لباسهای مجلسی و نحوه دوخت
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10
 1. bibigol آواتار ها
  bibigol
  مدیر بخش هنر در خانه
  Jul 2009
  3,074
  5,964
  تشکر شده : 5,893

  Heart لباسهای مجلسی و نحوه دوخت

  الگوي اوليه لباس ركابي ( لباس شب ).
  در ابتدا ما نياز به اندازه هاي دور سينه و دور باسن و دور كمر و كارو پشت و جلو و فاصله وبلندي سينه و قد بالا تنه و بلندي باسن داريم . براي بدست اوردن دور سينه متر را دور سينه قرار مي دهيم و 4 انگشت دستمان را روي وسط سينه مي گزاريم و اندازه گيري ميكنيم و بعدبراي باسن متر را دور برجسته ترين بخش باسن قرار ميدهيم و اندازه مي گيريم و بلندي سينه را از روي سر شانه تا نوك سينه اندازه گيري مي كنيم و فاصله سينه را از فاصله بين دونوك سينه بدست مي اوريم و براي كمر متر را طوري قرار مي دهيم كه با كمر بك بند انگشت فاصله داشته باشد و اندازه كارو را فاصله بين دو جاييكه دست به بدن وصل شده اندازه مي زنيم و قد كل را هم به دلخواه از سر شانه اندازه مي زنيم و قد بالا تنه را از سرشانه تا كمر اندازه مي زنيم قد ركاب هم به دلخواه مي باشد ملي معمولا از 12 تا 15 متغير مي باشدو بلندي حلقه استين بين 17 تا 23 متغير است ( اولي براي خانمهاي لاغر و 23 براي خانمهاي چاق ). خيلي دقت كنيد كه بلندي سينه و بلندي حلقه و بلندي بالا تنه و قد را حتما از قد ركاب كم كنيد در شكل براي تصور بهتر من ركاب و خط سرشانه را نشان داده ام( كه نيازي به نشان دادن ندارند) كه يادتان باشد اين بلندي ها را در الكوي پايين حتما از قد ركابتان كم كنيد
  براي بدست اوردن خط كارو به اندازه قد ركاب از سرشانه پايين امده ايم و براي خط سينه بلندي حلقه استين منهاي بلندي ركاب و براي خط كمر بلندي بالا تنه منهاي قد ركاب و براي خط باسن معمولا 18 سانت پايين تر از خط كمر رسم مي كنيم و براي قد كل لباس قد كل را منهاي قد ركاب مي كنيم و پايين مي اييم در ضمن در اين الگو جادوخت لحاظ شده و نياز به جادوخت گذاشتن نيست شما مي توانيد بعد از رسم الگو آن را روي پارچه گذاشته و دقيقا از روي الگو برش بزنيد بدون نياز به اينكه جادوخت بگزاريد .
  جلو باسن 1/4+6 سينه 1/4+5 كمر 1/4+8
  پشت باسن 1/4+4 سينه 1/4+3 كمر 1/4+6

  الگوي جلو : مطابق شكل ابتدا يك مستطيل به عرض 1/4باسن+6 و طول قد كل لباس ميكشيم بعد از روي خط كارو 1/2كاروجلو +6 به سمت چپ مي رويم و بعد از ان حلقه استين را به شكل هلال به 1/4+5خط سينه وصل مي كنيم و بعد از ان از انتهاي حلقه استين به 1/4+8كمر وصل مي كنيم و از انجا به خط باسن 1/4+6 كه وصل مي كنيم .
  براي رسم ساسون ابتدا روي خط كارو فاصله سينه 1/2+1 را علامت مي گزاريم و يك خط صاف تا پايين ميكشيم از روي خط مشخص شده كه با رنگ قرمز در شكل نشان داده شده روي خط كارو به اندازه 3 سانت به اطراف ميرويم كه جمعا 6 سانت مي شود و به نقطه بلندي سينه وصل مي كنيم و روي خط كمراز دو طرف هم از خظ قرمز مشخص شده 1/5 سانت به اطراف مي رويم وبه نقطه بلندي سينه وصل مي كنيم و از پايين هم به خط باسن وصل مي كنيم و از انجا به انتهاي مستطيل وصل مي كنيم
  الگوي پشت : : مطابق شكل ابتدا يك مستطيل به عرض باسن 1/4+4 و طول قد لباس ميكشيم بعد از روي خط كارو كاروپشت1/2 به سمت چپ مي رويم و بعد از ان حلقه استين را به شكل هلال به خط سينه 1/4+3 وصل مي كنيم و بعد از ان از انتهاي حلقه استين بهكمر 1/4+6وصل مي كنيم و از انجا به خط باسن 1/4 +4كه وصل مي كنيم .و در قسمت زيپ 2 سانت در روي خط كمر داخل ميرويم و به خط كارو و خط باسن وصل مي كنيم و از انجا به انتهاي مستطيل وصل مي كنيم براي ساسون پشت فاصله سينه 1/2+1 را علامت مي گزاريم و يك خط صاف تا پايين ميكشيم كه با رنگ قرمز در شكل نشان داده شده روي خط كمر 1/5 سانت به اطراف ميرويم وبه نقطه بلندي سينه وصل مي كنيم و از پايين هم به خط باسن وصل مي كنيم اگر مي خواهيد پشت لباستان در اصطلاح حلقه استين نداشته باشد ( مثل بيشتر لباسها ) مي توانيد از روي خط سينه الگو كشي كنيد و قسمت كارو را در نظر نگيريد
  طرز برش: خطهاي سفيد روي الگو همه برش مي خورند خط قرمز ساسون را هم از بالا تا پايين برش مي زنيم دقت كنيد كه قسمت سمت راست الگوي جلو را حتما روي دولاي بسته پارچه قرار دهيد حالا الگوها را روي دولاي پارچه مي گزاريم و برش مي زنيم ابتدا ساسون ها را به فاصله يك سانت مي دوزيم براي زيپ پشت 2 سانت دوخت در نظر مي گيريم و براي پهلو ها 3 سانت دوخت در نظر مي گيريم براي اندازه ركاب قد ركاب را 2 برابر مي كنيم و روي پارچه يك بند در مي اوريم منتها 3 سانت اضافه تر مي گيريم كه به لباس وصل كنيم مثلا اگر ركاب را 12 سانت گرفته ايم قد ركابمان 12+12+3 ميشود و اگر براي پشت از قسمت خط سينه در نظر گرفته ايد قد ركاب اين طور ميشود( 23 تا17 ) +12+3  در اين لباس حلقه پشت گرفته شده  در اين لباس قسمت پشت از روي خط سينه گرفته شده
  ویرایش توسط bibigol : 15th July 2009 در ساعت 02:04
  همیشه بوی عطر به آن دستی که گلی هدیه می کند باقی خواهد ماند...
  #1 ارسال شده در تاريخ 15th July 2009 در ساعت 02:02

 2. bibigol آواتار ها
  bibigol
  مدیر بخش هنر در خانه
  Jul 2009
  3,074
  5,964
  تشکر شده : 5,893

  Wink پیراهن  ابتدا از الگوي شوميز بالاتنه جلو رولت كنيد.


  2- در نظر داشته باشيد كه دامن را بعد از اتمام الگوي بالاتنه به آن وصل كنيد.

  3- پنس سر شانه را ببنديد. دقت كنيد كه پنس سينه بيشتر مي شود.

  4- خط ab را در نظر بگيريد. انرا به قسمت تقسيم كنيدو از نقطه b به اندازه 1/3ab بالا برويد و آنرا c بناميد.

  5- حال خط cd را عمود بر خط ab رسم نماييد.

  6- روي خط cd روي تلاقي با پنس سينه دو نقطه F و G مشخص نماييد.

  7- سپس از نقاط F و G يك سانت به بيرون برويد و آنرا f و g بناميد. اين نقاط جديد پنس ما هستند لذا از نقطه B به اين نقاط وصل كنيد و انرا تا پاي پنس ادامه دهيد.

  8- حال از نقطه c به اندازه 1/2 ac بالا برويد و انرا n بناميد.

  9- حال از نقطه B به اندازه 1/2 kB بالا برويد و انرا m بناميد. و يك خط منحني از m به n رسم كنيد.

  10- منحني حلقه آستين qp را در نظر بگيريد. از نقطه q به اندازه 1/4 pq بالا برويد و انرا o بناميد. و يك خط منحني از q و o و m رسم كنيد.

  11- حال منحني cnmBfc و gBmoqdg را جدا گانه ببريد و آنرا را روي دولاي باز پارچه قرار دهيد.  12- منحني bcfgdvutsb را ببريد پنس gfstug را ببنديد به گونه اي كه g روي f و u روي s قرار گيرد و خط cb را روي تاي بسته قرار دهيد.  13- از قسمت پشت شوميز رولت كنيد.  14- حال خط QT را عمود بر خط RS طوري رسم نماييد كه از نقطه Q بگذرد.  15- منحني QTSPQ را ببريد.  16- دامن فون 4 اوزمان را رسم كنيد.(طريقه رسم اين دامن قبلا گفته شده است.)و پنس کوچک را روی الگوی جلو ببندید.  17- حال پشت دامن مورد نظر را به منحني QTSPQ وصل كنيد.

  18- حال به جلوي دامن 14-24 سانت اوزمان براي پيلي دوقلو جلو بدهيد و آنرا به منحني جلوي بالاتنه يعني منحني bcfdvub وصل كنيد.  19- الگوي شما به پايان رسيد. دقت كنيد كه بند لباس را به نقطه m در الگوي جلو بدوزيد و در پشت مي توانيد به هر قسمتي كه دوست داريد بدوزيد ولي نقطه w كه نصف خط QT مي باشد بهتراست.

  20- اگر خواستيد مي توانيد نوارهايي مطابق شكل به دامن يا بالاتنه بدوزيد.
  همیشه بوی عطر به آن دستی که گلی هدیه می کند باقی خواهد ماند...
  #2 ارسال شده در تاريخ 27th August 2009 در ساعت 04:01

 3. یک کاربر از این پست تشکر کرده است :


 4. bibigol آواتار ها
  bibigol
  مدیر بخش هنر در خانه
  Jul 2009
  3,074
  5,964
  تشکر شده : 5,893

  پیش فرض پیراهن چپ و راستی

  براي الگوي پيراهن مي تونيد از الگوي بالا تنه جلو و پشت استفاده كنيد
  ولي براي الگوي چپ و راست بالا.

  ۱- الگوي بالاتنه جلو را با دو پنس بزرگ و كوچك رولت كنيد

  ۲- از پهلو و جلو ۲ سانت پايين بياييد و آنرا a نامگذاري كنيد.

  سپس انها را به هم متصل كنيد. سپس از خط وسط جلو به اندازه دور سينه + ۲ سانت جلو برويد

  و آنرا b نامگذاري كنيد. سپس به اندازه قد پهلو بالا رفته و آنرا c نامگذاري كنيد.

  حال از نقطه d به نقطه c يك خط منحني بكشيد.

  سپس از خط cb را به سه قسمت تقسيم كنيد و آنرا e و f نامگذاري كنيد . سپس از پنس كوچك و پنس بزرگ به اين دو نقطه با منحني خطي بكشيد.

  ۳- خط ها را برش بزنيد و پنس هاي كوچك و بزرگ را ببنديد.  ۴- اوزمان طبيعي دهيد.  ۵- ۱-۱.۵ سانت زاپاس اضافه كنيد.  در نظر داشته باشيد كه بعد از پياده كردن الگو روي پارچه براي دوخت لباس آنها را به صورت چپ و راست در گره بزنيد و لنتها را به پهلو ها بدوزيد.
  همیشه بوی عطر به آن دستی که گلی هدیه می کند باقی خواهد ماند...
  #3 ارسال شده در تاريخ 28th August 2009 در ساعت 11:46

 5. bibigol آواتار ها
  bibigol
  مدیر بخش هنر در خانه
  Jul 2009
  3,074
  5,964
  تشکر شده : 5,893

  Wink لباس شب

  1- پنس هاي سر شانه و سينه را ببنديد.
  2- خط عمود بر خط سينه و خط كمر را به سه قسمت تقسيم كنيد و نقطه D نامگذاري كنيد.
  3- يك سر گونيا را روي نقطه D و سر ديگر را روي نقطه C قرار دهيد.
  4- حال هر دو ضلع گونيا را بكشيد و تا نقطه A امتداد دهيد.


  5- سپس خط پهلو و خط سر شانه را آنقدر ادامه دهيد تا همديگر را قطع نمايند. اين الگوي آستين
  سر خود مي شود.


  6- سپس پنس سينه را باز كنيد و به اندازه 5 سانت اوزمان دهيد. توجه کنید که الگو را روی تای اریب پارچه حتما قرار دهید و از پارچه های ریون سیلک و حریر بهتر است استفاده نمایید.


  7- 1- 1.5 سانت هم زاپاس بگذاريد.
  همیشه بوی عطر به آن دستی که گلی هدیه می کند باقی خواهد ماند...
  #4 ارسال شده در تاريخ 29th August 2009 در ساعت 08:37

 6. یک کاربر از این پست تشکر کرده است :


 7. bibigol آواتار ها
  bibigol
  مدیر بخش هنر در خانه
  Jul 2009
  3,074
  5,964
  تشکر شده : 5,893

  پیش فرض

  الگوي اوليه لباس ركابي ( لباس شب ).
  در ابتدا ما نياز به اندازه هاي دور سينه و دور با*سن و دور كمر و كارو پشت و جلو و فاصله وبلندي سينه و قد بالا تنه و بلندي با*سن داريم . براي بدست اوردن دور سينه متر را دور سينه قرار مي دهيم و 4 انگشت دستمان را روي وسط سينه مي گزاريم و اندازه گيري ميكنيم و بعدبراي با*سن متر را دور برجسته ترين بخش با*سن قرار ميدهيم و اندازه مي گيريم و بلندي سينه را از روي سر شانه تا نوك سينه اندازه گيري مي كنيم و فاصله سينه را از فاصله بين دونوك سينه بدست مي اوريم و براي كمر متر را طوري قرار مي دهيم كه با كمر بك بند انگشت فاصله داشته باشد و اندازه كارو را فاصله بين دو جاييكه دست به بدن وصل شده اندازه مي زنيم و قد كل را هم به دلخواه از سر شانه اندازه مي زنيم و قد بالا تنه را از سرشانه تا كمر اندازه مي زنيم قد ركاب هم به دلخواه مي باشد ملي معمولا از 12 تا 15 متغير مي باشدو بلندي حلقه استين بين 17 تا 23 متغير است ( اولي براي خانمهاي لاغر و 23 براي خانمهاي چاق ). خيلي دقت كنيد كه بلندي سينه و بلندي حلقه و بلندي بالا تنه و قد را حتما از قد ركاب كم كنيد در شكل براي تصور بهتر من ركاب و خط سرشانه را نشان داده ام( كه نيازي به نشان دادن ندارند) كه يادتان باشد اين بلندي ها را در الكوي پايين حتما از قد ركابتان كم كنيد
  براي بدست اوردن خط كارو به اندازه قد ركاب از سرشانه پايين امده ايم و براي خط سينه بلندي حلقه استين منهاي بلندي ركاب و براي خط كمر بلندي بالا تنه منهاي قد ركاب و براي خط با*سن معمولا 18 سانت پايين تر از خط كمر رسم مي كنيم و براي قد كل لباس قد كل را منهاي قد ركاب مي كنيم و پايين مي اييم در ضمن در اين الگو جادوخت لحاظ شده و نياز به جادوخت گذاشتن نيست شما مي توانيد بعد از رسم الگو آن را روي پارچه گذاشته و دقيقا از روي الگو برش بزنيد بدون نياز به اينكه جادوخت بگزاريد .
  جلو با*سن 1/4+6 سينه 1/4+5 كمر 1/4+8
  پشت با*سن 1/4+4 سينه 1/4+3 كمر 1/4+6

  الگوي جلو : مطابق شكل ابتدا يك مستطيل به عرض 1/4با*سن+6 و طول قد كل لباس ميكشيم بعد از روي خط كارو 1/2كاروجلو +6 به سمت چپ مي رويم و بعد از ان حلقه استين را به شكل هلال به 1/4+5خط سينه وصل مي كنيم و بعد از ان از انتهاي حلقه استين به 1/4+8كمر وصل مي كنيم و از انجا به خط با*سن 1/4+6 كه وصل مي كنيم .
  براي رسم ساسون ابتدا روي خط كارو فاصله سينه 1/2+1 را علامت مي گزاريم و يك خط صاف تا پايين ميكشيم از روي خط مشخص شده كه با رنگ قرمز در شكل نشان داده شده روي خط كارو به اندازه 3 سانت به اطراف ميرويم كه جمعا 6 سانت مي شود و به نقطه بلندي سينه وصل مي كنيم و روي خط كمراز دو طرف هم از خظ قرمز مشخص شده 1/5 سانت به اطراف مي رويم وبه نقطه بلندي سينه وصل مي كنيم و از پايين هم به خط با*سن وصل مي كنيم و از انجا به انتهاي مستطيل وصل مي كنيم
  الگوي پشت : : مطابق شكل ابتدا يك مستطيل به عرض با*سن 1/4+4 و طول قد لباس ميكشيم بعد از روي خط كارو كاروپشت1/2 به سمت چپ مي رويم و بعد از ان حلقه استين را به شكل هلال به خط سينه 1/4+3 وصل مي كنيم و بعد از ان از انتهاي حلقه استين بهكمر 1/4+6وصل مي كنيم و از انجا به خط با*سن 1/4 +4كه وصل مي كنيم .و در قسمت زيپ 2 سانت در روي خط كمر داخل ميرويم و به خط كارو و خط با*سن وصل مي كنيم و از انجا به انتهاي مستطيل وصل مي كنيم براي ساسون پشت فاصله سينه 1/2+1 را علامت مي گزاريم و يك خط صاف تا پايين ميكشيم كه با رنگ قرمز در شكل نشان داده شده روي خط كمر 1/5 سانت به اطراف ميرويم وبه نقطه بلندي سينه وصل مي كنيم و از پايين هم به خط با*سن وصل مي كنيم اگر مي خواهيد پشت لباستان در اصطلاح حلقه استين نداشته باشد ( مثل بيشتر لباسها ) مي توانيد از روي خط سينه الگو كشي كنيد و قسمت كارو را در نظر نگيريد
  طرز برش: خطهاي سفيد روي الگو همه برش مي خورند خط قرمز ساسون را هم از بالا تا پايين برش مي زنيم دقت كنيد كه قسمت سمت راست الگوي جلو را حتما روي دولاي بسته پارچه قرار دهيد حالا الگوها را روي دولاي پارچه مي گزاريم و برش مي زنيم ابتدا ساسون ها را به فاصله يك سانت مي دوزيم براي زيپ پشت 2 سانت دوخت در نظر مي گيريم و براي پهلو ها 3 سانت دوخت در نظر مي گيريم براي اندازه ركاب قد ركاب را 2 برابر مي كنيم و روي پارچه يك بند در مي اوريم منتها 3 سانت اضافه تر مي گيريم كه به لباس وصل كنيم مثلا اگر ركاب را 12 سانت گرفته ايم قد ركابمان 12+12+3 ميشود و اگر براي پشت از قسمت خط سينه در نظر گرفته ايد قد ركاب اين طور ميشود( 23 تا17 ) +12+3  در اين لباس حلقه پشت گرفته شده در اين لباس قسمت پشت از روي خط سينه گرفته شده
  همیشه بوی عطر به آن دستی که گلی هدیه می کند باقی خواهد ماند...
  #5 ارسال شده در تاريخ 31st August 2009 در ساعت 13:32

 8. 2 کاربر از این پست تشکر کرده اند :


 9. bibigol آواتار ها
  bibigol
  مدیر بخش هنر در خانه
  Jul 2009
  3,074
  5,964
  تشکر شده : 5,893

  پیش فرض

  لباس شب ساده با دامن کلوش ( پايه دامن عروس و نامزدي):
  مطابق شکل الگو با برش عصايي را اماده ميکنيم و بايد قد کل بالاتنه را تا روي برجستگي دامن در نظر بگيريم .
  بعد از برش بالاتنه بايد از کنار پهلوها 3 سانت درز بگيريم .
  براي دامن از الگوي دامن کلوش استفاده ميکنيم . براي ژپون زير دامن هم ميتوانيم از اين الگو و يا از الگوي دامن نيم کلوش هم استفاده کنيم که دامن زياد بزرگ نشود . براي پايين ژپون از فنر استفاده ميکنيم .
  براي پاپون هم مطابق شکل از الگو ها استفاده ميکنيم منتها در شکل اخر الگوي بندهاي دولا هم امده که بايد به صورت دولا ان را اماده کنيم .
  شکل وسطي را بايد يک لا برش بزنيم . چون بندينک هاي پاپون روي لباس يک لا هستند . البته يکي از بندها از ديگري بزرگتر است که شکل را بايد در اندازه بزرگتر برش بزنيم
  براي خود پاپون هم بايد يک مستطيل دولا به عرض 20 در 10 اماده کنيم و دور ان را بدوزيم و بعد وسط ان را چين بدهيم

  همیشه بوی عطر به آن دستی که گلی هدیه می کند باقی خواهد ماند...
  #6 ارسال شده در تاريخ 26th October 2009 در ساعت 00:16

 10. 3 کاربر از این پست تشکر کرده اند :


 11. sarall آواتار ها
  sarall
  کاربر سایت
  Apr 2009
  1
  0
  تشکر شده : 0

  پیش فرض زیپ مخفی

  با سلام
  لطفا نحوه دوخت زیپ مخفی لباس های شب رو هم آموزش بدین
  #7 ارسال شده در تاريخ 17th November 2009 در ساعت 21:17

 12. bibigol آواتار ها
  bibigol
  مدیر بخش هنر در خانه
  Jul 2009
  3,074
  5,964
  تشکر شده : 5,893

  پیش فرض

  sarall عزیز به لینک زیر مراجعه کنید روش دوخت زیپ مخفی رو با عکس براتون گذاشتم اگر متوجه نشدین بگین تا بازم راهنماییتون کنم
  با تشکر

  دوخت زیپ و بندینک
  همیشه بوی عطر به آن دستی که گلی هدیه می کند باقی خواهد ماند...
  #8 ارسال شده در تاريخ 18th November 2009 در ساعت 13:43

 13. bibigol آواتار ها
  bibigol
  مدیر بخش هنر در خانه
  Jul 2009
  3,074
  5,964
  تشکر شده : 5,893

  پیش فرض

  لباس شب با دامن تمام کلوش روي زانو :
  ابتدا الگوي اوليه لباس رکابي را با قد تا روي زانو تهيه ميکنيم و بلندي رکابها را 15 ميگيريم و حلقه پشت رو هم در نظر ميگيريم ( برش از کارو )
  بعد مطابق شکل براي دامن لباس از الگوي دامن تمام کلوش استفاده ميکنيم با اين براورد که چون قسمت جلو 20 سانت بالا امده و قد ما تا روي زمين 50 سانت کم دارد پس روي دامن تمام کلوش ما در يک طرف 50+20 =70 سانت را اندازه ميزنيم که اين جلو لباس ميشود و حتما همانجا روي پارچه اينجا را براي خودتان علامت بذاريد که دقيقا به وسط جلو دوخته شود و اين خط 70 سانت روي دامن جابجا نشود و بعد 1/6 دور کمر را براي دايره وسط که به لباس دوخته ميشود علامت ميزنيم ( 15 سانت )و بعد قد پشت تا زمين که همان 50 ميباشد را علامت ميزنيم که اين خط 50 سامنت هم دقيقا بايد روي وسط پشت قرار بگيرد و نبايد به هيچ عنوان جابجا شود و حتما پر رنگ علامت روي پارچه ميذاريم
  اگر در موقع وصل دامن به بالاتنه ديدي که شعاع دامن کم امد ميتوانيد دو باره شعاع وسط دامن را 1 تا 2 سانت گشاد کنيد
  براي استينهاي دامن هم مثل تاپيک لباس مجلسي پوشيده عمل کنيد . البته من در مورد استينهاي اين لباس نظري ندارم و همون استينهاي لباس مجلسي پوشيده را پيشنهاد ميکنم . اگه دوستان نظري در مورد استينها دارند ما رو هم مستفيض کنن .
  نکته : پيشنهاد ميکنم که اين لباس رو پشت بلند ،جلو كوتاه بدوزيد مثل لباس شب با دامن تمام کلوش ( لباس شب مدل دار )که خيلي قشنگتر تر از اين مدل ميشه .


  همیشه بوی عطر به آن دستی که گلی هدیه می کند باقی خواهد ماند...
  #9 ارسال شده در تاريخ 14th December 2009 در ساعت 15:54

 14. یک کاربر از این پست تشکر کرده است :


 15. bibigol آواتار ها
  bibigol
  مدیر بخش هنر در خانه
  Jul 2009
  3,074
  5,964
  تشکر شده : 5,893

  پیش فرض

  امیدوارم نحوه دوخت فنر رو متوجه بشین!

  نوار پلاستیکی

  1- زاپاس درز دوخته شده را باز کنید. نوار پلاستیکی را به اندازه ی درز قیچی کنید. بالا و پایین نوار پلاستیکی را به داخل برگردانید و چرخ کنید.  2- به صورتی که نوار از درز دوخته شده یک سانتی متر کوتاه تر باشد. نوار را به طرف زاپاس درز بدوزید.  لیفه ی فنر پلاستیکی

  1- به اندازه ی خط مشخص شده روی لباس دو نوار از پارچه ی ضخیم ببرید. دو طرف آنها را چرخ کنید.  2- دو سر نوار فنر پلاستیکی را مطابق شکل قیچی کنید. فنر را از لیفه ی دوخته شده عبور دهید. دو سر لیفه را چرخ کنید.  3- لیفه ی همراه فنر را با دقت در جای مشخص شده با سوزن ثابت کنید.  4- دو طرف لیفه ی آماده شده را با نخ همرنگ لباس بدوزید.
  لیفه ی فنر آهار دار

  1- نوار فنر آهار دار برای قسمت های هلال لباس به کار می رود. نوار تور را به اندازه ی قسمت مشخص شده قیچی کنید و با اتو فرم دهید.  2- نوار فنر آهار دار را به اندازه ی تور ببرید و وسط آن را در وسط تور بگذارید و چرخ کنید.  3- با سوزن ته گرد نوار فنر دار را روی خط برش متصل کنید.  4- ابتدا و انتهای نوار را چرخ کنید.  5- زاپاس برش هلال را باز کنید و از قسمت های نوار تور در دو طرف نوار آهار دار چرخ کنید.  منبع: مجله ی برش

  همیشه بوی عطر به آن دستی که گلی هدیه می کند باقی خواهد ماند...
  #10 ارسال شده در تاريخ 22nd December 2009 در ساعت 12:54

 16. 2 کاربر از این پست تشکر کرده اند :


علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran&تزیین سفره هفت سین 96