روانشناسی چهره
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2
 1. secret آواتار ها
  secret
  کاربر سایت
  Dec 2008
  39,621
  378
  تشکر شده : 19,762

  پیش فرض روانشناسی چهره

  روانشناسی چهره صورت

  صورت گرد
  صاحب اين گونه چهره فردي است بسيار درويش مسلك، مهربان كه عاشق صلح و صفا ميباشد اين فرد ميتواند عاشق بسيار خوبي باشد.

  صورت چهار گوش:
  صاحب يك چنين چهره اي حتما از اراده بسيار قوی برخوردار است و به احتمال خيلي زياد هم به رهبري گروهي خواهد رسيد. جنگجوي بسار خوبي است و در عشق بسيار رك گو و مصمم ميباشد.

  صورت شبه مثلث:
  صاحب يك چنين صورتي از هوشي بسيار زياد و استعداد فوق العاده اي برخوردار ميباشد. اين فرد عاشقي بسيار مهربان و وفا دار به حساب مي آيد.

  صورت سه گوش:
  صاحب يك چنين چهره اي بسيار حساس ميباشد. فرد با وجود حساس بودن بسيار درونگرا نيز ميباشد. اين گونه افراد بعضي وقتها رويايي و رويا پرست ميشوند و امکان زيادي نيز وجود دارد كه حيله گر نيز باشند اين گونه افراد ميتوانند خيلي حسود باشند و در عين حال كمترين وفاداري نسبت به همسر و محبوبشان ندارند.

  صورت مستطيلي:
  صاحب اين گونه چهره هميشه در زندگي موفق ميباشد. جاه طلب هستند و حتما نيز به مقامهاي بالايي خواهند رسيد. بسيار قدرتمند هستند و همه را در سطح پايين تر خورد ميبينند.

  ابرو

  دلپسند ترين ابرو آني است كه بسيار تميز و كشيده باشد و قوس زيبايي روي چشم باشد.اگر انتهاي باريك ابرو به طرف بالا متمايل شده باشد صاحب آن بسيار شجاع و وفا دار ميباشد و در سخت ترين شرايط نيزدوست و محبوبش را تنها نخواهد گذاشت.

  اگر انتهاي ابرويي دراز و متمايل به پايين باشد صاحب آن بسيا خوش شانس خواهد بود و در موقعيت اجتماعي حتما مقام بالايي خواهد يافت و بسيار ثروتمند خواهد شد. داشتن همسري با اين مشخصات آرامش خيال به همراه خواهد داشت.

  اگر ابرو پر پشت و كوتاه باشدصاحب آن بسيار با شخصيت و خانواده دوست و متعصب خواهد بود.

  اگر موهاي ابرويي در دو جهت مخالف رشد كرده باشد صاحب آن غير قابل اطمينان و اعتماد خواهد بود.

  اگر ابرويي به طور مستقيم و متمايل به بالا باشد صاحب آن بسيار رويايي و ميتواند عاشقي بسيار هيجان انگيز باشد.

  ابروان قوسي به شخصي تعلق دارند كه بسيار زورگو، خود مختار با قدرت بيش از اندازه و غير قابل كنترل جنسي ميباشد.

  ابرواني كه در وسط به هم رسيده باشندبه شخصي تعلق دارند كه بسيار مصمم ميباشد و بجز عقيده خودش به عقيده كسي اهميت نميدهد و ميتواند عاشقي بسيار زورگو باشد.

  صاحبان آبروان مستقيم و به هم چسبيده بسيار رك گو هستند و به نظريه و عقايد ديگران در مورد خود كمترين اهميتي نميدهند.

  چشمها

  صاحب چشمهاي درشت ، بسيار حساس و در عين حال از صميميت زياد برخوردارند.

  اگر مردمك چشمي درشت باشد صاحب آن بسيار سخاوتمند و وفادار و صميمي ميباشد و نسبت به معشوق و همسر وفادار خواهد بود.

  اگر مردمك چشمي كوچك است صاحب آن حساس و شخصيتي منزوي طلب خواهد داشت.

  اگر عنبيه چشمي درشت باشد، صاحب آن بسيار حساس بوده وبه راحتي ميرنجد و ممكن است بدون دليل خوشحال شود و با كوچكترين بهانه اي به گريه بيفتد.

  اگر عنبيه چشمي كوچك باشد صاحب آن احتياج بسيار زيادي به توجه ديگران دارد و به سادگي احساسش را بروز نميدهد.

  چشماني كه بيش از حد معمول به هم نزديك باشند ، صاحب آن بسيارنكته سنج خواهد بود و جزئيات هيچ چيز از نظرش دور نخواهند ماند. گاهي اوقات يك چنين افرادي ميتوانند بسيار تنگ نظر باشند.

  اگر چشماني بيش از حد معمول از هم فاصله داشته باشند صاحب آن بسيار متفكر خواهد بود. يك چنين شخصي از وسعت فكري بيش از اندازه برخوردار خواهد بود و به طور كلي يك چنين افرادي را ميتوان بسيار باهوش و در عين حال روشنفكر ناميد. خواسته ها و توقعات يك چنين فردي از زندگي بيش از حد ميباشد و اراده اش را هو دارد كه به همه خواسته هاي خود برسد.

  دماغ

  دماغ كوتاه:
  صاحب يك چنين دماغي حتما داراي يك شخصيت ممتاز ميباشد، با روحيه اي بسيار شاد و با دست و دلبازي بسيار زياد . عشق براي يك چنين شخصيتي بسيار مهم به شمار ميرود و خود نيز بسيار عاطفي ميباشند.

  دماغ بلند:
  قدرت اراده بسيار زياد و طبيعت گرم از مختصات چنين دماغي هستند، يك چنين شخصي از نظر جنس مخالف بسيار محبوب ميباشد و در عين حال نيز خود فردي بسيار مسئول ميباشد. اگر دماغ شخصي بسيار بلند ميباشد شخصي بيش از اندازه جاه طلب خواهد بود و در عين حال بسيار كله شق.

  اگر دماغي به صورت محدب باشد صاحب آن عاشق تفريح ميباشد و همه سعيش را براي خوشحال كردن محبوب ، دوست و همسرخود خواهدنمود. در عين حال صاحب يك چنين دماغي شخصي بسيار پول پرست خواهد بود ولي اگر كسي صاحب دماغ مقعري باشد، برعكس بالايي بسيار سخاوتمند و دست و دلباز خواهد بود و براي محبوب و همسرش مرتب كادوهاي گرانبها خواهد خريد .


  اگر دماغي بسيار پهن باشد صاحب آن بسيار حساب گر خواهد بود و در عين حال در عشق و ازدواج بسيار وفا دار است .

  لبها

  اگر شخصي صاحب لبهاي باريك باشد هرگز نبايد از او انتطار ابراز عشق و عاطفه زياد داشت و هر گاه يك چنين فردي به شما ابراز عشق بكند بايد آن را جزو يكي از معجزات به حساب بياوريد.

  صاحب لبهاي پر گوشت و كلف حتما بسيار حراف تشريف دارد و سخنش نيز دلنشين خواهد بود. اين شخص هميشه آماده كمك به كساني است كه احتياج به او دارند و در عين حال كه سخنران بسيار خوبي به حساب مي آيد مستمع فوق العاده اي نيز هست . اين گونه افراد بسيار قابل اعتماد ميباشند و از طرف ديگر بسيار شهوت پرست نيز ميباشند.
  برخي از كارشناسان بر اين باورند كه مدل موي شخص مي‌تواند نشان‌گر تصوير شخصي, كيفيت زندگي, ميزان عملگرايي, خودنمايي, اثرگذاري و پايگاه اجتماعي و اقتصادي فرد باشد. برخي نيز بر اين باورند كه موي شخص مي‌تواند نشانگر بالندگي عاطفي و ناحيه‌ي زيستي باشد.
  مفاهيم مختلف مدل‌هاي مختلف مو را در طول دهه‌هاي گذشته از نظر بگذرانيد. فرضاً, در دهه‌ي 60 و 70 قرن بيستم موي بلند شخص نشانه‌ي عصيان‌گري و شورشگري بود, اما امروزه در دهه‌ي 90 يك راننده‌ي كاميون بيابان نيز موهايش را بلند مي‌كند تا بسان سلطان موسيقي راك جلوه كند. بايد توجه داشت كه موهاي بلند دخترك 15 ساله تفسير متفاوتي با موهاي بلند يك زن 55 ساله دارد. در هر صورت, در اين قسمت حتي‌المقدور اسرار شناخته شده‌ي انواع مدل مو را در اختيار شما قرار مي‌دهيم. بايد توجه داشت كه نشانه خواني بايد همراه با نشانه‌هاي آشكار ساير ويژگي‌هاي فرد باشد تا بتواند فرد را به سوي تشخيص درست رهنمون شود.


  موي مردان
  موي بلند و موي كوتاه _ باور غالب اين است كه موي كوتاه نشانه‌ي محافظه كاري و سازگاري و موي بلند نشانه‌ي ماهيتي هنري و عصيان‌گري است. اين باور گهگاه درست مي‌نماياند؛ وليكن در همه‌ي موارد اين گونه نيست, زيرا موهاي بسيار كوتاه مي‌تواند نشانه‌ي موارد زير باشد:
  فرد احتمالاً اهل ورزش است؛
  در حال طي كردن دوره‌ي نظام بوده و يا اين كه در گذشته يك نظامي بوده است؛
  شخص در سازمان و يا اداره‌اي كار مي‌كند كه مجبور است مويش را كوتاه نگه دارد؛ اين امر مي‌تواند نشان‌گر گرايشات هنري, عصيان‌گري و مدگرايي باشد (در صورتي كه مو به طور غريبي رنگ شده باشد و يا اين كه بسيار كوتاه باشد)؛
  ممكن است نشانه‌ي محافظه‌كاري فرد باشد؛
  احتمالاً شخص به نوعي مشغول درمان بوده و يا اين كه اين امر از ضرورت درماني ناشي شده است؛
  احتمال دارد فرد اين گونه بپندارد كه جذابتر مي‌نماياند؛
  فرد به دليل راحتي و سهولت كاري, موي كوتاه را ترجيح مي‌دهد.
  اگر چه تامل در خصوص موارد بالا مي‌تواند براي تشخيص ماهيت اشخاص راهگشا باشد, ليكن بسندگي صرف به اين ذهنيات و كليشه‌ها مي‌تواند بازدارنده باشد.
  موي آراسته: مردي كه با موي آراسته, سشوار كرده و تافت زده ظاهر مي‌شود و اين امر را با لباس و كفش گرانقيمت همراه مي‌كند, خواهان به رخ كشيدن موقعيت و پايگاه غبطه‌برانگيز اجتماعي و شغلي خود است.
  اين حالت مي‌تواند نشانه‌ي كاميابي اقتصادي, خودمهم پنداري و اثرگذاري بر روي ديگران باشد. معمولاً مردان اين گونه براي موي سر خويش سرمايه‌گذاري پولي و زماني نمي‌كنند. در هر حال, استنباطي كه از اين حالت مي‌توان كرد اين است كه چنين مرداني بدين وسيله قدرت, توان مالي و برتري پايگاه اجتماعي خويش را به رخ ديگران مي‌كشند.
  بعلاوه, همين برداشت را مي‌توان به ناخن‌هاي آراسته نيز تعميم داد.
  نشانه‌هاي مرتبط با ريزش, كم پشتي و طاسي سر
  مرداني كه معدود تارهاي موي باقيمانده بر روي سر خود را با دقت و وسواس محسوسي شانه مي‌كنند و به اصطلاح به آن حالت مي‌دهند, در واقع بدين وسيله خودخواهي خود را نشان داده و در عين حال نسبت به قضاوت و داوري ديگران غافل هستند. زماني كه من با چنين مرداني برخورد مي‌كنم, نخستين سوالي كه به ذهنم خطور مي‌كند اين است كه آيا اين مرد نمي‌داند كه ما چشم داريم و همه چيز را مي‌بينيم. نكته‌ي قابل توجه اين كه اين برداشت‌ها وحي منزل نيست و در همه‌ي حالات استثنا به چشم مي‌خورد.
  استفاده از كلاه گيس و كاشتن و ترميم موي سر: مرداني كه با ترميم موي سر خويش كم پشتي و يا ريزش آن را جبران مي‌كنند, بدين وسيله نخوت و فقدان اعتماد به نفس خويش را نشان مي‌دهند. بعلاوه, بدين وسيله فرد با جذاب نشان دادن خويش اعتماد به نفس از دست رفته را كسب مي‌كند. در هر صورت, از نشانه‌هاي اين نوع اقدامات ترميمي مردان مي‌توان به مواردي چون برخورداري از امكانات مادي, نقص زدايي و ظاهر گرايي اشاره كرد.
  استفاده از انواع كلاه‌ها: مردان طاسي كه از كلاه بيس‌بال براي پوشش اين نقيصه‌ي خود استفاده مي‌كنند, در واقع در برابر پير شدن از خود مقاومت نشان مي‌دهند. در اين ارتباط بايد به اين نكته توجه كرد كه بسياري از مردان طاس براي حفاظت از فرق و كاسه‌ي سر خويش در برابر آفتاب سوزان از اين كلاه‌ها استفاده مي‌كنند؛ ليكن اگر مردان طاس در منزل نيز از اين كلاه‌ها استفاده مي‌كنند, اين امر مي‌تواند نشان‌گر فقدان خودباوري و اعتماد به نفس باشد.
  موي رنگ شده: مرداني كه موي سر خود را رنگ مي‌كنند, عمدتاً خواهان پوشاندن موهاي سفيد خود هستند و بدين وسيله خود را جوان مي‌نمايانند. روشن است كه اين وسيله در همه‌ي حالات و مقاطع سني نمي‌تواند راهگشا باشد. فرضاً چنان چه مرد 75 ساله‌‌اي داراي موهاي مشكي يك‌دست باشد, در آن صورت پنهان‌كاري كاملاً بي‌مورد است. در هر صورت, از ويژگي‌هاي اين اشخاص مي‌توان به خودخواهي, واقعيت گريزي و بسان كبك عمل كردن اشاره كرد.

  موي صورت مردان

  ريش و سبيل: برخي از مردم بر اين باورند كه ريش و سبيل مي‌تواند نشانه‌ي راز آلودگي شخص باشد. بايد توجه داشت كه اين برداشت درست نبوده و مردان به دلايل مختلف از موي صورت استفاده مي‌كنند.
  در هر صورت, ريش و سبيل مي‌تواند به موارد زير دلالت كند:
  مرد مي‌پندارد كه بدين شكل جذاب‌تر مي‌نماياند؛
  مرد جوان بدين وسيله خود را سالدار مي‌نماياند؛
  با استفاده از ريش, فرد سن و سال و چروك‌هاي صورت خود را مي‌پوشاند؛
  فرد بدين وسيله نقص صورت خود را مي‌پوشاند؛
  مرد ريشو بدين شكل ماهيت عصيانگرانه‌ي خويش را مي‌نماياند؛
  مرد در جايي شاغل است كه از اين بابت محدوديتي را به شخص تحميل نمي‌كنند.

  دقيقاً به طول و شكل و شمايل ريش و سبيل مردان توجه كنيد, زيرا ريش و سبيل‌هاي بلند مي‌تواند گرايشات سياسي ليبراليستي مردان را بنماياند. از سوي ديگر, ريش و سبيل نامرتب, كثيف و ناآراسته مي‌تواند نشانه‌ي ويژگي‌هايي چون كاهلي, دلمردگي, اختلالات و عوارض روحي و فيزيكي, فقدان قدرت داوري و ساير كاستي‌ها و نقايص بهداشتي باشد.

  موهاي ساير قسمت‌ها: ابروان پرپشت و نامرتب و موهاي زياد دماغ و گوش مردان, نشانه‌ي اين است كه اين اشخاص به ظاهر خويش اهميتي نمي‌دهند. برخي از اين مردان بر اين باورند كه مرتب كردن و آراستن موهاي اين قسمت‌هاي صورت عملي نادرست و نامردانه است.

  مدل موي نامتعارف و نمايان: مدل و يا رنگ موي غير عادي و نامتعارف مي‌تواند دلالت بر موارد زير داشته باشد:
  ماهيت ناسازگار؛
  فرد ماهيتي عصيانگرانه و شورشي دارد؛
  فرد شيفته‌ي ماجراجويي است؛
  فرد گرايشات مدپرستانه و هنري دارد؛
  فرد داراي شغلي نامتعارف بوده و سبك زندگيش نامتعارف است؛
  شخص بدين وسيله خواهان عضويت در يك گروه هم سال خاص است؛
  سازگاري با مدل‌‌هاي غالب و حاكم در اجتماع؛
  بي‌توجهي به صورت‌هاي ظاهر؛
  ميل به منحصر به فرد بودن و جلب توجه كردن؛
  تاثيرات فرهنگي (سن و سال فرد, نژاد و گروه‌هاي مختلف اجتماعي).

  موي زنان
  مدل موي زنان در قياس با چگونگي موي مردان محدوديت چنداني ندارد, زيرا مردم آسان‌تر انواع مدل موي سر زنان را مي‌پذيرند, چون مدگرايي عمدتاً از آن جنس مونث است. با اين وجود, موي سر نمايان و نامتعارف زنان نيز تعابير و تفاسير خاص خود را دارا مي‌باشد.
  موهاي كوتاه و بلند: بر اساس فرهنگ ما, جواني و جذابيت جسماني زنان با موي بلند تعريف و تبيين مي‌شود. به همين دليل, بلندي و كوتاهي موي زنان تفاسير خاص خود را دارا مي‌باشد. حال اگر عليرغم اين نگرش فرهنگي زني مويش را كوتاه نگه دارد, بايد به موارد زير توجه كرد:
  موي زيبا, كوتاه و آراسته – اين حالت مي‌تواند نشان‌گر تمايلات هنري فرد بوده و در عين حال از برخورداري مالي حكايت كند. باري, هزينه كردن مبلغ قابل توجهي از درآمد براي آرايش مو مي‌تواند نشانه‌ي اهميت دادن به ظاهر شخصي, ميل به پذيرفته شدن, اهميت دادن به نظرات ديگران و احتمالاً عدم ايمني باشد.
  موي كوتاه معمولي زنان _ چون نگه داشتن موي بلند دشوار و هزينه بر است, بسياري از زنان موي خود را كوتاه مي‌كنند تا از دنگ و فنگ نگهداري موي بلند در امان باشند. در هر صورت, از نشانه‌هاي بارز اين حالت مي‌توان از عملگرايي فرد نام برد, به ويژه اگر اين حالت با ساير ويژگي‌هاي عملگرايي همراه شود.
  موي بسيار كوتاه سبب توجه ديگران مي‌شود _ چنان چه لباس زني زرق و برق دار و زننده باشد, جلب توجه كردن اين حالت مو نمود مي‌يابد.
  احتمال دارد كه موي بسيار كوتاه دلالت بر ضرورت‌هاي درماني داشته باشد _ فرضاً, زناني كه شيمي درماني مي‌شوند, چاره‌اي جز اين ندارند.

  در رابطه با موهاي بلند بايد موارد زير را از نظر گذراند:

  چون فرهنگ ما موي بلند را نشانه‌ي جذابيت و زيبايي مي‌داند, زني كه بيش از چهل سال سن دارد و در عين حال موهايش را به طور نماياني بلند نگه مي‌دارد, در برابر پير شدن از خودش مقاومت نشان مي‌دهد و ادا و اطوار جوانان و چشم نوازان را در مي‌آورد. از ويژگي‌هاي اين زنان مي‌توان به مواردي چون ذهنيت گرايي, روياپردازي و واقعيت‌گريزي اشاره كرد.
  موي بلند نمايان يك زن ممكن است حالت چشم‌نوازي نداشته باشد و اين كيفيت سبب شود كه بپندارد كه بدين شكل جذابيت جنسي محسوسي كسب مي‌كند.
  موي بلند نامتعارف مي‌تواند نشانه‌ي عصيانگري و ماهيت شورشي بر عليه آداب و سنن دست و پا گير و بازدارنده باشد, زيرا بسياري از زنان موي بلند نمايان را نشانه‌ي آزادي و فارغ بودن از هر گونه محدوديتي مي‌دانند. حال اگر نوع لباس زن اين برداشت را تقويت كند, در آن صورت اين نشانه انكار ناپذير مي‌شود.
  موي بلند كثيف و ژوليده مي‌تواند نشان‌گر خصوصياتي چون فقدان قوه‌ي تشخيص و داوري, بيماري, كاهلي و تنبلي, تن‌آسايي, ماهيتي شورشي, دلزدگي و لاقيدي شخص باشد. در صورت كثيف بودن موي سر, براي خواندن زنان لازم است كه به ساير شاخص‌هاي بهداشتي نيز توجه شود.
  موي پوش داده: پوش دادن مو مي‌تواند نشان‌گر سالمندي زن بوده و در عين حال مي‌تواند نمايانگر ناحيه‌ي زيستي زن باشد. فرهنگ حاكم بر مناطق مختلف سبب مي‌شود كه اشخاص اولويت و ارجحيت فرهنگي را در ظاهر خويش دخالت دهند.
  اين حالت تا حدي كم پشتي مو را جبران مي‌كند و هم اين كه سبب صرفه‌جويي در هزينه‌هاي آرايشي مي‌شود.
  رنگ مو: رنگ كردن مو در بين اين جنس طبيعي است. مگر آن كه زني مويش را به طور نامتعارفي رنگ كرده باشد و اين رنگ كاملاً به چشم بخورد. از سوي ديگر, چنان چه زني سفيدي مويش را با رنگ كردن بپوشاند, اين امر مي‌تواند گويا باشد. براي مثال, اين اشخاص متوسل به تمارض و وانمود كردن نشده و واقعيت سني خويش را به راحتي پذيرا مي‌شوند. در برابر اين گروه, اشخاصي هستند كه به دلايل حساسيت‌هاي آلرژيكي اقدام به رنگ كردن نمي‌كنند. در هر صورت, در هنگام خواندن شخصيت زنان بايد ظرايفي از اين دست نيز لحاظ شود.
  موي صورت و تن زنان: در ايالات متحده, هنجار غالب فرهنگي اين است كه زنان موهاي زير بغل را زدوده و پاهاي خود را عاري از هر گونه موي زبر سازند. به علاوه, موهاي ابرو نيز بايد آراسته باشد. زني كه هراسي از رويش مو در تنش ندارد, بايد به فرهنگ ديگري تعلق داشته باشد. باري, زني كه در ايالات متحده متولد شده باشد, وليكن اقدام به زدودن موهاي نواحي مختلف تنش نكند, مي‌تواند نشانه‌هايي چون عصيانگري, دلبستگي به باور رهايي و طبيعت باوري را به دست دهد. از ساير نشانه‌ها نيز مي‌توان به افسردگي, كاهلي, دلزدگي و راحت طلبي اشاره كرد. از سوي ديگر زني كه دستي به سر و صورت خويش نمي‌كشد و نسبت به موهاي پراكنده‌ي صورت و ابروي خود بي‌توجه است, بدينسان اعتراض خود را نسبت به هنجارها و قيودات تحميلي جامعه مي‌نماياند و اهميتي به نظر ديگران در اين خصوص نمي‌دهد. بعلاوه, شايد كيفيت بزرگ شدنش بر اساس باورهاي خاصي بوده باشد.
  #1 ارسال شده در تاريخ 14th August 2009 در ساعت 00:40

 2. یک کاربر از این پست تشکر کرده است :


 3. afarin129 آواتار ها
  afarin129
  کاربر سایت
  Oct 2011
  تهران
  11
  12
  تشکر شده : 20

  پیش فرض

  فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]

  نیم رخ افراد به ما این امکان را می دهد که در زمانی اندک اطلاعاتی کلی و مناسب از شخصیت افراد به دست آوریم . شخصیت شناسی بر اساس نیم رخ افراد نیازمند مشاهده دقیق و مهارت تشخیص شماست .لازم است اضافه کنم که نباید با استفاده از این روش در مورد کل شخصیت افراد نتیجه گیری کنید لازم است ابتدا اطلاعات کافی در مورد انواع شخصیت ها و تفاوت ها بدست آورید و هنر تلفیق اجزای صورت را با مشاهدات مختلف افزایش دهید تا از طریق چهره خوانی به شناخت مناسبی دست پیدا کنید.در ادامه اجزای مختلف صورت بر اساس مشاهده از نیم رخ را قرار داده ام این اجزا را با مشاهد تصاویر می توانید تلفیق کرده و به شخصیت کلی افراد پی ببرید.

  فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]  چشم ها : حالت چشم ها با مقدار لغات و نوع لغاتی که افراد استفاده می کنند ارتباط دارد .چشم های گود رفته معمولا افرادی کم حرف هستند و از جملات کوتاه استفاده میکنند .چشمهای مسطح افرادی هستند که از جملات سنجیده استفاده میکنند این دسته به خوبی در مدت زمان مناسب منظور خود را در جملات بیان می کنند  شخصیت شناسی از روی چشم.افرادی که چشمانی برجسته دارند معمولا از حرف زدن خسته نمی شوند افرادی خوش صحبت هستند که هیچ وقت حرف کم نمی آورند.این دسته برای شغل هائی مثل بازاریابی و سخنرانی بسیار مناسب اند.

  بینی : بینی بزرگ نشان دهنده حجم زیاد اکسیژن است.افرادی که بینی بزرگی دارند از آن دسته آدم های سخت کوش و موفق هستند .ابتکار و کارائی از ویژگی های اصلی آنهاست .بینی بزرگ به آنها کمک میکند تا اکسیژن بیشتری به ریه ها جذب شود و فکری روشن و فعال داشته باشند.
  بینی کوچک نشانه افرادی که وقت کشی میکنند و در طول روز فقط یک درصد نسبت به افراد با بینی بزرگ فعالیت دارند .این دسته اهل طفره رفتن هستند و نیز از توانائی دقت و تمرکز برخوردار نیستند .این افراد می بایست طرز صحیح تنفس را بیاموزند.

  دهان:
  دهان رابطه مستقیم با نحوه کارکرد دستگاه گوارش دارد.معده بهم ریخته امکان درست اندیشیدن را از فرد میگیرد .زمانی که دهان از سطح ( در نیم رخ) بیرون زده باشد می فهمیم که کارکرد مزاجی مناسب نیست و این دهان نشان دهنده بی ملاحظه گی در انتخاب کلمات و زمان سخن گفتن است.
  زمانی که دهان هم سطح با نیم رخ است ما میفهمیم که این فرد توانائی مهار کردن زبان خود را داردو در سخن گفتن از ادب و نزاکت بهره برده است.

  چانه :
  زمانی که چانه از سطح نیم رخ فرد عقب تر باشد نشان دهنده کم صبری و هیجان زدگی فرد است .طبیعتا ما با فردی طرف هستیم که تکانشی عمل می کند و انجام اعمال شتاب زده از او دور از انتظار نیست .این دسته از افراد مستعد مشکلات قلبی هستند.اگر چانه با سطح نیم رخ مماس باشد این فرد مهار شده تر و صبورانه تر عمل میکند و اگر چانه برآمده باشد با فردی فوق العاده صبور طرف هستیم این ویژگی را می توانید در چهره دوندگان اسکیت بازان و شناگران ببینید .چنین فردی مناسب شغل پرستاری است که نیازمند صبر و استقامت است.

  موها :

  نوع ، رنگ و میزان مو در افراد نشان دهنده نیرو و بنیه فرد است.موهای تیره پرپشت و ضخیم و خوش حالت نشان دهنده احساساتی بودن و بنیه قوی ، سرزندگی و شور زندگی است اما موهای شکننده و ضعیف نشان دهنده خلق و خوی خیالاتی و بنیه ضعیف در فرد است.موهای تیره متعلق است به افراد احساساتی .موهای پرپشت و مجعد با رنگ های طلائی و براق اغلب متعلق به افراد فعال و هنرمند است.موهای زرد کاهی بدون درخشش متعلق به افرادی است که دچار سوء تغذیه و کمبود نیرو هستند موهای فر افتاده و قهوه ای سوخته القا کننده شخصیتی قوی هستند.

  ابروها :
  ابروهای نازک و کم پشت به ضعف قوای جسمانی و فکری و مزاجی اشاره دارند در مقابل ابرو های پهن و پرشت نشان دهنده قوای بدنی قوی هستند.ابروهائی که در انتها به سمت پائین فروافتاده اند نشان دهنده خوش قلبی و شیدائی در فرد می باشند.  ابروهائی که اندکی کمانی هستند نشان دهنده حساسیت پذیری فرد هستند چنین فردی استعداد داستان نویسی و قصه گوئی و حتی فروشندگی دارد.ابروهای صاف نشان دهنده واقع بینی و عمل گرائی در فرد است چنین فردی بالغانه فکر میکند مثل آدم های اتو کشیده دقیق و حساب شده .ابروهائی که کاملا کمانی هستند و به چهره فرد حالتی حیرت زده بخشیده اند نشان دهنده عدم جدیت در فرد و سرشت ضعیف هستند.ابروهائی که تاجشان صاف است ولی با رسیدن به شقیقه کمی تغییرشکل می دهند نشان دهنده قلب مهربان و عزم استوار در فرد است.
  فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]

  فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ] فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ] فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ] فقط کاربران ثبت نام شده میتوانند لینک های انجمن را مشاهده کنند. ]
  #2 ارسال شده در تاريخ 25th March 2012 در ساعت 10:34

موضوعات مشابه

 1. تاریخ روانشناسی در ایران
  توسط secret در انجمن روانشناسي عمومي
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 6th April 2009, 22:54
 2. تاریخچه علم روانشناسی
  توسط secret در انجمن روانشناسي عمومي
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 6th April 2009, 21:33
 3. رشته های تخصصی روانشناسی
  توسط lale237 در انجمن روانشناسی تخصصی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 4th April 2009, 21:50
 4. روانشناسی چهره
  توسط Admin در انجمن تست هاي روانشناسي
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 28th July 2008, 06:52

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran&تزیین سفره هفت سین 96