سلام خدمت همه دوستان عزیز
من حدود ۳ سال هست که ماریجوانا مصرف میکنم .
من بیش فعالی دارم و از ماریجوانا برای افزایش تمرکز در کار و ایده پردازی استفاده می کردم .
در ابتدا , مصرفم هفته ای ۱ بار بود . بعد از مدتی کم کم مصرفم رو زیاد کرد و بعد از ۲ سال , روزانه یک بار تا ۳ بار ماریجوانا مصرف می کردم. همه چیز خوب بود تا اینکه متوجه تغییر رنگ پوست صورتم شدم . رنگ چهره ام کم کم تیره شد . البته من اهمیتی ندادم و به مصرف روزی یه سر هیز و یا چند پک به صورت پیپر ادامه دادم.
تا اینکه تابستون امسال متوجه عوارض در بدنم شدم . هر هفته به مشکل گوارشی برخورد میکردم و هر چی میخوردم بالا میاوردم و فکر میکردم مسموم شدم و در نهایت با تزریق سرم مشکل به صورت موقتی حل میشد .
با چند هفته تکرار این قضیه به متخصص مراجعه کردم , دکتر به محض اینکه رنگ و روی منو دید , پیشنهاد یک چکاپ کلی شامل آزمایش خون , ادرار , ادرار ۲۴ ساعته داد .
در آزمایش همه چیز خوب بود , به جز دفع ۳ واحد خون در ادرار
بعد از اینکه نتایج رو به دکتر نشون دادم , ابتدا به خاطر خون در ادرار تشخیص سنگ کلیه داد و پیشنهاد کرد که سونوگرافی از کلیه و مثانه و پروستات بدم . اما در سونوگرافی همه چیز طبیعی بود .
همین بین بود که احساس میکردم ادرار کردن برام سخت شده و البته در سیستم ادراری احساس درد و تورم بسیار شدیدی داشتم . انگار که از داخل داشتم میسوختم و واقعا دستم به هیچ جا بند نبود .بعضی وقتها اینقدر درد شدید میشد که گریه میکردم . البته این علایم با هر بار مصرف ماریجوانا بدتر میشد و منم به این مورد بی توجه بودم.

ادرار من کدر شده بود , بعد از مدتی در آزمایش های ادرار من دفع پروتیین هم دیده شد .
هفته پیش مجددا دکتر منو به سونوگرافی فرستاد که با کمال تعجب متوجه شدم که کلیه های من کوچیک شده و تحت تاثیر قرار گرفته
خلاصه سرتون رو درد نیارم , مصرف ماریجوانا رو با متخصصم در میان گذاشتم .

دکتر به من اعلام کرد که مصرف منظم و روزانه ماریجوانا به دلیل دفع آب زیاد از بدنم باعث این مشکل شده و بهم پیشنهاد کرد که به مدت ۱ ماه مصرف رو کاملا قطع کنم و مصرف مایعات رو زیاد کنم و مجددا آزمایش ادرار بدم .

الان ۵ روز هست که مصرف ماریجوانا رو قطع کردم و مایعات میخورم . خوشبختانه درد کلیه من تا ۸۰ درصد از بین رفته و ادرار و رنگ پوست صورتم روشن شده و البته درد سیستم ادراری من هم بهبود پیدا کرده.

واقعا شانس آوردم که به موقع متوجه شدم وگرنه دچار نارسایی کلیه میشدم.

من به عنوان یک نفر که به مشکل برخورد , وظیفه خودم دونستم که این مساله رو به دوستان عزیزم اطلاع رسانی کنم .

مصرف ماریجوانا در دوز کم هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه . اما مصرف در دوز سنگین میتونه عوارض واقعا خطرناکی داشته باشه .

تو اینترنت هم که جستجو میکردم مقاله ای در این مورد هم پیدا کردم که لینکش

فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]

در زیر هم عکس هایی از آزمایش ها رو براتون منتشر میکنم که شما هم ببینید :

این عکس مربوط به آزمایش ادرار من در هفته گذشته و در حین مصرف هست :

این عکس مربوط به سونوگرافی اولیه هست ( زمانی که مشکل هنوز حاد نشده بود ) :

این عکس هم مربوط به سونوگرافی هفته پیش هست (بعد از چند ماه مصرف مداوم ):

امیدوارم که با قطع مصرف یک ماهه , مشکل من برطرف بشه . البته دکتر متخصص هم همین وعده رو بهم داد . نتیجه آزمایش ماه آینده رو به زودی در همین تاپیک شیر خواهم کرد .

با تشکر از مدیریت سایت که این فضا رو در اختیار من قرار دادن