توضیح و بیان خواص گیاهان دارویی، عرقی جات،سبزیجات و میوه جات - صفحه 17
صفحه 17 از 18 نخستنخست ... 715161718 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 176
 1. ghazal606 آواتار ها
  ghazal606
  مدیر سابق
  Jan 2009
  تهران
  1,959
  460
  تشکر شده : 3,746

  پیش فرض خواص دارویی حنا

  حنا درختچه اي است به بلندي ۶ـ ۵ متر كه شاخه هاي آن متقابل، استوانه اي و اغلب پوشيده از تارهاي خار مانند است. برگهاي آن كامل، بيضي، نوك تيز، متقابل به طول ۳ـ ۲ سانتي متر، گلهاي آن سفيد رنگ معطر و گروهي.
  به فارسي حنا و در كتب سنتي و به عربي حنا، الهناء رقون و رقان گويند و گل آن را فاغيه مي نامند.
  اين درخچه گرمسيري در مراكش، مصر، تونس، الجزيره و در آسيا در هند، ايران و اغلب مناطق ديگر آسيا مي رويد و كاشته مي شود.
  در ايران در كرمان و بلوچستان بومي شده و كاشته مي شود.
  درختچه حنا بايد آبياري شود و از طريق قلمه و ريشه جوش و كاشت در اوايل بهار تكثير مي شود.
  تكثير آن از طريق كاشت بذر آن نيز انجام مي شود. برداشت برگهاي آن كه محصول مستعمل آن است در هر سال ۳ ـ ۲ مرتبه در طول مدت از اواسط تابستان تا اواسط پاييز انجام مي گيرد. برگهاي حنا خشك شده و به صورت گرد درآمده و به بازار عرضه مي شود.
  در برگهاي حنا گلوكوزيد و ماده رنگي و هنوتانيك اسيد وجود دارد. ماده رنگي آن به نام لاوسون مشابه با ۲ ـ هايدروكسي، آلفا، نافتوكينون است.
  طبق بررسي هاي ديگري گزارش شده كه در برگهاي آن يك ماده اوكسي، نافتوكنيون به نام لاوسن وجود دارد. اين ماده داراي خاصيت آنتي بيوتيك مي باشد. گلهاي آن معروف است كه خواب آور عميق است.
  اسانس روغني كه از گلهاي آن گرفته مي شود داراي آلفا، يونون و بتا. يونون است كه بتا. يونون جزء اعظم آن را تشكيل مي دهد.
  خواص حنا:
  در هند و چين از برگهاي آن براي معالجه جذام، يرقان، شوره سر استفاده مي شود.دم كرده برگهاي حنا را مانند چاي به زنها در موقع وضع حمل مي دهند. جوشانده ريشه آن مدر است و براي نرم كردن سينه و برونشيت نافع است.
  در شبه جزيره مالايا از له كرده برگهاي تازه آن به صورت ضماد در موارد سوزش پا كه منشأ بيماري بري بري و كمبود ويتامين b باشد و همچنين براي معالجه ناراحتي هاي پوستي استفاده مي كنند و به علاوه براي جوش و كورك و زخمهاي ختنه و رماتيسم و بزرگ شدن معده به كار مي رود.
  از جوشانده برگهاي حنا به صورت غرغره براي رفع پيله دندان استفاده مي شود. در مصرف داخلي براي كاهش درد معده بعد از زايمان و همچنين براي رفع خشونت صدا تجويز مي شود.
  (توجه: مصرف داخلي گياه علف دندان چون خراش دهنده و خطرناك است از نظر ميزان و مورد مصرف و ضرورت مصرف و مراقبت در عوارض احتمالي بايد حتماً نظير هر داروي غير مجاز مصرف داخلي با توصيه و زير نظر پزشك باشد.)
  ريشه قابض حنا را خشك كرده، خرد كرده و نرم كوبيده و براي معالجه جوش و كورك سر بچه ها به سر آنها مي مالند. ضمناً براي معالجه ناراحتي هاي چشم نيز به كار مي رود.
  در اندونزي از خمير برگهاي له شده آن براي معالجه عفونت چركي نرمه بند دور انگشت دست و ساير بيماري هاي ناخن و همچنين براي رفع هرپس استفاده مي شود. و از ميوه هاي خيلي نارس آن مرهمي درست مي كنند كه براي رفع خارش مفيد است.
  در فيليپين روغن و مرهمي كه از برگهاي حنا درست مي كنند براي نرم كردن زخمها و التيام زخم و ضرب خوردگي و رفع خون مردگي به كار مي رود. برگ آن را دم كرده مانند چاي مي خورند، از اضافه وزن جلوگيري مي كند و پمادي كه از ميوه هاي جوان آن درست مي كنند براي رفع خارش روي پوست مي مالند كه خيلي مفيد است.
  حنا از نظر طبيعت طبق رأي حكماي طب سنتي ايران مركب القوي مايل به سردي و خشك است. عده اي آن را گرم و خشك نيز گفته اند.
  از نظر خواص معتقدند كه براي بيماري هاي سر و چشم و دهان مفيد است. ضماد برگ آن با برگ گردو(نصف و نصف) براي سردرد نافع است و اگر با سركه بر پيشاني ماليده شود رفع سردرد مي كند.
  ماليدن برگهاي له شده آن با روغن زيتون براي رشد موي سر نافع است، خصوصاً اگر با آب گشنيز مخلوط شده باشد.
  غرغره آن با آب دم كرده برگ آن براي زخمهاي دهان مفيد است. خوردن دو گرم آن و يا خوردن آب خيس كرده ۵۰ گرم آن براي يرقان، طحال، سنگ كليه، مثانه و سختي ادرار نافع است. براي رويانيدن ناخن اصلي به جاي ناخن كج اثر خوب دارد.
  اگر آن را در آب خيس كرده و آب خيس كرده آن را با شكر بخورند، براي آغاز جذام مفيد است و اگر اين رژيم يك ماه ادامه يابد جذام تازه شروع شده، به كلي مرتفع مي شود. شست و شوي پوست با آب دم كرده آن براي سوختگي آتش مفيد است و ماليدن آن براي ورمهاي گرم كه زردآب از آن خارج مي شود نافع است و با روغن گل براي رفع جرب مجرب است.
  اگر از برگ خشك كوبيده آن با پيه ضماد درست كنند، براي التيام زخم گوشه ناخن مفيد است.
  اگر ۵ گرم از گل آن را با ۱۰۰ گرم آب و عسل مخلوط كرده و بخورند براي رفع انواع سردرد و خشك كردن رطوبت مفيد است.
  روغن گل حنا كه آن را «دهن الفاعيه» نامند و مانند گل سرخ تهيه مي كنند گرم و محلل مقوي مو براي روشني و درخشاني رنگ چهره نافع است.
  حنا مضر حلق و ريه است، از اين نظر بايد با كتيرا خورده شود. مقدار خوراك آن تا ۵ گرم است و اگر از آن بيشترخورده شود خطرناك و اسراف موجب هلاكت مي شود.
  در مدارك طبي ديگر اطباي معروف ايران مقدار خوراك از ساييده برگ آن را ۵/۲ گرم و خيس كرده در آب تا ۳۵ گرم برگ هم مي توان مصرف نمود و به تدريج آن را خورد. به طوري كه هر بار كمتر از ۵/۲ گرم از برگ آن مصرف داخلي شود.
  حنا براي رفع عرق بدبوي پا بسيار موثر است.
  از ساييده برگ آن كه در بازار حنا گفته مي شود براي رنگ كردن مو استفاده مي شود و جزء قابل ملاحظه اي از مواد رنگ كردن مو تجارتي مي باشد.
  توضيح: از برگهاي خشك شده گياه نيل كه به صورت گرد درآمده باشد، مخلوط با برگ حنا گردي به نام رنگ و حنا درست مي كنند كه براي رنگ كزدن مو به كار مي رود.
  هيچ چيز به اندازه ي زبان شايسته ي زنداني رفتن نيست
  دوستي و محبت را از دل بپرسيد چرا كه دلها گواهاني رشوه ناپذيرند

  #161 ارسال شده در تاريخ 8th August 2009 در ساعت 16:57

 2. یک کاربر از این پست تشکر کرده است :


 3. YAMAHDI آواتار ها
  YAMAHDI
  عضو افتخاری
  Dec 2008
  تهران
  31,093
  6,362
  تشکر شده : 29,217

  پیش فرض نکاتی که در مورد پاپ كورن نمی‌دانید

  فیبر بالا، چربی كم و روح كوچك هر دانه؛ این‌ها از خواص ذرت هستند.
  1- نام علمی پاپ كورن "zea mays everta" است و این تنها نوعی از ذرت است كه پف می‌كند و می‌تركد.
  2- هزاران سال است كه مردم از خوردن پاپ كورن لذت می‌برند اما بد نیست بدانید که در سال 1948 دانه‌های بوداده شده‌ای مربوط به پنج هزار سال پیش در غارها كشف شد.
  3- قبایل بومی آمریكا پاپ كورن را با چاشنی سبزیجات خشك شده، ادویه و حتی فلفل قرمز تند می‌خوردند. آنها در تهیه سوپ نیز از پاپ كورن استفاده می‌كردند.
  4- برخی از قبایل بومی آمریكایی معتقد بودند در هر دانه از پاپ كورن روحی زندگی می‌كند كه معمولا مزاحم انسان‌ها نمی‌شوند مگر آن كه خانه‌شان گرم شود. آن وقت است که به اطراف حركت می‌كنند و خشمگین و خشمگین‌تر می‌شوند تا این كه خلاصه با صدای بامپ بیرون می‌پرند.
  5- گفته می‌شود كریستف كلمپ، پاپ كورن را در اواخر قرن پانزدهم میلادی به اروپایی‌ها معرفی كرد.
  6- اولین دستگاه تجاری تولید پاپ كورن توسط چارلز كرتون در سال 1885 در شیكاگو اختراع شد.
  7- در اواخر قرن نوزدهم، فروشندگان آمریكایی در جشن‌ها پاپ كورن می‌فروختند. البته در ابتدا مخالف‌هایی وجود داشت؛ مثلا صاحبان تئاتر‌ها با این کار مخالف بودند چون فکر می‌کردند که خوردن پاپ کورن حواس تماشاچی را پرت می‌کند. چند سال طول كشید تا آنها پی‌بردند كه از این روش حتی می‌توان به در آمد بیشتری دست پیدا کرد.
  8- هردانه ذرت مقدار كمی رطوبت دارد. وقتی این دانه حرارت می‌بیند آب درون آن به بخار تبدیل می‌شود و چون این بخار نمی‌تواند از درون آن فرار كند آن قدر متراكم می‌شود كه ناگهان می‌تركد و درون آن بیرون می‌ریزد.
  9- به طور متوسط هر دانه زمانی كه به دمای 175 درجه سلیسیوس (347 درجه فارنهایت) برسد پف می‌كند.
  10- به دانه‌های پف نكرده اصطلاحا "ترشیده" می‌گویند.
  11- برای دانه‌هایی كه پف نكرده دو توضییح احتمالی وجود دارد: اول آنكه به اندازه كافی برای رسیدن به انفجار رطوبت نداشته‌اند. دوم آن که پوسته بیرونی آنها تخریب شده به نحوی كه بخار به تدریج از آن خارج شده است.
  12- پاپ كورن معمولا دارای فیبر بالا، كالری، سدیم، قند پایین و بدون چربی است. گرچه برای تهیه آن از روغن، كره ، شكر ، نمك ودیگر مخلفات استفاده می‌شود.
  13- طبق كتاب گینس بزرگترین پاپ كورن دنیا 12 فوت قطر دارد كه برای تهیه آن از دوهزار پوند ذرت، چهل هزار پوند شكر و 400 گالن آب استفاده شده است.

  منبع: hamvatansalam.com  عطر خیال تو

  پل می زند به دلم
  تمام رویا را !
  نگاه کن ...
  از تو تا نفسم
  صد باغ گل چراغانی است !

  باورم کن ...

  امتیاز و یا تشکر بخشی از محبت شماست ، اما همینکه آمدی و سرزدی بر ما منت نهادی و به حکم وظیفه متشکرم
  #162 ارسال شده در تاريخ 9th August 2009 در ساعت 12:57

 4. 3 کاربر از این پست تشکر کرده اند :


 5. viunj آواتار ها
  viunj
  مدیر سابق
  Mar 2009
  9,904
  1,444
  تشکر شده : 5,203

  پیش فرض

  خواص اسفناج
  ترکیبات موجود در برگ اسفناج احساس سیری کاذب ایجاد می کند بطوری که شخص با معده نیمه پر،احساس سیری کامل می کند محققان با مطالعه برروی یکی از ترکیبات موجود در برگ اسفناج دریافته اند این ترکیب سرعت جذب چربی را در دستگاه گوارش کاهش می دهد و با دارا بودن آهن زیاد قدرت مغز را افزایش داده و تفکر افراد سالمند را بهبود می بخشد و همچنین به دلیل برخورداری از مقدارزیادی آنتی اکسیدان مانع سکته های قلبی و مغزی می شود
  زنده باد ایران و ایرانی
  #163 ارسال شده در تاريخ 10th August 2009 در ساعت 18:53

 6. 2 کاربر از این پست تشکر کرده اند :


 7. viunj آواتار ها
  viunj
  مدیر سابق
  Mar 2009
  9,904
  1,444
  تشکر شده : 5,203

  پیش فرض زيتون سبز، پر از خاصيت است

  جام جم آنلاين: تحقيقات نشان مي‌دهد كه جويدن برگ درخت زيتون براي از بين بردن زخم‌هاي دهان مفيد است. زيتون با نام علمي «Olea europaea» درختچه‌اي است به ارتفاع تقريبا 3 متر كه با پرورش در شرايط مساعد ارتفاع آن به حدود 12 متر و قطر تنه‌اش به 3 متر مي‌رسد.
  چوب درخت زيتون بسيار سخت و مقاوم و رنگ آن زرد است كه خطوطي قهوه‌اي رنگ در آن وجود دارد. زيتون معمولا در اوايل تابستان شروع به گل دادن مي‌كند و ميوه آن كم كم ظاهر مي‌شود و در اواخر تابستان به ثمر مي‌رسد.
  در اين هنگام زيتون سبز است و به تدريج تبديل به بنفش و قهوه‌اي و سپس سياه مي‌شود بطوري كه در اواخر پاييز كه موقع برداشت ميوه است، رنگ آن به كلي تيره است.روغن زيتون خواص فراواني دارد و دفع كننده سنگ كيسه صفرا است كه براي اين منظور بايد آن را با آبليمو مصرف كرد. همچنين روغن زيتون براي رفع سرفه‌هاي خشك مفيد است.
  روغن زيتون براي رفع خارش‌هاي پوستي نيز مفيد است و براي بدن بچه‌هايي كه مبتلا به نرمي استخوان و كم خوني هستند، روغن زيتون اثر مفيدي دارد و براي رفع پيوره لثه (التهاب لثه) مي‌توان روغن زيتون را به روي لثه ماليد. همچنين دم كرده برگ درخت زيتون تب بر و جوشانده آن برطرف كننده رماتيسم است و پماد ميوه نارس زيتون براي سوختگي مفيد است.

  زنده باد ایران و ایرانی
  #164 ارسال شده در تاريخ 25th August 2009 در ساعت 21:23

 8. یک کاربر از این پست تشکر کرده است :


 9. raspina 73 آواتار ها
  raspina 73
  کاربر سایت
  Jul 2009
  هر جا که عشقم باشه......
  308
  1,539
  تشکر شده : 691

  Cool كشف تاثير گياه دارويي بر درمان ايدز

  استفاده از این نوع درمان می تواند در آینده جایگزین درمانهایی از قبیل haart که تحمل آن توسط بیمار بسیار سخت بوده و از هزینه بالایی برخوردار است، شود.
  محققان موسسه تحقیقاتی ucla ایدز با انجام تحقیقاتی جدید دریافتند که نوعی ریشه گیاه که در طب سنتی چین مورد استفاده قرار می گیرد می تواند در درمان بسیاری از بیماریهای مرتبط با سیستم دفاعی از جمله ایدز موثر واقع شود.
  تحقیقات جدید نشان می دهد گیاهی که در طب چینی مورد استفاده فراوان قرار می گیرد می تواند در عین درمان بسیاری از نقصانهای سیستم دفاعی بدن انسان و بیماریهایی مرتبط با کهولت سن در درمان بیماری ایدز نیز موثر واقع شود.
  ریشه گیاه استراگالوس که در طب چینی استفاده فراوانی دارد می تواند سرعت پیشرفت فرایند کوتاه شدن تلومرها را کاهش دهد که این فرایند را می توان به عنوان سلاحی علیه بیماری ایدز مورد استفاده قرار داد.
  سلولهای بدن انسان از قبیل سلولهای سیستم ایمنی بدن با گذشت زمان و افزایش سن توانایی تقسیم را از دست می دهند. این پدیده به دلیل کوتاه شدن قسمتی از کروموزوم به نام تلومر در حین تقسیمات سلولی رخ می دهد و این تغییرات می تواند توانایی مبارزه سلولها را با انواع بیماریها به خطر بیاندازد.
  به گفته محققان توانایی تسهیل فعالیتهای تلومری و عملکردهای ضد ویروسی توسط این گیاه نشان می دهد این نوع خاص از درمان می تواند در درمان بیماری ایدز و دیگر بیماری های مرتبط با سیستم دفاعی بدن و همچنین دیگر بیماری های ویرووسی موثر باشد.
  محققان بر این باورند استفاده از این نوع درمان می تواند در آینده جایگزین درمانهایی از قبیل haart که تحمل آن توسط بیمار بسیار سخت بوده و از هزینه بالایی برخوردار است، شود.
  خوشبخت کسی نیست که مشکلی نداشته باشه...خوشبخت کسیکه با مشکلاش مشکلی نداشته باشه....
  #165 ارسال شده در تاريخ 25th September 2009 در ساعت 11:57

 10. 3 کاربر از این پست تشکر کرده اند :


 11. raspina 73 آواتار ها
  raspina 73
  کاربر سایت
  Jul 2009
  هر جا که عشقم باشه......
  308
  1,539
  تشکر شده : 691

  Lol زالو درماني

  دليل اثر ضد انعقادي هيرودين (Hirudin) بزاق زالو، امروزه در تحقيقات جديد ثابت شده است كه پس از عمل جراحي آنژيوپلاستي قلب و بطور كلي در بيماري‌هاي كرونري قلب، زالو مي‌تواند نقش مؤثري ايفا كند و Risk جراحي و Side Effect و خطر حملات قلبي را به حداقل كاهش دهد. در هندوستان 20بيمار با واريس اندام تحتاني (پيشرفته) كانديد زالو درماني شده و پاسخ درماني شگفت‌آوري مشاهده شده و تمامي بيست نفر (100% بيماران مورد مطالعه) كاملاً درمان شدند.
  ريكاو و كولين آمريكايي در مقاله‌اي تحت عنوان كاربردهاي نوين زالو درماني گزارش اثر شگفت‌انگيز زالو درماني در بهبودي پيوند Rejecct شده انگشت قطع شده دست يك كودك سه ساله و گرافت عضلاني گردن يك مرد 67 ساله را قيد كرده‌اند.
  سابقه زالو تراپي به 1500 سال قبل از ميلاد در مصر باستان بر مي‌گردد. در قرن 19 در آمريكا از زالو براي درمان هموروئيد، بيماري‌هاي لثه و دهان و بيماري‌هاي متنوع ديگري استفاده مي‌شد.
  امروزه در مهار Venous Congestion (مهمترين كمپليكاسيون جراحي‌ها پلاستيك و ميكروسكوپي و پيوند اعضاء و گرافت‌هاي پوستي) زالو به خوبي عمل مي‌كند و مانع احتقان خون، هماتوم، ادم، ترومبوز و نكروز عضو يا فلاپ پيوند زده شده مي‌گردد(البته زالو در نارسايي شرياني يا ايسكمي بافتي چندان موثر نيست و infection‌هاي مشاهده شده پس از زالو تراپي در چنين بيماراني بوده است).
  Gerald و James ضمن معرفي Case هاي متعدد و متنوعي كه با متد زالودرماني Reject پيوند عضو قطع شده آنها بهبودي يافته، بحث كاملي پيرامون عفونت‌هاي متعاقب زالو و آنتي‌بيوتيك تراپي آن ارائه داده است.
  زاخارسكي و همكارانش در Report خود بيماري با ملانوم بدخيم متاستاتيكي را معرفي كردند كه طي سه جلسه زالو درماني كاملاُ مداوا شده است (تحريك رشد سلولهاي سرطاني ملانوم به دليل آنزيم مترشحه از سلولهاي ملانوم است كه هيدرودين بزاق زالو مهار كننده اين آنزيم است.)
  دكتر NAZAR در Lik Sprava 1998 Aug شرح درمان ميوكارديت عفوني را با هيريدوتراپي آورده است.
  پژوهشگران دپارتمان فارماكولوژي دانشگاه كنتاكي از لحاظ بيوشيمي مقايسه‌اي ميان هپسارين و هيرودين به عمل آوردند كه اثر اختصاصي‌تر هيرودين نسبت به هپارين را به دليل زير توجيه كرده‌اند :
  1ـ هيرودين براي فعال شدن نياز به كوفاكتور ندارد
  2ـ هيرودين اثرات پايدار و يكنواخت dose-dependent دارد
  3ـ هيرودين اثر مستقيم روي مهار ترومبين دارد
  4ـ هيرودين toxicity (مسموميت) نمي‌دهد.
  جوزف آيتون جراح ترميمي بيمارستان ماساچوست ايالات متحده در سال 1985 وازنش(Reject) پيوند گوش يك پسربچه را با زالو مرتفع ساخت.
  امروزه جامعه جراحان انگلستان پس از مشاهده اثرات معجزه آساي زالو در جراحيهاي پلاستيك و گرافتهاي پوستي و پيوند اعضاء‍، كاربرد زالو پس از پيان جراحي و حتي در حين عمل، را كاملاً پذيرفته‌اند و مورد تأكيد قرار مي‌دهند.
  پروفسور ايواليو از دانشگاه مون‌پليه (فرانسه) معتقد است هنوز تمامي اسرار و خواص مثبت پزشكي زالو كشف نشده است و دست كم ده اثر درماني براي زالو قائل است.
  در كشور روسيه درمان با زالو بسيار رواج يافته است بطوري كه بيماريهاي مختلف از سردرد و بيماري قلبي و پوستي گرفته تا حتي ضعف قواي جنسي را با زالو اندازي معالجه مي‌كنند.
  در مسكو و اوكراين كرم‌هاي آرايشي جهت رفع چروك صورت ابداع شده است كه ماده مؤثره آن از زالو استحصال شده است.
  در اوايل قرن نوزدهم سالانه 30ميليون عدد زالو از آلمان به آمريكا صادر شده و مورد مصارف درماني و طبي قرار گرفته است.
  در تحقيقات ارائه شده از سوي دانشگاه استانفورد كاليفرنيا كه در مجله لارنگوسكوپ (آگوست 1998) چاپ شده است، كاربرد زالو در جراحي‌هاي پلاستيك و ترميمي با درصد موفقيت بالايي همراه بوده است. (كاهش واپس زدن پيوندها و گرافت‌ها)
  پروفسور مي‌ير، آلتون، اوخنر و هورتر معتقدند هر گونه كانون عفوني بدن را بوسيله زالو مي‌توان ريشه‌كن كرد.
  زاخارين روسي معتقد است زالو موجب انبساط عروق موضع نيز مي گردد و بلكه اثر وازودلاتاسيون عمومي بدن را براي آن قائل است چرا كه مشاهده مي‌شود كه در crise هيپرتنشن، پس از مصرف زالو، فشار به حد نرمال ر مي‌گردد.
  هر زالو پنج تا پانزده ميلي‌ ليتر خون مي مكد ( ده برابر حجم بدن خود ) طي مدت 60 - 15 دقيقه.
  خونريزي پس از جدا شدن زالو 10 – 2 ساعت طول مي‌كشد ماده بي‌حسي تزريق شده توسط زالو در موضع سبب از بين رفتن درد حين نيش زدن و مكيدن خون مي‌شود.
  هيرودين سبب:
  1ـ مهار تبديل فيبرينوژن به فيبرين و بالطبع مهار انعقاد خون
  2ـ شل‌شدن عضلات صاف ديواره ‌عروق و بالطبع گشادشدن عروق(Vasodilatation)
  3- افزايش و بهبود فلوي خون در دكتر آلبرت كراشينيوك در روسيه دو Case جالب بدين ترتيب معرفي كرده است.
  1) كودكي 6 ساله با سابقه cp ـ فلج مغزي ـ كه مدت 5 سال توانايي راه رفتن نداشته است و پس از جلسات زالو درماني بخوبي راه رفته و علايم cp ناپديد شده است.
  2) زن جواني با سابقه حملات آسم Status و نازائي. طي مرحله اول هيرودوتراپي آسم وي كاملاً بهبودي يافته و پس از مرحله دوم هيرودوتراپي باردار شده و صاحب فرزند مي‌گردد! جالب است بدانيم فقط 2% اطفال متولد شده داراي آپگار 10 مي‌باشند كه اين نوزاد داراي آپگار 10 بود(!)
  دانشمندان سن‌پترزبورگ روسيه طي سال‌هاي 97ـ93 دو تئوري زير را درباره توانايي‌هاي درماني زالو اثبات كرده‌اند :
  الف ـ bioenergetical effect : زالوها توانايي ايجاد ثبات در مناطق حياتي را دارند. در آزمايشگاههاي بيوفيزيك و بيومكانيك انستيتو كورتكوف روي اثر زالو در kirlian effect (پرتوافكن luminescence بافتهاي بيولوژيك در ميدان‌هاي الكترومغناطيسي با فركانس بالا) مطالعه شده و متوجه شدند كه پس از زالو تراپي افزايش luminescence را شاهد هستيم و بطور قابل ملاحظه‌اي افزايش پايداري انرژتيك و سازه‌هاي اطلاعاتي در بافتها را شاهد هستيم كه با هيچ متد درماني ديگري اين افزايش حاصل نمي‌شود.
  ب ـ neiro-throphical effect : ترشحات زالو موجب تحريك رشد نرون‌ها و نورودندريت‌ها و ترميم و نوسازي آنها مي‌گردد. اين كشف مي‌تواند افق روشني در درمان بيماري‌هاي ناعلاج CNS پاركينسون، اسكلروزيس(MS).CVA. ترومبوز عروق مغز، آلزهايمر و . . . براي ما باز كند.
  كرسي زالو درماني سن‌پترزبورگ (MAPS) در آخر توصيه مي‌كند : ما معتقديم هر پزشكي اعم از جراح آنكولوژيست، ارتوپد، دندانپزشك، ژينكولوژيست و . . . بايستي توانايي‌هاي درماني زالو را بشناسد و استفاده كند. زالو توانايي درمان گروه متنوعي از بيماري‌ها را دارد نظير : زخم معده، كوليت، پروستاتيت، برونشيت، التهابات كبد و كيسه صفرا، گاستريت، هموروييد، اغلب بيماريهاي پوستي، اسپاسم عضلاني، واريس، نازائي، آدنوم پروستات، ناباروري مردان، كاهش ميل جنسي(Impotnce)، الكليسم، ترك اعتياد(مواد مخدر).
  دكتر Sawyer از مؤسسه تحقيقاتي بيوفارم انگلستان معتقد است كه در دهان زالو آنزيم ژاله مانندي بنام Orgelase موجود است كه در درمان بيماري‌هاي چشمي و آرتريت روماتوئيد كاملاً كارآيي دارد. فرانسه در سال 1850 بيش از صد ميليون زالو از روسيه وارد كرده است و در سالهاي 1950 تنها در شهر فيلادلفياي آمريكا 000/750 زالو استفاده شده است.
  جايگاه زالو در طب سنتي ايرانيان :
  شيخ‌الرئيس ابن‌سينا باب مبسوطي پيرامون زالو دارد و چنين مي‌فرمايند :
  «از زالوهايي كه كرك‌ريز و نرم دارند يا لاجوردي رنگ هستند پرهيز كنيد زيرا دچار غشي، خونريزي، تب، سستي و قرحه‌هاي بدخيم خواهيد شد. از زالويي استفاده شود كه در آب‌هاي خزه‌دار كه محل زيست قورباغه‌هاست نمو كرده و نه زالويي كه در آبهاي گل‌آلود سياه بوده است. زالو بهتر است «حجامت» خون تباه را از عمق بدن بيرون مي‌كشد. زالو را ابتدا سرازير نگهداريد تا استفراغ كند و محتويات شكمش بيرون آيد سپس اندكي خون بره به او بدهيد. سپس مواد چسبنده و كثيف بدن او را با بوراكس پاك كنيد ] استفاده از مواد صابوني عطردار مضر است[ و جايي را كه مي‌خواهيد زالو بگذاريد با دست مالش دهيد تا سرخ شود. اگر جاي زالو انداختن را با گل سرشور يا خون اندود كنند. زالو بهتر مي‌چسبد. بهتر آن است كه پس از جدا شدن زالو، محل گزش او را حجامت برنهيد تا احياناً اگر آزاري و عفونتي براثر نيش زالو عارض شده، از بين برود اگر پس از زالو اندازي خون بند نمي‌آيد مازوج سوخته، نوره، خاكستر يا سوده نرم ] يا پودر باقلا و زردچوبه[ استعمال شود. زالو اندازي براي بيماري‌هاي پوست از قبيل جوش‌ها، دمل‌ها، لكه‌هاي سياه و نقطه‌هاي سياه و سپيد و . . . مفيد است.»
  در طب عاميانه نيز زالو در كوچه و بازار به فروش مي‌رسيده و تا حدود سي‌سال قبل، همه مي‌دانستند كه براي علاج زخم چركين و دمل بهترين درمان زالو اندازي است. يا براي پيشگيري از فساد دهان و لثه و داشتن دندانهاي محكم بايد بناگوش را زالو گذاشت. مخبرالسلطنه در كتاب خاطرات و خطرات حكايتي جالب نقل مي‌كند : «جهانگيرخان وزير صنايع دچار قانقريا شد و دكتر تولوزان فرانسوي (پزشك مخصوص دربار) دستور به قطع پاي ايشان داد. آشنايان جهانگيرخان با قطع پا مخالفت ورزيده و ميرزاحسن‌خان جراح‌باشي محله را به عيادت جهانگيرخان آوردند. او پس از معاينه گفت به من يازده روز فرصت دهيد تا اين پا را معالجه كنم. ميرزاحسن در سه نوبت زالوي زيادي به پاي بيمار انداخت و پس از ياده روز از تولوزان فرانسوي دعوت كردند كه پا را ملاحظه كند. تولوزان وقتي پا را ديد، بهبود آن را تأييد كرد و از اينكه قبلاً به ميرزاحسن ناسزا گفته بود معذرت خواهي كرد و دويست تومان به ميرزاحسن داد».
  زالو اندازي جزو سنت‌هاي درماني پذيرفته شده و به همان معروفيت و مقبوليت حجامت و قصد (رگ‌زني) بين توده‌هاي مردم رواج داشت. آري اين حيوان يك گرمي به ظاهر مشمئز كننده طي ساليان دراز بيماري‌هاي صعب‌العلاجي را براحتي درمان مي‌كرد و بيماران را از صرف هزينه‌هاي گزاف، بريده شدن از اندام‌ها، بد شكل شدن پوست، فلج شدن ناشي از سكته مغزي و . . . نجات مي‌داده است. تأييد اين نظر را با پرسش از افراد 40سال ببالا مي‌توانيد جستجو كنيد.
  ديدگاه حكيم جرجاني پيرامون زالو درماني :
  جرجاني معتقد است بهترين زالو، زالوي موجود در آب‌هاي پاكيزه است و شكل او بايد همانند دم موش باشد و شكم او سرخ و پشت او سبز و سرش كوچك باشد و او نيز معتقد است منفعت زالو بيشتر در بيماري‌هاي پوستي مانند ريش بلخي، قوبا، سعفه و . . . مي‌باشد. طريقه استعمال و موارد احتياطي كه جرجاني برشمرده همان ديدگاه بوعلي‌سيناست كه از تكرار آن صرف‌نظر مي‌كنيم. نكته بارز افتراق ديدگاه جرجاني با تمام حكما درباره كاربرد زالو اين جمله او در كتاب ذخيره است كه مي‌فرمايد : «نخست تن را به فصد و مسهل پاك بايد كرد و سپس ديوچه (زالو) را فراز گذاريد تا منفعت او پديد آيد»
  ویرایش توسط raspina 73 : 25th September 2009 در ساعت 12:10 دلیل: عنوان اشتباه
  خوشبخت کسی نیست که مشکلی نداشته باشه...خوشبخت کسیکه با مشکلاش مشکلی نداشته باشه....
  #166 ارسال شده در تاريخ 25th September 2009 در ساعت 12:05

 12. 3 کاربر از این پست تشکر کرده اند :


 13. T!K TaK آواتار ها
  T!K TaK
  عضو افتخاری
  Jan 2010
  شـــیراز
  3,616
  13,450
  تشکر شده : 6,882

  پیش فرض

  سبزي خوردن،سالاد كاهو،خيار و كوجه فرنكي همراه با روغن زيتون و ابليمو،ماست و نان سبوس دار(بويزه نان سنكك) نقش مهمي در سلامت جسم دارند
  آنگاه که غرور کسی را له می کنی، آنگاه که کاخ آرزوهای کسی را ویران می کنی، آنگاه که شمع امید کسی را خاموش می کنی، آنگاه که بنده ای را نادیده می انگاری ، آنگاه که حتی گوشت را می بندی تا صدای خرد شدن غرورش را نشنوی، آنگاه که خدا را می بینی و بنده خدا را نادیده می گیری می خواهم بدانم، دستانت را بسوی کدام آسمان دراز می کنی تا برای خوشبختی خودت دعا کنی؟  #167 ارسال شده در تاريخ 28th July 2010 در ساعت 16:51

 14. یک کاربر از این پست تشکر کرده است :


 15. T!K TaK آواتار ها
  T!K TaK
  عضو افتخاری
  Jan 2010
  شـــیراز
  3,616
  13,450
  تشکر شده : 6,882

  پیش فرض

  در خوردن كوشت قرمز،نمك،جربي و شيريني نبايد زياده روي كرد و در تركيب غذاها از حبوبات،كندم،جو و سبزيجات استفاده و در بين وعده غذايي ميوه مصرف شود
  آنگاه که غرور کسی را له می کنی، آنگاه که کاخ آرزوهای کسی را ویران می کنی، آنگاه که شمع امید کسی را خاموش می کنی، آنگاه که بنده ای را نادیده می انگاری ، آنگاه که حتی گوشت را می بندی تا صدای خرد شدن غرورش را نشنوی، آنگاه که خدا را می بینی و بنده خدا را نادیده می گیری می خواهم بدانم، دستانت را بسوی کدام آسمان دراز می کنی تا برای خوشبختی خودت دعا کنی؟  #168 ارسال شده در تاريخ 28th July 2010 در ساعت 16:52

 16. یک کاربر از این پست تشکر کرده است :


 17. T!K TaK آواتار ها
  T!K TaK
  عضو افتخاری
  Jan 2010
  شـــیراز
  3,616
  13,450
  تشکر شده : 6,882

  پیش فرض

  بادام:غنيترين منبع غير حيواني كلسيم و فسفر است و بعلت فيبر فراوان از سرطان روده بزرك بيشكيري و باعث كاهش سرطان دهانه رحم ميشود
  آنگاه که غرور کسی را له می کنی، آنگاه که کاخ آرزوهای کسی را ویران می کنی، آنگاه که شمع امید کسی را خاموش می کنی، آنگاه که بنده ای را نادیده می انگاری ، آنگاه که حتی گوشت را می بندی تا صدای خرد شدن غرورش را نشنوی، آنگاه که خدا را می بینی و بنده خدا را نادیده می گیری می خواهم بدانم، دستانت را بسوی کدام آسمان دراز می کنی تا برای خوشبختی خودت دعا کنی؟  #169 ارسال شده در تاريخ 28th July 2010 در ساعت 16:53

 18. 2 کاربر از این پست تشکر کرده اند :


 19. ruya آواتار ها
  ruya
  سرپرست سایت
  Sep 2008
  tehran
  53,571
  21,017
  تشکر شده : 70,222

  پیش فرض

  خاصیت دارویی کاسنی

  قلب، كبد و كليه را فعال مي كند.
  كاسني گياهي پايا، علفي به ارتفاع 5/0 تا5/1 متر است. ريشه اي قوي و دراز به رنگ قهوه اي دارد. برگهاي آن متناوب و پوشيده از تارهاي فراوان در اطراف و گلبرگهاي مياني است.
  قسمت مورد استفاده كاسني، برگ، ريشه و دانه آن است.
  فوايد:
  اين گياه در پزشكي اهميت بسياري داشته است. به طوري كه ابن سينا پزشك بزرگ مسلمان در مورد گياه كاسني و خواص آن رساله اي نوشته است.
  دانشمندان علم گياه شناسي براي اين گياه خواص و آثار زير را برشمرده اند:
  ـ كاسني باز كننده و حمل كننده ماده بيماري كبد است.
  ـ كاسني مسكن عطش و حرارت دروني است. كاسني در درمان التهابات معده و پاك كردن مجاري ادراري، مؤثر است.
  ـ اگر آب پخته كاسني را با سكنجبين ميل كنيد بهترين داروي تب هاي طولاني و مداوم است.
  ـ ماليدن آب كاسني به محل هاي خارش بدن بسيار مفيد است.
  ت غرغره آب كاسني با فلوس براي درد گلو، ورم و سوزش گلو مفيد است. فرمول مذكور براي درمان ورم حلق (لارنژيت) و تورم مفصلي نافع است.
  ـ مصرف تخم كاسني، كمي با حالت تهوع همراه است كه بايد در آن سكنجبين اضافه كنيد.
  ـ ريشه كاسني در باز كردن و روان شدن اخلاط بسيار مؤثر است.
  ـ ريشه كاسني، مجاري گوارشي را پاك مي كند و بهترين تصفيه كننده خون است. ريشه كاسني در از بين بردن ورم احشا خيلي مؤثر است.
  ـ ريشه كاسني بهترين دارو براي آب آوردن شكم است و در نفخ و تحليل مواد بسيار نافع است. ريشه كاسني براي تقويت معده، زياد كردن ادرار و رفع درد مفاصل و ضد يرقان مفيد است.
  ـ عرق كاسني كه از گياه تازه كاسني گرفته شده باشد براي خنكي به كار مي رود.
  ـ برگ هاي كاسني داراي املاح پتاس است و جوشانده آن براي تصفيه خون، تقويت معده و اعضا به كار مي رود.
  كاسني انواع مختلف دارد كه ريشه و برگ هاي آن در پزشكي، در بهبود تب ها، يرقان (زردي) و انسداد مجاري صفراوي مفيد است.
  ـ تمام قسمت هاي كاسني مخصوصاً ريشه و برگ آن، محرك صفرا است و به عمل هضم كمك مي كند و اثر آن در نارسايي هاي كبدي، قولنج هاي كبدي و ناراحتي هاي صفراوي بارز است.
  كاسني در ازدياد نطفه و زيبايي چهره كودك تازه متولد مفيد است.
  كاسني انسان را از ابتلا به قولنج نگه مي دارد.
  ـ كاسني، توان و نيروهاي بدني را تجديد مي كند. كاسني در ضعف اعصاب، ضعف چشم و فشار خون مفيد است.
  كاسني، قلب، كليه، كبد را فعال و با نشاط مي گرداند. كاسني رحم را به وظيفه طبيعي خود وا مي دارد.
  ـ برگ كاسني، داراي مقداري ويتامين«ث»‌است و لذا در حفظ جواني مؤثر است. برگ كاسني، زهر طحال را از بين مي برد و كيسه صفرا، يرقان و دردهاي معده و كبدي را معالجه مي كند.
  #170 ارسال شده در تاريخ 1st February 2011 در ساعت 20:06

 20. 4 کاربر از این پست تشکر کرده اند :


صفحه 17 از 18 نخستنخست ... 715161718 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran&تزیین سفره هفت سین 96