23 روش براي جوان نگه داشتن پوست
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4
 1. pariya1365 آواتار ها
  pariya1365
  کاربر سایت
  Aug 2008
  یه جای کوچک از ایران
  849
  3,898
  تشکر شده : 2,159

  پیش فرض 23 روش براي جوان نگه داشتن پوست  نگراني از اين بابت كه پوست شما پيرتر از سن واقعي به نظر رسد مي تواند تبديل به يك نوع اضطراب و استرس پايدار شود. در ادامه به 23 روش پيشگيري و درمان اشاره مي كنيم. اغلب روش هاي پيشگيري مربوط به عادت و سبك زندگي است و بعضي از روشهاي درماني نيز با مراجعه به متخصص پوست و زيبايي انجام شدني است.

  روش هاي پيشگيري
  1- از قرار گرفتن در معرض نور خورشيد اجتناب كنيد. زيرا اولين و مهم ترين عامل بروز چين و چروك صورت است. اين عامل حتي موثرتر از فاكتور وراثت در اين زمينه عمل مي كند.
  2- از كرم ضد آفتاب استفاده كنيد. اگر از قرار گرفتن در معرض نور خورشيد گريزي نيست از كرم ضد آفتاب مناسب استفاده كنيد تا از بروز سرطان پوست جلوگيري شود و مانع از بروز چين و چروك شود.
  3- سيگار نكشيد. سيگار باعث شكسته شدن كلاژن پوست و از دست رفتن خاصيت ارتجاعي آن مي گردد.
  4- به اندازه كافي بخوابيد. در غير اين صورت بدن توليد هورموني به نام كورتيزول مي كند كه نتيجه اي جز شكستن و آسيب به سلولهاي پوستي نمي شود.. استراحت كافي منجر به توليد هورمون رشد مي شود كه پوست را محكم نگه داشته و خاصيت الاستيك آن را حفظ مي كند.
  5- به پشت بخوابيد. وضعيت بدن در حالت خواب نيز مهم است. مثلا خوابيدن به پهلو باعث ايجاد چين و چروك در گونه ها مي شود.
  6- چشمان خود را هم نكشيد . اغلب به دليل ضعف بينايي چنين واكنش خودكاري توسط صورت(ماهيچه هاي اطراف چشم) انجام مي شود. بنابر اين بهتر است در صورت ضعف بينايي حتما از عينك استفاده كنيد.
  7- ماهي بخوريد. اين غذاي دريايي سرشار از پروتئين و اسيد چرب امگا 3 مي باشد كه براي سلامت و شادابي پوست لازم است.
  8- سويا بخوريد. تركيبات موجود در سويا به ترميم آسيب هاي پوست كمك مي كند.
  9- مصرف كاكائو. كاكائو حاوي 2 نوع فلاونول (اپي كاتچين، كاتچين) مي باشد كه مانع از آسيب هاي نور خورشيد به پوست مي شود و جريان خون به پوست را ارتقا مي بخشد و باعث مي شود كه پوست نرم تر شود.
  10- خوردن ميوه ها و سبزيجات متنوع. آنتي اكسيدان موجود در اين مواد گياهي مانع از آسيب سلولهاي پوست در نتيجه وجود راديكال هاي آزاد مي شود.
  11- از مواد مرطوب كننده استفاده كنيد.
  12- در شست و شوي صورت زياده روي نكنيد.
  روش هاي موضعي از بين بردن چين و چروك صورت
  تركيباتي كه در ادامه به آن اشاره مي شود مي تواند چين و چروك صورت را برطرف كند . اغلب آنها در هر دو نوع از مواد آرايشي بهداشتي تجويزي و غير تجويزي وجود دارد.
  13- آلفا هيدروكسي اسيد(AHAs) : نوعي لايه بردار طبيعي كه سلولهاي مرده را مي زدايد و چين و چروك هاي سطحي را برطرف مي كند (به خصوص چروك هاي اطراف چشم).شواهد نشان مي دهد كه اين تركيب باعث تحريك توليد كلاژن مي شود..
  14- رتينوئيدها(Retinoids ): تنها تركيبي كه سازمان غذا و دارو براي از بين بردن چين و چروك هاي صورت تصويب كرده است. اين ماده در واقع فرم طبيعي ويتامين A مي باشد و در از بين بردن چروك هاي سطحي موثر است.
  15- ويتامين C موضعي. اين تركيب باعث توليد كلاژن مي شود و مانع از بروز اسيب هاي ناشي از اشعه هاي خورشيدي مي شود.التهاب هاي پوستي را بهبود مي بخشد و مشكلات رنگدانه اي را برطرف مي كند. بيشتر محققان شكل اسيد آسكوربيك را براي رهايي از چين و چروك پيشنهاد مي كنند.
  16- آيدبنون (Idebenone) . اين تركيب شيميايي به گونه اي قوي مشابه آنتي اكسيدان هاي طبيعي است كه استفاده موضعي از اين تركيب براي فقط 6 هفته منجر به كاهش خشكي پوست به ميزان 26% ، افزايش آب رساني به پوست به ميزان 37% ، كاهش چين و چروك به ميزان 29% و بهبود آسيب هاي ناشي از نورخورشيد به مقدار 33% است.
  17- فاكتورهاي رشد. بخشي از پاسخ هاي ترميم كننده زخم ها در بدن اگر به صورت موضعي مصرف شود مي تواند در اين زمينه موثر باشد.
  18- پنتاپپتيد ها(Pantapeptides ). اين تركيب نيز باعث توليد كلاژن مي شود. خطوط چين و چروك را از بين مي برد.
  روش هاي ديگر از بين بردن چين و چروك
  19- بوتاكس . تزريق ماده سمي بوتولينوم كه منجر به رلكس شدن ماهيچه هاي زير چين و چروكمي شود و در نتيجه چروك ها نيز برطرف مي شود.
  20- چگال كردن چين و چروك. پزشكان در اين رابطه سعي مي كنند چين و چروك را با مواد متنوعي مثل كلاژن ، اسيد هيالورونيك و ساير تركيبات سنتتيك پر كنند.
  21- لايه گذاري با ليزر. د راين روش به كمك منبع نوري سطح خارجي پوست برداشته مي شود و زخم بسيار خفيفي باقي مي گذارد . ولي به تدريج پوست جديد بدون چين و چروك و با كيفيت رشد مي كند.
  22- لايه برداري شيميايي. در اين روش نيز به كمك تركيبات شيميايي لايه خارجي پوست برداشته مي شود و ايجاد آسيب مي كند كه پاسخ بدن در مقابل آن توليد كلاژن است.
  23- پوست خراشي (Dermabrasion ). در اين روش نيز به نوعي لايه برداري از پوست صورت انجام مي شود.


  وقتی دلت خسته شــد ،
  دیگر خنده معنایی ندارد
  فـقـط می خندی تا دیگران ، غم آشیانه کرده در چشمانت را نـبـیـنـنـد !
  وقتی دلت خسته شــد ،
  دیگر حتی اشکهای شبانه هـم آرامت نمی کنند
  فـقـط گریه می کنی چون به گریه کردن عادت کرده ای !
  وقتی دلت خسته شــد ،
  دیگر هیچ چیز آرامت نمی کند به جز دل بریدن و رفتن
  #1 ارسال شده در تاريخ 27th June 2009 در ساعت 16:49

 2. 4 کاربر از این پست تشکر کرده اند :


 3. shabe arezooha آواتار ها
  shabe arezooha
  کاربر سایت
  Jun 2009
  اصفهان
  237
  282
  تشکر شده : 417

  پیش فرض

  آموزش راه هاي پير نشدن پوست
  با افزايش سن پوست هم مانند ساير اعضاي بدن فرسوده مي شود و تغيير هايي در ظاهر آن پديد مي ايد اما بسيار بيشتر از آنچه تصور مي كنيم پيري پوست يه ميزان در معرض آفتاب بودن و ساير عوامل مهار شدني بستگي دارد پس با مراقبت از پوست مي توان فرآيند پير شدن آن را به تعويق انداخت.
  فرآيند طبيعي پير شدن پوست :
  در زيرپوست يك شبكه فيبر وجود دارد كه از «كلاژن» و «الاستين» تشكيل شده است.
  كلاژن والاستين نوعي پروتئين خستند كه به سفتي و كشيدگي پوست كمك مي كنند . وقتي قسمتي از سطح پوست كشده مي شود اين شبكه پروتئيني موجب مي شود كه پوست به حالت اوليه خود برگردد.
  زماني كه سن افراد اقزايش مي يابد اين شبكه ضعيف مي شود و در نتيجه پوست شل تر مي شود هم چنين تغييرات ديگري در بدن به وجود مي آيد كه موجب تغيير شكل ظاهري پوست مي شود براي مثال با افزايش سن پوست نازك شده و چربي طبيعي خود را از دست مي دهد و در نتيجه زبرتر مي شود . هم چنين به علت ضعيف و شل شدن پوست بعضي نقاط بدن مانند : غبغب يا بازوها حالت افتاده و آويزان پيدا مي كنند.كدهاي وراثتي هم در فرآيند پير شدن پوست تاثير زيادي دارند به همين علت پوست برخي افراد در 80سالگي مانند 50 ساله ها و در برخي افراد نه چندان خوش شانس برعكس البته هيچ يك از اين عوامل را نمي توان پيشگيري كرد .
  just for you
  #2 ارسال شده در تاريخ 31st July 2009 در ساعت 00:21

 4. 2 کاربر از این پست تشکر کرده اند :


 5. shabe arezooha آواتار ها
  shabe arezooha
  کاربر سایت
  Jun 2009
  اصفهان
  237
  282
  تشکر شده : 417

  پیش فرض

  نور آفتاب
  آسيب هاي ناشي از تابش نور افتاب اثر زيادي در پيري پوست دارد. اشعه هاب ماوراي بنفش به درون پوست نفوذ مي كنند و به فيبرهاي الاستيك آسيب مي رسانند كه موجب سفت ماندن پوست مي شوند و اين امر موجب به وجود آمدن چين و چروك مي شود.از سوي ديگر با افزايش سن نور افتاب موجب ايجاد لكه هاي قهوه اي روي پوست صورت و دست ها مي شود.
  عمق و وسعت چن و چروك پوست رابطه مستقيم با مدت زماني دارد كه بدون هيچ محافظي در معرض نور افتاب قرار داشته ايد .
  براي جلوگيري از اسيب پوست ناشي از نور آفتاب نكات زير را رعايت كنيد:
  -هرگز حمام آفتاب نگيريد:هر برنزه شدني به معناي آن است كه تا حدودي به پوستتان آسيب رسانده ايد
  -هميشه به دست ها وصورت خود ضد افتاب بماليد:بهتر است كرم ضد آفتابي انتخاب كنيد كه spf 15 يا زيادتر داشته باشد
  -از كلاه هاي لبه دار يا آفتاب گير استفاده كنيد:بين ساعت 10 صبح تا 3 بعدازظهر تشعشع هاي آفتاب بسيار قوي اند اگر لازم نيست در اين ساعات بيرون نرويد.
  -يكي ديگر از علل ايجاد چين و چروك در پوست وراثت است اما مراقبت از پوست در برابر نور افتاب دست كم موجب مي شود چين و چروك كمتري در پوست ايجاد شود.
  just for you
  #3 ارسال شده در تاريخ 31st July 2009 در ساعت 00:23

 6. یک کاربر از این پست تشکر کرده است :


 7. shabe arezooha آواتار ها
  shabe arezooha
  کاربر سایت
  Jun 2009
  اصفهان
  237
  282
  تشکر شده : 417

  پیش فرض

  استعمال دخانيات
  چين و چروك در پوست افراد سيگاري بسيار زودتر و عميق تر ايجاد مي شود مصرف دخانيات موجب مي شود خون كمتري به پوست صورت برسد و همچنين مواد شيميايي و سمي دود سيگار براي پوست بسيار مضر است .خطوط دور چشم و افتادگي پوست پلك ها از نشانه هاي صورت افرادي است كه به مدت زياد تنباكو مصرف كرده اند.
  براي حفظ جواني و شادابي پوست بايد به طور حتم سيگار را ترك كرد.

  رژيم غذايي
  سلول هاي پوستي همواره مشغول ترميم و توليد دوباره اند وبراي اين منظور باد آنتي اكسيدان هاي مانند ويتامين e و c و هم چنين ويتامين a و b به ميزان كافي دريافت كند اين ويتامين ها با مصرف 5 تا 7 وعده ميوه در طول روز به خوبي تامين مي شوند. براي شروع مي توانيد از گوجه‌فرنگي،‌مركبات، سبزيجات و هويج استفاده كنيد .
  پدر و مادرها به طور معمول هديه هاي زيادي به فرزندانشان مي دهند يكي از هديه هايي كه برخي پدر و مادرها به فرزند خود مي دهند ژن هايي است كه موجب داشتن پوست شاداب مي شود مهم نيست كه شما اين هديه را در يافت كرده باشيد يا نه بلكه مهم اين است كه مي توانيد با مراقبت هاي كافي پوستتان را جوان تر نگه داريد.
  just for you
  #4 ارسال شده در تاريخ 31st July 2009 در ساعت 00:24

 8. یک کاربر از این پست تشکر کرده است :


موضوعات مشابه

 1. مقايسه مرورگرها با كمال تعصب! Firefox ،‌IE،‌Opera و ‌Safari
  توسط Sniper _ Elite در انجمن بحث های نرم افزاری
  پاسخ ها: 4
  آخرين نوشته: 23rd November 2012, 00:17
 2. پاسخ ها: 118
  آخرين نوشته: 18th August 2011, 01:19
 3. ابعاد عرفاني و سياسي مهدويت در انديشه امام خميني(رحمت الله علیه)
  توسط اریانا1 در انجمن امام مهدی (عج) و انتظار
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 17th January 2009, 01:13
 4. آداب و رسوم جبهه و جنگ
  توسط اریانا1 در انجمن شوخ طبعی در جبهه
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 16th January 2009, 20:53

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran&تزیین سفره هفت سین 96