دلمه ها محکم و قابل ذوب شده و برای هموژنیزاسیون مناسب می شوند .
  آنها با شرکت دادن شیر خشک های جامد بدون چربی به نتایج موفقیت آمیزی دست یافتند .
  پنیرهای رسیده شیر سویا
  تحقیقات چندان زیادی برای تهیه پنیر رسیده از شیر سویا با مصرف فقط شیر سویا و متدهای پنیر سازی مرسوم و سنتی در اختیار نیست .
  پروسسها بی نهایت مشکل است ( بدلیل بی ثبات بودن پروتئین نهایی )
  یکی از مشکلات ، توازن عناصر پایه ای پیدا شده در پنیر ها ی لبنی و تافوی سفت است .
  در پنیرهای رسیده حد میانگین چربی به پروتئین 1: 1/1 است و در یک پنیر تیپیکال مثل پنیر چدار شامل 33 % چربی و 24 % پروتئین است. این حد 4/1 به 1 بوده و وقتی با تافو مقایسه می شود 55 % به 1 می باشد .
  پنیرهای رسیده لبنی شامل 100- 25 درصد چربی در واحد پروتئین هستند .
  پنیرهای رسیده کم چربی گرایش به طعمی ملایم و بافت سخت تر دارند.
  یک راه حل برای این مشکل ، ساختن پنیر سویا از شیر خشک پر چربی است که با هموژنیزه کردن شیر سویا با یک چربی و امولسی فایر ( برای جلوگیری از نشت چربی در بسته های پنیر ) تولید می شود . تحقیقات مختلفی مصرف یک چربی با نقطه ذوب بالا ( بین حرارت 73-35 درجه سانتی گراد و یا 99-95 درجه فارنهایت) را توصیه نموده اند .
  با این حال کمپانی O.Roth در سوئیس بطور موفقیت آمیزی یک پنیر رسیده کم چربی نیمه سفت را که شامل 2/4 % چربی و 32 % پروتئین است ، تولید می نماید .
  این پنیر نمک زده شده و برای مدت 5- 4 هفته در حرارت 20 درجه سانتی گراد رسیده می شود .شاید یک تکنیک شبیه به این برای پنیرهای شیر سویا نیز بکار برود .
  همچنین با استفاده از استارترهای باکتریایی برای ساختن پنیرهای رسیده سویا ، مشکلاتی پیدا شده است . یک مشکل مربوط به آن است که باکتری های اسید لاکتیک به اندازه زیاد اسید لاکتیک در شیر سویای کشت شده تولید نمی کنند ( به اندازه ای که آنها در شیر لبنی تولید می نمایند ) .
  علت آن ، مقدار بالاتر قندهای قابل تخمیر موجود ( مخصوصا لاکتوز ) در شیر لبنی است .
  لاکتوز در پنیرها بعد از 4-3 هفته محو می شود ، حتی در پنیرهای نرسیده 20-15 درصد از لاکتوز در چند ساعت تبدیل به اسید لاکتیک می شود .
  در طی رسیدگی ، حضور اسید لاکتیک بطور اسای برای جلوگیری از فساد و همچنین رشد باکتری های بیماری زاست ، اگرچه یک مقدارکمی از اسید می تواند به آسانی برای انعقاد دلمه ها یشیر سویا بکار رود . در طی چند دهه گذشته عده ای از محققین در آزمایشگاهها ، مطالعاتی روی پنیر رسیده سویا انجام داده اند که در زیر به آنها اشاره شده است :
  Ken Kyusho در انستیتوی تحقیقاتی بین المللی غذا در ژاپن ، باکتری استرپتوکوکوس فکالیس را بعنوان یک استارتر برای تهیه یک محصول شبه پنیر شیر سویا به کار برد که ابتدا با کازئین ، گلوکز ، چربی کره و روغن گیاهی کامل می شد ،بعد با روغن امولسیفیه ، گرم می شد و سپس با استرپتوکوکوس فکالیس و عصاره Rennet و کلرورکلیسم ، دلمه نهایی بر طبق متد سنتی و مرسوم ساختن پنیر ، عملی می گردید .
  Hang و Jackson ، یک محصول شبه پنیر تخمیر شده از شیر سویا را با استفاده از استارتر پنیر ، استرپتوکوکوس ترموفیلوس ( بعنوان ارگانیسم تخمین کننده ) ساختند .
  این استارتر با افزودن 200 میلی گرم از کشت یخ زده خشک به یک دبه که حاوی 200گرم شیر سویای اتوکلاو شده است تهیه شده و سپس بمدت 15 ساعت در گرم خانه 32در جه سانتی گراد نگهداری می شود.
  سپس یک میلی لیتر از این استارتر مادر به 200 گرم شیر سویای اتوکلاو شده اضافه می شود . این شیر سویا پس از قرار گرفتن در گرم خانه ، با سه روش انعقاد تبدیل به دلمه ها و یا پنیر می شود

  #8 ارسال شده در تاريخ 21st January 2009 در ساعت 15:48

 9. secret آواتار ها
  secret
  کاربر سایت
  Dec 2008
  39,621
  378
  تشکر شده : 19,762

  پیش فرض

  رابطه سویا با تحقیقات پزشکی این محصول در بسیاری از بیمارستانهای درجه یک آمریکا مورد مطالعه و بررسی قرار گرفته و این سیر مطالعاتی به منظور حصول اطمینان از حداکثر فواید این محصول برای مصرف کنندگان می باشد .
  سویا یک جایگزین برای داروها نیست ولی نقش آن یک ارزش بسیار والا بعنوان حمایت کننده تغذیه ای برای رژیم غذایی است که این را می توان به مفهوم حمایت تلفیقی سویا دانست .
  این دانه غذایی ازجانب اداره کل غذایی وداروی آمریکا ((FDA Food and Drug Administration دقیقا مورد ارزیابی قرار گرفته است .
  ولی شما نمی توانید از آن برای تشخیص ، درمان ، معالجه و پیشگیری از بروز بیماریها استفاده کنید بلکه باید این اطلاعات را با پزشک مسئول بهداشت و تغذیه خود در میان بگذارید تا برایتان مشخص گردد که چه غذایی برای شما مناسب است .
  این دانه ، جایگزین داروهای تجویز شده در عمل جراحی ، شیمی درمانی ، پرتودرمانی و یا هرگونه درمان پزشکی و طبی نیست ، شما هرگونه سوالی درباره تحقیقات و مطالعات مربوط به سویا دارید و یا در اخبار با آنها روبرو می شوید پرسنل پزشکی FAD آماده به خدمت برای پاسخگویی به سوالات و حفظ سلامت شما هستند .
  نظر عده ای از پزشکان این است که بزودی باید رژیم سویایی را شروع کنید تا بر بسیاری از بیماریها از جمله سرطان فائق شوید .
  نتیجه مطالعات درHawaii نیز توصیه می کند که شما باید یک رژیم طولانی و غنی از سویا داشته باشید.
  دکترAndrew Weil که طرفدار فروش کتابهای غذایی است می گوید : روغن سویا محافظ قلب و فیتواستروژنهای موجود درآن واقعا حفظ کننده شما در مقابل سرطان پروستات است .
  در پائیز گذشته FDA اعلام کرد که بعضی از غذاهای حاوی سویا می تواند دارای برچسبی باشند که در روی آنها توضیخ داده شود که این مواد غذایی به علت داشتن میزان کم چربیهای اشباع شده و کلسترول ، باعث کاهش ریسک بیماریهای قلبی می شوند .
  پروفسورAdrian Franke که مطالعات و تحقیقات در زمینه سویا را رهبری می کند می گوید : مصرف سویا در یک رژیم طولانی غذایی خصوصا برای خانم ها " کلید سلامتی " است . ضمن اینکه متخصصین قلب معتقدند که پروتئین سویا می تواند سطح کلسترول خون را کاملا کاهش دهد .
  دکترWendy Hobbie کسی است که تحقیقات دامنه داری در بیمارستان کودکان فیلادلفیا انجام داده است و نتیجه تحقیقات ایشان در فصول بعدی به طور مشروح توضیح داده خواهد شد .
  در ARS Hall نیز دانشمندان تحقیقاتی در مورد سلامت زنان انجام داده اند که در نتیجه مشخص شده که خانم ها با استفاده از این مواد طبیعی می توانند آرامش خود را بدست آورند .
  همچنین در مورد سلامتی مردان، کنفرانس های بین المللی سویا و سلامت در سال 2002 طبق شواهد کلینیکی نشان دادند که سویا علاوه بر خواص مفید سلامتی و نقش فعال محافظت کننده در مقابل سرطان ها به رشد و توسعه حافظه نیز کمک می نماید.
  درگردهمایی سالیانه موسسه غذایی Food Expo در ژوئن 2002 کنفرانس هایی در زمینه سویا ارائه گردید . یک کمیسیون اختصاصی که اجتماعی است از پزشکان ، داروسازان و سایر کارشناسان علمی و همچنین انستیتوی سلامت و انستیتوی ملی سرطان نیز گزارش هایی در این زمینه ارائه داده اند .
  در دانشگاه Wake Farest University Winston Salem,North Carolina مطالعات کلینیکی وسیعی در ارتباط با تاثیر فیتواستروژنها و کاردیو و اسکولار انجام گرفته است .
  Julio Hanen متخصص رژیم درمانی در کلینیک قلب و عروق درFort Collins Colorado، مصرف محصولات سویایی را به مشتریان و مراجعین خود تاکید نموده و معتقد است که آنها باید محصولاتی مثل جایگزینهای گوشتی بر مبنای سویا و سوی اسموسی ،کره سویا ، شیرسویا و سوی نات را مصرف نمایند .
  در سال 1980 انستیتوی ملی سرطان و سایر سازمانهای وابسته میلیونها دلار برای تحقیق در زمینه Phytochemicalse ( فیتوکمیکالها ) اختصاص داده اند و نتایج مطالعات نشان داده است که یک رژیم غنی گیاهی حاوی این عناصر در مبارزه با سرطان بسیار موثر خواهد بود .
  تحقیقات انجمن ملی سلامت در دانشگاه برکلی کالفرنیا نیز گزارش داده است که نتایج بدست آمده از 156 مورد تحقیق ، مبین آن است که 128 مورد آن بطور آماری حاکی از اثرات مبارزه ای فیتوکمیکالهای موجود در میوه جات و سبزیجات با بیماریها بوده است که سویا نیز از این نظر بسیار غنی است .
  این تحقیقات نشان داده اند ، مردمی که میوه جات و سبزیجات کمی مصرف می کنند ریسک ابتلا سرطان در آنها دوبرابر کسانی است که به اندازه متوسط از میوه جات و سبزیجات استفاده می کنند بالاخره اکثریت متخصصین تغذیه معتقدند کسانیکه از یک رژیم غنی از مواد غذایی گیاهی لذت می برند به اندازه کافی و به میزان بالا فیتوکمیکالها را جذب می کنند و در نتیجه ریسک ابتلا به سرطان در آنها بسیار پائین است . نکته قابل توجه این است که بیشترین فیتوکمیکالها در روند مراحل پخت ثابت مانده و از بین نمی روند ، بنابراین به آسانی می توانند در رژیم غذایی شما مورد استفاده قرار گیرند .
  عناصر دیگری مثل کاروتنوئیدها و اندلها نیز قدرت خود را در اثر حرارت از دست نمی دهند
  بنابراین اگر شما غذاهایی را که شامل آنها هستند دوست ندارید و یا نسبت به آنها حساس هستید می توانید این عناصر را در فرم یک مکمل غذایی بدست آورده و مصرف نمائید .
  Kara Dina از انجمن گیاه شناسی آمریکا می گوید :
  این فیتوکمیکالها از گیاهان سبزی که بعنوان طعم دهنده به غذاها اضافه می کنیم و یا از مکمل های غذایی بدست می آیند و چون بسیار پرمنفعت و سودمند هستند ، امروزه همه محققین شروع کشف آنها نموده اند .
  بنابراین بهتر است از این به بعد وقتی یک سیب را گاز می زنید و یا بعضی از سوپهای هویج را می چشید و یا از محصولات سویایی استفاده می کنید ، بدانید علاوه بر اینکه از خوردن آنها لذت می برید ، این لذت نه تنها بخاطر طعم و مزه این غذاهاست بلکه به لحاظ پیشگیری و اثرات مبارزه ای آنها با بیماریهاست که به شما احساس بهتری می دهد.
  جدول مبارزه فیتو کمیکالها با سرطان و سایر بیماریها
  منبع
  فیتوکمیکالها
  وضعیت سلامتی
  گوجه فرنگی
  لیکوپن (Lycopene )
  سرطان پروستات
  محصولات سویا
  ایزوفلاونها (Isoflavones)
  سرطان سینه
  سیب
  کوئرستین (Quercetin)
  ناراحتیهای قلبی
  فلفل
  بروملین ( Bromelain )
  گرفتگی عروق
  منبع مطالعه ، رساله ایست که توسط Judith Wills در زمینه مواد غذایی ارائه شده است .
  چنانچه بعدا بطور مشروح خواهید دید ، محصولات سویایی در تمام موارد بیماریهای فوق نیز دارای نقش کاملا ارزنده ای هستند .
  و بالاخره اخبار تحقیقاتی زیادی در ماه سپتامبر سال 2002راجع به سویا گزارش داده شده که طبق آن جایزه تحقیقات به Claude Hughei که مدیکال دیرکتورلس آنجلس ( M.D.phd of los Angles ) می باشد داده شده است ، ایشان تحقیقات دامنه داری در زمینه پروتئین سویا و یائسگی انجام داده اند .
  به همین دلیل ماه سپتامبر بعنوان ماه ملی مراقبت از یائسگی نامیده شده و در همین ارتباط نورهای ستاره سویا در سطح شهر بمنظور آشنایی مردم با این مسائل آموزشهایی بر روی پرده های سینما و سایر اماکن برگزار می کنند .
  ضمنا به محققین تکنولوژی سبز اختیار داده شده که اسیدهای چرب به روغن گیاهان را تبدیل به ترکیبات شیمیایی با خواص ضد میکروبی ، صنعتی و یا بیومدیکال نمایند .
  ADM دو حق امتیاز برای معالجه برخی از بیماریها با ترکیبات ایزوفلاونها و خواص قوی تغذیه ای آنها به ثبت رسانیده است . ایزوفلاونهای موجود در پروتئین سویا یک شفا دهنده کاملا سالم و طبیعی برای دوران یائسگی و همچنین کاهش سرطان در تین ایجرهاست .
  همانطور که ذکر گردید از آنجائیکه نقش پروتئین سویا در کاهش ریسک بیماریهای کرونر قلبی بسیار حائز اهمیت است ، اداره کل غذا و دارو (FDA ) اجازه داده که این ادعای سلامتی بصورت برچسبی بر روی بسته های محتوی مواد غذایی سویا حتما در نظر گرفته شوند . چنانچه مکررا گزارش داده شده است ( CHD ) Vascular Disease , Coronary Heart Disease رایجترین و جدی ترین مشکل در دنیا است .
  میزان مرگ و میر ناشی از این بیماریها در 30 سال گذشته در آمریکا سالیانه حدود 500000 مورد گزارش گردیده که علت آن ، دارا بودن کلسترول بالا در سرم خون و همچنین دانسیته لیپوپروتئین ها می باشد که از فاکتورهای مهم و اساسی برای بیماری CHD است . ولی امروزه این میزان به 250000 مورد کاهش یافته است .
  بهمین جهت FDA تائید نموده که غذاهای حاوی پروتئین های سویا با چربیهای اشباع شده پائین ، کلسترول خون را کاهش داده و ریسک بیماریهای قلبی را به حداقل می رسانند و باید بعنوان یک قسمت از رژیم روزانه غذایی حتما در نظر گرفته شوند .
  صورت جلسات اداره کل غذا و دارو ( FDA ) و دپارتمان و سرویس سلامت ملی در صورت نیاز می تواند در اختیار تقاضاکنندگان قرار گیرد .
  20857، 5600 Fishers Lane Rockville MD
  این صورت جلسات بمنظور هدایت پرسنل FDA در جوابگویی کاملا دقیق و مستدل و درست بسوالاتی است که از طرف مردم در مورد مطالب و موضوعات ، مطرح گردیده است .
  اطلاعات مربوط به سویا که در تاریخ 9/5/2002 منتشر گردیده در آن جدیدترین ادعاهای پیشنهادی در تامین سلامت کرونر قلبی و ارتباط آن با محصولات سویا موکدا بصورت زیر گزارش داده شده است .
  رژیم های دارای چربی اشباع شده و کلسترول پائین که شامل 25 گرم از پروتئین سویا در روز باشند قطعا ریسک بیماریهای قلبی را کاهش می دهند .بدین معنی که هر وعده غذای سویایی تامین کننده 25/6 گرم از پروتئین سویا بر حسب آن غذاست .
  لذا از آنجائیکه پروتئین سویا حقیقتا می تواند به گونه های وسیعی از مواد غذایی اضافه شود، توصیه شده است که تولیدات بر مبنای پروتئین سویا را به مقدار زیاد در حدود 4 وعده در روز (3 وعده غذا و 1 وعده تفننی ) مصرف نمائید .
  به عبارت دیگر هر وعده غذا محتوی 25/6 گرم پروتئین سویا ست که از مقدار کل 25 گرم تعیین شده است .
  گرم 25 = (وعده )4 × 25/6
  همچنین از آنجایی که اسید آمینه های موجود در پروتئین سویا که متفاوت از منابع غذایی حیوانی و سایر پروتئین های گیاهی است قادر است سنتز و متابولیسم کلسترول را تصحیح نماید . به این ترتیب سویا حقیقتا تامین کننده سلامت قلب و عروق خواهد بود .
  توضیحات بیشتری در تنظیم آئین نامه ها توسط FDA ارائه شده و هر نوع پیشنهادی از طرف خوانندگان نیز مورد پذیرش و امتنان خواهد بود

  #9 ارسال شده در تاريخ 21st January 2009 در ساعت 15:49

 10. secret آواتار ها
  secret
  کاربر سایت
  Dec 2008
  39,621
  378
  تشکر شده : 19,762

  پیش فرض

  شیر سویای غنی از ایزوفلاونها از پوکی استخوان در مهره کمر و ستون فقرات جلوگیری می کند این مطالعه دو ساله توسط Kenneth. ,Jens Erik Beck Jensen , Eva Lydeking
  Trine Holm Jense , Mia Damhus , D.R Setchell در انستیتوی تغذیه کپنهاک دانمارک و بیمارستان Hvidovre دانشگاه کپنهاک و مرکز طبی بیمارستان کودکان سین سیناتی(Cincinati) انجام گرفته است.
  مطالعات قبلی اثرات کوتاه مدت ایزوفلاونهای پروتئین سویا را به میزان 90-80 میلی گرم در روز نشان داده بود، ولی بررسی اثرات طولانی مدت جذب سویا توسط توده استخوانی هنوز منتشر نشده بود.
  هدف از این مطالعه ارزیابی دو ساله مصرف ایزوفلاونها ( به میزان 100 میلی گرم در روز) ، پروژسترون طبیعی ( 25 میلی گرم در روز ) و یا اثر هر دوی آنها روی دانسیته مواد معدنی استخوان در مهره کمر و لگن می باشد.
  در این روش زنان سفید پوست در حدود سنی 58 سالگی ( حد بین 75-41 ساله ) بطور تصادفی در 4 گروه به شرح زیر علامت گذاری شدند :
  1- به یک گروه، شیر سویای غنی از ایزوفلاون ( Soy به تعداد23 نفر) داده شد.
  2- به گروه دیگر، پروژسترون با انتقال پوستی ( TDP به تعداد 22 نفر ) داده شد.
  ( Trans Dermal Progestron) = TDP
  3- به گروه سوم، از هر دو مورد 1و 2 ( تعداد 22 نفرTDP و Soy ) داده شد.
  4- داروی Placebo ( شیر سویای فقیر از نظر ایزوفلاون Soy) و کرم عاری از پروژسترون ( TDP به تعداد 22 نفر ) داده شد.
  به ترتیب در ابتدای آزمایش، پس از یکسال و پس از گذشت دو سال، مواد معدنی موجود در استخوان BMC (Bine Mineral Cintent) ( Bone Mineral Density ) BMD در مهره کمر و ستون فقرات و لگن با استفاده ازObsorptiometry اشعه X اندازه گیری شد.
  به تمام شرکت کننده ها یک مکمل غذایی با طیف وسیع بنام Osforte که حاوی عناصرزیر بود، داده شد :
  680 میلی گرم کلسیم ( بصورت نیترات و کربنات )
  300 میلی گرم منیزیوم ( Aminochelate )
  20 میلی گرم سیلیسیم ( سدیم متاسیلیکات)
  15 میلی گرم روی ( Aminochelate )
  6 میلی گرم منگنز( Aminochelate )
  3 میلی گرم برون ( Boron ( پروتئینات
  2 میلی گرم مس (Aminochelate )
  200میلی گرم ویتامین C
  400 میلی گرم پریدوکسین
  200 واحد بین المللی ویتامین D
  1 میلی گرم ویتامین K
  شیر سویای غنی شده با کلسیو حاوی 120 میلی گرم در 100 میلی لیتر بود.
  با خوردن روزانه حدود 500-400 میلی لیتر شیر سویا، کل کلسیم جذب شده از راه رژیم سویایی و مکمل غذایی فوق در حدود 1500 -1200 میلی گرم در روز بود.

  بررسی نتایج :
  از 107 زن مورد مطالعه :
  7 نفر آنها از این امر صرف نظر کردند.
  6 نفر نسبت به سویا بی تحمل بودند.
  2 نفر در برابرکرم پوستی بی تحمل بودند.
  و 3 نفر طبق گزارش خودشان در برآوردن اعمال مربوطه ضعیف بودند که از آنالیزها کنار گذاشته شدند.
  بنابراین 89 نفر برای آنالیزها باقی ماندند، یعنی در هر گروه 23-22 نفر .
  نتایج آزمایشات بیانگر این بود که :
  مکمل غذایی و پروتئین سویا هر دو دارای اثرات اسثحکام بخشی به استخوان در گروهها بوده اند.

  شیر سویای غنی از ایزوفلاون از پوکی استخوان در مهره کمر جلوگیری می کند.

  پروژسترون ( انتقال پوستی ) دارای یک اثر ضعیف استخوانی است.

  مجموعه این اعمال، اگر چه یک فعل و انفعال منفی به پوکی استخوان نسبت به طیف وسیعی از هر یک از آنها به تنهایی نشان داد، ولی هرچه بود در گروه Plasebo این استحکام کمتر بود.
  با سپاسگذاری و قدردانی از شرکتهای تهیه کننده موارد مورد نیاز و حمایت کننده از این آزمایشات بشرح زیر :
  شیر سویا وPlasebo توسط شرکت Alpro بلژیک تهیه شده بود.
  Proderma وPlasebo توسط شرکتهای Phillips Nutritional , Lagura Hills , CA تدارک دیده شده بود.
  Osforte توسط شرکتA/S, Genese در دانمارک تهیه شده بود.
  تحقیقات فوق توسط وزارت بهداشت و سلامت دانمارک و بنیادIdella و بنیادGlunz وJensen حمایت و پشتیبانی گردید

  #10 ارسال شده در تاريخ 21st January 2009 در ساعت 15:51

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

موضوعات مشابه

 1. مسئوليت مدني سبب مجمل
  توسط secret در انجمن گرایش های علوم سیاسی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 3rd January 2009, 00:04

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran&تزیین سفره هفت سین 96