بیمه نیروهای مسلح
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2
 1. hamed42 آواتار ها
  hamed42
  کاربر سایت
  Jul 2008
  سقز
  16
  3
  تشکر شده : 11

  پیش فرض بیمه نیروهای مسلح

  [IMG]file:///E:/hamed/زندگینامه%20امام%20ره/Mandegaran_com%20%20قوانين%20بازنشست ان%20نيروهاى%20مسلح%20%20ناجا_fi les/BG_Logo.jpg[/IMG][IMG]file:///E:/hamed/زندگینامه%20امام%20ره/Mandegaran_com%20%20قوانين%20بازنشست ان%20نيروهاى%20مسلح%20%20ناجا_fi les/BG_TopLeft.jpg[/IMG] فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ] [IMG]file:///E:/hamed/زندگینامه%20امام%20ره/Mandegaran_com%20%20قوانين%20بازنشست ان%20نيروهاى%20مسلح%20%20ناجا_fi les/BG_Menu.jpg[/IMG]فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ][IMG]file:///E:/hamed/زندگینامه%20امام%20ره/Mandegaran_com%20%20قوانين%20بازنشست ان%20نيروهاى%20مسلح%20%20ناجا_fi les/BG_BorderV2.jpg[/IMG][IMG]file:///E:/hamed/زندگینامه%20امام%20ره/Mandegaran_com%20%20قوانين%20بازنشست ان%20نيروهاى%20مسلح%20%20ناجا_fi les/Logo_Laws.gif[/IMG]فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]با قوانين و مقررات سازمان بيمه و خدمات درماني نيروهاي مسلح (سپاه – آجا – ناجا ) آشنا شويم
  خدمات قابل ارائه
  بيمه‌شدگان نيروهاي مسلح از دو نوع پوشش بيمه‌اي درمان برخوردار مي‌باشند: 1- بيمه اوليه (همگاني ، 2- بيمه مكمل درمان در ساير سازمان‌هاي بيمه‌اي دولتي اين دو نوع پوشش بيمه‌اي از يكديگر مجزا بوده و بيمه مكمل درمان توسط ساير سازمان‌هاي بيمه‌گر خصوصي و يا دولتي ارائه مي‌شود. لكن اين دو نوع پوشش بيمه‌اي درماني در سازمان تأمين خدمات درماني نيروهاي مسلح از يكديگر جدا و منفك نيست. و لهذا خدمات ارائه شده در قالب بيمه مكمل درمان با حجم گسترده و بدون سقف ريالي و محدوديت بار مراجعه براي بيمه‌شدگان گرامي محسوس نمي‌باشد.
  خدماتي كه هم‌اكنون توسط سازمان به بيمه‌شدگان عزيز ارائه مي‌شود عبارتند از:
  الف) بستري: شامل طبي، جراحي، زايمان، سزارين، پيوند اعضاء، تعويض مفاصل، كاشت حلزون شنوايي و … ارائه اين خدمات :
  1- در مراكز درماني دولتي و نظامي طرف قرارداد رايگان صورت مي‌پذيرد.
  2- در مراكز درماني خصوصي قرارداد با فرانشيز 10 تا 35% بسته به تعرفه‌هاي بيمارستان و قرارداد فيمابين صورت مي‌گيرد.
  ب) سرپايي: شامل تصويربرداري، آزمايش، دارو، ويزيت، توان‌بخشي
  - سنگ‌شكن، نوار قلب، اكو، تست ورزش، نوار مغزي، NCV، نوار هولترمانيتوررينگ، عضله، گچ‌گيري‌ها، انواع آندوسكوپي، برونوسكوپي، كولونوسكوپي، اسپرومتري، خدمات شنوايي‌سنجي، دياليز و اعمال جراحي سرپايي (سهم بيمار در بخش دولتي 10% و در بخش خصوصي 20% هزينه)
  - ليزرتراپي شبكيه چشم، كرايوتراپي، كوتريزاسيون، ختنه، پرداخت هديه كليه، ست باندليگاسيون، استنت قلبي سايفر، پيوند كبد و پرداخت هزينه لوازم مصرفي بيماران خاص نظير پمپ (سيفرال) در مبتلايان به تالاسمي ماژور، سرنگ انسولين، كيسه كولوستومي، و كيسه بوروستومي، از ديگر تعهدات و خدمات قابل ارائه سازمان مي‌باشد.
  - خدماتي نظير دارو – دندانپزشكي – اعمال جراحي سرپايي در مطب (سهم بيمار 30% هزينه)
  - فيزيوتراپي در بخش دولتي و دانشگاهي، نظامي و خصوصي (سهم بيمار 10% هزينه)
  - ويزيت در بخش خصوصي براي پزشك و دندانپزشك عمومي(سهم بيمار 30% تعرفه) و پزشك و دندانپزشك متخصص (سهم بيمار 20% تعرفه)

  ج) ساير خدمات
  عينك هر 4 سال يك بار با فرانشيز 10% (كه در مراكز طرف قرارداد سازمان رايگان صورت مي‌پذيرد) سمعك يكبار با فرانشيز 30% خدمات دندانسازي و ارتودنسي (توضيحات در بخش دندانپزشكي) كمك هزينه نازايي براي اعمال ICSI.IVF GIFT. ZIFT. هر كدام يك مرتبه IUI سه مرتبه. هزينه انتقال بيمار با آمبولانس و هواپيما طبق ضوابط سازمان.
  ارائه خدمات داروهاي خاص (150 قلم داروهاي گران‌قيمت و تك نسخه‌اي) در چارچوب ضوابط و مقررات سازمان
  تعرفه خدمات درماني (سال 1383)
  الف) تعرفه ويزيت در بخش دولتي:
  نوع تخصص حداكثر تعرفه ويزيت سال 84 سهم بيمار(فرانشيز)
  دندانپزشك و پزشك عمومي 14200 ريال 30% (تا 4260 ريال)
  دندانپزشك و پزشك عمومي 19000 ريال 30% (تا 5700 ريال)
  پزشك فوق تخصص و روانپزشك 23500 ريال 30% (تا 7050 ريال)

  تعرفه خدمات درماني (سال 1383)
  ب) تعرفه ويزيت در بخش خصوصي طرف قرارداد:
  نوع تخصص حداكثر تعرفه ويزيت سال 84 سهم بيمار(فرانشيز)
  دندانپزشك و پزشك عمومي 14200 ريال 20% تا (2840 ريال)
  دندانپزشك و پزشك متخصص 19000 ريال 20% تا (3800 ريال)
  پزشك فوق تخصص و روانپزشك 23500 ريال 20% تا (4700 ريال)

  هزينه‌هاي درماني خارج از كشور
  1- هزينه‌هاي درماني شاغلين نيروهاي مسلح در خارج از كشور مورد تعهد سازمان نمي‌باشد.
  2- براي بيمه شدگان كه با مجوز شوراهاي پزشكي وزارت بهداشت و درمان و تخصيص ارز به خارج از كشور اعزام مي‌شوند ساليانه حداكثر تا سقف 30 ميليون ريال به علاوه هزينه بليط رفت و برگشت و عوارض خروج مورد تعهد مي‌باشد.
  3- براي بيمه‌شدگاني كه با مجوز شوراي پزشكي وزارت بهداشت و درمان و بدون تخصيص ارز به خارج از كشور اعزام مي‌شوند ساليانه تا سقف 10 ميليون ريال پرداخت مي شود.
  4- در مورد بيماراني كه بدون تأييد شوراي عالي پزشكي ( و يا به عنوان مسافر) جهت مداوا به خارج از كشور عزيمت مي‌كنند يا به عنوان افراد تحت تكفل وابستگان نظامي مقيم خارج از كشور مي‌باشند.  اداره كل اسناد پزشكي تهران مسئوليت عقد قرارداد با مراكز درماني تشخيصي، پذيرش و رسيدگي و تقويم اسناد خدمات پزشكي، پرداخت مطالبات مراكز تشخيصي درماني و نظارت بر خدمات ارائه شده توسط مراكز درماني طرف قرارداد در سطح استان تهران را به عهده دارد.
  هزينه‌ها بر اساس تعرفه‌هاي داخلي و حداكثر تا سقف 10 ميليون ريال در سال پرداخت مي‌شود.
  5- شاغلين نيروهاي مسلح مشمول تعهدات سازمان در اعزام به خارج نمي‌باشند و اين هزينه‌ها توسط سابوب‌ها پرداخت مي‌گردد.

  بيمه مكمل درمان (طرح حكمت)
  به دنبال چاره‌جويي در خصوص مشكلات درماني كاركنان نيروهاي مسلح و ارتقاء منزلت و شأن اجتماعي آنها و اجراي منويات مقام معظم فرماندهي كل قوا (طرح حكمت) حاصل بررسي‌ها و اقدامات كارشناسي دست‌اندركاران بهداشت و درمان ستاد كل نيروهاي مسلح در سال 1378 منجر به تهيه و تقديم گردشگار شماره 65882 ستاد كل و پيشنهادات نه‌گانه به محضر مقام معظم فرماندهي كل قوا گرديد كه معظم‌له مقرر فرمودند:
  « اين طرح بايستي در داخل نيروهاي مسلح (سازمان تأمين خدمات درماني نيروهاي مسلح) تمركز داده شود بر اين اساس بند 2 و 4 و 8 پيشنهادي اقدام شود».
  به دنبال ابلاغيه شماره 43/382/1/202 ط. 18/12/78 دستورالعمل اجرايي بيمه كامل درمان در تاريخ 6/4/79 از سوي ستاد كل نيروهاي مسلح ابلاغ گرديد و از تاريخ 1/6/79 به اجراء درآمد و هم‌اكنون با تغييراتي كه همه ساله در سرانه و حق‌السهم بيمه شدگان و افزايش خدمات درماني به عمل مي‌آيد، خدمات قابل توجهي در كليه بخش‌هاي درماني بستري و سرپايي و خدمات ويژه به بيماران ارائه مي‌گردد. بيمه مكمل درمان ن م به لحاظ تنوع خدمات، عدم سقف ريالي، عدم دوره انتظار، عدم محدويت بار مراجعه، پوشش خدمات دندانپزشكي متنوع، خدمات دندانسازي، خدمات پاراكلينيك و خدمات بستري و داروهاي صعب‌العلاج و خدمات ويژه و … نسبت به ساير بيمه‌هاي مكمل موجود كشور شرايط مطلوب و منحصر به فردي را دارا مي باشد. اين سازمان (عليرغم اينكه كليه سازمان‌هاي بيمه‌گر در ارائه خدمات درماني سقف ريالي و محدوديت بار مراجعه را منظور نموده‌اند و از ارائه خدمات ويژه به بيماران خودداري مي‌كند) مفتخر است كه در طول سال و بدون هيچ‌گونه محدوديتي خدمات ذيل را به بيمه‌شدگان تحت پوشش ارائه مي‌نمايد:
  1- خدمات بستري بدون سقف ريالي و محدوديت تعداد دفعات مراجعه
  2- رايگان بودن خدمات بستري در مراجعه به مراكز درماني دولتي و نظامي
  3- رايگان بودن خدمات بستري بيماران منجر به فوت
  4- خدمات آزمايشگاهي و راديوگرافي، آنژيوگرافي، سونوگرافي، سي‌تي‌اسكن، ام آر آي، طب هسته‌اي و راديوتراپي بدون سقف ريالي و محدوديت تعداد دفعات مراجعه
  5- خدمات پزشكي سرپايي، شيمي درماني، سنگ‌شكن و دياليز، داروهاي بيماران خاص بدون سقف ريالي و محدوديت مراجعه
  6- كاشت حلزون شنوايي ، پيوند اعضاء، تعويض مفاصل، كمك هزينه نازايي، هزينه عينك، سمعك، پروتزهاي دنداني، ارتدنسي، خدمات دندانپزشكي و هزينه آمبولانس (زميني، هوايي) و …
  7- پرداخت K2 تا K3 به مراكز درماني نظامي و K3 تا K4 به مراكز درماني خصوصي، و تأمين و جبران بخش مهمي از هزينه‌هاي تحميلي به بيماران و كاهش فرانشيز در بخش بستري و پاراكلينيك از ديگر مزاياي بيمه مكمل تلقي مي‌گردد.
  8- سرانه پايين در مقايسه با ساير بيمه‌ها يك مزيت مهم براي بيمه مكمل درمان ن م محسوب مي‌گردد.
  تذكر مهم :
  با تمهيداتي كه سازمان به كار بسته است هم‌اكنون كليه كاركنان و بازنشستگان نيروي مسلح مي‌توانند به تمامي مراكز درماني نظامي اعم از مراكز درماني نظامي وابسته و غيروابسته به سازمان خود مراجعه و از خدمات بستري رايگان استفاده نمايند و لذا اين خواست ديرينه بيمه‌شدگان به ويژه بازنشستگان عزيز و زحتمكش نيروهاي مسلح كه حتي در مراجعه به مراكز درماني وابسته به سازمان خود مجبور به پرداخت فرانشيز بودند هم‌اكنون مي‌توانيد بدون پرداخت فرانشيز در خدمات بستري به تمام مراكز درماني نظامي مراجعه و تحت درمان قرار گيرند.

  صدور دفاتر درماني
  (سيستم جيد بيمه‌گري)
  صدور دفاتر درماني طي سالهاي گذشته بصورت متمركز در تهران و توسط شركت ايزايران انجام مي‌گرفت لكن در شرايط كنوني و به منظور رفاه حال بيمه‌شدگان گرامي سازمان خود رأساً اقدام به صدور و چاپ دفاتر درماني در بيش از 40 شعبه در سطح كشور نموده و در همين راستا با استقرار سيستم بيمه‌گري جديد سازمان و استفاده از شبكه فيبر نوري و on line اقدام به ارائه دفاتر جديد و با قابليت‌هاي ويژه كرده و كليه دفاتر قديمي را جمع‌آوري و از درجه اعتبار ساقط نمود.
  توليد انبوه دفاتر درماني با كيفيتي مطلوب و در 24 صفحه و با درج تاريخ اعتبار طولاني‌مدت در تمام صفحات و نصب برچسب در صفحه اول به منظور جلوگيري از سوءاستفاده احتمالي و تلاش براي ارائه يكروزه دفاتر درماني از ديگر فعاليتهاي سازمان در زمينه امور بيمه‌گري محسوب مي‌گردد.
  اين سازمان علاوه بر صدور اوليه و تعويض دفاتر بيمه افراد تحت پوشش، نسبت به صدور دفاتر المثني نيز اقدام مي‌نمايد و در راستاي دقت، حفظ و نگهداري از دفاتر درماني كه ارزشمند بوده و در صورت مفقود شدن آن احتمال سوءاستفاده و تحميل هزينه‌هاي سنگين بر سازمان و بيمه‌شدگان محتمل مي‌باشد، تمهيداتي را از جمله دوره انتظار يك ماهه در نوبت اول و سه ماهه در نوبت دوم را بكار گرفته است و اين حداقل اقدامات بازدارنده در راستاي حفظ و نگهداري دفاتر درماني توسط بيمه‌شدگان مي‌باشد. اين سياست سازمان آثار مثبتي را بدنبال داشته است. هر چند سازمان براي كساني كه دفاتر خود را در حوادثي از قبيل آتش‌سوزي، سيل، زلزله، تصادفات رانندگي و سرقت و موارد مشابه از دست مي‌دهند اقدام به صدور دفاتر المثني مي‌نمايد.
  ضمناً در موارد ذيل سرپرست بيمه شده مي‌بايست نسبت به ابطال به موقع دفاتر درماني خود و افراد تحت تكفل اقدام كند:
  - فرزندان دختر در صورت ازدواج و اشتغال به كار
  - فرزندان پسر با سن 20 سال تمام، خدمت سربازي، اشتغال بكار و در
  صورت دانشجو بودن حداكثر تا 25 سالگي (با سياستهاي اخير سازمان فرزندان ذكور مي‌توانند بنا به خواست سرپرست همچنان تحت پوشش باقي بمانند.
  - فوت، اخراج، بازخريد، خروج از تكلفل
  سازمان براي آسايش و راحتي بيمه‌شدگان خصوصاً آن دسته از كاركنان نيروهاي مسلح كه به دليل اجراي مأموريتهاي سازماني تغيير مكان مي‌دهند و حتي كسانيكه براي سفر و زيارت عازم شهرهاي مختلف كشور مي‌شوند، در صورت نياز مي‌توانند به كليه شعب سازمان در سطح كشور مراجعه و هزينه درمان و دفترچه بيمه خود را دريافت نمايند كه ارائه اين تسهيلات در شرايط كنوني در هيچكدام از سازمانهاي بيمه‌اي كشور امكان‌پذير نمي‌باشد.
  بيمه‌شدگان عزيز توجه داشته باشند كه جهت تعويض دفاتر درماني ارائه كارت تعويض كه در قسمت انتهاي دفاتر بيمه تعبيه شده است الزامي است، لذا در حفظ و نگهداري آن نهايت كوشش و دقت لازم را بعمل آورند.
  ضمناً سازمان جهت خدمت‌رساني به خانواده‌هاي محترم ن م براي آندسته از كاركنان و بازنشستگان نيروهاي مسلح كه تمايل دارند فرزندان ذكور آنها پس از سن 20 و 25 سالگي كه از تحت پوشش سازمان خارج مي‌شوند، همچنان در پوشش سازمان باقي بمانند مي‌توانند با پرداخت حق بيمه از اين مزاياي سازمان استفاده نمايند(ابلاغيه آئين‌نامه اجرايي به شماره 36/31/د مورخه 13/3/83 ساخد ن م)
  همچنين متعاقب تصويب شورايعالي سازمان آن دسته از فرزندان اناثي كه پس از ازدواج از تحت پوشش سازمان خارج مي‌شوند مي‌توانند بنا به درخواست سرپرست و با پرداخت حق بيمه كامل همچنان تحت پوشش باقي بمانند(دستورالعمل اجرايي مربوطه در دست تهيه مي‌باشد).

  مراكز طرف قرارداد
  در حال حاضر بخش قابل توجهي از پزشكان مجرب و متخصص و مراكز تشخيصي درماني و داروئي بخش خصوصي و كليه مراكز درماني دولتي و نظامي موجود (بالغ بر 30067 مركز تشخيصي درماني) طرف قرارداد سازمان مي‌باشند و بيمه‌شدگان گرامي با در دست داشتن دفاتر درماني مي‌توانند به كليه مراكز طرف قرارداد در سطح كشور مراجعه و در چارچوب مقررات سازمان از خدمات درماني قابل ارائه در اين مراكز استفاده نمايند.
  علاوه بر اين بيمه شدگان مي‌توانند در شرايط خاص با مطلع نمودن شعب سازمان به مراكز درماني غيرطرف قرارداد مراجعه و هزينه خدمات درماني خويش را از شعب سازمان در سطح كشور و در چارچوب ضوابط و مقررات ابلاغي سازمان دريافت نمايند.

  مراكز تشخيصي درماني طرف قرارداد سازمان در سال 84 شامل:
  1- داروخانه 5690 باب 2- پزشك متخصص 7291 نفر
  3- دندانپزشك 1291 نفر 4- پزشك عمومي 10840 نفر
  5- آزمايشگاه 1411 باب 6- مركز توان‌بخشي 455 باب
  7- راديولوژي 811 باب 8- درمانگاه 1423 باب
  9- بيمارستان 855 باب
  مي‌باشد مقايسه آمار مراكز طرف قرارداد سازمان در سال 84 با سال 83 رشد 7% درصدي مراكز تشخيصي درماني طرف قرارداد سازمان را نشان مي‌دهد.
  توجه:
  آمار فوق شامل پزشكان و دندانپزشكان عمومي و متخصص و فوق تخصص شاغل در درمانگاهها و بيمارستانهاي نظامي طرف قرارداد نمي‌باشد.

  خدمات دندانپزشكي و دندانسازي
  تحميل هزينه خدمات دندانپزشكي و دندانسازي به دليل گراني و تنوع خدمات و استفاده از تكنولوژيهاي نوين دندانپزشكي در عرصه خدمات‌رساني براي كليه سازمانهاي بيمه اي دولتي و خصوصي مقرون به صرفه نيست و اين سازمانها سعي مي‌كنند از ارائه خدمات دندانپزشكي تا جائيكه مي‌توانند پرهيز نموده و يا اين كه به حداقل خدمات اكتفا نمايند. سازمان تأمين خدمات درماني ن م بر خلاف ساير سازمانهاي بيمه‌اي كه عمدتاً فقط چند درمان دندانپزشكي را (معاينه – راديوگرافي – كشيدن دندان و جراحي دندان) و پرداخت هزينه يك دست دندان را در دستور كار خويش دارند، (بويژه اينكه در شهري مثل تهران فقط چند مركز محدود با حداقل امكانات را جهت ارائه خدمات به بيمه‌شدگان تحت پوشش اختصاص داده‌اند و سعي مي‌نمايند خدمات محدود فوق‌الذكر را از طريق عقد قرارداد با بخش خصوصي و دولتي تأمين نمايند)، تمام خدمات دندانپزشكي عمومي و تخصصي را به بيمه‌شدگان تحت پوشش ارائه مي‌نمايد. سازمان جهت تأمين خدمات دندانپزشكي و دندانسازي بيمه شدگان تحت پوشش، عقد قرارداد با بخش دولتي و نظامي و خصوصي و اجازه انجام تمام درمانهاي دندانپزشكي در مراكز نظامي و دولتي طرف قرارداد و پرداخت هزينه يكدست دندان و 5 واحد روكش و دو فك پارسيل را در دستور كار خويش قرار داده است. علاوه بر مراكز دولتي و دانشگاهي طرف قرارداد، مراكز دندانپزشكي تخصصي و عمومي وابسته به مراكز نظامي در سطح كشور اين فرصت را براي بيمه‌‌شدگان عزيز فراهم نموده‌اند كه بتوانند كليه نيازهاي درماني خويش را در زمينه دندانپزشكي و دندانسازي تأمين نمايند. خدماتي از قبيل كشيدن، ترميم دندان با آمالگام و مواد رنگ دندان، درمانهاي زيبائي دندانپزشكي، جراحي لثه، جراحي دندانهاي نهفته، پيوند لثه، درمان جراحيهاي وسيع فكي و ضايعات دهان و صورت، ارتدنسي ثابت و متحرك، درمان عصب كانال ريشه و پوشش بيمه‌اي دهها درمان ديگر دندانپزشكي را بايد از افتخارات سازمان در راستاي ارائه خدمات درماني به بيمه‌شدگان تلقي نمود و اين در حالي است كه سهم دندانپزشكي از سرانه بيمه اوليه درمان مبلغ 16 تومان مي‌باشد لكن سرانه عملكردي خدمات دندانپزشكي در سال 83 بالغ بر 5274 ريال مي‌باشد كه نقش كليدي و حمايتي طرح حكمت (بيمه مكمل درمان) را در ارائه اين حجم وسيع از خدمات دندانپزشكي و دندانسازي به اثبات مي‌رساند. لازم به يادآوري است كه كليه كاركنان نيروهاي مسلح در مراجعه به مراكز دندانپزشكي وابسته به سازمان خويش از پرداخت فرانشيز معاف مي‌باشند و در صورتيكه به بخش خصوصي و دولتي طرف قرارداد مراجعه نمايند مي‌بايست معادل 30% تعرفه ابلاغي سازمان فرانشيز پرداخت كنند.
  توصيه مؤكد و هشدارآميز ما به بيمه‌شدگان عزيز اين است كه با وجود مراكز دندانپزشكي نظامي و دولتي و خصوصي طرف قرارداد جهت حفظ سلامتي خود و خانواده به محل‌هائيكه افراد فاقد صلاحيت و غيرمجاز تحت عناوين گوناگوني فعاليت مي‌كنند خودداري نموده و براي كسب اطلاعات بيشتر در اين زمينه به شعب سازمان در سراسر كشور مراجعه كنند.
  تحقيقات و آمارهاي موجود حاكي از آن است كه افرادي كه به اين قبيل مراكز مراجعه نموده‌اند علاوه بر اين كه مجبور به تحمل هزينه سنگين جبران درمانهاي انجام شده ناقص قبلي شده‌اند، بعضاً به بيماريهاي عفوني خطرناك و كشنده نظير هپاتيت B و … گرفتار آمده‌اند.

  بيمه شدگان تحت پوشش
  در حال حاضر سازمان در حدود 6% جمعيت كل كشور را تحت پوشش خود دارد و از نظر تعداد بيمه‌شدگان تحت پوشش پس از سازمان بيمه خدمات درماني و تأمين اجتماعي سومين سازمان بيمه‌اي كشور در امر ارائه خدمات درماني به بيمه‌شدگان خويش مي‌باشد و بعنوان يكي از اعضاء شورايعالي بيمه خدمات درماني كشور نقش مهمي را در تصميم‌گيريها و تصميم‌سازيهاي آن شورا بعهده دارد.
  تركيب جمعيتي سازمان شامل كاركنان ارتش، سپاه پاسداران، نيروي انتظامي، وزارت دفاع، ستاد كل نيروهاي مسلح، روحانيون عقيدتي سياسي، بازنشستگان، وظيفه‌بگيران، اعضاي ويژه بسيج و عائله تحت تكفل آنها و مستمري‌بگيران مي‌باشد.
  جمعيت تحت پوشش سازمان از نظر ارائه خدمات و دريافت حق بيمه و پرداخت حق‌السهم به سه گروه تقسيم مي‌شوند:
  گروه اول : بيمه شدگان اجباري با يارانه شامل سرپرست، همسر و سه فرزند اول
  گروه دوم : بيمه‌‌شدگان اجباري بدون يارانه شامل فرزند چهارم و به بعد كاركنان ذكور
  گروه سوم : بيمه شدگان اختياري شامل پدر، مادر، خواهر، برادر، همسر و فرزندان كاركنان اناث با بررسي آماري جمعيت كل كشور و مقايسه آنها با بيمه‌شدگان تحت پوشش سازمان مشخص مي‌گردد كه متوسط سن بيمه‌شدگان سازمان 32 سال و در كشور 22 سال است. افراد بالاي 60 سال در ميان بيمه‌شدگان سازمان 7/13 درصد و در كشور 6/6 درصد مي‌باشد كه اين موارد بيانگر سن بالاي بيمه‌شدگان تحت پوشش و افزايش هزينه‌هاي درماني تحميلي به سازمان مي‌باشد.
  ارائه خدمات درماني و پوشش بيمه‌اي فرزندان چهارم به بعد، برادر و خواهر و پدر و مادر و نوه تحت تكفل و فرزندان سرپرست اناث كه دولت نيز تعهدي در قبال آنها ندارد، از ديگر اقدامات سازمان در راستاي تكريم و خدمت‌رساني به كاركنان نيروهاي مسلح و بازنشستگان عزيز مي‌باشد.
  ارائه خدمات درماني به خيل عظيم پدر و مادران تحت تكفل كه بالغ بر 000/400 نفر مي‌باشند و تحمل هزينه‌هاي سنگين دوران پيري اين عزيزان از ديگر افتخارات سازمان مي‌باشد. حمايتهاي بي‌دريغ سازمان در ارائه خدمات به اين عزيزان آنقدر حائز اهميت مي‌باشد كه بخشي از اين عزيزان با دارا بودن دفترچه بيمه ساير سازمانهاي دولتي، استفاده از خدمات ارائه شده توسط سازمان تأمين خدمات درماني ن م را ترجيح مي‌دهند.
  از ديگر اقدامات اساسي سازمان در اين راستا را بايد ادامه پوشش فرزندان ذكور كاركنان و بازنشستگان نيروهاي مسلح دانست كه پس از سن 20 و 25 سالگي از تحت پوشش خارج مي‌شوند و مشكلات زيادي را از اين بابت (فقدان پوشش بيمه‌هاي درماني) به سرپرست خانواده تحميل مي‌نمودند.
  در شرايط كنوني تنها به خواست سرپرست اين افراد از تحت پوشش خارج مي‌شوند و در غيراينصورت كمافي‌السابق تحت پوشش سازمان باقي خواهند ماند.
  ضمناً يا موافقت شورايعالي سازمان مبني بر ادامه پوشش فرزندان اناثي كه ازدواج مي‌كنند نيز در دستور كار سازمان قرار دارد كه پس از تهيه دستورالعمل اجرايي اين قبيل فرزندان نيز بنا به خواست افراد سرپرست تحت پوشش باقي مي‌مانند.

  حق بيمه و سرانه درمان
  همانگونه كه بيمه‌شدگان گرامي توجه دارند ماهانه مبلغي در قالب بيمه خدمات درماني(بيمه اوليه) و بيمه مكمل درمان از فيش حقوقي آنان كسر و به حساب سازمان واريز مي‌شود. در جداول زير چگونگي انجام اين موضوع طي سالهاي گذشته و بويژه ميزان سهم پدر و مادر و فرزند چهارم در كسورات قانوني از فيش حقوقي سرپرست، نشان داده شده است.
  جدول شماره (1) بيمه مكمل
  مبالغ به ريال
  بيمه مكمل 79 80 81 82 83 84
  حق سرانه بيمه مكمل (ماهيانه) 3700 6100 7557 9400 11000 14500
  سهم بيمه شده درجه يك (ماهيانه) (سرپرست، همسر و سه فرزند) 1200 2400 3450 4680 6200 8200
  سهم بيمه شده درجه دو (ماهيانه) فرزند چهارم (متولدين 27/2/73 به بعد) پدر و مادر، برادر و خواهر، نوه، همسر و فرزندان كاركنان اناث 1200 8800 11600 16600 22300 29000


  جدول شماره (2) بيمه اوليه
  بيمه خدمات درماني(اوليه) 79 80 81 82 83 84
  حق سرانه بيمه خدمات درماني 10800 12420 15600 18170 28000 35050
  سهم بيمه شده درجه يك (ماهيانه) (سرپرست، همسر و سه فرزند) 3240 3730 4680 6057 9333 11683
  سهم بيمه شده درجه دو (ماهيانه) (فرزند چهارم و به بعد كاركنان ذكور) 3240 3730 15600 22208 28000 35050
  پدر و مادر، برادر، خواهر، نوه، همسر و فرزندان كاركنان اناث 3240 3730 15600 22208 34222 42839

  قابل تذكر اين كه دولت (سازمان مديريت و برنامه‌ريزي) در بيمه اوليه و مكمل در خصوص پرداخت حق سرانه افراد تبعي درجه 2 (پدر و مادر و فرزند چهارم به بعد و …) هيچگونه مسئوليتي نداشته و صددرصد حق سرانه در بيمه اوليه و بيمه مكمل در مورد بيمه‌شدگان تبعي درجه 2 از حقوق سرپرست آنان كسر مي‌گردد.
  بازنشستگان محترم و ساير كاركنان نيروهاي مسلح مي‌بايست نسبت به كسورات حق بيمه اوليه و مكمل از فيش حقوقي خود دقت لازم را داشته باشند و در صورتي كه مغايرت و تفاوتي را مشاهده نمودند به كارگزيني مربوطه مراجعه نمايند.
  copyright © 2006 mandegaran.com - فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]
  #1 ارسال شده در تاريخ 13th August 2008 در ساعت 07:37

 2. یک کاربر از این پست تشکر کرده است :


 3. ebi4902 آواتار ها
  ebi4902
  کاربر سایت
  Nov 2009
  تهران
  1
  0
  تشکر شده : 1

  پیش فرض

  با سلام واحترام
  لیست بیمارستانهای طرف قرارداد نیروهای مسلح رامیخواستم لطفا راهنمایی بفرمایید.
  #2 ارسال شده در تاريخ 23rd November 2009 در ساعت 09:52

 4. یک کاربر از این پست تشکر کرده است :


علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran&تزیین سفره هفت سین 96