راه های درمان مخدر شیشه
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7
 1. Borna66_TAHA آواتار ها
  Borna66_TAHA
  مدیر سابق
  Feb 2009
  سهراب-خيام
  9,903
  390
  تشکر شده : 3,688

  Naghsh راه های درمان مخدر شیشه


  فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]


  یکی از انواع موادمخدر که امروزه از مواد نسبتاً پر مصرف می باشد ، آیس ، شیشه یا کریستال است. وجه تسمیه این ماده‌مخدر این است که این ماده در بعضی حالات ، شکل ظاهری آن شبیه خرده شیشه است

  مخدر شیشه
  یکی از انواع موادمخدر که امروزه از مواد نسبتاً پر مصرف می باشد ، آیس ، شیشه یا کریستال است. وجه تسمیه این ماده‌مخدر این است که این ماده در بعضی حالات ، شکل ظاهری آن شبیه خرده شیشه است و یا تکه‌های کوچک یخ ، اما بیشتر به صورت دانه های ریز است . این ماده در اروپا و آمریکا بیشتر به نام آیس شناخته می‌شود. شابو که در آسیای جنوب‌شرقی و خاوردور رواج دارد نیز شباهت‌هایی با این ماده دارد.
  تحقیقات نشان می‌دهد که مهمترین ترکیب این ماده‌مخدر آمفتامین است. سابقه تولید و مصرف آمفتامین به قبل از جنگ جهانی دوم می‌رسد و در زمان جنگ جهانی دوم به عنوان یک داروی مؤثر در رفع افسردگی سربازانی که مشغول جنگ بودند و یا نیروهایی که قرار بود چندین شبانه‌روز را به صورت پیوسته به نبرد مشغول باشند و فرصت استراحت نداشتند برای بالا بردن سطح انرژی آنان استفاده می‌شد.
  با گذشت زمان و مشخص شدن عوارض خطرناک این ماده و اعتیاد به آن ، کاربرد این ماده به عنوان دارو به تدریج کنار گذاشته شد اما سوداگران و تولیدکنندگان موادمخدر ، استفاده از این ماده را در تهیه موادمخدر جدید در دستور کار خود قرار دادند. شاید اولین و مهمترین ماده‌مخدری که از آمفتامین به دست آمد و در سطح وسیع مورد مصرف قرار گرفت اکستازی باشد. قرص اکستازی در کشور ما به ندرت مشاهده و مصرف می‌شد اما در سال‌های اول دهه هشتاد ، مصرف آن افزایش یافت و انواع و اقسام این قرص در بازار قاچاق مشاهده می شد.

  مصرف اکستازی در پارتی‌ها ومیهمانی‌ها به عنوان یک ماده انرژی‌زا مصرف می‌شود و مصرف‌کنندگان آن می‌توانند ساعت‌ها بدون استراحت بیدار بمانند و از انرژی‌های نهفته یا ذخیره شده در جسم خود در حد بالایی بهره‌برداری نمایند که پس از مدتی شدیداً با کمبود انرژی مواجه‌ می‌گردند که از ظاهر آن‌ها کاملاً مشخص می‌شود. متأسفانه یکی از تبلیغات غلط در مورد این ماده‌مخدر این است که حتی رسانه‌های جمعی از آن به عنوان قرص شادی یا انرژی زا یاد می‌کنند درحالیکه این ماده از خود هیچ‌گونه انرژی و شادی ندارد و انرژی‌های ذخیره شده جسم را به یکباره آزاد می‌کند و انرژی که بایستی در طول چندین شبانه‌روز مصرف شود ، یک‌شبه استفاده می‌شود و بعد از تمام شدن اثر آن ، شخص مصرف‌کننده به شدت احساس رکود و خستگی می‌کند و این آغازی است برای مصرف دوباره و دوباره تا اعتیاد کامل . خوشبختانه در حال حاضر مصرف اکستازی تا حد قابل ملاحظه ای کاهش یافته است تا جایی که اکستازی به عنوان یک ماده مخدر بیس و پایه در مصرف کنندگان مواد مخدر مشاهده نمی شود ، اما متاسفانه مصرف شیشه تا حد زیادی افزایش یافته و مصرف آن در حال ازدیاد نیز می باشد .

  اکستازی اغلب به صورت قرص و خوراکی و به ندرت به وسیله روش جذبی از طریق پوست استفاده می‌شود اما شیشه به صورت تدخین یا کشیدنی. برای مصرف شیشه ابزار مخصوص وجود دارد که به آن پایپ Pipe گفته می‌شود و شبیه یک چپق شیشه ای است. نشئگی حاصل از مصرف این ماده تقریباً شبیه هیچ مادمخدر دیگری نیست. عوارض مصرف این ماده ، بسیار خطرناک و سنگین است. مصرف‌کنندگان این ماده در دفعات اولیه مصرف ، گاه تا 72 ساعت نمی‌خوابند. در این مدت ، سطح انرژی بسیار بالا ، توهم شدید و خیره شدن به یک نقطه خاص برای چندین ساعت و همینطور رفتارهای بی‌پروا ، از حالات نشئگی این ماده محسوب می‌شود. پس از بین رفتن اثر این ماده ، شخص مصرف‌کننده طوری احساس خستگی و کوفتگی می‌کند که ممکن است حدود 48 ساعت یا 2 شبانه‌روز به صورت پیوسته خواب باشد و پس از بیداری سر دردهای شدید ، بی‌قراری ، لرزش و حرکات غیرعادی اعضاء بدن مثل دست و سر از حالات آن است.

  مصرف‌کنندگان شیشه برای از بین بردن این حالت معمولاً دوباره مصرف می‌کنند و مانند سایر موادمخدر فرایند اعتیاد آغاز می‌شود و پس از مدتی مصرف‌کننده شیشه تبدیل به یک معتاد تمام‌عیار می‌شود که البته با مصرف‌کنندگان سایر موادمخدر مثل تریاک و حتی هرویین بسیار تفاوت دارد. عوارض مصرف شیشه را در طول چندماه ، حتی مصرف هرویین در طول چندین سال به وجود نمی‌آورد.
  عوارض مصرف شیشه به قدری وحشتناک است که حقیقتاً هرویین و یا قوی ترین مخدرهای سنتی در مقابل آن بسیار ضعیف هستند .مصرف‌کننده شیشه در حالت خماری ، دست به حرکات جنون‌آمیزی می‌زند که شاید از دیوانگان زنجیری هم سر نزدند. از مهمترین عوارض طولانی مدت مصرف شیشه که معمولاً بعد از گذشت کمتر از 6 ماه مصرف خود را نشان می‌دهد اختلال شدید در عملکرد دریچه پروستات است که معمولاً ادرار و اسپرم با هم دفع می‌شوند. آسیب‌های شدید کبدی و جوش‌های صورت ، ایجاد عفونت در دستگاه گوارش ، خصوصاً روده ها ، کوچک شدن بیضه‌ها به همراه درد شدید و تضعیف قوای جنسی از دیگر عوارض این ماده‌مخدر خطرناک است.
  توهمات شیشه به گونه ای است که بیان آن ها کار ساده ای نیست ، باورکردنی نیست . شیشه ای ها پس از گذشت مدتی از مصرف شیشه شدیداً بدبین می شوند ، همه مردم را دشمن خود می دانند ، فکر می کنند سیستم های امنیتی از کا ، گ ، ب گرفته تا سی آی ، ای همه دنبال آن ها هستند ، تصور می کند در همه جا مشغول پاییدن او هستند ، حتی در خانه اش ابزار مراقبت کار گذاشته اند ، به نزدیک نرین افراد خانواده خود شدیداً بدبین می شود ، بدبینی که قابل گفتن نیست ، اگر متاهل باشد به همسر خود بدبین می شود حتی فکر می کند که فرزندانش متعلق به او نیستند ، وقتی با او صحبت می کنند هرگز حاضر نیست حرف و صحبت دیگران را بپذیرد و تایید کند ، فکر می کند همه اشتباه می کنند ، همه دنیا اشتباه می کنند و فقط اوست که درست فکر می کند ، یکی از تفکرات جالب شیشه ای ها این است که فکر می کنند از زمانی که مصرف کننده شیشه شده اند بسیار پیشرفت کرده اند و تبدیل به انسان های دانایی شده اند و چیزهایی را می فهمند که دیگران نمی فهمند .

  هرگز خود را معتاد نمی دانند ، مصرف کنندگان تریاک را بسیار بی کلاس می دانند و اگر مثلاً به آن ها گفته شود که به جای شیشه تریاک مصرف کنند که این عوارض را ندارد ، عصبانی می شوند و می گویند : تریاک ! من تریاک مصرف کنم ! متأسفانه در صحبتهای عامیانه گفته می‌شود که شیشه چون مرفین ندارد پس اعتیاد هم ندارد. چقدر این نگرش اشتباه ؛ غلط و گمراه کننده است . این نگرش که فقط مواد مرفین دار و یا مواد بر گرفته از خانواده تریاک اعتیاد آور هستند و بقیه مواد که صناعی هستند و مرفین ندارند ،اعتیاد آور نیستند ، دنیا را گمراه کرده است .

  از دیدگاه کنگره 60 که نتیجه تحقیقات علمی و مشاهدات و تجربه‌های عینی است ، هر ماده ای که مصرف آن انسان را از تعادل طبیعی خارج کند مستقیماً روی سیستم تولیدکننده مواد شبه‌افیونی و ضددرد و نوروترانسمیترها در سیستم عصبی اثر می‌گذارد و باعث تخریب آن ها می‌شود. طیف ترکیبات مواد شبه‌افیونی که در جسم انسان تولید می‌شود به قدری گسترده و ناشناخته است که به غلط تصور می‌شود فقط مرفین یا مشتقات آن روی آن اثر می‌گذارد هرچند همین موضوع را هم بسیاری نمی‌دانند اما تحقیقات کاربردی کنگره 60 با قدرت و اطمینان این موضوع را ثابت کرده است که کلیه موادی که انسان را از حالت تعادل طبیعی خارج می‌کند ، شامل هرویین ، تریاک ، شیره ، الکل ، حشیش ، کراک ، شیشه ، اکستازی ، قرص‌های خواب‌ ، آرامبخش و ضدافسردگی ، دیفنوکسیلات ، ترامادول ، بروفن و حتی استامینوفن ، که بدون تجویز پزشک مصرف گردد نیز مستقیماً روی این سیستم اثر می‌گذارند و باعث تخریب آن می‌شوند .
  یکی از انواع مواد شبه افیونی یا واسطه های شیمیایی سیستم عصبی که شدیداً بر اثر مصرف شیشه آسیب می بیند و تولید آن دچار اختلال می شود ، سروتونین است که مستقیماً در خلق و خوی ما اثر گذار است . از دیدگاه کنگره 60 شیشه یک ماده مخدر بسیار قوی و خطرناک است و اعتیاد آن در مقایسه با مواد مخدر شناخته شده نظیر تریاک و هروئین بسیار سنگین‌تر و خطرناکتر است. و به اعتقاد کنگره 60 هر نوع اعتیادی قابل درمان است. هم‌اکنون مصرف‌کنندگان شیشه بسیاری در کنگره به درمان قطعی رسیده‌اند .

  مسافر علی خدامی
  رفرنس : مقالات و تجربیات نوشته شده توسط مصرف‌کنندگان شیشه که برای درمان به کنگره 60 مراجعه کرده‌اند
  فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]
  هميشه خود باشيم نه كسي ديگر!
  فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]
  فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]
  #1 ارسال شده در تاريخ 25th July 2009 در ساعت 15:36

 2. 4 کاربر از این پست تشکر کرده اند :


 3. Borna66_TAHA آواتار ها
  Borna66_TAHA
  مدیر سابق
  Feb 2009
  سهراب-خيام
  9,903
  390
  تشکر شده : 3,688

  پیش فرض

  اعتیاد به شیشه درمان دارد


  فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]


  از سن 17 سالگی با مشروب و حشیش آشناشدم . وقتی وارد خدمت سربازی شدم هر از گاهی تریاک می کشیدم تا اینکه

  از سن 17 سالگی با مشروب و حشیش آشناشدم . وقتی وارد خدمت سربازی شدم هر از گاهی تریاک می کشیدم تا اینکه از سن 20 سالگی به طور مداوم تریاک مصرف می کردم . خیلی سریع مصرف تریاک من به بالاترین حد ممکن رسید . روزانه بین 10 الی 15 گرم می کشیدم ، در کنار تریاک همیشه مشروب و حشیش هم وجود داشت . بارها قصد ترک کردن داشتم ولی هر دفعه به عناوین مختلف برای ترک تریاک و یا حشیش با مواد جدیدی آشنا می شدم نه تنها ترک نمی شد بلکه آن مواد جدید هم به آنها اضافه می شد .

  بارها با متادون و کپسول های ترک اعتیاد اقدام کردم ولی به هیچ وجه موفق نبودم و در آخر این داروها هم به آنها اضافه می شد . وقتی که به خودم آمدم دیدم در روز شیره و حشیش و مشروب به اضافه داروهای روان گردان را با هم مصرف می کنم . این دوران به مدت 10 سال طول کشید بعد از 10 سال به این نتیجه رسیدم که دیگر این مواد ها را نمی توانم قطع کنم یا حداقل آن را کم کنم چون جزئی از زندگی من شده بودند

  . تا اینکه در یکی از آن روزها با کوکائین آشنا شدم. در شروع فرهنگ مصرف آن را بلد نبودم اما با چندین بار استفاده مصرف آن را یاد گرفتم و خودم برای خرید آن اقدام می کردم ، چون اولین بار با حشیش شروع کرده بودم با نشئگی مواد روان گردان آشنا بودم . از نوع نشئگی آن خوشم آمد ولی یک ایراد کلی داشت زمان مصرف طولانی بود ولی زمان نشئگی خیلی کم و هزینه های آن سرسام آور بود . بعد از مدتی با قرص اکستازی آشنا شدم . روزی سه الی چهار عدد قرص اکس مصرف می کردم همراه با قرص اکس حشیش زیاد و همینطور مشروب مصرف می کردم . تا اینکه بعد ازچند وقت ناخودآگاه شیره تریاک از گردونه مصرف من کنار گذاشته شده بود اما به طور مداوم مواد روان گردان را هر روز مصرف می کردم ، البته در خلال این همه مواد گاهی هم شیره هم می خوردم .

  تریاک با این مواد هم خوانی نداشت بعد از مدتی که قرص اکس مصرف می کردم دیگر به من آن حال و سرخوشی روز اول را نمی داد ، این درست زمانی بود که سن اعتیاد من به 12 یا 13 سال کشیده بود . در تمام این سال ها آنقدر از خودم بدم آمده بود که واقعاً نمی توانستم چه کارکنم ، به هر راهی می زدم تا از این معضل رهایی پیدا کنم نمی شد .

  در همین حال و احوال بودم که به طور اتفاقی با شیشه آشنا شدم . یادم هست که برای اولین بار مصرف کردم در حدود 5 شبانه روز نخوابیدم ، فقط سیگار می کشیدم آن قدر از نوع نشئگی آن لذت بردم که به خودم می گفتم این آخر موادهای موجود در دنیاست ، من حدوداً 8 ماه نامزد شیشه بودم ، ولی بعد زا 8 ماه آن قدر آلوده شیشه شده بودم که خیلی زود هر روز به طور جدی مصرف می کردم . اوایل با فویل یا همان کاغذ آلومینیوم مصرف می کردم و خیلی زود خودم طرز ساخت پایپ را یاد گرفتم و خودم یک کارگاه شیشه گری کوچک راه اندازی کردم و شروع به ساخت پایپ و قلیان برای مصرف شیشه کردم و تمام وقت من در آن کارگاه می گذشت چون مصرف شیشه بالایی داشتم باید به هر طریقی که می شد هزینه آن را باید بدست می آوردم . در واقع باید مقدار بسیار زیادی شیشه مصرف میکردم تا حالم خوب می شد به اضافه شیره سوخته و حشیش .
  در واقع من گول این حرف ها را خورده بودم که شیشه خماری ندارد ، آلوده شیشه شدم . این عمل مدت 4 سال بطول کشید . البته تمام این حرف ها و نوشته ها به همین سادگی که می نویسم نبود . آن قدر در این مدت 4 سال زجر و عذاب کشیدم که در این چند خط نمی توان نوشت . هزینه بالای تهیه شیشه کار ساده ای نبود . آن قدر باید دروغ و ترفند های گوناگون می زدم و آن قدر در آن کارگاهی که گفتم پایپ می ساختم تا خرج عمل شیشه خود را فراهم می کردم . در واقع هم خرید شیشه را انجام می دادم و هم تهیه مواد اولیه برای ساخت پایپ را باید فراهم می کردم . انواع و اقسام مشتریان گوناگون داشتم در بیشتر مواقع از فروش پایپ پول نمی گرفتم و به جای پول پایپ فقط شیشه می گرفتم . آنقدر بی خوابی های طولانی را تحمل می کردم که دیگر مزه خواب واقعی را فراموش کرده بودم . از نظر ظاهری آن قدر لاغر شده بودم که در عرض 4 سال وزنم به نصف رسیده بود .

  شیشه از جمله مواد روان گردان بسیار خطر ناک است که اثزات آن برای افراد مختلف فرق می کند . در واقع نمی توان گفت که نشئگی شیشه یا خماری آن مثل کسی دیگر است و فقط بر روی آن شخص اثر می گذارد . البته یکسری از خماری های مشترک و شبیه هم وجود دارد . شیشه با من کاری کرده بود که من اصلاً خودم را نمی شناختم ، انسانی شده بودم خطرناک که هیچ گونه تعادل نداشتم ، بر سر کوچکترین مسئله با همه دعوا می کردم . یادم می آید که یک روزی نمی دانم خمار بودم یا نشئه آنقدر وحشی شده بودم که یک تلویزیون 21 اینچ را از طبقه چهارم انداختم پائین .

  خلاصه با همه بدبختی ها وارد کنگره شدم ، روزی که وارد کنگره شدم هنوز شیشه در کنگره ناشناخته بود در واقع من با مصرف شیشه شیره و حشیش وارد کنگره شدم با یک حال زار و خراب ، فردی بهم ریخته ، ناامید ، خسته ، افسرده ، حوصله خودم را نداشتم چه برسد به اطرافیان ، یک فردی که آن قدر توهم داشتم که حتی به خودم هم اطمینان نداشتم . اصلاً این باور در من وجود نداشت که روزی بشود من بدون شیشه زندگی کنم . به خودم می گفتم مگر می شود از اعتیاد شیشه خلاص شد .

  در این مدت 13 ماه فقط دستور جلسات کنگره را گوش میکردم دوسال تمام طول کشید تا من از روی شیشه ، شیره و حشیش آمدم پایین و مدت 11 ماه و 4 روز فقط مصرف تریاک داشتم . البته در آن زمان دو سال بود که با شیره و تریاک شیشه و حشیش را کم کردم . عاملی که باعث شد من در این راه موفق بشوم این بود که با آموزش های کنگره اعتقاد و ایمان داشتم چون می دانستم هر چه که هست در همین جا هست .

  در واقع به خودم ثابت شده بود که شیشه اصلاً درمان ندارد ولی من با کمک گرفتن از کنگره و آموزش های صحیح و خواست بسیار قوی خودم این را ثابت کردم که اعتیاد شیشه را می توان درمان کرد.

  نزدیک دو سال است که دیگر هیچگونه موادی مصرف نمی کنم و به درمان کامل رسیده ام و از این مسئله خیلی خوشحالم که من فرهاد با آن همه مصرف بالای شیشه و شیره و حشیش شخصی کاملاً سالم و رها هستم و در تیم راگبی کنگره 60 در سمت بازیکن فعالیت دارم و در چندین مسابقه کشوری شرکت کرده ام و از خودم خیلی راضی هستم چون بر خلاف تمام حرف ها و سخن هایی که می گویند شیشه به هیچ عنوان درمان ندارد ، شیشه درمان دارد به شرط اینکه شخص با خواسته قوی حضور مستمر درجلسات کنگره را داشته باشد و من با صراحت کامل می گویم فرهاد مصرف کننده حرفه ای شیشه به پاکی و رهایی رسیده است .
  فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]
  هميشه خود باشيم نه كسي ديگر!
  فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]
  فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]
  #2 ارسال شده در تاريخ 25th July 2009 در ساعت 15:37

 4. 4 کاربر از این پست تشکر کرده اند :


 5. esfande59 آواتار ها
  esfande59
  کاربر سایت
  May 2010
  اهواز
  1
  0
  تشکر شده : 0

  پیش فرض

  همه چیز گفته شد بغیر از راه درمان شیشه
  #3 ارسال شده در تاريخ 3rd May 2010 در ساعت 01:55

 6. عشق و پيروزي آواتار ها
  عشق و پيروزي
  کاربر سایت
  May 2010
  تبريز
  1
  0
  تشکر شده : 0

  پیش فرض

  در پاسخ به دوست غزيزمون بايد بگم اصلي ترين درمان مواد مخدر در وجود خود ادمه دنبال عوامل بيروني نبايد گشت.بهترين درمان شيشه هم اراده و خواست خود شخص به همراه ايمان به خداي يگانه است.داروها تاثير اندكي در اين زمينه دارند و گاهي خود باعث اعتياد مي شوند.اگر روزي با خواست خودمون شروع به مصرف كرديم با خواست خودمون هم قادر به تركيم.
  #4 ارسال شده در تاريخ 10th May 2010 در ساعت 02:17

 7. manam-manam آواتار ها
  manam-manam
  کاربر سایت
  Apr 2011
  مشهد
  2,433
  4,087
  تشکر شده : 2,793

  پیش فرض

  درمان جدید برای معتادان به شیشه
  نوروفیدبک یک فرایند آموزشی است که در آن مغز «خودتنظیمی» را فرا می‌گیرد، در واقع هدف نوروفیدبک آموزش خودتنظیمی به مغز است و سعی دارد به مغز یاد دهد که چگونه خود را تنظیم کند.

  درمان با این روش وسوسه و ولع فرد را نسبت به مصرف موادمخدر کاهش می‌دهد و در دراز مدت احتمال عود و بازگشت را پایین می‌آورد.

  به گزارش خبرآنلاین، یک پژوهشگر حوزه اعتیاد با بیان اینکه نوروفیدبک، راهکاری نوین در بهبود نتایج درمان بیماران وابسته به شیشه است، گفت: درمان با این روش وسوسه و ولع فرد را نسبت به مصرف موادمخدر کاهش می‌دهد و در دراز مدت احتمال عود و بازگشت را پایین می‌آورد.

  فاطمه دهقانی روز چهارشنبه در نشست علمی پژوهشی که با عنوان «نوروفیدبک؛ راهکاری نوین در بهبود نتایج درمان در بیماران وابسته به شیشه» در مجموعه فرهنگی شقایق برگزار شد، در تعریف نوروفیدبک گفت: نوروفیدبک یک فرایند آموزشی است که در آن مغز «خودتنظیمی» را فرا می‌گیرد، در واقع هدف نوروفیدبک آموزش خودتنظیمی به مغز است و سعی دارد به مغز یاد دهد که چگونه خود را تنظیم کند.

  وی تصریح کرد: در نوروفیدبک سنسورهایی که الکترود نامیده می‌شوند بر روی پوست سر بیمار قرار می‌گیرند، این سنسورها فعالیت ها و کارکردهای مغز را بررسی می‌کنند و آنها را در قالب تصاویر رنگی به ما نشان می‌دهند، به این ترتیب مناطقی از مغز که مشکل دارند مشخص می‌شوند.
  این پژوهشگر حوزه اعتیاد با بیان اینکه تحقیقی در این زمینه میان 100 نفر از بیماران وابسته به ماده شیشه مراجعه‌کننده به مراکز ترک اعتیاد انجام شد،‌ افزود: بررسی اثربخشی کاربرد روش درمانی نوروفیدبک همراه با دارودرمانی، در مقایسه با دارو درمانی تنها هدف این پژوهش به شمار می‌رفت.
  دهقانی با اشاره به یافته‌های این تحقیق گفت: در مقایسه با درمان‌های موجود برای ترک اعتیاد، درمان با نوروفیدبک از بسیاری از روش‌های دیگر موفق‌تر بوده است و علاوه براین، درمان با این روش وسوسه و ولع فرد را کاهش می‌دهد و در دراز مدت احتمال عود و بازگشت را پایین می‌آورد.
  وی در ادامه کاهش ولع مصرف مجدد مواد، بهبود متغیرهای شخصیت و رفتار بیمار و کاهش اضطراب و افسردگی را از جمله تاثیرات نوروفیدبک بر اختلال سوء مصرف مواد برشمرد.
  دهقانی افزود: نوروفیدبک در بلند مدت، به عنوان یک مکانیزم خود تنظیمی مغز، در ارتقاء سلامت روان موثرتر از دارو درمانی تنها عمل می‌کند.
  #5 ارسال شده در تاريخ 11th August 2011 در ساعت 00:57

 8. محمدقبادی آواتار ها
  محمدقبادی
  کاربر سایت
  Dec 2011
  خمین
  1
  0
  تشکر شده : 0

  پیش فرض

  نیایش
  خداوندا ،من در کلبه درویشی خویش چیزی دارم که تو در عرش خود نداری
  من چون توی دارم تو چون خودی نداری ....
  با توکل به خدا حضرت موسی دریا را شکافت
  با توکل به خدا حضرت محمد(ص) ماه را به دو نیم کرد
  با توکل به خدا امام علی (ع) در خیبر را کند، با اجنه جنگید و...
  یعنی ترک اعتیاد سخت تر از این است که با توکل به خدا نشود حلش کرد
  #6 ارسال شده در تاريخ 25th December 2011 در ساعت 22:11

 9. ilvardadash آواتار ها
  ilvardadash
  کاربر سایت
  Apr 2012
  hamedan
  2
  0
  تشکر شده : 0

  پیش فرض

  #7 ارسال شده در تاريخ 8th May 2012 در ساعت 01:55

موضوعات مشابه

 1. همه چیز راجع به هپاتیت
  توسط Admin در انجمن خون و لنف
  پاسخ ها: 26
  آخرين نوشته: 7th November 2011, 01:09
 2. منبعی کامل در خصوص هوا و فضا
  توسط bibargi1387 در انجمن بخش صنایع نظامی , هوانوردی و کیهان شناسی
  پاسخ ها: 1
  آخرين نوشته: 19th October 2009, 04:46
 3. سفال، نماد فرهنگ مشترک ایران و آسیای میانه
  توسط secret در انجمن سایر بخش های هنری
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 6th February 2009, 18:08
 4. چالش های مدیریت ریسک در روستا
  توسط shahpoor در انجمن گرایش های مدیریت
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 26th July 2008, 13:11

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran&تزیین سفره هفت سین 96